Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zillertal Arena


to70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W styczniu mam zamiar wybrać się z rodziną do Austrii do Zillertal i chciałbym się od Was dowiedzieć gdzie mogą pojeździć w tej dolinie średnio zaawansowani narciarze. Dotychczas bywaliśmy we Włoszech w Val di Fiemme i tam "śmigaliśmy" po trasach niebieskich i czerwonych. Jeżeli ktoś ma namiary na dobry acz tani nocleg to też się nie obrażę. Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja jeździłem na Zillertalarenie.

http://www.zillertalarena.at/de/arena/winter/start_winter.html

Polecam z czystym sumieniem:)(byłem dwa razy).

Tutaj masz krótki opis

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=10844

A tu mapkę ośrodka

http://ski3.intermaps.com/zillertal/index.asp?Lang=de&chn=zoom3&Reg=zmP3&Aktuell=Lifte

Niestety nie aktualna bo budują trzy nowe wyciągi na ten sezon:D

Nocowaliśmy w Zell im Zillertal:

http://www.zillertal-online.at/huditz/deutsch/auswahl.htm

Czysto i nowo, prowadzi starsza Pani.

Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W styczniu mam zamiar wybrać się z rodziną do Austrii do Zillertal i chciałbym się od Was dowiedzieć gdzie mogą pojeździć w tej dolinie średnio zaawansowani narciarze. Dotychczas bywaliśmy we Włoszech w Val di Fiemme i tam "śmigaliśmy" po trasach niebieskich i czerwonych. Jeżeli ktoś ma namiary na dobry acz tani nocleg to też się nie obrażę. Dzięki:)

Cała dolina jest super...jesli zamieszkasz w okolicach Zell będziesz miał Arene, Hochfugen oraz Penken w granicach 15 minut dojazdu.Polecam zwiedzic kilka osrodków. Jesli wybierzesz Arenę to warto zrobic wycieczkę z Zell do Gerlos i powrót ( około 70km na nartach ).

Pozdrawiam

Miraz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zillertal jeździłem wszędzie, czyli Zillertal Arena, Hintertux, Penken, Egalm, Finkenberg, Ahorn, Gerlosstein, Hochzillertal, Fugen i Hochfugen. W każdym ośrodku znajdziesz coś dla siebie. Polecam wycieszkę po Zillertal Arenie - wycieczka na cały dzień, aby dojechać do Gerlossplatte .

W sumie jest tam 166 km tras narciarskich, w tym 114 km czerwonych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ski Arena Wildkogel

Dodatkowo na Karnetach Zillertal Arena czy Zillertal Super Ski Pass mozna jeździć w (imho) bajkowym ośrodku jakim jest SKI ARENA WILDKOGEL - nowością w sezonie 2010/11 ma być kolejka Smaragdbahn z miejscowości Bramberg - wiem że z doliny Ziller to kawałek drogi jest - ALE WARTO a po drodze (alpenstrasse!!) mozna rzucić okiem na słynny wodospad w Krimml.

GERLOSSTEIN - w porównaniu z Zell am Z. to bezludna wyspa nieomal - ilość i długość tras tak w sam raz na 0,5 (najlepiej) lub 1 dzień - jedna trasa długa obok toru saneczkowego (7km) tak mniej więcej z 5 km - ciężko się od niej oderwać - 2 traski krótsze w sam raz do treningu slalomowego (czarna+czerwona) i jedna niebieska przy orczyku - ogólnie najsłabiej w dolinie ale jak ktoś chce odpocząć od ski cyrku to to jet to.

Edytowane przez fikol
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo na Karnetach Zillertal Arena czy Zillertal Super Ski Pass mozna jeździć w (imho) bajkowym ośrodku jakim jest SKI ARENA WILDKOGEL (...)

To ciekawe, chyba nowość - trudno trafić na jednoznaczne informacje na ten temat.

Na stronie Wildkogel jest info, że działa tylko karnet z Zillertal Arena:

http://www.wildkogelbahnen.at/willkommen/e_willkommen_fr.htm

Na stronie Zillertal Arena jest dopisek na dole, że Wildkogel też:

http://www.zillertalarena.at/pl/arena/winter/tarife.html

"Zillertal Arena & Ski-Arena Wildkogel

Karnety regionu Zillertal Arena oraz Zillertaler Superskipass zachowują ważność w regionach narciarskich Ski Arena Wildkogel w Neukirchen nad Großvenediger. Osoby posiadając ważny karnet narciarski mogą korzystać z bezpłatnej lini autobusowej, kursującej regularnie między miejscowościami Neukirchen, Wald, Krimml i Königsleiten."

W końcu jednak kilkudniowy karnet na Arenę działa w całej dolinie Zillertal, zatem kupowany np. w Mayrhofen też tak powinien działać - ale główna strona: http://www.zillertal.at/urlaub_liftkarten.php - milczy na ten temat.

Ciekawe, bo poszerzenie obszaru karnetu o kolejny ośrodek, 15 wyciągów itd. to ciekawsza oferta i powód chwalenia się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ataki naszych pań skierowane na Val Gardenę, to pojechałbym jeszcze raz do Zillertal. Kto był w Zillertal ten wie, że trudno opisać ten raj dla narciarzy. Trzeba to po prostu zjechać.

Val Gardena z pewnością cię nie rozczaruje, zwłaszcza trasy typu La Longia, Gardenissima czy Sasslong. Alpe di Siusi, trasy łatwe, dobre na pierwszy dzień, na rozjazd - panie będą zachwycone :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowanie wolę Zillertal niż Gardenę, w Gardenie fajniejsze widoki, miejscowości też nieco przyjemniejsze ale w kwestii narciarskiej zdecydowanie Zillertal jak dla mnie.Gardena też jest fajniejsza w sensie turystyki narciarskiej niemniej nigdzie w Alpach nie spotkałem sie z takimi tłumami jak tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
A ja zdecydowanie wolę Zillertal niż Gardenę, w Gardenie fajniejsze widoki, miejscowości też nieco przyjemniejsze ale w kwestii narciarskiej zdecydowanie Zillertal jak dla mnie.Gardena też jest fajniejsza w sensie turystyki narciarskiej niemniej nigdzie w Alpach nie spotkałem sie z takimi tłumami jak tam.

Odkopuję, bo wcześniej to przegapiłem: z oceną tych ośrodków to jest trochę tak jak z pytaniem: kogo bardziej kochasz - mamę czy tatę :) Oba są świetne, i do obu chętnie kiedyś wrócę. Ogólnie się zgadzam, że narciarsko to kocham Tyrol a Dolomity za widoki, za rozległy połączony system i za pogodę - choć tu różnie bywa ale powszechnie obowiązujący mit mówi, że we Włoszech jest bardziej słonecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pierwszy wyjazd

Jak w tytule to mój pierwszy wyjazd na narty za granicę, więc oczywiście próbuje dowiedzieć się ile tylko moge z każdego możliwego źródła :P Byłbym zatem bardzo wdzięczny o ogólny zarys sytuacji panującej w miejscowości Zell am Ziller, jak wygląda tam zakwaterowanie itp itd i jeśli ktoś przypadkiem był w domu apartamentowym Condin to bardzo bym prosił o opinię, gdyż niezwykle mnie oferta ta interesuje, mówiąc bez ogródek boje sie lipy jak każdy chyba żółtodziób w tym względzie ;) za wszelkie informację z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem u Condina 2 razy, wiec standard/cena można przeżyć , nam się bardzo podobało...apartament tzn kuchnia wyposażona ( mały minus brak zmywarki ale daliśmy rady:))) Pościel własna lub 7ojro za komplet , bułki można zamówić codziennie świeże,

Położenie... musisz zabrać łańcuchy bo bez nich po opadach nie dojedziesz, jeśli planujesz zwiedzać Arenę to ski bus zatrzymuje się 10 m od drzwi i w 15 minut jesteś przy stacji pośredniej

Zell Am Ziller malownicza miejscowość, jeśli chcesz imprezować to musisz sie wybrac do Mayerhofen

Narciarsko dla mnie bomba, położenie super bo w 15m samochodem masz Hochzilertal,Penken, Arenę, do Tuxa 40minut

Reasumując , dla mnie ok , ale jak na ofertę TUI to nie spodziewaj się luksusów...

a narciarsko to na pewno lipy nie będzie :)

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź ;) bardzo dobrze z Twoich opisów to wygląda, aż się nie mogę doczekać;) jedyne o co chciałem dopytać to o te luksusy, gdyż ludzie różnie je rozumieją, oraz czy coś jest nie tak z tym biurem TUI, przyznam się szczerze że wcześniej z nim styczności nie miałem, więc wiem niestety niewiele...

Pozdrawiam

EDIT: Jeszcze jedno pytanie czy opłaca się bardziej jechać w "ciemno" i znaleźć jakąś kwaterkę tam na miejscu czy lepiej jednak jest wyjechać z biurem, w TUI'u wychodzi mi około 16 euro /os/ dobę ? (interesujący mnie termin to przełom lutego i marca)

Edytowane przez Kowal092
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć widzę, że mieszkasz niedaleko mnie:), ale wracając do tematu warto rozpatrzyć kwatery i apartamenty prywatne lub ze znanych już agencji zajmujących się tymi sprawami. Jak byś nie wybrał to przedmówca ma rację, że narciarsko będziesz zachwycony. Ja jadę do zillertal 2 raz w tym roku ale na początku lutego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz tani apart i na płaskim bez łańcuchów i z okna gondolkę widać:)

http://www.domy-letniskowe.com/domy_letniskowe_details.php?obj_nr=24712#kontakt

oj sorki już te terminy nieaktualne....ale kwiecień też jest piękny na lodowcu....

Edytowane przez pax53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TUI to potentat na rynku, wiec co tu dużo pisać...Szkoda tylko,ze dzieli nas i Niemców na 2 kategorie...W cenie zagwarantowana w tym roku była 7-dniowa vineta na Austrię do odebrania w Niemczech ... (szkoda,że nie po drodze...)

Właściciel jest spoko wiec gdybyś zmieniał np osoby podróżujące...to nie warto tego zgłaszać w biurze bo kosztuje to około 50ojro bez problemu załatwisz to na miejscu...

W apartamentach najczęściej mieszkają goście z Polski...

Ja wybieram się z żoną od 12 lutego 2011...

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jak się będzie wycinać wszystkie linki to nie będzie po co tu zaglądać, przecież prognozę pogody sobie znajdę gdzie indziej a pogadać o d... Maryni to sobie mogę również przy piwku w knajpie. Nie dajmy się zwariować, po to są także takie fora by dzielić się informacjami i doświadczeniem czego elementarnym i podstawowym składnikiem są często linki do różnych działalności komercyjnych - oczywiście mogą pojawić się przegięcia i te można hamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odzew ;) tylko jak już pewnie zauważyliście niezwykle ważny dla mnie jest wątek ekonomiczny, nawet kosztem luksusów, grunt żeby było gdzie się przespać, mieć na czym ugotować coś do jedzenia i było ogólnie w miare czysto. A z tego co podesłał kolega pax53 da się taniej znaleźć kwaterę. Stąd ponawiam pytanie, czy raczej sprecyzuję, jechał ktoś w ciemno w rejony zillertal ? Czy są jakieś problemy ze znalezieniem kwatery tam na miejscu, bo wydaje mi się to tańszym rozwiązaniem niż wyjazd do kwatery przez pośrednika w postaci jakiegoś biura, lecz z drugiej strony nie chciałbym by zaistniała taka sytuacja, że pojadę tam bez żadnego punktu docelowego i będę musiał spać w samochodzie, bo wszystko będzie już pozajmowane :P dzięki z góry za wszelkie wskazówki ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Właśnie zaklepałem przez zillertalinfo apart Haus Brugger Christa w miejscowości Ramsberg :D .

Wyjazd niestety dopiero w połowie marca (a może patrząc za okno to i dobrze...), jadę do zillertal (a właściwie do A) pierwszy raz no i mam dwa pytania;

- wiem ze może to zakrawać na wróżenie z fusów ale jakich warunków śniegowych mogę się spodziewać?

- może przypadkiem ktoś był w tym domu ?

będę wdzięczny za wszelkie informacje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...