Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - pomoc


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

, Proszę o pomoc

 :) Totalnie nie orientuję się w modelach nart na ten moment a nie chce dać sobie sprzedać czegoś nie  do mojego poziomu umiejętności 

1. Płeć - M

2. Wiek - 39 lata

3. Waga - 72 kg

4. Wzrost - 173cm

5. Na nartach jeżdżę od 3 lat w czasie ferii i około 2-4 godzin i 7mdni w roku ,tak bylo dotychczas ale che to zmienić na więcej jazdy.

6. Moje umiejętności określam na 2/3, dałbym 3 

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - również szukam, zawsze tylko pożyczam  

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - ostatnio miałem blizzard race 170 cm i zupełnie nie czułem kontroli i frajdy z jazdy dopóki kolega nie dał mi swoich do jazdy:

ATOMIC C-Series 7  wszystko stało sie o wiele prostsze o 90% 

moje pytanie czy szukac takich nart czy innych o takiej samej charakterystyce ?

9. Preferuję styl jazdy krótkimi  skrętem, rekreacyjnie/sportowo, lekko szybka i szybka jazda, ubite trasy tylko i wyłącznie

10. Upatrzyłem sobie narty - ATOMIC C-Series 7 wraz z wiązaniami Atomic Device 310

11. Mój budżet na narty to około - Maks do 500 zł ale wolałbym mniej, mogą być używane, najlepiej modele z poprzednich sezonów. 

Generalnie na nartach czuję się pewnie, technika  na pewno do dalszego szkolenia , lubię szybką i zdecydowaną jazdę ale tylko rekreacyjnie. Jeżdżę szybko ale nie jak wariat :P Jednak ze względu na brak dopracowanej techniki, trochę pokory na stoku się przydaję ;) Myślałem o długości nart rzędu 150-160 cm.

 

Proszę o pomoc i dziekuje za kazda porade 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez mismin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

, Proszę o pomoc

1. Płeć - M

2. Wiek - 19 lat

3. Waga - 60 kg

4. Wzrost - 163cm

5. Na nartach jeżdżę od 3 roku życia, min 5dni w sezonie

6. Moje umiejętności określam na 9/10

7. Moje buty to - Nordica Doberman WC 100(niestety dla mnie za miękkie ale cóż poradzić) 

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Elan RCS Waveflex Plate (145cm)

9. Jeżdżę głównie agresywnie krótkim skrętem

10. Upatrzyłem sobie narty - Head WC Rebels iSL    

11. Mój budżet na narty to około - niesprecyzowany 

Problem w tym że waham się pomiędzy tymi headami w wersji 150 i 155 cm. Jeżdżę rekreacyjnie ale agresywnie i zastanawiam się czy krótsza narta nie będzie po prostu zwinniejsza i przyjemniejsza. Jbc jestem też z zamiłowania kolarzem to nogi mam mocne ;) 

 

Edytowane przez KUBAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra korekta, 9/10 w skali amatorskiej, co oznacza że rzadko kiedy widzę kogoś jeżdzącego na podobnym poziomie do mnie a jeżdzę we Włoszech, Austrii. Brałem udział w kilku profesjonalnych kursach i cały czas doszkalam swoją technikę oraz dorzucam do tego trening siłowy, rozciąganie. Zdaje sobie sprawe że 13 letni junior jeździ dużo lepiej ode mnie bo on w dwa sezony wyjeździł tyle co ja przez całe życie i pod okiem trenerów. Ale jak sam zauważyłeś fredek321 jakbym był zawodnikiem to po co miałbym się pytać na forum. Nie chcę być niemiły ani się z tobą kłucić ale po co od razu takie negatywne nastawienie. A jeśli są jakieś z góry założone normy odnośnie stopnia zaawansowania to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline.pl/forum/topic/11071-skala-umiejętności/

Zanim napiszesz poczytaj.

5 minut temu, KUBAM napisał:

kłucić

Włącz poprawianie błędów lub zainwestuj w słownik.

 

6 minut temu, KUBAM napisał:

Dobra korekta, 9/10 w skali amatorskiej, co oznacza że rzadko kiedy widzę kogoś jeżdzącego na podobnym poziomie do mnie a jeżdzę we Włoszech, Austrii.

J.w. + Cenię ludzi za skromność i powtarzam "Jeśli ktoś jeździ 9/10 w skali amatorskiej to o nartach wie tak dużo, że mu nie pomożemy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku 9/10 :) i pytasz o poradę!!! 

nie wstyd ci???  

ja szacuję się na mierne 7... jeżdżę poza trasami, ostatnio nawet żleby... i nigdy nie pytałem jakie narty byście mi poradzili! 

Mogę zapytać czy ktoś jeżdził na nartach A i B i jakie widział różnice i które poleca. I tak i tak każdą opinię traktuje tylko jako subiektywną opinie danej osoby. Każdy który jeździ (nie wozi się na nartach! tylko już jeździ) wie czego chce! i jeżeli nawet wszyscy na tym forum napisali by kup sobie: coś tam coś tam a ja wiem że to mi nie spasi to i tak kupię to co chce bo wiem jak ja jeżdżę i czego oczekuje od nart!

PS. kupiłem ostatnio K2 Rictory (kolejne) tym razem 90 pod butem rocer/camber 40/60 i jestem nimi zachwycony! trzymanie na twardym 9! jazda w puchu 10!  i co mam je polecać wszystkim na tym forum? 

weź się ogarnij! 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUBAM, może się mylę, ale zazwyczaj jakoś tak jest, ze jak ktoś siedzi w jakimś sporcie po uszy, to jest równie mocno zainteresowany sprzętem. Jak trenowałam jeździectwo, to wiedziałam wszystko o rodzajach siodeł, sprzączek, wędzidłach, ochraniaczach na każdą pogodę i duperszmitach, którymi zawracają sobie głowę tylko ludzie, którzy w tym naprawdę siedzą. Mój mąż jest pasjonatem motoryzacji i też nie ma na niego mocnych na tym polu. Tak jak piszą koledzy, na poziomie na którym jesteś ty sam powinieneś najlepiej wiedzieć czego ci potrzeba. Jakoś ciężko mi jedno od drugiego oddzielić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niedoinformowanie i wedle skali forum oceniam się na 6/10, nie mam doświadczenia w puchu ani na tyczkach ale szukam nart do jazdy po utwardzonym stoku i jak już mówiłem ocena swojej jazdy 9/10 nie wynika z mojej ignorancji tylko przez błąd rozumienia skali, ponieważ nie brałem pod uwagę osób jeżdżących wyczynowo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziecie po "koledze":$ za 9/10 , a on prosi o pomoc .

Wg mnie a jeżdżę max 5:ph34r:, doskonały wybór z tymi HEAD `ami tylko długość 155cm.

Mam slalomkę z fischera o długości 155 przy 172 cm wzrostu i z perspektywy czasu szkoda że nie wziąłem chociaż 160!

Jeżeli faktycznie wymiatasz , to pomyśl o slalomce komórkowej czołowej firmy ( np. Rossi,HEAD, FISCHER, etc...)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty co wróżka? czy adwokat? 

gość już się określił na 6 a ty mu komórki? bo niby dlaczego? skąd taki akurat wybór? a nie Redstery...np. takie normalne, dla ludzi! albo faktycznie heady! 

ale po co komórki???

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak poradzicie biorąc pod uwagę wzrost(163cm) i wagę(60kg)? Raczej 150 czy 155? Jakie za i przeciw? Wiem że niby krótsza lepiej trzyma krawędź i łatwiej się manewruje a dłuższa stabilniejsza ale to tylko słowa na papierze a rzeczywistość to co innego. Czy odczuję większą wołowatość dłuższej narty albo mniejszą stabilność krótszej? Wiem że najlepiej byłoby się przejechać na takiej i takiej ale niestety nie mam możliwości. Więc zdaję się na wasze rady albo będę musiał strzelać.

Edytowane przez KUBAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KUBAM napisał:

... Czy odczuję większą wołowatość dłuższej narty albo mniejszą stabilność krótszej? ...

Nawet jak się przejedziesz to raczej różnicy przy 5 cm nie zauważysz.

Przy Twoim wzroście brał bym raczej 155. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płeć - M

2. Wiek - 36

3. Waga -80

4. Wzrost -172

5. Na nartach jeżdżę od dziecka ( 6-7 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - markety obecnie sprzedane szukam nowych 

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - sprzedane , do tej pory tanie używki 

9. Preferuję styl jazdy ( w miarę umiejętności agresywny  po przygotowanych stokach ) -

10. Upatrzyłem sobie narty - head supershape magnum 

11. Mój budżet na narty to około - bez szaleństw 

witam, jak w opisie jeżdzę od dziecka w miarę  szybko i agresywnie tylko nie mam techniki jazdy, po prostu jeżdzę tak po swojemu :-) zawsze miałem sprzęt budrzetowy i postanowiłem kupić coś lepszego żeby mieć lepszy fan z jazdy, myślałem o nartach head supershape magnum bo kolega chwalił i ciekawią mnie te systemy jak kers itd, tylko czy ta narta będzie dla mnie? obawiam się że będzie zbyt twarda i wymagająca jak dla mnie, więc dlatego poprosiłbym o radę fachowców :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

, Proszę o pomoc

1. Płeć - M

2. Wiek - 19 lat

3. Waga - 60 kg

4. Wzrost - 163cm

5. Na nartach jeżdżę od 3 roku życia, min 5dni w sezonie

6. Moje umiejętności określam na 6 wg. skali forum

7. Moje buty to - Nordica Doberman WC 100(niestety dla mnie za miękkie ale cóż poradzić) 

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Elan RCS Waveflex Plate (145cm)

9. Jeżdżę głównie agresywnie krótkim skrętem

10. Upatrzyłem sobie narty - Head WC Rebels iSL, Head SuperShape Magnum 

11. Mój budżet na narty to około - niesprecyzowany 

W poniedziałek Was pytałem o poradę w długości narty i dziękuję za odpowiedzi ale też po Waszych wypowiedziach zacząłem się zastanawiać nad nartą "bardziej uniwersalną", skoro to ma być moja jedyna para i rozważam jeszcze Heady Magnum. Jednakże mam obawy czy ta narta nie będzie zbyt spokojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 10:37, FerraEnzo napisał:

Może ze względu na to, że przygotowywałeś się do zostania PI, zdecydujesz się na komórę SL ?

http://allegro.pl/narty-head-worldcup-rebels-i-sl-rd-2013-2014-165cm-i6698913266.html#thumb/8

http://allegro.pl/narty-rossignol-hero-fis-sl-165-cm-komorka-i6678742871.html

Te Rossi powyżej budżetu, ale wrzucam poglądowo żebyś wiedział o czym piszę.

Z nart AM polecam całą serię Head Supershape (z naciskiem na Magnum i/ub Rally) - na tych jeździłem.

Dzięki za sugestię, ostatecznie pojechałem dziś na giełdę narciarską i zakupiłem Salomony X Race 2015/16 w dobrej cenie, 170 cm R15. Gość był na tyle w porządku, że mam je przetestowac jak mi sie jezdzi i jakby co przyjechac zamienic na 165 cm z R13 albo na zupelnie inne narty :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mężczyzna
2. Wiek - 22 lata
3. Waga - 72KG
4. Wzrost - 182cm
5. Jak długo jeździsz na nartach? - 5 sezonów
6. Ja się oceniasz wg skali Forum? - 6 jak nic :D
7. Jakie masz buty ? Zapomniałem nazwy firmy. Flex 70

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Jeździłem na wypożyczonych.
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy. - Preferuje średni promień skrętu, szybka jazda
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? - niebieskie, czerwone, czarne. Poza trasą nie jeżdżę. Zawsze jeździłem po trasach, rzadko poza. 
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? - celuję w umiejętności zaawansowanego narciarza (według skali forum).
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku. - Szału nie ma, ale na siłowni nogi już przygotowuję :D
13. Możliwości finansowe. - Narazie proszę o propozycje, później się zobaczy :)

 

Ostatnio wpadły mi w oko takie oto narty. Zastanawiam się czy moje buty z flexem 70 sprostają tym nartom.

W wolnej chwili proszę was o poradę. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku. - Szału nie ma, ale na siłowni nogi już przygotowuję :D

i tak trzymaj przygotowuj dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że moje XWingi zasłużyły na emeryturę, a w przyszłym roku atakuję pierwszy raz w życiu Alpy to trzeba pomyśleć o nowym sprzęcie.

1. Płeć - M

2. Wiek - 23

3. Waga - 80

4. Wzrost - 181

5. Na nartach jeżdżę od 9 sezonów, ( 5-6 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5+/6- - w tym sezonie mam zaplanowane 4 godziny doskonalenia z instruktorem

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Salomon Xwave 8 flex 90, będą zmieniane ale raczej nie na przyszły sezon, zabijają mi już łydki

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Salomon XWing 6R sezon chyba 09/10 165cm/R14.1

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - krótki skręt carvingowy, szybka jazda, trasy (z uwzględnieniem grząskości polskich stoków)

10. Upatrzyłem sobie narty - Atomic Vantage X75C + Lithium 10 163 cm (głównie dlatego, że są dostępne w Decathlonie za 999zł), Atomic Redster XT + XT10 163 cm

11. Mój budżet na narty to około - 1300-1500zł

Moja kondycja jest dobra, biegam regularnie 10-20km, siła nóg nie jest niestety największa, ale to można poprawić w rok. Chciałbym mieć narty o mniejszym chociaż minimalnie promieniu skrętu niż moje obecne Salomony, a przy tym żeby oddawały większą ilość energii w końcowej fazie skrętu.

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 31

3. Waga - 85

4. Wzrost - 177

5. Na nartach jeżdżę od .... sezonów, ( ..... dni w sezonie). Jako dziecko narty miałem kilka razy na nogach, później długa przerwa i teraz od około 5 lat jeżdżę (tylko w Polsce) po kilka razy na sezon. Głównie jedno dniowe wyjazdy (Myślenice, Kasina Wielka). W tym roku zawziąłem się i takich wyjazdów zaliczyłem około 20 :) bo postawiłem sobie za cel szlifowanie techniki. Wziąłem się też za ćwiczenia nóg tak żeby podołać moim nartom, a są dość wymagające (salomon x wing 8 168cm).   

6. Moje umiejętności określam na  6+

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Salomon falcon xc flex 95

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - salomon x-wing 8 168cm 

9. Preferuję styl jazdy - długi, średni skręt. Lubie przygotowane stoki, ale w Polskich warunkach występują tylko przez pierwszą godzinę po otwarciu stoku :(

10. Upatrzyłem sobie narty - http://allegro.pl/narty-uzywane-k2-15-16-ikonic-80ti-163-cm-nr1678-i6745280984.html 

11. Mój budżet na narty to około - szukam nart używanych do 1000zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam,  piszę z prośbą o poradę w sprawie doboru nart dla kobiety, (dane poniżej) - mam wątpliwości czy wybrana narta nie jest zbyt sztywna. 

1. Płeć - K

2. Wiek - 49

3. Waga - 60

4. Wzrost - 164

5. Na nartach jeżdżę od 5 sezonów, ( 10 - 21. dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 4/5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Dalbello flex 70

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Salomon Crystal 144 cm

9. Preferuję styl jazdy: średnim/krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach,

10. Upatrzyłem sobie narty - Fischer RC4 WC SL

11. Mój budżet na narty to około - nie istotny

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...