Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - pomoc


JC

Rekomendowane odpowiedzi

@mentii - proponuje najpierw zmienić buty z większym flex i w tym sezonie popróbować kilka modeli nart z wypożyczalni - ulubione narty @Mitek rossignol pursuit 800, fischer progressor f18, volkl rtm82, itp, itd , o długości 168-171cm

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojgoc napisał:

@mentii - proponuje najpierw zmienić buty z większym flex i w tym sezonie popróbować kilka modeli nart z wypożyczalni - ulubione narty @Mitek rossignol pursuit 800, fischer progressor f18, volkl rtm82, itp, itd , o długości 168-171cm

Dzięki za odpowiedź. Fisher F18 są w zasięgu mojego budżetu, wiec faktycznie to rozważę. A jakie buty proponujecie. Tutaj ponownie jestem ograniczony budżetem i jestem w stanie wykrzesać budżet 500-700zł maaaax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojgoc napisał:

@mentii - proponuje najpierw zmienić buty z większym flex i w tym sezonie popróbować kilka modeli nart z wypożyczalni - ulubione narty @Mitek rossignol pursuit 800, fischer progressor f18, volkl rtm82, itp, itd , o długości 168-171cm

Cześć

A co mu to da, to próbowanie? Bo moim zdaniem absolutnie nic ale oczywiście może sobie popróbować. Akurat proponuje Pursuity bo mam do nic linki pod ręką ale to wszystko jest praktycznie to samo.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mentii napisał:

A jakie buty proponujecie.

A jaką masz dokładnie długość stóp zmierzoną na miarce stojąc? Czy masz szerokie stopy i b. wysokie podbicie? - To są kluczowe rzeczy, które musisz wiedzieć zanim weźmiesz jakikolwiek but do ręki do przymiarki. Czy stopa ci jeszcze rośnie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płeć - m

2. Wiek - 36lat

3. Waga - 72 kg

4. Wzrost - 183

5. Na nartach jeżdżę od 6 sezonów, ( 10-12dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na: 5-6

7. Moje buty to - atomic hawx 100

8. Teraz jeżdże na nartach head 163 cm stara narta

9. Preferuję styl jazdy jeżdżę  troche z rodziną spokojnie po niebieskich trasach, samemu Lubie pojeździć szybszej po trasach trudniejszych np. Ściana w Szklarskiej 

10. Upatrzylem sobie narty Fischer progressor f18 

11. Mój budżet na narty do 1000 PLN

Proszę o poradę jakie narty zakupić. W zeszłym sezonie pojeździlem dwa dni podczas testów nart Head w Świeradówie. Panowie dobierali narty w zależności od warunków na stoku, stąd wiem ze jedna para nart żeby jeździło  się dobrze w każdych warunkach nie wystarczy. Jakie narty wybrać żeby były jak najbardziej uniwersalne. Czy to wogole możliwe??? Czy narty z grupy Allround będą dobre?? Długość pewnie 174-177

Screenshot_2019-10-10-21-40-53.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojgoc napisał:

@Mitek - niby to samo, ale diabeł tkwi w szczegółach - jedne są twardsze, drugie szybsze, trzecie lżejsze od pozostałych, czwarte pasują kolorystycznie do ubrania, piąte łączą te wszystkie szczegoly😁

@mentii - co najważniejsze o butach napisał @WojtekM.

Cześć

Rozumiem, że Ty - i według Ciebie również pytający - jesteście w stanie zauważyć te różnice, dokonać automatycznej analizy jak dana narta będzie się zachowywała w innych, różnych warunkach, stwierdzić, która będzie bardziej przydatna w sensie edukacyjnym na przyszłość itd.

No brawo, brawo! Szacun.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wojgoc napisał:

@Mitek - nie ten kierunek myślenia. Po prostu nie każdemu dana narta pasuje - tylko tyle lub aż tyle.

Cześć

Nie ten kierunek myślenia. Narty są dobre lub gorsze. Zazwyczaj im ktoś gorzej jeździ tym szybciej odrzuca narty lepsze koncentrując się na g... wybaczającym błędy.

Tak naprawdę wybór nart to loteria a tzw. "testy" to mit dla dopieszczenia gawiedzi o niewielkiej wiedzy. Wybacz i nie bierz tego do siebie ale taka jest prawda.

W omawianej grupie nart każda różnice załatwiamy lekka adaptacja techniki.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie ten kierunek myślenia. Narty są dobre lub gorsze. Zazwyczaj im ktoś gorzej jeździ tym szybciej odrzuca narty lepsze koncentrując się na g... wybaczającym błędy.

Tak naprawdę wybór nart to loteria a tzw. "testy" to mit dla dopieszczenia gawiedzi o niewielkiej wiedzy. Wybacz i nie bierz tego do siebie ale taka jest prawda.

W omawianej grupie nart każda różnice załatwiamy lekka adaptacja techniki.

Pozdrowienia

Nic dodać -trafna analiza 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płeć - M

2. Wiek - 21

3. Waga - 80kg

4. Wzrost - 190cm

5. Na nartach jeżdżę od 16(?) sezonów, ( 9 dni w sezonie, w tym roku będzie 15)

6. Moje umiejętności określam na 7

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Rossignol, niestety nie mogę w tym momencie sprawdzić nazwy, mam je od kilku dobrych sezonów i możliwe, że niedługo będę też wymieniał, jak będę miał okazję te wpiszę nazwę modelu

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - w zeszłym roku pożyczałem Rossignol Hero Elite ST Ti 172cm (we Francji)- narty zrobiły bardzo dobre wrażenie, choć oczywiście w gorszych warunkach śniegowych było mniej przyjemnie, a także RTM 84 (ale to w Szczyrku) i były ok, choć dla mnie za miękkie

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - tylko i wyłącznie trasy, zwykle krótki/średni skręt- zwłaszcza na stromszym stoku, z okazyjnym długim, ale to bardziej rekreacyjnie.

10. Upatrzyłem sobie narty -

 

* na miejscu 1: Atomic Redster S9 171cm- słyszałem dobre opinie odkąd jest Servotec, narta ponoć ma małą wagę i świetnie trzyma krawędź, oprócz typowej jazdy slalomowej dobrze radzi sobie w średnim skręcie, + dobra renoma Atomica w narciarstwie alpejskim (zasługa Hirschera i Shiffrin), wizualnie bardzo mi się podobają (także pasują kolorystycznie), mam jednak negatywne doświadczenia z Atomic SL9, które były dla mnie nieprzyjemne i ciężkie (ale to stary model więc pewnie wiele się zmieniło), i nie wiem czy nie będą za twarde

* Rossignol Hero Elite ST Ti 172cm- bardzo przyjemne wrażenia z zeszłego roku, słyszałem, że łatwiej się prowadzą od Redsterów, ale są cięższe, wizualnie też na plus

* Head Supershape Speed 177cm (sam nie wiem jaka długość? 184cm chyba będzie za długie)- najbardziej race'owe i najwęższe z all-mountainowej linii Heada, niestety widzę, że bardzo ciężkie, choć opinie fajne i pewnie lepiej radzą sobie w gorszych warunkach niż typowe slalomki, szkoda że nie są czerwone :)

I tutaj zastanawiam się czy iść w slalomki i stawiać na przyjemność z rannej jazdy na sztruksie i dynamikę skrętu, czy znając rzeczywistość i zatłoczone w lutym ośrodki alpejskie (a co za tym idzie, średnie warunki gdzieś od godziny 10) wybrać narty bardziej uniwersalne, w stronę AM.  

 

11. Mój budżet na narty to około - teoretycznie nieokreślony, w praktyce poluję na zeszłoroczną kolekcję (wtedy np. dla Redsterków S9 przecena z 3800 zł na 2200 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

1. Płeć -M

2. Wiek -40

3. Waga -90

4. Wzrost -188

5. Na nartach jeżdżę od X. sezonów(nie co roku), ale dorobek marny wyjazdy  po 6-7dni jezdzenia : 2x Zieleniec,2x Białka i wszystko na jej karnecie(Jurgów,Kluszkowce itd),1x Bukovel+ pagórki koło Torunia typu Unisław,Kurza Góra-kilkanascie 1dniowych wypadów

6. Moje umiejętności określam na 4 góra 5-

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to -??kupiłem dawno jakieś używki

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -Salomon Scrambler 666(coś takiego nie pamietam  a narty mam poza obecnym  miejscem zamieszkania) -kupiłem uzywki jakies 12-13lat temu ..długość 165cm

9. Preferuję styl jazdy:- po przygotowanych stokach, - podnoszenie umiejetności

10. Upatrzyłem sobie narty -kolega ma ,zachwala i poleca ATOMIC REDSTER DOUBLEDECK SL(czy moze zamiast SL ,ST czy GS)---jakbym miał te brać to sprzed paru sezonów lub używki ,  w opisach jest że to narta dla zaawansowanych itd---pytanie  polecacie dla kogoś z umiejetnoscią 4 wg forum--wiadomo,chce iść w górę i nie zmieniac nart za 2-3 lata...+jakie buciki do tego,jaki flex przede wszystkim, chyba że jakieś inne narty

11. Mój budżet na narty : nowe sprzed pary sezonów lub używki -najlepiej ok 1000zł(do negocjacji wiekszej)+buty nowe najlepiej 500-1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 21:24, wojgoc napisał:

@Mitek - niby to samo, ale diabeł tkwi w szczegółach - jedne są twardsze, drugie szybsze, trzecie lżejsze od pozostałych, czwarte pasują kolorystycznie do ubrania, piąte łączą te wszystkie szczegoly😁

@mentii - co najważniejsze o butach napisał @WojtekM.

Cześć, 

 

Dzięki za odpowiedzi. 

Noga nie rośnie, rozmiar będę mierzył, podbicie mam raczej nie wysokie. Nie mniej mam szeroką łydkę, i wiem, że butów na internecie nie kupię, muszę przymierzyć w sklepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 22:15, Bartłomiej napisał:

1. Płeć - m

2. Wiek - 36lat

3. Waga - 72 kg

4. Wzrost - 183

5. Na nartach jeżdżę od 6 sezonów, ( 10-12dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na: 5-6

7. Moje buty to - atomic hawx 100

8. Teraz jeżdże na nartach head 163 cm stara narta

9. Preferuję styl jazdy jeżdżę  troche z rodziną spokojnie po niebieskich trasach, samemu Lubie pojeździć szybszej po trasach trudniejszych np. Ściana w Szklarskiej 

10. Upatrzylem sobie narty Fischer progressor f18 

11. Mój budżet na narty do 1000 PLN

Proszę o poradę jakie narty zakupić. W zeszłym sezonie pojeździlem dwa dni podczas testów nart Head w Świeradówie. Panowie dobierali narty w zależności od warunków na stoku, stąd wiem ze jedna para nart żeby jeździło  się dobrze w każdych warunkach nie wystarczy. Jakie narty wybrać żeby były jak najbardziej uniwersalne. Czy to wogole możliwe??? Czy narty z grupy Allround będą dobre?? Długość pewnie 174-177

Screenshot_2019-10-10-21-40-53.png

Ktoś pomoże? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 11.10.2019 o 09:51, Mitek napisał:

Cześć

Obie narty z linków są złe. Po pierwsze to podstawowe modele o słabej konstrukcji. Po drugie w długościach dla lekkich dziewczyn. Jeżeli już szukamy narty popularnej to (aby miało to sens w perspektywie postępów) trzeba kupić coś lepszego. Na przykład:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,rossignol,pursuit-600-cam,10246.html

Długość 170cm w perspektywie:

"mieć możliwość szybkiego poruszania się w długich łukach."

To oczywiście tylko przykład w których miejscach w katalogach nart szukać.

Pozdro

Panowie! Proszę o opinię w temacie narty Volkl RTM 81 156 2019, warto w tym kierunku iść, potrzebna jest narta all mountain dla kobiety dobrze jeżdżącej (5-7), trochę też mnie ten model interesuje jako druga para do moich slalomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wolf ski napisał:

Panowie! Proszę o opinię w temacie narty Volkl RTM 81 156 2019, warto w tym kierunku iść, potrzebna jest narta all mountain dla kobiety dobrze jeżdżącej (5-7), trochę też mnie ten model interesuje jako druga para do moich slalomek.

Cześć

Dla 5 może być dla 7 badziewie.

Pozdrowienia

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o pomoc :)

1. Płeć: M

2. Wiek: 20

3. Waga: 75

4. Wzrost: 178

5. Na nartach jeżdżę od 10? sezonów (10-15 dni w sezonie) - głównie Świeradów Zdrój, Szczyrk, w tym roku trochę bardziej ambitnie - Tatranska Lomnica

6. Moje umiejętności oceniam na 6,5/10

7. Moje buty to Salomon X-pro 100

8. Teraz jeżdżę na nartach: nie pamiętam niestety modelu, to są jakieś elany, nowe, ale bardzo bardzo podstawowy model, nawet bez drewnianego wnętrza. Instruktor polecił jak najszybciej zmienić.

9. Preferuję styl jazdy: Zdecydowanie po przygotowanych stokach, raczej krótkim skrętem, chciałbym znaleźć narty, które pomogą mi się rozwijać.

10. Upatrzyłem sobie narty: Atomic Redster X7, Rossignol Hero Elite Multi Turn

11. Mój budżet to max 2000 zł. 

Proszę także serdecznie o porady dotyczące długości nart. 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również bardzo proszę o pomoc.

1. Płeć: M

2. Wiek: 29

3. Waga: 75

4. Wzrost: 173

5. Na nartach jeżdżę od 15-16? sezonów (10-15 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności oceniam na 7/10

7. Do zapomnienia, pierwszy raz będę kupować coś bardziej dopasowanego

8. Do zapomnienia, pierwszy raz będę kupować coś bardziej dopasowanego

9. Preferuję trasy trudne czerwone, czarne, sztruks, muldy. Jeżdzę głównie turystycznie, chociaż zdarza się, że i poza trasami (ale nie freeride).

10. Nie mam odpowiedniej wiedzy, nie mam nic upatrzonego

11. Max 1500, najlepiej w okolicach 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Proszę o pomoc w doborze nart:

1. Płeć - M

2. Wiek - 36

3. Waga - 100

4. Wzrost - 185

5. Na nartach jeżdżę od 4 lat, w każdy sezon ok 15 dni, ostatni sezon, przejechany na Racetiger S.C., dawałem radę, ale trochę jazda na nich męczyła mnie, ciężko było mi je wprowadzisz w skręt przy wolniejszej jeździe, dziś wiem że potrzebuj nart mnie wymagających

6. Moje umiejętności określam na 5

7. Moje buty to – Salomon  X PRO 100

8. Teraz jeżdżę na nartach/model – nie mam obecnie, sprzedałem Racetiger S.C., szukam nart

9. Preferuję styl jazdy  - po niebieskich trasach, długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach,

10. Upatrzyłem sobie narty – RTM 76 ELITE 175 cm

11. Mój budżet na narty to około – 1200-1300 pln

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć forumowicze,
Jestem jeszcze stosunkowo młodym stażem narciarzem, ale już jakoś sobie radzę. Nie płużę. Dobrze czuję się na niebieskich i czerwonych trasach. Na czarne jeszcze się za bardzo nie zapuszczam. Radzę sobie na muldach, a nawet lubię się na nich pobawić jeśli są niewielkie. Nie mam konkretnego stylu, którym jeżdżę - lubię zarówno, krótkie jak i długie skręty, ze zróżnicowaną szybkością. Dużo próbuję i szukam własnego stylu. Póki co, jeździłem przeważnie ześlizgiem, zaczynam carvingować - szlifowanie carvingu to mój główny cel na najbliższy sezon czy dwa.

Jestem ambitnym narciarzem, który nie boi się przewrócić - dosyć szybko czynię postępy, więc potrzebuję nart rozwojowych, ale też z umiarem - na sprzęt dla PROsów raczej jeszcze przyjdzie czas.

Nie wiem, czy ma to jakieś istotne znaczenie przy doborze nart, ale jestem dosyć wysportowany i mam silne kopyta :)

1. Płeć - M

2. Wiek - 28

3. Waga - 81kg 

4. Wzrost - 182cm

5. Na nartach jeżdżę od 2 sezonów, ( 6-8 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5
(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to Dalbello Panterra 100 GW MS 28,5

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - z wypożyczalni

9. Preferuję styl jazdy - po przygotowanych trasach, styl mieszany - dużo próbuję, obecnie chcę popracować nad carvingiem

10. Upatrzyłem sobie narty:
    - FISCHER PRO MT FIRE 2019 165cm
    - FISCHER PRO MT PULSE 2019 170cm
    - Elan Morpheo 5 QT 168cm
    - Blizzard Speed 7.3 167cm
    - Blizzard RTX Performance 167cm

11. Mój budżet na narty to około - chciałbym się zamknąć w 1000PLN, max 1500PLN

Nie szukam nart z którym chciałbym się ożenić i spędzić resztę życia, ale chciałbym aby wystarczyły mi na 2-3 sezony - do czasu aż nabiorę więcej umiejętności i świadomości własnych preferencji. Nie chcę też bawić się już w wypożyczanie.


Ze względu na dosyć niski budżet, szukam głównie wśród nart z zeszłych sezonów. Używki wchodzą w grę, ale dosyć ciężko mi samemu ocenić co się jeszcze nadaje do jazdy, a co na recykling.

Z góry dzięki!

Edytowane przez tokarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
7 godzin temu, Qukiz napisał:

Może trochę nietypowo, ale czy ktoś zna model tych nart? Rocznik?

Znajomy twierdzi że najlepiej z wszystkich wypożyczonych jeździlo mu się na takich, chce poznac co to za model, zeby ewentualnie szukac czegos w "tym stylu".

Dziękuję za góry za wszystkie wskazówki

received_1494842710663642.jpeg

To są najprawdopodobniej Salomony z sezonu 15/16. Podobny model jest tu, ale szata graficzna jest inna. Może to oznaczać że np. ta wypożyczona wersja jest ciut inna i przeznaczona tylko do wypożyczalni, lub pochodzi z jakiejś dużej sieci sklepów.

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,salomon,x-drive-8-0-ti-xt12,8442.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...