Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zillertal Arena


to70

Rekomendowane odpowiedzi

no to na fajnej górce zaklepałeś sobie miejscówę. będziesz miał ładne widoki :) co do śniegu to spoko- byłem tam w zeszłym roku pod koniec marca i było tak: na dole lato, u góry zima. w ostatni dzień jak zjechaliśmy to było +19 :). zawsze jest jak coś tux.

Dzięki za info trochę mnie w tych niepewnych śniegowo czasach uspokoiłeś ;)

gdybyś tak jeszcze sprecyzował gdzie to jest na dole a gdzie u góry:confused:, Chodzi mi na przykład o to, że w info o moim apart podali, że na nartach można zjechać "pod drzwi" :D ciekawe czy będzie to możliwe w połowie marca ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info trochę mnie w tych niepewnych śniegowo czasach uspokoiłeś ;)

gdybyś tak jeszcze sprecyzował gdzie to jest na dole a gdzie u góry:confused:, Chodzi mi na przykład o to, że w info o moim apart podali, że na nartach można zjechać "pod drzwi" :D ciekawe czy będzie to możliwe w połowie marca ???

W dolinie Zillertal byłem dwukrotnie w połowie marca, na dole +15 stopni, zielono, powiedziałbym przerażająco zielono, a u góry zima w pełni. Tak więc jeżeli chodzi o Zillertal, o warunki śniegowe raczej bym się nie martwił. Poza tym Tux jest pod ręką, wiec masz pełen komfort psychiczny.

A co do Ramsbergu, to faktycznie widoki przednie, ale codzienne wdrapywanie się na górę do najprzyjemniejszych nie należy. Zresztą kto co lubi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal79mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tym wdrapywaniem ?, biorę ziillertal pod uwagę na następny wyjazd i nie chciał bym się na jakąś minę wsadzić..

Mam na myśli miejscowości / dzielnice, które są położone wysoko ponad doliną. Z reguły prowadzi tam wąska / kręta droga, która niejednokrotnie musisz się wspinać kilka minut. Dla mnie średnia przyjemność, zwłaszcza po opadach śniegu (niekoniecznie dużych), gdzie już bez łańcuchów nie podskoczysz. Dlatego staram się wybierać apartamenty połozone w dolinie. Ale mówię, cos za coś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli miejscowości / dzielnice, które są położone wysoko ponad doliną. Z reguły prowadzi tam wąska / kręta droga, która niejednokrotnie musisz się wspinać kilka minut. Dla mnie średnia przyjemność, zwłaszcza po opadach śniegu (niekoniecznie dużych), gdzie już bez łańcuchów nie podskoczysz. Dlatego staram się wybierać apartamenty połozone w dolinie. Ale mówię, cos za coś :-)

dokładnie o to chodzi co kowal napisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całej doliny Zillertal Arena jest najciekawszym kompleksem można jeździć i jeździć, a przejechanie całości w jeden dzień jest niezłym wyzwaniem :)

No z tym niezłym wyzwaniem to troszeczkę przegiąłeś;) - myślę,że każdy średnio jeżdżący narciarz bez problemu przejedzie Arenę w tę i z powrotem.W moim prywatnym rankingu Arena zajmuje drugie miejsce w Zillertalu po Hochfugen-Hochzillertal pod względem warunków narciarskich na stokach,choć ze względu na rozległość i często zmieniające się krajobrazy jest chyba najciekawsza.Szkoda tylko,że przy dodatnich temperaturach dolne odcinki tras nad Zell am Ziller są rozjechane na maxa-cóż-liczba odwiedzających robi swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zillertal - Uderns - po nartach

Witajcie,

W tym roku wybieram się do Uderns.

Narciarzem jestem raczej barowym ( jeżdżę od knajpy do knajpy):)

Szukałem w necie, ale nie znalazłem wiele info, co można w Zillertal robić po nartach. Jakieś baseny ciekawe miejsca.

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Mam pytanko odnośnie dojazdu do Zillertal, przeglądałem trochę forum i nie znalazłem nigdzie wzmianki o trasie przez Niemcy (z całkowitym ominięciem Czech).

Gdy wprowadziłem do nawi taką trasę (z okolic Wa-wy), to wyszło mi jakieś 120 km dalej ale czasowo ok 0,5 godz krócej.

Zastanawiam się czy dla oszczędności tych 120 km nie zdecydować się na bardziej komfortową podróż :confused: no i bez Cz winiety :D

A może bardziej doświadczeni podróżnicy zaproponują coś jeszcze innego, bo im dłużej się zastanawiam tym trudniej coś zdecydować :(

A wyjazd tusz tusz :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także nigdy przez Czehy, natomiast na wschodniej obwodnicy Monachium

między 7 a 14 bywa dosyć spory korek który może ciągnąć się w kierunku Salzburga aż po Rosenheim, dlatego zazwyczaj nie jadę autostradą tylko przez miasto- kierując się na drogę landową nr. 13 w stronę jeziora

Tegernsee albo Bad Tölz i dalej do Austrii - Achenkirch - Jenbach i już jesteś

u wylotu Zillertalu bez konieczności kupowania austriackiej minetki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew :)

i podpowiedź o ominięciu korka, Twoja traska wygląda nawet na skrót i ma pewnie duże walory widokowe :rolleyes:

Ale jeszcze Was pomęczę, bo przez Niemcy są 2 sensowne (wg mnie) alternatywy, dodatkowo związane z dojazdem do granicy naszego pięknego kraju:

1. Stryków - Świecko i dalej E30, E51, E45

2. Wrocław - Zgorzelec i dalej E40, E441, 93, E45

odpowiednio:

1. szybsza i wygodniejsza przez PL lecz dłuższa o 58 km

2. krótsza o te 58 km lecz dłuższa czasowo wg nawi o 50 minut

Co radzicie :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Stryków - Świecko i dalej E30, E51, E45

2. Wrocław - Zgorzelec i dalej E40, E441, 93, E45

odpowiednio:

1. szybsza i wygodniejsza przez PL lecz dłuższa o 58 km

2. krótsza o te 58 km lecz dłuższa czasowo wg nawi o 50 minut

Co radzicie :confused:

Każda ma swoje plusy i minusy, jadąc przez Świecko najgorszy odcinek to od Nowego Tomyśla do granicy, jego przejechanie zajmuje około 1,5 godziny bo droga jest w fatalnym stanie i jeżdżą po niej same ciężarówki, ale poza tym "niuansem" jedziesz samymi autostradami prościutką drogą na Berlin, a dalej Monachium (pod Monachium faktycznie często są korki ale jeżeli nie będziesz jechał w godzinach dojazdu lub powrotu z pracy w aglomeracji to szybko przejedziesz). Ja zawsze wybieram tę trasę i jestem bardzo zadowolony. Do Zillertal z Poznania najkrócej jechałem 9 godzin, ale czasami i 12, średnio trzeba liczyć 10,5 godziny.

Droga przez Wrocław i Zgorzelec jak dla mnie jest mniej korzystna bo duża część odbywa się w Polsce, dwa razy jechałem tą trasą i zawsze wychodziła mi dość długo, z tym że jechałem z Poznania, a skoro dla Ciebie z Warszawy tak jest nawet krócej no to możesz spróbować, bo moim zdaniem najszybsza trasa to taka, w której jak najszybciej wyjeżdża się z Polski.

Jest jeszcze trzecia opcja, którą możesz rozważyć, a mianowicie trasa przez Chociebuż...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :)

Do januszb - startujemy nocą z 11/12.03. kwaterkę mamy dopiero od 16:00 w Ramsau, Ramsberg 842 (Haus Brugger Christa) - a może ktoś był ?

No i biorąc pod uwagę, co napisał michaś "najszybsza trasa to taka, w której jak najszybciej wyjeżdża się z Polski" to wybieram traskę przez Świecko (już wolę nadłożyć te parę km i zapłacić parę zł, ale jechać) myślę, że na naszej A2 nadrobię trochę czasu i zaoszczędzę "zdrowia" na odcinek od N Tomyśla.

Tak sobie teraz myślę, że te moje drogowe rozterki do przez te nasze ukochane autostrady ... :mad:

Ale to temat na inne forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz myślę, że te moje drogowe rozterki do przez te nasze ukochane autostrady ... :mad:

Ale to temat na inne forum

s_h nie siej defetyzmu:) pomyśl, że to ostatni rok kiedy masz rozterki jaką trasę wybrać, za rok o tej porze będzie już autostrada z Nowego Tomyśla do granicy (dla mnie wtedy już cała trasa w Alpy wiedzie autostradami:) ), a za kolejny rok zdaje się ma być już odcinek ze Strykowa do Warszawy. Tak więc może już być tylko lepiej...:P, a jeszcze jak wybudują "schetynówkę" z Wawy do Wrocka to głowa boli:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :)

Do januszb - startujemy nocą z 11/12.03. kwaterkę mamy dopiero od 16:00 w Ramsau, Ramsberg 842 (Haus Brugger Christa) - a może ktoś był ?

Ja też startuję 11.03 wieczorem do Zillertalu-jedziemy z Bydgoszczy przez Wrocław i Zgorzelec - jeździmy od rana 12.03 kolejne 4 dni-może będzie okazja spotkać się gdzieś na stoku ? My mieszkamy w Hart koło Fugen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też startuję 11.03 wieczorem do Zillertalu-jedziemy z Bydgoszczy przez Wrocław i Zgorzelec - jeździmy od rana 12.03 kolejne 4 dni-może będzie okazja spotkać się gdzieś na stoku ? My mieszkamy w Hart koło Fugen :)

to życzę wszystkim udanego śmigania

niestety będę tam dopiero 19.03

i mam nadzieję że nie wyjeździcie mi całego śniegu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s_h nie siej defetyzmu:) pomyśl, że to ostatni rok kiedy masz rozterki jaką trasę wybrać, za rok o tej porze będzie już autostrada z Nowego Tomyśla do granicy (dla mnie wtedy już cała trasa w Alpy wiedzie autostradami:) ), a za kolejny rok zdaje się ma być już odcinek ze Strykowa do Warszawy. Tak więc może już być tylko lepiej...:P, a jeszcze jak wybudują "schetynówkę" z Wawy do Wrocka to głowa boli:D

No, no... widzę Michaś, że jesteś wielkim optymistą, (albo miałeś akurat dobry humor) :)

Lecz jeśli nawet, kiedyś spełnią się te piękne plany - to faktycznie, głowa nas zaboli - od płacenia za te nasze cuda inżynierii lądowej :D

Ale wracając do tematu,

to co - nikt nie był w Ramsberg :confused:

Aaa... JurekByd - co do spotkania gdzieś na stoku, to b chętnie :). Tak jak to pisałem wcześniej ten wyjazd jest moim pierwszym (jeśli chodzi o narty za granicą) więc kontakt z kimś życzliwym i "obytym" z okolicą, może okazać się b przydatny :))

Edytowane przez s_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...