Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

LASIK laserowa korekcja wzroku


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

LASIK laserowa korekcja wzroku, czy ktoś już poddał się takiemu zabiegowi ???

Chętnie jakieś opinie jednak oparte na faktach :)

Hej moja żona.

Jej spostrzeżenia:

1) boli

2) śmierdzi jak cholera spalonym ciałem :)

3) boli jak cholera jsszcze około miesiąca po operacji

4) do końca życia nie może nosić nic powyżej 5kg

5) rodzenie dzieci tylko via cesarka.

A plusy:

1) poprawa wzroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej moja żona.

Jej spostrzeżenia:

1) boli

2) śmierdzi jak cholera spalonym ciałem :)

3) boli jak cholera jsszcze około miesiąca po operacji

4) do końca życia nie może nosić nic powyżej 5kg

5) rodzenie dzieci tylko via cesarka.

A plusy:

1) poprawa wzroku :)

Mysiek, trochę dziwnie.

Ja nie miałem ale rozeznawałem, trochę się przymierzałem........

Co z tymi 5 kg :eek::confused:

Brzmi jakby albo specjalna wada była, albo specjalna operacja, albo coś się popierdzieliło :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma koleżanki robiła taki zabieg, i spostrzeżenia miała podobne. Pocierpiała z miesiąc, potem było OK. Zabieg robiła w lecie i zdaje się, że z tego wypływał główny dyskomfort. Było to dość dawno temu, więc nie pamiętam dokładnie wszystkiego, co mówiła - przy okazji (jeśli taka będzie) dopytam. Sama byłabym zainteresowana, bo mam dość skomplikowaną wadę wzroku, której nie korygują dobrze soczewki. Kwestia cesarki raczej w wieku znajomej nie wchodziła w grę. Ale o 5 kg też nie słyszałam, to raczej zmuszało by do rezygnacji (plecak ze sprzętem!)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZNALAZŁEM COŚ TAKIEGO : Mialem wykonana te operacje ponad rok temu w Katowicach w Klinice 2000. Zabieg przebiega szybko i w zasadzie bezbolesnie - ok 10 min na jedno oko. Bolesne jest jedynie zakladanie aparatu do otwarcia i przytrzymania powiek. Potem to "boli" jedynie swiadomosc, gdy wiesz co ci robia z okiem. Zaraz po zabiegu widzisz poprawnie i okulary mozesz wrzucic do kosza, po godzinie idziesz do domu. Oczywiscie

trzeba zakraplac oczeta, chyba przez trzy miesiace i nosic okulary p. sloneczne(DOBRE !) z filtrem UV - tydzien lub dwa. No i zakaz chodzenia na basen (bezwzgledny) - mikroby i podnoszenia ciezkich przedmiotow - chyba przez trzy miesiace. Co do skutecznosci - caly wic polega na tym jak lekarz utrafi z prognoza regeneracji soczewki - max blad to +/- 10% wady poczatkowej. U mnie bylo -7 i -8 a teraz jest ok -0,5 wiec trafili nienajgorzej i jestem b. zadowolony. Jedyny problem jaki mam to jazda samochodem noca poza miastem - samochody z naprzeciwka oslepiaja mnie bardziej niz przed zabiegiem, ale da sie z tym zyc i jezdzic bezpiecznie.

I DRUGA CZĘŚĆ....Wiekszosc powiklan po operacji bierze sie z lekcewazenia przez pacjentow zalecen lekarza (zakraplanie, unikanie basenu itp.) Sam bylem swiadkiem, kiedy w dzien po zabiegu na wizycie kontrolnej, jedna z pacjentek pytala sie czy trzeba uzywac wszystkich przepisanych medykamentow, bo ona uzywa tylko jeden - lapy opadaja. Potem tacy pacjenci pisza po forach, ze zabieg sie nie udal, sa powiklania itp. A sam zabieg (z technicznej strony) wydaje sie bezpieczny - laser jest o wiele mniej inwazyjny niz noze prof. Fiodorowa. Zabieg wykonuje automat pod nadzorem lekarza, kazdy impuls lasera jest zapisywany i w razie totalnej awarii operacje mozna wznowic od momentu przerwania. Komputer automatu nie dziala pod OS Microswadu - pytalem

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZNALAZŁEM COŚ TAKIEGO : Mialem wykonana te operacje ponad rok temu w Katowicach w Klinice 2000.

Klinikę moge polecić. Jak się podjeżdża to już wiadomo, że to inny standard.

Ostatni raz byłem u nich rok temu: szybko, sprawnie i ...no cenowo odpowiednio.

A co do samego zabiegu: ja też o tym myślałem, ale oka dotknąć nie dam :)

O cyzm wspominałem przy rozmowach typu "okulary pod gogle fe lepiej soczewki" - nie i koniec ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem laserową korekcję*wzroku w zeszłym roku i dla narciarzy, czy też osób uprawiających inne sporty szybkościowe, lub w których następuje gwałtowna zmiana ciśnienia (np. nurkowanie, skoki spadochronowe, itd), nie polecam metody LASIK/LASEK.

Należy zrobić*zabieg metodą PRK. Jest ona trochę*bardziej hardcore'owa, ale jest to jedyna opcja dla sportowców - tą metodę stosują*komandosi, bokserzy i.. narciarze alpejscy ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opiszę moją historię, ale zaznaczam, że moim celem nie jest ani odwodzenie od zabiegu ani zachęcanie.

Od 10 lat próbuję się zapisać na zabieg, ale jakoś nie mam odwagi. Mimo tych najnowocześniejszych metod, jakoś się nie mogę przekonać do tego, aby coś mi grzebało w oku, nawet jeśli to laser. Swego czasu jeździłem często do kliniki właśnie w Katowicach, ile tych badań już przeszedłem to nawet nie zliczę. Wszystkie przeszedłem pomyślnie, z wyjatkiem jednego, tego najważniejszego - badania grubości rogówki. Badanie wykazało, że mam minimalną grubosć rogówki, jaka się kwalifikowała wówczas do zabiegu ( nie stosowałem nigdy soczewek). Lekarz powiedział, że się kwalifikuję, pod warunkiem, że napiszę oświadczenie, że na własną odpowiedzialność idę na korekcję. Po tygodniu psychicznych męczarni , rozważaniu wszystkich za i przeciw postanowiłem jednak nie ryzykować. Coś pojdzie nie tak i potem rok albo i dłużej wyrwane z życiorysu, żeby to zaleczyć.

Obecnie technika poszła do przodu, mam już za sobą trochę spotkań ze specjalistami w tej dziedzinie. Jeszcze rok temu byłem zdecydowany na 100% - idę! Ostatni, u ktorego byłem zadał mi pytanie: dlaczego chcę iść na zabieg. Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że lubię żeglować, jeździć na nartach, nurkować, jazdę na rowerze a więc dyscypliny, których uprawianie wymaga raczej dobrego wzroku z różnych względów. Na moje pytanie czy wśród służby zdrowia są lekarze , pielęgniarki itp., którzy się na zabieg zdecydowali, odpowiedział mi, że on nie zna takiej osoby, ktora by się na to zdecydowała, mimo, że absolutnie nie odradza mi tego. To zasialo we mnie wątpliwości , bo to jednak przecież ingerencja w oczy ( mam wadę w obu oczach -7 !)

Mija 8 miesięcy od ostatniego spotkania z nim i nadal nie mogę się zdecydować.

Mniej wiecej 2 lata temu ( dopiero!) zacząlem używać soczewek kontaktowych. Jakiż ja byłem głupi, że nie zaczalem wczesniej! Dlaczego? Przez te dwa lata zaliczyłem nurkowanie w Chorwacji, Egipcie, trochę w Polsce, byłem kilka razy na nartach, żeglowanie też mi niestraszne, więc po co mi zabieg? Naturalnie, pierwsze tygodnie, miesiace używania soczewek były męczarnią. Czasami rano musialem przeznaczyć 20-30 minut na założenie ich! Swoisty rekord pobiłem raz na nartach - jedną soczewkę zakładałem prawie 50 minut. Po załozeniu moje oko wyglądąło jakbym nie spał tydzień i na dodatek przez ten tydzień uczestniczył w libacji alkoholowej. Obecnie założenie soczewek zajmuje mi 2-5 minut, ściągniecię jeszcze krócej. Używam tych jednodniowych, oczywiście nie codziennie, chociaż coraz częściej. Wyjście na imprezę taneczną, jakaś piłka na sali , czasami rower itp.

Oczywiście, kiedyś myślałem, że chciałbym dożyć takiego czasu, że po obudzeniu się pierwszym odruchem moim nie byłoby szukanie okularów, ale takie jest życie.

Gdybym miał wadę w jednym oku to raczej bym się zdecydował, ale ponieważ mam w obu, to jednak się boję. Z moim szczęściem to pewnie coś by się zepsuło...

Nie zamierzam tutaj nikogo zniechęcać, po prostu w moim przypadku nawet jakby zabieg się udal, byłoby tyle ograniczeń, że radość z dobrego wzroku byłaby wątpliwa. Nie kąpać się, nie podnosić ciężarów (czyli letnia wycieczka w góry odpada), nie wolno tego, nie wolno tamtego...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Ja zdecydowałem pojechać do Białegostoku, do polecanej kliniki dr Michnowskiego. Było to tak, że operację bardzo chciałem sobie zrobić, ale jednocześnie wyczytałem w Internecie sporo negatywnych opinii... Bałem się, więc postarałem się znaleźć najlepszego specjalistę. Póki co (a minęło już 2 lata od zabiegu) jestem bardzo zadowolony. Wada prawie 0.00, a miałem krótkowzroczność powyżej -5,00. Sam zabieg delikatnie nieprzyjemny, ale trwał kilkadziesiąt sekund, potem było już tylko lepiej. Po dwóch dniach widziałem dobrze. :) Oczywiście trzeba się liczyć dodatkowo z tym, że przez około miesiąc jest zakaz na jakąkolwiek aktywność fizyczną, czy to narty/piłka czy siłownia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .
Dwa lata temu podałem się zabiegowi laserowej korekcji wzroku (dokładnie tak nazywa się metoda https://www.mavit.pl/zakres-uslug/okulistyka/laserowa-korekcja-wzroku/metoda-relex-r-smile/ ).
Moje spostrzeżenia po tym zabiegu są takie :
- zabieg jest bezbolesny  
- na drugi dzień już troszkę pracowałem przed komputerem ( lekarz kazał przez 2-3 dni dużo używać okularów przeciwsłonecznych ). 
Niestety jest jeden minus tego zabiegu, wykonywanego metodą ReLEx® Smile, metoda ta jest droga. Ja zapłaciłem za taki zabieg bodajże 9800zł plus wzięty przed zabiegiem plus krople które przygotowują oczy do zabiegu. Kosztów dojazdu do klinik nie liczę. 
W tej chwili raz do roku jeżdżę na rutynową kontrolę. 
Trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie wady można korygować powyższą metodą. 

Ja jestem BARDZO ALE TO BARDZO ZADOWOLONY z faktu, że poddałem się korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krzysztof.Maliszak napisał:

Ja zdecydowałem pojechać do Białegostoku, do polecanej kliniki dr Michnowskiego. Było to tak, że operację bardzo chciałem sobie zrobić, ale jednocześnie wyczytałem w Internecie sporo negatywnych opinii... Bałem się, więc postarałem się znaleźć najlepszego specjalistę. Póki co (a minęło już 2 lata od zabiegu) jestem bardzo zadowolony. Wada prawie 0.00, a miałem krótkowzroczność powyżej -5,00. Sam zabieg delikatnie nieprzyjemny, ale trwał kilkadziesiąt sekund, potem było już tylko lepiej. Po dwóch dniach widziałem dobrze. :) Oczywiście trzeba się liczyć dodatkowo z tym, że przez około miesiąc jest zakaz na jakąkolwiek aktywność fizyczną, czy to narty/piłka czy siłownia...

Kolejny zatrudniony swiezak robiący reklamę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jestem po takim zabiegu w Krakowie  jest on bez bolesny  trwa ok 20 minut jedno oko,  dodam nie wykonuja operacji w jednym dniu na obu oczach, drugie jest robione po tygodniu. Polecam taki zabieg osobą które przejdą badania lekarskie dopuszczające do wykonania operacji.  Klinice zabiegi wykonywali tagze weekend  (sobota zabieg a w niedziele konsultacje) teraz nie wiem czy tak jest. Ja miałem wykonany przez  dr. Piotr Vigot dodam przeprowadził zabiegi takim znanym osoba jak Klemens Muranika, Małgorzacie Rodzynek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...