Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - pomoc


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Szukasz porady jak dobrać odpowiednie narty dla Ciebie?

Odpowiedz na poniższe pytania. Będzie nam łatwiej Ci pomóc.

1. Płeć -

2. Wiek -

3. Waga -

4. Wzrost -

5. Na nartach jeżdżę od .... sezonów, ( ..... dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na ....

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to -

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -

10. Upatrzyłem sobie narty -

11. Mój budżet na narty to około -

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
Dnia 13.09.2010 o 10:32, JC napisał:

Witam forumowiczów . przygodę z nartami zacząłem przypadkowo 2 lata temu na sylwestrze w Karpaczu i od razu mnie wciągnęło. potem byłem w Szczawnicy , Krynicy (tylicz,kryniczanka i jaworzyna) oraz ponownie Karpacz tym razem biały jar. większość znajomych uważa że jak na tak małe doświadczenie z nartami , radzę sobie doskonale .lubię szybkie zjazdy slalomem . nie natrafiłem jeszcze na pogodę pozwalającą na dobre przygotowanie trasy. buty nordica były dość wygodne jednak dużo ludzi mówi że za mały flex stąd mój nowy zakup . po długim szukaniu kupiłem wyjątkowo wygodne head'y. natomiast z nartami to mi namieszali w głowie bo jedni mówią że za długie ale większość że wręcz za krótkie i że za wąskie pod butem itd.wczoraj byłem w skiteam i pan dobrał mi volkl rtm 78 ride the mountain +4motion xl 10.0d 177cm 126-78-106  17.1  tip rocker jednak cena u nich to 2600zł a na allegro ZNALAZŁEM IDENTYCZNE ZA 1700ZŁ. PROŚBA O PORADĘ CZY IDĘ DOBRYM TROPEM LUB MOŻE INNE SUGESTIE.

 

1. Płeć -mężczyzna

2. Wiek -36

3. Waga -105

4. Wzrost -188

5. Na nartach jeżdżę od ...3. sezonów, ( ....6. dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na ....5\10

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to -jeździłem na nordica n4xnxt  flex 80 295mm a teraz zakupiłem head vector xp flex 100-90 również 295mm

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -elan morpheo m4    114-70-100  15.3 early rise rocker 168cm

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową i szybką

10. Upatrzyłem sobie narty -

11. Mój budżet na narty to około -do 2tyś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam forumowiczów . przygodę z nartami zacząłem przypadkowo 2 lata temu na sylwestrze w Karpaczu i od razu mnie wciągnęło. potem byłem w Szczawnicy , Krynicy (tylicz,kryniczanka i jaworzyna) oraz ponownie Karpacz tym razem biały jar. większość znajomych uważa że jak na tak małe doświadczenie z nartami , radzę sobie doskonale .lubię szybkie zjazdy slalomem . nie natrafiłem jeszcze na pogodę pozwalającą na dobre przygotowanie trasy. buty nordica były dość wygodne jednak dużo ludzi mówi że za mały flex stąd mój nowy zakup . po długim szukaniu kupiłem wyjątkowo wygodne head'y. natomiast z nartami to mi namieszali w głowie bo jedni mówią że za długie ale większość że wręcz za krótkie i że za wąskie pod butem itd.wczoraj byłem w skiteam i pan dobrał mi volkl rtm 78 ride the mountain +4motion xl 10.0d 177cm 126-78-106  17.1  tip rocker jednak cena u nich to 2600zł a na allegro ZNALAZŁEM IDENTYCZNE ZA 1700ZŁ. PROŚBA O PORADĘ CZY IDĘ DOBRYM TROPEM LUB MOŻE INNE SUGESTIE.

 

1. Płeć -mężczyzna

2. Wiek -36

3. Waga -105

4. Wzrost -188

5. Na nartach jeżdżę od ...3. sezonów, ( ....6. dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na ....5\10

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to -jeździłem na nordica n4xnxt  flex 80 295mm a teraz zakupiłem head vector xp flex 100-90 również 295mm

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -elan morpheo m4    114-70-100  15.3 early rise rocker 168cm

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową i szybką

10. Upatrzyłem sobie narty -

11. Mój budżet na narty to około -do 2tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 22

3. Waga - 75kg

4. Wzrost - 185cm

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, ( 7 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - nie posiadam (jeszcze)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - również nie mam

9. Preferuję styl jazdy -  długim i krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, jestem głównie samoukiem :D

10. Upatrzyłem sobie narty -

11. Mój budżet na narty to około - 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 16.01.2017 at 7:11 PM, adamwwl1 said:

Witam forumowiczów . przygodę z nartami zacząłem przypadkowo 2 lata temu na sylwestrze w Karpaczu i od razu mnie wciągnęło. potem byłem w Szczawnicy , Krynicy (tylicz,kryniczanka i jaworzyna) oraz ponownie Karpacz tym razem biały jar. większość znajomych uważa że jak na tak małe doświadczenie z nartami , radzę sobie doskonale .lubię szybkie zjazdy slalomem . nie natrafiłem jeszcze na pogodę pozwalającą na dobre przygotowanie trasy. buty nordica były dość wygodne jednak dużo ludzi mówi że za mały flex stąd mój nowy zakup . po długim szukaniu kupiłem wyjątkowo wygodne head'y. natomiast z nartami to mi namieszali w głowie bo jedni mówią że za długie ale większość że wręcz za krótkie i że za wąskie pod butem itd.wczoraj byłem w skiteam i pan dobrał mi volkl rtm 78 ride the mountain +4motion xl 10.0d 177cm 126-78-106  17.1  tip rocker jednak cena u nich to 2600zł a na allegro ZNALAZŁEM IDENTYCZNE ZA 1700ZŁ. PROŚBA O PORADĘ CZY IDĘ DOBRYM TROPEM LUB MOŻE INNE SUGESTIE.

 

1. Płeć -mężczyzna

2. Wiek -36

3. Waga -105

4. Wzrost -188

5. Na nartach jeżdżę od ...3. sezonów, ( ....6. dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na ....5\10

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to -jeździłem na nordica n4xnxt  flex 80 295mm a teraz zakupiłem head vector xp flex 100-90 również 295mm

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -elan morpheo m4    114-70-100  15.3 early rise rocker 168cm

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową i szybką

10. Upatrzyłem sobie narty -

11. Mój budżet na narty to około -do 2tyś

Kolego skoro lubisz szybką jazdę slalomem to szukaj nart o krótkim promieniu czyli tzw. "slalomek".

Jeżeli chcesz narty do całodziennej jazdy do Volkl RTM bedą dobre, ale wyższy model, bo te co masz na oku mogą być za miękkie.

Sporo ważysz i jesteś wysoki więc musisz kupić narty "najwyższy model" w danym segmencie bo tylko takie zapewnią odpowiednią sztywnośc dla twojej wagi.

Teraz jeździsz na nartach od dł. 168 cm co wg mnie jest śmieszną długością do twoich parametrów.

Slalomki powinieneś kupować na 170 cm, ponieważ o dłuższe jest trudno, natomiast narty typu allmountain o dł ok. 180-185 cm.

 

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, adamwwl1 said:

Widzę że chyba piszemy w nieodpowiedni sposób lub nikt nie jest w stanie nam nic doradzić.

:(

chyba ludzie już się znudzili odpowiadaniem na tematy o doborze nart, obejrzyj najpierw te dwa filmiki:

i tak jak kolega wyżej napisał: dowolnej firmy slalomki (przy twojej wadze najlepiej pierwsze) lub narty z grupy AR / AM możliwie najdłuższe z kategorii zaawansowany/ekspert, firma dowolna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/18/2017 at 11:43 PM, lifesgood said:

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 22

3. Waga - 75kg

4. Wzrost - 185cm

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, ( 7 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - nie posiadam (jeszcze)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - również nie mam

9. Preferuję styl jazdy -  długim i krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, jestem głównie samoukiem :D

10. Upatrzyłem sobie narty -

11. Mój budżet na narty to około - 1000zł

najpierw obejrzyj powyższe filmiki i kup buty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się naszukałem/naoglądałem i stwierdziłem, że tego typu narty: http://olimpiasport....470.19372.2.htmbyłyby idealne.

Czy macie jeszcze jakieś modele z tego rodzaju nart (czyli są precyzyjne przy krótkich i długich skrętach), które możecie polecić?

Taliowanie +- 122-71-105

 

PS. Jakie buty byłyby dobre pod te narty? Bo moje z flexem 70 razczej nie beda dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, lifesgood said:

Trochę się naszukałem/naoglądałem i stwierdziłem, że tego typu narty: http://olimpiasport....470.19372.2.htmbyłyby idealne.

Czy macie jeszcze jakieś modele z tego rodzaju nart (czyli są precyzyjne przy krótkich i długich skrętach), które możecie polecić?

Taliowanie +- 122-71-105

 

PS. Jakie buty byłyby dobre pod te narty? Bo moje z flexem 70 razczej nie beda dobre.

Head ma serię Supershape ->

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,head,supershape-i-magnum,9238.html

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,head,supershape-i-speed,9237.html

Każda firma ma taką grupę nart, często zwaną performance, przeszukaj katalog na skionline.

Jakiej długości masz zamiar kupić narty ? Bo przy twoim wzroście brałbym powyżej 180 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lifesgood napisał:

Aż tak wysokie? Z filmików wyżej dowiedziałem się, że dł. nart dobiera się bardziej do wagi ciała. 

Mam 198cm, 92kg, jeżdżę na 171 http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,atomic,redster-edge-sl,5654.html

Fakt, że gdyby były dłuższe może (MOŻE) bym się skusił, ale nie dziś.

Mam ponad 2x tyle lat co Ty, więc jest coraz gorzej, a nie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Plywak napisał:

dlatego napisałem "ja bym" :) mam ten sam wzrost, ale więcej ważę i lubię długie narty, może ktoś inny się w tym temacie wypowie

Też wolę dłuższe narty. Wymiary te same 185/75, ale starszy prawie trzykrotnie od @lifeligood. Narty 177cm. Head 'iPeak (grupa AM) Jeżdżę umiarkowanie szybko, zaledwie poprawnie technicznie (mocna jedynka w skali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,
nie chcę zaczynać nowego tematu. Czytałem różne wątki, ale o prędkości jazdy niewiele znalazłem.
Aktualnie mam Elany Race SLX 165 cm. Dobrze mi się na nich jeździ, ale raczej po niebieskich trasach. Na bardziej stromych stokach narty są po prostu dla mnie zbyt szybkie żebym się zapuszczał na czerwone i szukam czegoś wolniejszego, co na niebieskich i czerwonych trasach będzie mi sprawiało frajdę. nie jeżdżę po OFF'ach, tylko trasy.

Jak pytam w sklepach lokalnych (Tychy,Katowice) to niestety słyszę o każdej narcie o którą zapytam że "to jest fajna narta" :) a ja nie chcę z nią iść na herbatę, tylko żeby spełniała moje oczekiwania na stoku. Chcę jeździć wolniej niż na aktualnej gigantce i cieszyć się jazdą zarówno na zmrożonym stoku jak i na bardziej miękkim śniegu.

Testowałem krótko Salomona X-Drive, ale wydawał mi się miękki (?), narta jakby trochę trzepotała. Stok był bardzo zmrożony. I wg mnie nie była znacząco wolniejsza od obecnych nart.

Dziś w sklepie trafiłem na nartę Völkl RTM 81. Narty trochę kosztują wiec zanim kupię, chcę zapytać was czy to odpowiednia narta na przesiadkę ze speedowych elanów na RTM'y ?

1. Płeć - Mężczyzna
2. Wiek - 37
3. Waga - 85
4. Wzrost - 182
5. Na nartach jeżdżę od 6-7 sezonów, ( 8-15 dni w sezonie)
6. Moje umiejętności określam na między 6 a 7 (jazda na krawędziach, ciężar ciała do przodu oparty na butach)
(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)
7. Moje buty to - Atomic B 90
8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Elan Race SLX 165 cm
9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - długim/krótkim skrętem, rekreacyjną,po przygotowanych stokach
10. Upatrzyłem sobie narty - Völkl RTM 81
11. Mój budżet na narty to około - max 3K pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Gregorry said:


Aktualnie mam Elany Race SLX 165 cm.

...

Chcę jeździć wolniej niż na aktualnej gigantce
 

ta narta, to typowa slalomka a nie gigantka,

jak chcesz jeździć wolniej, to musisz zmienić technikę, a nie narty, może spróbuj śmigu ? :)

chyba że, chodzi ci o wolniejszą zmianę krawędzi, wtedy szersze pod butem będą w tym aspekcie wolniejsze

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Plywak napisał:

ta narta, to typowa slalomka a nie gigantka,

jak chcesz jeździć wolniej, to musisz zmienić technikę, a nie narty, może spróbuj śmigu ? :)

chyba że, chodzi ci o wolniejszą zmianę krawędzi, wtedy szersze pod butem będą w tym aspekcie wolniejsz

of coz, my bad. slalomka oczywiście. przepraszam.
nie, właśnie chodzi mi o wolniejszą jazdę... czyli narta nie ma AŻ TAKIEGO znaczenia dla prędkości, tylko dla dynamiki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Gregorry said:

nie, właśnie chodzi mi o wolniejszą jazdę... czyli narta nie ma AŻ TAKIEGO znaczenia dla prędkości, tylko dla dynamiki ?

myślę, że aż takiej róźnicy nie odczujesz pomiędzy nartami SL a np. tymi RTMami,

odczujesz róźnicę pomiędzy SL a GS, z tym, że to SL będzie wolniejsze,

generalnie ideą jazdy na krawędzi jest ciągłe przyśpieszanie, do pewnej wartości granicznej wyznaczonej przez tarcie i opory powietrza, nie da się czysto na krawędzi jechać powoli, chyba, że po płaskim :)

pozostaje ci zapiąć hamujący spadochron, albo jakiś specjalny strój zwiększający opory powietrza ;)

 

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jeżdżę na nartach/model -elan morpheo m4    114-70-100  15.3 early rise rocker 168cm jak dla mnie są odpowiednie, dobrze się jeździ generalnie spełniają moje oczekiwania. Niestety ostatnio nie wzięłam ze sobą bielizny termoaktywnej i tak się pochorowałam, że o feriach na stoku mogłam zapomnieć. Drugi raz tego błędu nie popełnię, a jakby kogoś interesował zakup to zapraszam https://www.domenasportowa.pl/pol_m_Odziez-i-obuwie_Bielizna-termoaktywna-150.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przejdę od razu do konkretów, proszę o pomoc :) Totalnie nie orientuję się w modelach nart na ten moment a nie chce dać sobie wcisnąć czegoś zupełnie nie adekwatnego do mojego poziomu.

1. Płeć - M

2. Wiek - 23 lata

3. Waga - 70 kg

4. Wzrost - 174 cm

5. Na nartach jeżdżę od 6 roku życia ale z przerwami

6. Moje umiejętności określam na 6/7, dałbym 7 ale nie jeżdziłem dużo w ostatnich 3 sezonach także musiałbym się trochę rozjeździć 

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - również szukam, poprzednie niestety odmówiły dalszej współpracy

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Head Worldcup SL 165 cm (chyba sezon 2007/2008) praktycznie już nie nadają się do jazdy, ale jeździło mi się na nich dobrze.

9. Preferuję styl jazdy długim skrętem, rekreacyjnie/sportowo, szybka jazda, ubite trasy tylko i wyłącznie

10. Upatrzyłem sobie narty - Fischer Progressor F18, Atomic Redster Edge SL, ale nie mam żadnego upodobania co do firmy, wolałbym żeby pasowały do mojego stylu, marka to kwestia 2-go rzędna.

11. Mój budżet na narty to około - Maks do 1500 zł ale wolałbym mniej, mogą być używane, najlepiej modele z poprzednich sezonów. 

Generalnie na nartach czuję się pewnie, technika  poprawna, lubię szybką i zdecydowaną jazdę ale tylko rekreacyjnie. Jeżdżę szybko ale nie jak wariat :P Jednak ze względu na brak dopracowanej techniki, troche pokory na stoku się przydaję ;) Myślałem o długości nart rzędu 165-170 cm.

Co do techniki, to jeśli chodzi o jej szczyt to jakieś kilka lat temu przygotowywałem się na pomocnika instruktora, jednak w końcu na przygotowaniach się skończyło...

Potrzebuję kupić sprzęt do końca marca najlepiej, wybieram się na giełdę Katowicką, ale chce wiedzieć jakie modele są warte uwagi :)

Edytowane przez Kelos93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ze względu na to, że przygotowywałeś się do zostania PI, zdecydujesz się na komórę SL ?

http://allegro.pl/narty-head-worldcup-rebels-i-sl-rd-2013-2014-165cm-i6698913266.html#thumb/8

http://allegro.pl/narty-rossignol-hero-fis-sl-165-cm-komorka-i6678742871.html

Te Rossi powyżej budżetu, ale wrzucam poglądowo żebyś wiedział o czym piszę.

Z nart AM polecam całą serię Head Supershape (z naciskiem na Magnum i/ub Rally) - na tych jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...