Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - pomoc


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Te Dynastary mają dobrze ze 20 lat. Seria Driver jest nieprodukowana chyba od 2006roku, te są znacznie starsze.

Atomic jakiś dziwny, szata przypomina tą z 2014-15 roku, ale nie widzę tego modelu w katalogu, podejrzewam, że to wersja na jakiś market, intersport albo coś podobnego...

Narty bardziej do nauki stania na nartach niż do nauki jazdy, pianka i plastik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 11.02.2022 o 22:05, waldek71 napisał:

Kolej rzeczy ustala się chyba sama w ciągu życia, w miarę postępów technicznych, objeżdżenia i nabywania świadomości, albo jak kto woli ogarnięcia narciarskiego. Przynajmniej w grupie amatorów. Przez pierwsze lata jeździłem na tym, co można było kupić w PL, ew. na tym co się przywoziło przypadkowo z zagranicy. Potem już w dojrzałym wieku kupiłem SL i katowałem się nimi przez 10 lat. Dopiero potem odkryłem, to co każde dziecko uczące się jeździć na nartach wie, że długa narta z większym radiusem to inny świat, a i nauka na niej układa pewne rzeczy w rozsądny sposób. Mam SL, ale przestałem w zasadzie na niej jeździć. Hybryda z grubsza załatwia wszystkie warunki, z grubsza, a tak naprawdę, to nie załatwia. Po kupnie takiej hybrydy i po pierwszy zachłyśnięciu przyszła refleksja, że jak w nocy spadnie trochę świeżego śniegu, to taka hybryda jeździ gorzej niż AM 80, a jak na twardym chce się pojechać ostro i bardzo ostro, to nagle dzioby zachowują się niestabilnie i w ogóle poczucie pewności spada. I że ten długi skręt to nie jest taki długi itd. Dlatego dokupiłem GS sklepowego i to było to. Jak zacząłem pobierać jakieś nauki na bramkach, to się okazało, że nie do końca. Poza tym przez pierwsze dni użytkowania GS nie mogłem się nadziwić z jaką łatwością można zacieśnić skręt, no przecież R 18, a ja tutaj prawie slalom. No to master... trochę krótki, ale master. Znowu ta sama historia... Znowu coś, co przewraca moje pojęcie o narciarstwie.

Nie wiem nic na temat kolei rzeczy doboru nart, wiem jedno, że jedna grupa mówi o tym, że nieważne na czym jeździsz i jest druga grupa, która rozróżnia nartę na poniedziałek godzina 9:00-12:00 i wtorek od rana do obiadu. Ja, amator, może ambitny, ale amator, jestem gdzieś po środku i mam 4 pary nart, a niedługo pięć. SL, GS skl, AM, hybryda. Dojdzie master... Kolejność? Ja przebyłem drogę od krótkich do długich, szkoleniowo pewnie powinno się odwrotnie... Najchętniej miałbym ich z dwadzieścia, uwielbiam mieć narty, patrzeć na nie, myśleć o nich (wtedy kiedy akurat nie mogę na nich jeździć, bo jestem w pracy, z psem u weterynarza, na wywiadówce i robię tysiąc innych rzeczy). 

To powiedz mi amatorowi czy Volkl RTM 78 do dobra narta do doskonalenia technik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Andrzej4 napisał:

To powiedz mi amatorowi czy Volkl RTM 78 do dobra narta do doskonalenia technik? 

RTM-y Völkla to bardzo udane modele i z całą pewnością nadają się do doskonalenia umiejętności narciarskich. Osobiście jeździłem na 2 modelach, bardzo solidne deski...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andrzej4 napisał:

To powiedz mi amatorowi czy Volkl RTM 78 do dobra narta do doskonalenia technik? 

Też jestem amatorem i nie mam pewności, czy moje przypuszczenia są właściwe. Na RTM 78 jeździłem jeden dzień w dobrze znanym mi ośrodku po nocnym opadzie i w jego trakcie. Była zabawa i jeździło się super, ale znałem dobrze trasy. Nie mam z nimi doświadczeń w twardych warunkach. To narty raczej z segmentu AM, więc nie będziesz na nich jeździł agresywnie i szybko, bo nie są do tego. Ale do doskonalenia techniki owszem. Poza tym z uwagi na nieprzesadną szerokość pod butem charakterystyczną dla AM, ta narta może nawet być traktowana jak uniwersalna (jeżeli należysz do tej grupy, która istnienie takiej narty dopuszcza; ja raczej nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Ja też mimo że jestem amatorem stwierdzam, ze nie ma narty uniwersalnej na wszystkie warunki. Pierwszy raz miałem na nogach narty o promieniu 16m (przy długości 170cm) i zauważyłem że inaczej się jeździ w stosunku do nart o promieniu 14m (długość taka sama). A do tego te Volkle są z podwójnym rdzeniem i warstwą metalu więc zaciesnic skręt nie było mi łatwo. Natomiast szybkość jazdy .... jeździłem szybciej bo przy większym promieniu jadąc na krawędziach czulem że nabieram prędkości 😊. Na nartach slalomowych chyba jednak mniejsza prędkość.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam, 
Prośba o pomoc w doborze nart.

1. Płeć - M
2. Wiek - 37
3. Waga - 82kg
4. Wzrost - 190cm
5. Na nartach jeżdżę od 25 sezonów (10-14 dni w sezonie)
6. Moje umiejętności określam na 7/8

7. Moje buty to - NORDICA PROMACHINE 120 (kupione rok temu)

8. Teraz jeżdżę na nartach - Voelkl Tigershark 10FT (175cm - promień 16,4)
Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony. Raczej nie chcę większego promienia skrętu, ewentualnie troszke mniejszy, ale nie typowo slalomowy). Tak w przedziale 14-17.

9. Preferuję styl jazdy - długim/średnim skrętem, szybko, mocno na krawędziach, tylko po stokach, ale czasami w gorszych warunkach, jak to czasem w Polsce)

10. Upatrzyłem sobie narty: wstępnie zastanawiam się nad Salomon S/Force lub Head Supershape e-speed lub e-magnum.
Jeśli chodzi o długość to myślę nad troszkę dłuższymi niż moje obecne, czyli 180-182cm (w zależności od producenta).
Natomiast mam problem w wyborem szerokości talii.
Z jednej strony lubię jeździć szybko, sportowo, mocno się pochylać - więć z tego względu może lepiej pójść w coś bardziej RACE, z wąską talią 68-72.
Z drugiej, szukam jednej uniwersalnej pary nart, a warunki na stokach bywają różne, więc może coś szerszego typu ALL MOUNTAIN performance. Oglądałem sporo testów i coraz częściej widzę że chwalone są narty all mountain z talią 80 lub więcej.

11. Mój budżet na narty to około 3000 zł (może uda się coś upolować z wyprzedaży z poprzedniego sezonu np za 2500).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr05 napisał:

5. Na nartach jeżdżę od 25 sezonów (10-14 dni w sezonie)
6. Moje umiejętności określam na 7/8

cześć Piotr i Ty się tutaj pytasz "jakie narty" - chyba sam możesz doradzać.

Jak szukasz uniwersalnej to może

DPS Wailer 99

DPS Wailer 99 Foundation Narty Freeride - All Mountain Narty Zjazdowe (skatepro.com.pl)

świetna narta na wszystko

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jeeb napisał:

cześć Piotr i Ty się tutaj pytasz "jakie narty" - chyba sam możesz doradzać.

Jak szukasz uniwersalnej to może

DPS Wailer 99

DPS Wailer 99 Foundation Narty Freeride - All Mountain Narty Zjazdowe (skatepro.com.pl)

świetna narta na wszystko

 

 

 

Cyt. 

  • Odpowiednie do jazdy 60% poza stokiem i 40% na nim.
  • długim/średnim skrętem, szybko, mocno na krawędziach, tylko po stokach
    Ja bym szedł jednak w nartę wąska stosunkowo pod butem typu master czy race
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 14:32, Piotr05 napisał:

Witam, 
Prośba o pomoc w doborze nart.

1. Płeć - M
2. Wiek - 37
3. Waga - 82kg
4. Wzrost - 190cm
5. Na nartach jeżdżę od 25 sezonów (10-14 dni w sezonie)
6. Moje umiejętności określam na 7/8

7. Moje buty to - NORDICA PROMACHINE 120 (kupione rok temu)

8. Teraz jeżdżę na nartach - Voelkl Tigershark 10FT (175cm - promień 16,4)
Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony. Raczej nie chcę większego promienia skrętu, ewentualnie troszke mniejszy, ale nie typowo slalomowy). Tak w przedziale 14-17.

9. Preferuję styl jazdy - długim/średnim skrętem, szybko, mocno na krawędziach, tylko po stokach, ale czasami w gorszych warunkach, jak to czasem w Polsce)

10. Upatrzyłem sobie narty: wstępnie zastanawiam się nad Salomon S/Force lub Head Supershape e-speed lub e-magnum.
Jeśli chodzi o długość to myślę nad troszkę dłuższymi niż moje obecne, czyli 180-182cm (w zależności od producenta).
Natomiast mam problem w wyborem szerokości talii.
Z jednej strony lubię jeździć szybko, sportowo, mocno się pochylać - więć z tego względu może lepiej pójść w coś bardziej RACE, z wąską talią 68-72.
Z drugiej, szukam jednej uniwersalnej pary nart, a warunki na stokach bywają różne, więc może coś szerszego typu ALL MOUNTAIN performance. Oglądałem sporo testów i coraz częściej widzę że chwalone są narty all mountain z talią 80 lub więcej.

11. Mój budżet na narty to około 3000 zł (może uda się coś upolować z wyprzedaży z poprzedniego sezonu np za 2500).

Nowy gracz w tej grupie nart, niestety budżet się nie zepnie

https://www.atomic.com/pl-pl/shop-emea/product/redster-q9-8-revoshock-s-x-12-gw-aass03022.html#color=32804&size=31499

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 14:32, Piotr05 napisał:

Witam, 
Prośba o pomoc w doborze nart.

1. Płeć - M
2. Wiek - 37
3. Waga - 82kg
4. Wzrost - 190cm
5. Na nartach jeżdżę od 25 sezonów (10-14 dni w sezonie)
6. Moje umiejętności określam na 7/8

7. Moje buty to - NORDICA PROMACHINE 120 (kupione rok temu)

8. Teraz jeżdżę na nartach - Voelkl Tigershark 10FT (175cm - promień 16,4)
Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony. Raczej nie chcę większego promienia skrętu, ewentualnie troszke mniejszy, ale nie typowo slalomowy). Tak w przedziale 14-17.

9. Preferuję styl jazdy - długim/średnim skrętem, szybko, mocno na krawędziach, tylko po stokach, ale czasami w gorszych warunkach, jak to czasem w Polsce)

10. Upatrzyłem sobie narty: wstępnie zastanawiam się nad Salomon S/Force lub Head Supershape e-speed lub e-magnum.
Jeśli chodzi o długość to myślę nad troszkę dłuższymi niż moje obecne, czyli 180-182cm (w zależności od producenta).
Natomiast mam problem w wyborem szerokości talii.
Z jednej strony lubię jeździć szybko, sportowo, mocno się pochylać - więć z tego względu może lepiej pójść w coś bardziej RACE, z wąską talią 68-72.
Z drugiej, szukam jednej uniwersalnej pary nart, a warunki na stokach bywają różne, więc może coś szerszego typu ALL MOUNTAIN performance. Oglądałem sporo testów i coraz częściej widzę że chwalone są narty all mountain z talią 80 lub więcej.

11. Mój budżet na narty to około 3000 zł (może uda się coś upolować z wyprzedaży z poprzedniego sezonu np za 2500).

Chcesz być Pan zadowolony ? Na Twoim poziomie Master. Długość około 180 cm, R21. Jak dobrze poszukasz, zmieścisz się w budżecie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, moruniek napisał:

Chcesz być Pan zadowolony ? Na Twoim poziomie Master. Długość około 180 cm, R21. Jak dobrze poszukasz, zmieścisz się w budżecie. 

Krzysiu

Myślę że od hybrydy do Gs mastera, promień niech dobierze sam. Z takim levelem tylko top sklep sportowy. 180 cm min.

pozdrawiam

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Prosiłbym o pomoc w doborze nart używanych, wiem że opcji może być dużo ale prosiłbym o jakieś wskazówki/typy. Ze względu na wagę na pewno potrzebuję narty sztywniejsze.
 
1. Płeć - M
2. Wiek - 34
3. Waga - 100kg
4. Wzrost - 183cm
5. Na nartach jeżdżę od 15 sezonów (od kilku do kilkunastu dni w sezonie)
6. Umiejętności 5/6
7. Buty mam kupione w zeszłym roku - Atomic Hawx niestety nie pamiętam dokładnego modelu a teraz nie mam możliwości aby to sprawdzić
8. Teraz jeżdżę na nartach - Volkl P60 (168cm), narty są już mocno zajechane i w sumie niezależnie co zdarzy mi się czasami wypożyczyć, wszystko lepiej jeździ:D
9. Preferuję styl jazdy - długim/średnim skrętem, stosunkowo szybko, 90% stok (bardzo różne warunki), 10% próby i zabawa w puchu
10. Zastanawiałem się nad Atomic Vantage X 83CTi 175 cm, choć nie mam nic konkretnego upatrzonego.
11. Mój budżet na narty to około 600zł (ewentualnei mogę podnieść do 800zł jakby miało to znaczący wpływ na jakość)
 
Z góry dziękuję za wszelkie rady:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej, potrzebuję pomocy w wyborze nart. 

1. Płeć - K

2. Wiek - 20

3. Waga - 57

4. Wzrost - 173

5. Na nartach jeżdżę od 7 sezonów, ( 8-10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 4-5/10

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - wypożyczane różne modele

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - tak samo jak powyżej

9. Preferuję styl jazdy - po przygotowanych stokach 

10. Upatrzyłem sobie narty - atomic cloud 9/head super joy 

11. Mój budżet na narty to około - fajnie byłoby się zmieścić w 1300 zł, nie wykluczam zakupu nart używanych

Przy okazji szukam też butów. 

Chcę się skupić na doskonaleniu techniki jazdy, nie boję się prędkości. W tym roku mam w planach spędzić 6 tygodni w Alpach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

6 tyg. w Alpach - WOW !

Skup się na początku na butach - wbrew pozorom są najważniejsze. Będą Ci długo służyć - jak kupisz dobre. Narty można zmieniać, tanio kupisz używki - już na nich nie stracisz. Jesteś młoda więc wszystko przed Tobą, 7-my sezon - to już coś. Poszukaj butów o sportowym charakterze - flex 90/100 - nawet juniorskie mogą być - sportowe - dla kobiety to dobry wybór. NIE PRZYWIĄZUJ ZBYTNIEJ WAGI DO KOLORU proszę - muszą być wygodne i dobrze dopasowane - bo te 6 tyg. jazdy bardzo dużo może zmienić w Twoim narciarstwie. Pamiętaj - wysoka twardość (flex) nie ma nic wspólnego z niewygodą. Nawet bardzo twarde buty są wygodne - o ile będą dobrze dopasowane i nie za duże!. Nie daj się wkręcić na jakieś kapcie.

Jeśli pobyt połączony ze szkoleniami z jazdy - szukaj nart semi sportowych (wąskich pod butem) i jeśli o charakterystyce SL (mały promień skrętu) - to 155 cm będą dobre - jeśli o charakterystyce semi GS (większy promień skrętu) - 170cm - takie na wzrost.

Jeśli to będzie takie "wożenie się" ze znajomymi połączone przy okazji z nauką jazdy - te co wybrałaś będą ok - tak 160/165 cm.

Zazdroszczę wieku + wyjazdu ;)

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@camilla, jeżeli chcesz doskonalić technikę to proponuję wybrać bardziej wymagające narty. Z wybranych nart wnioskuję, że preferujesz jazdę raczej krótkim (slalomowym skrętem) więc np. zamiast head'a super joy weź Head'a WC Rebels iSLR (teraz to chyba eSLR) to już / jeszcze nie wyczynowa ale bardzo solidna narta. Długość 165 cm będzie ok. Jeżeli chodzi o buty to możesz w "komplecie" przymierzyć head'a Vector lub Raptor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, camilla napisał:

Hej, potrzebuję pomocy w wyborze nart. 

1. Płeć - K

2. Wiek - 20

3. Waga - 57

4. Wzrost - 173

5. Na nartach jeżdżę od 7 sezonów, ( 8-10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 4-5/10

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - wypożyczane różne modele

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - tak samo jak powyżej

9. Preferuję styl jazdy - po przygotowanych stokach 

10. Upatrzyłem sobie narty - atomic cloud 9/head super joy 

11. Mój budżet na narty to około - fajnie byłoby się zmieścić w 1300 zł, nie wykluczam zakupu nart używanych

Przy okazji szukam też butów. 

Chcę się skupić na doskonaleniu techniki jazdy, nie boję się prędkości. W tym roku mam w planach spędzić 6 tygodni w Alpach. 

Buty - poświęć trochę czasu na ich wybór. Jeżeli nie miałaś do tej pory własnych butów, podjedź do dobrego sklepu w okolicy i poproś sprzedawcę o pomoc w ich doborze. Napisz do jakiego miasta masz najbliżej, coś podpowiemy. 

Narty, jesteś dość wysoka, więc nie mogą być zbyt krótkie. Własne, to zawsze własne, szczególnie na te 6 tygodni w Alpach. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, moruniek napisał:

Buty - poświęć trochę czasu na ich wybór. Jeżeli nie miałaś do tej pory własnych butów, podjedź do dobrego sklepu w okolicy i poproś sprzedawcę o pomoc w ich doborze. Napisz do jakiego miasta masz najbliżej, coś podpowiemy. 

Narty, jesteś dość wysoka, więc nie mogą być zbyt krótkie. Własne, to zawsze własne, szczególnie na te 6 tygodni w Alpach. 

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, wiele mi się rozjaśniło.

W takim razie skupiam się na butach. Wolałabym przymierzyć, ponieważ normalnie noszę rozmiar 38 (24 cm) a jeśli chodzi o buty to w poprzednim sezonie wypożyczyłam 25-25,5 cm i trochę się gubię. Jestem z Sanoka na Podkarpaciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz stopę 24.. to but ma mieć 24 😁

Skup się na butach… 
Jak będą dopasowane do stopy… wygrzej..

jak beda ‚za wygodne’ po pierwszym założeniu .. nie kupuj… buty możesz rozszerzyć a nie skurczyć ..

jak noga będzie latać w bucie.. nawet się nie zastanawiaj …

NIE kupuj butów zawodniczych.. one nie służą do jeżdżenia kilku godzin dziennie.. 

a narty możesz wypożyczać aż znajdziesz te jedyne 😁

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, camilla napisał:

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, wiele mi się rozjaśniło.

W takim razie skupiam się na butach. Wolałabym przymierzyć, ponieważ normalnie noszę rozmiar 38 (24 cm) a jeśli chodzi o buty to w poprzednim sezonie wypożyczyłam 25-25,5 cm i trochę się gubię. Jestem z Sanoka na Podkarpaciu.

But musi być dopasowany. Zarówno długość jak i szerokość. W pobliżu, masz Skirace w Łańcucie, być może ktoś jeszcze doradzi coś innego. Spory wybór nart, butów itp. Zanim pojedziesz wcześniej do nich zadzwoń, czy już zaczęli sezon narciarski. Buty sprawdzamy w pozycji narciarskiej, najlepiej wpiąć się w wiązania (wtedy stopa idzie delikatnie do tyłu).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze kolezanka powinna sie udac sie do dobrego sklepu poswiecic kilka godzin i oddac stopy w rece profesjonalistow. Jesli sie zastanawiasz jaki dlugi but kupic... to raczej nie kupisz dobrego sama. Koledzy wyzej wymienili w jaka grupe butow celowac a reszte zalatwi dobry sklep z fittingiem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, camilla napisał:

ponieważ normalnie noszę rozmiar 38

To co napisał @christof...posłuchaj - to że nosisz 38 nie ma żadnego znaczenia. Potrzebujesz dokładnie zmierzyć noge. Jeśli sie na tym nie znasz jedź do sklepu gdzie ktoś ma pojecie. Uwierz, dobór buta to BAZA - narty będziesz zmieniać a dobrze dobrany but z Tobą zostanie na pare lat (tym dłużej im lepiej go dobierzesz)...warto poświecić czas.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@camilla Żeby dobrać buty narciarskie musisz zapomnieć o rozmiarze butów jakie nosisz. Nie możesz ich mierzyć na siedząco ani na stojąco a przede wszystkim zakładając buty narciarskie musisz "dobić" pięte do zapiętka i sprawdzać / mierzyć buty wyłącznie w pozycji narciarskiej. W pozycji stojącej but narciarski jest "za krótki" bo jego pochylenie powoduje, że prostując się przesuwamy stopę w bucie w przód. Inna rzecz to szerokość buta - np. zawodnicze mają wkładkę 93 mm (head; raptor) ale amatorskie 96 mm i wiecej. But powinien (bez spinania klamrami) trzymać stopę - nie ściskać, ale bez luzu. Posłuchaj porad kolegów - znajdź sklep z boot fitingiem i urzadzeniami do ew dopasowania butów. Narty żyją zwykle krócej niż buty a to poprzez buty kierujesz nartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2022 o 23:39, rajdzik88 napisał:
Witam,
Prosiłbym o pomoc w doborze nart używanych, wiem że opcji może być dużo ale prosiłbym o jakieś wskazówki/typy. Ze względu na wagę na pewno potrzebuję narty sztywniejsze.
 
1. Płeć - M
2. Wiek - 34
3. Waga - 100kg
4. Wzrost - 183cm
5. Na nartach jeżdżę od 15 sezonów (od kilku do kilkunastu dni w sezonie)
6. Umiejętności 5/6
7. Buty mam kupione w zeszłym roku - Atomic Hawx niestety nie pamiętam dokładnego modelu a teraz nie mam możliwości aby to sprawdzić
8. Teraz jeżdżę na nartach - Volkl P60 (168cm), narty są już mocno zajechane i w sumie niezależnie co zdarzy mi się czasami wypożyczyć, wszystko lepiej jeździ:D
9. Preferuję styl jazdy - długim/średnim skrętem, stosunkowo szybko, 90% stok (bardzo różne warunki), 10% próby i zabawa w puchu
10. Zastanawiałem się nad Atomic Vantage X 83CTi 175 cm, choć nie mam nic konkretnego upatrzonego.
11. Mój budżet na narty to około 600zł (ewentualnei mogę podnieść do 800zł jakby miało to znaczący wpływ na jakość)
 
Z góry dziękuję za wszelkie rady:)

Bierz sztywną dechę z grupy race. Długość około 180cm i będziesz Pan zadowolony. Przy 100kg na sztandze i szybkiej jeździe nic innego nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...