Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - pomoc


JC

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, waldek71 napisał:

Kolej rzeczy ustala się chyba sama w ciągu życia, w miarę postępów technicznych, objeżdżenia i nabywania świadomości, albo jak kto woli ogarnięcia narciarskiego. Przynajmniej w grupie amatorów. Przez pierwsze lata jeździłem na tym, co można było kupić w PL, ew. na tym co się przywoziło przypadkowo z zagranicy. Potem już w dojrzałym wieku kupiłem SL i katowałem się nimi przez 10 lat. Dopiero potem odkryłem, to co każde dziecko uczące się jeździć na nartach wie, że długa narta z większym radiusem to inny świat, a i nauka na niej układa pewne rzeczy w rozsądny sposób. Mam SL, ale przestałem w zasadzie na niej jeździć. Hybryda z grubsza załatwia wszystkie warunki, z grubsza, a tak naprawdę, to nie załatwia. Po kupnie takiej hybrydy i po pierwszy zachłyśnięciu przyszła refleksja, że jak w nocy spadnie trochę świeżego śniegu, to taka hybryda jeździ gorzej niż AM 80, a jak na twardym chce się pojechać ostro i bardzo ostro, to nagle dzioby zachowują się niestabilnie i w ogóle poczucie pewności spada. I że ten długi skręt to nie jest taki długi itd. Dlatego dokupiłem GS sklepowego i to było to. Jak zacząłem pobierać jakieś nauki na bramkach, to się okazało, że nie do końca. Poza tym przez pierwsze dni użytkowania GS nie mogłem się nadziwić z jaką łatwością można zacieśnić skręt, no przecież R 18, a ja tutaj prawie slalom. No to master... trochę krótki, ale master. Znowu ta sama historia... Znowu coś, co przewraca moje pojęcie o narciarstwie.

Nie wiem nic na temat kolei rzeczy doboru nart, wiem jedno, że jedna grupa mówi o tym, że nieważne na czym jeździsz i jest druga grupa, która rozróżnia nartę na poniedziałek godzina 9:00-12:00 i wtorek od rana do obiadu. Ja, amator, może ambitny, ale amator, jestem gdzieś po środku i mam 4 pary nart, a niedługo pięć. SL, GS skl, AM, hybryda. Dojdzie master... Kolejność? Ja przebyłem drogę od krótkich do długich, szkoleniowo pewnie powinno się odwrotnie... Najchętniej miałbym ich z dwadzieścia, uwielbiam mieć narty, patrzeć na nie, myśleć o nich (wtedy kiedy akurat nie mogę na nich jeździć, bo jestem w pracy, z psem u weterynarza, na wywiadówce i robię tysiąc innych rzeczy). 

 Mam podobnie. Choć sezon intensywny dość na paraslalomkach 156, potem przesiadka na mastery gs tez przykrótkie bo 175 takie się trafiły w dobrej cenie, a wszyscy zachwalali i tak był szok bo plus 20, upajanie się prędkością na pustym z rana, polowanie na pierwszy zjazd, potem poza trasa, wiec am scott the Ski, super, potem skitury, późno slalomki takie zwykle tez fajnie, inaczej. Bo jak to powiedziało pewne dziewczę w loftach, narty trzeba kochać, ona tak o autach, wysiadała z m6, miała brabusa g amg, corvette stingray. PS polsportow nie liczę 

Edytowane przez sstar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sstar napisał:

 Cholera nie mam hybryd i biegówek.

No przy obecnych zimach mnie osobiście najbardziej brakuje właśnie biegówek bo nie ma śniegu. Ty masz skitury, w Twoich okolicach to bardziej uzasadnione, tam też bym je wolał. 
kup już te Mastery i ile za te obecne ? 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, waldek71 napisał:

Kolej rzeczy ustala się chyba sama w ciągu życia, w miarę postępów technicznych, objeżdżenia i nabywania świadomości, albo jak kto woli ogarnięcia narciarskiego. Przynajmniej w grupie amatorów. Przez pierwsze lata jeździłem na tym, co można było kupić w PL, ew. na tym co się przywoziło przypadkowo z zagranicy. Potem już w dojrzałym wieku kupiłem SL i katowałem się nimi przez 10 lat. Dopiero potem odkryłem, to co każde dziecko uczące się jeździć na nartach wie, że długa narta z większym radiusem to inny świat, a i nauka na niej układa pewne rzeczy w rozsądny sposób. Mam SL, ale przestałem w zasadzie na niej jeździć. Hybryda z grubsza załatwia wszystkie warunki, z grubsza, a tak naprawdę, to nie załatwia. Po kupnie takiej hybrydy i po pierwszy zachłyśnięciu przyszła refleksja, że jak w nocy spadnie trochę świeżego śniegu, to taka hybryda jeździ gorzej niż AM 80, a jak na twardym chce się pojechać ostro i bardzo ostro, to nagle dzioby zachowują się niestabilnie i w ogóle poczucie pewności spada. I że ten długi skręt to nie jest taki długi itd. Dlatego dokupiłem GS sklepowego i to było to. Jak zacząłem pobierać jakieś nauki na bramkach, to się okazało, że nie do końca. Poza tym przez pierwsze dni użytkowania GS nie mogłem się nadziwić z jaką łatwością można zacieśnić skręt, no przecież R 18, a ja tutaj prawie slalom. No to master... trochę krótki, ale master. Znowu ta sama historia... Znowu coś, co przewraca moje pojęcie o narciarstwie.

Nie wiem nic na temat kolei rzeczy doboru nart, wiem jedno, że jedna grupa mówi o tym, że nieważne na czym jeździsz i jest druga grupa, która rozróżnia nartę na poniedziałek godzina 9:00-12:00 i wtorek od rana do obiadu. Ja, amator, może ambitny, ale amator, jestem gdzieś po środku i mam 4 pary nart, a niedługo pięć. SL, GS skl, AM, hybryda. Dojdzie master... Kolejność? Ja przebyłem drogę od krótkich do długich, szkoleniowo pewnie powinno się odwrotnie... Najchętniej miałbym ich z dwadzieścia, uwielbiam mieć narty, patrzeć na nie, myśleć o nich (wtedy kiedy akurat nie mogę na nich jeździć, bo jestem w pracy, z psem u weterynarza, na wywiadówce i robię tysiąc innych rzeczy). 

Lubimy ten post i tego Pana. Polać. Niech się śnieg ściele przed każdym zjazdem na dowolnej parze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mario33 napisał:

No przy obecnych zimach mnie osobiście najbardziej brakuje właśnie biegówek bo nie ma śniegu. Ty masz skitury, w Twoich okolicach to bardziej uzasadnione, tam też bym je wolał. 
kup już te Mastery i ile za te obecne ? 😎

Chcesz kupić? 1k i twoje. Skitury używam jako biegówki, bywa. Nawet na zjazdowych. Raz zmieszałem, po jednej i buty tez różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lexi napisał:

Tak bywa jak zmieszasz.....potem patrzysz a tu buty różne.. ;)

nie no, świadomy byłem, jeden but był w naprawie, poszedłem z Jakuszyc w stronę Szrenicy, nie było źle, zjazdowe wziąłem przyduże, lekko domknąłem klamry i pomknąłem, trasa z kategorii biegowych, lekko pod górę PS ale podoba mi się twój tok rozumowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 Zastanawiam się  nad zakupem  nart Atomic Vantage 86 C długość  173cm .Ktoś  z Was  użytkuje  tą  nartę?Poproszę  o opinię  jak  narta zachowuje  się na  twardym  stoku, stoku rozjeżdżony  jak i poza trasą. Z góry  dziękuję  za opinię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pokmir napisał:

Witam

 Zastanawiam się  nad zakupem  nart Atomic Vantage 86 C długość  173cm .Ktoś  z Was  użytkuje  tą  nartę?Poproszę  o opinię  jak  narta zachowuje  się na  twardym  stoku, stoku rozjeżdżony  jak i poza trasą. Z góry  dziękuję  za opinię. 

Ludzie na trasie byli z niej zadowoleni. Kiedyś jezdzilem z jakimś gościem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pokmir napisał:

Witam

 Zastanawiam się  nad zakupem  nart Atomic Vantage 86 C długość  173cm .Ktoś  z Was  użytkuje  tą  nartę?Poproszę  o opinię  jak  narta zachowuje  się na  twardym  stoku, stoku rozjeżdżony  jak i poza trasą. Z góry  dziękuję  za opinię. 

Miałem Atomic Vantage 84 TI  po wszelkim rozjeżdżonym syfie czy cukrze szła jak pociąg...fajnie w śmigu na muldach, na krawędzi troche mułowata ale przy tej szerokości ok - ta Twoja pewnie będzie troche bardziej elastyczna i lepsza poza trasą w puchu itp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pokmir napisał:

Atomic Vantage 86 C długość  173cm .Ktoś  z Was  użytkuje  tą  nartę?

Atomic Vantage X 80 CTI , użytkuję 3 sezon, super uniwersalna narta, w trudnych warunkach rewelacyjna, daje też radę na twardym. Efekt - moje slalomki i gigantki stoją smutne w garażu :) 

86 pod butem mam w skiturach Atomic Backland i też jest super.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w doborze nart. Przyszedł czas na zmianę

1. Płeć -M

2. Wiek -39

3. Waga -75

4. Wzrost -183

5. Na nartach jeżdżę od 6 sezonów, ( 10-12 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to -Atomic hawx 100

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - jeździłem na fischer progressor 600, 800, f16

9. Preferuję styl jazdy - każdy lubię pokręcić sobie krótkim skrętem, ale też pojechać długim skrętem. Poza trasy rzadko się wypuszczam

10. Upatrzyłem sobie narty - K2 charger

11. Mój budżet na narty to około - 1000

 

Jeśli chodzi o umiejętności to trudno samemu je określić.

Po czarnej trasie na Jaworzynie Krynickiej zjeżdżam bez problemu (może nie technicznie, ale bez większego wysiłku, panując nad nartami, czerpiąc przyjemność z jazdy)

Jazda na takich muldach też problemu dla mnie nie stanowi 1427331560_20220215_132502(1).thumb.jpg.96f691a7c2713db6f6488fa6d5ab6508.jpg

 

No i pytanie narty z jakiej grupy powinienem sobie kupić- allround, All Mountain czy High Performance

 

Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w doborze nart 🙂

1. Płeć - K

2. Wiek - 31

3. Waga - 56

4. Wzrost - 164

5. Na nartach jeżdżę od 5sezonów, ( 6 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5/10

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Salomon flex 90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Jakieś stare Heady dla poczatkujących z R=10m, szerokimi dziobami i mocno wytaliowane :-)

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - krótkie skręty

10. Upatrzyłem sobie narty - https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,fischer,xtr-the-curv,10769.html

11. Mój budżet na narty to około - 700 pln

Proszę o pomoc w doborze nart dla osoby która drugi sezon uczy sie curvingu. Obecnie wejścia w skręt robię lekko ślizgiem a dalsza część skrętu to curving. Słabo radzę sobię na dużych muldach. Poszukuję nart którę pozwolą mi dalej uczyć się curvingu. Obecne problemy wg mojego instruktora to: zbyt późne wejście w skręt i kontrrotacja.

W tym roku wypożyczyłam sobie Fischery Worldcup SC i jeździło mi się 10 razy lepiej niż na moich (narta chyba 2 razy lżejsza) ale zaliczyłam wiele upadków na muldach, czego nie było na starych headach. Czy fischery XTR the curv będą dla mnie odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jutro666 napisał:

Witam, proszę o pomoc w doborze nart 🙂

1. Płeć - K

2. Wiek - 31

3. Waga - 56

4. Wzrost - 164

5. Na nartach jeżdżę od 5sezonów, ( 6 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5/10

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Salomon flex 90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Jakieś stare Heady dla poczatkujących z R=10m, szerokimi dziobami i mocno wytaliowane 🙂

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - krótkie skręty

10. Upatrzyłem sobie narty - https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,fischer,xtr-the-curv,10769.html

11. Mój budżet na narty to około - 700 pln

Proszę o pomoc w doborze nart dla osoby która drugi sezon uczy sie curvingu. Obecnie wejścia w skręt robię lekko ślizgiem a dalsza część skrętu to curving. Słabo radzę sobię na dużych muldach. Poszukuję nart którę pozwolą mi dalej uczyć się curvingu. Obecne problemy wg mojego instruktora to: zbyt późne wejście w skręt i kontrrotacja.

W tym roku wypożyczyłam sobie Fischery Worldcup SC i jeździło mi się 10 razy lepiej niż na moich (narta chyba 2 razy lżejsza) ale zaliczyłam wiele upadków na muldach, czego nie było na starych headach. Czy fischery XTR the curv będą dla mnie odpowiednie?

Carving, dobrze polecano, dowolna narta a la sl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zając napisał:

Jeśli w sumie jeździsz w sezonie tylko parę dni, to może wypożycz sobie jeszcze inne narty o charakterystyce slalomowej lub ponownie te Fishery WC SC? Szkoda kupować byle jakie narty, chyba że bardzo zależy Ci na własnym sprzęcie.

Bardzo zależy mi na własnym sprzęcie, bo w przyszłym roku chcę jechać w Alpy, a tam wypożyczenie kosztuje dużo 🙂

Waham się między poniższymi, bo znalazłam je w używanych w cenach na które mogę sobie pozwolić:

1) Fisher RC4 Speed 17/18,

2) XTR the curv 18/19,

3) RC4 the Curv dtx Racetrack 17/18

4) RC4 Worldcup SC 18/19

Szczerze mówiąc to byłam w tym roku 2 wypożyczalniach i mieli tylko Worldcup SC 18/19. Nie bardzo sprawdziły się na muldach w Kotelnicy Białczańskiej. Czy któreś z powyższych bądą lepsze do nauki curvingu również na zjeżdżonym stoku? Zaznaczę że lubię jeździć szybko 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jutro666 napisał:

Bardzo zależy mi na własnym sprzęcie, bo w przyszłym roku chcę jechać w Alpy, a tam wypożyczenie kosztuje dużo 🙂

Waham się między poniższymi, bo znalazłam je w używanych w cenach na które mogę sobie pozwolić:

1) Fisher RC4 Speed 17/18,

2) XTR the curv 18/19,

3) RC4 the Curv dtx Racetrack 17/18

4) RC4 Worldcup SC 18/19

Szczerze mówiąc to byłam w tym roku 2 wypożyczalniach i mieli tylko Worldcup SC 18/19. Nie bardzo sprawdziły się na muldach w Kotelnicy Białczańskiej. Czy któreś z powyższych bądą lepsze do nauki curvingu również na zjeżdżonym stoku? Zaznaczę że lubię jeździć szybko 🙂

Od siebie polecam The Curv DTX. Bardzo fajne narty, miękkie przody, łatwo wchodzą w skręt ale bardzo dobrze trzymają. 

A na rozjeżdżonym stoku, w skrajnych przypadkach tylko technika ratuje, ale taki DTX na pewno będzie lepiej radził sobie z odsypami niż SC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1 godzinę temu, C3GLA napisał:

Tak używane niestety nie wiem jak stare się dynastar mało używane wyglądają jak nowe na atomic widać ślady użytkowania

Weź lepiej wyglądające, choć te iksy mogą być ze starszego rocznika, ale to bez znaczenia…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...