Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - pomoc


JC

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Dario0815 napisał:

 Narty żyją zwykle krócej niż buty a to poprzez buty kierujesz nartami.

Tzn. ile? Co ile sezonów wymieniacie narty przy założeniu jazdy 20 dni w sezonie? Ja swoje buty mam od 4 sezonów przy tylu dniach jazdy i się zastanawiam nad zakupem nowych po tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gwyn napisał:

NIE kupuj butów zawodniczych.. one nie służą do jeżdżenia kilku godzin dziennie..

Cze

wszystko co napiałaś/eś (sorry bo nie wiem) jest zgodne z prawdą.

zawodnicze juniorskie dla kobiety też będą Ok (ale nie surówki - taki do dalszej obróbki - standardowe juniory z serii race) - są tańsze niż seniorskie, a równie dobre. Seniorskie zawodnicze ( nawet te najsłabsze - czasami je się określa mianem juniorskich zawodniczych - ale to tylko przez to, że część mocno zaawansowanych jeszcze juniorów w nich jeździ) to już kosmos.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Michas222k napisał:

Subiektywnie czasami czuję luzy przy cieńszych skarpetkach. Plus chęć związkszenia flex z 110 na 130. Do tej pory jezdzilem w nich jakieś 85 razy.

Jeśli masz poprawnie dobrane buty powinieneś poprawnie zjechać w butach nie dopiętych - jeśli sie nie ścigasz.

A flex temat otwarty bo nie ma norm ..poszczególne firmy nawet w obrębie jednej serii butów maja kosmiczną rozbieżność..

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michas222k napisał:

Tzn. ile? Co ile sezonów wymieniacie narty przy założeniu jazdy 20 dni w sezonie? Ja swoje buty mam od 4 sezonów przy tylu dniach jazdy i się zastanawiam nad zakupem nowych po tym sezonie.

 

2 godziny temu, Michas222k napisał:

Subiektywnie czasami czuję luzy przy cieńszych skarpetkach. Plus chęć związkszenia flex z 110 na 130. Do tej pory jezdzilem w nich jakieś 85 razy.

Jeżeli uważasz, że są już złe, to je zmień. Po tylu dniach na stoku, przy doborze nowych butów, będziesz miał już sprecyzowane oczekiwania, czego oczekujesz od nowych butów. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

To co pisze chyba @moruniek, nie do końca były doskonale dobrane, ja swoje zmieniałem po 6-ciu latach, a dni ….. 200 to chyba minimum, botek się wygniótł, chyba też do końca nie były idealne. Nowe są nr mniejsze niż poprzednie (ten sam model) choć pierwsze dni był DRAMAT, ale już jest Ok. Można je ostrzyknąć żelem, ale to za 6 lat, o ile jeszcze będzie dostępna ta technologia😉. Ale te Twoje 90 dni to na mój gust troszkę mało. 

pozdrawiam

ps. Flex to pojęcie względne, te 130 to już top amatorski, ale może być różnica, w HEAD Raptor miedzy 120 a 140 to przepaść, 120 jak przymierzałem ale w temp. pokojowej były strasznie elastyczne, natomiast 140 to było już czuć tę sztywność.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marekbtl napisał:

Flex to pojęcie względne,

Dokładnie...miałem kiedyś Dalbello Panterra 120 a dwa lata temu mierzyłem Dalbello 120, któreś Atomiki 130, Nordica 130 i Technica 130....wszystkie buty różniły sie miedzy sobą flexem ale żadne nie były sztywniejsze od starych Panter.

P1020560.thumb.JPG.457d87ffffa3dbad3db6f9e90858cf49.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Dokładnie...miałem kiedyś Dalbello Panterra 120 a dwa lata temu mierzyłem Dalbello 120, któreś Atomiki 130, Nordica 130 i Technica 130....wszystkie buty różniły sie miedzy sobą flexem ale żadne nie były sztywniejsze od starych Panter.

P1020560.thumb.JPG.457d87ffffa3dbad3db6f9e90858cf49.JPG

Cześć

Myślę, że obecnie jest troszkę moda na cyferki, stąd też producenci się prześcigają z oznaczeniami, co tak naprawdę w sztywności buta nic nie zmienia (rzep szerszy 3 mm i już + 20 do flexu można napisać). W starych raptorach to było odczuwalne, ale w nowych - już nie, wybrałem „twardsze” tylko ze względu na botek z możliwością żelowania, różnica w cenie 49 pln - więc nie było się nad czym głowić.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

1. Płeć -mężczyzna

2. Wiek -26

3. Waga -87

4. Wzrost -180

5. Na nartach jeżdżę od ...5 sezonów ( 10-20 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na ....6-7/10

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Nordica Pro Machine 110

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Ogólnie cały czas wypożyczałem, próbowałem co chwilę coś nowego i nie mogłem sie zdecydować , w miarę dobrze jeździło mi się na Nordica Dobermann

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową i szybką

10. Upatrzyłem sobie narty - Head Supershape E Magnum

11. Mój budżet na narty to około -do 3tyś

Pozdrawiam Kamil

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kamilo96 napisał:

1. Płeć -mężczyzna

2. Wiek -26

3. Waga -87

4. Wzrost -180

5. Na nartach jeżdżę od ...5 sezonów ( 10-20 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na ....6-7/10

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Nordica Pro Machine 110

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Ogólnie cały czas wypożyczałem, próbowałem co chwilę coś nowego i nie mogłem sie zdecydować , w miarę dobrze jeździło mi się na Nordica Dobermann

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową i szybką

10. Upatrzyłem sobie narty - Head Supershape E Magnum

11. Mój budżet na narty to około -do 3tyś

Pozdrawiam Kamil

Jak sobie upatrzyłeś i Ci się podobają to je kup. W tym budżecie pewnie kupisz też lepsze narty. Z tymi umiejętnościami to chyba odrobinę przesadziłeś ? 20 dni w sezonie, przez 5 sezonów to około 100 dni na śniegu. Są tacy co tyle robią w sezon lub dwa. Napisz coś więcej, czego oczekujesz od narty, gdzie jeździsz, gdzie planujesz jeździć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich! 

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 29

3. Waga - 110

4. Wzrost - 200

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów, 10-15dni na sezon 

6. Moje umiejętności określam na . 5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Tecnica Mach 1 RT (flex 100)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - 

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - średnim skrętem, czasem długim, sportową, po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty:

11. Mój budżet na narty to około - do 900 zł.

Szukam nart które pozwolą mi na jazdę ze średnią prędkością na polskich oraz czeskich stokach (Czarna Góra, Lądek Zdrój, Kouty, Ramzova) i celuję w nartę używaną. Mam obawy co do długości zaproponowanych przeze mnie nart, że mogą być za krótkie (chociaż wypożyczalnie dają jeszcze krótsze ...) oraz ewentualna stabilność przy 70mm pod butem.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matt_one napisał:

Witam wszystkich! 

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 29

3. Waga - 110

4. Wzrost - 200

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów, 10-15dni na sezon 

6. Moje umiejętności określam na . 5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Tecnica Mach 1 RT (flex 100)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - 

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - średnim skrętem, czasem długim, sportową, po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty:

11. Mój budżet na narty to około - do 900 zł.

Szukam nart które pozwolą mi na jazdę ze średnią prędkością na polskich oraz czeskich stokach (Czarna Góra, Lądek Zdrój, Kouty, Ramzova) i celuję w nartę używaną. Mam obawy co do długości zaproponowanych przeze mnie nart, że mogą być za krótkie (chociaż wypożyczalnie dają jeszcze krótsze ...) oraz ewentualna stabilność przy 70mm pod butem.

 

Cześć

Przy Twoim wzroście i masie musi być to naprawdę porządna narta i to top sklep, żadne pitu pitu. 180 min. Jak sportowa to wąska pod butem, skręt średni to te blizzardy RS 70 się nadają chyba najbardziej.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matt_one napisał:

Witam wszystkich! 

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 29

3. Waga - 110

4. Wzrost - 200

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów, 10-15dni na sezon 

6. Moje umiejętności określam na . 5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Tecnica Mach 1 RT (flex 100)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - 

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - średnim skrętem, czasem długim, sportową, po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty:

11. Mój budżet na narty to około - do 900 zł.

Szukam nart które pozwolą mi na jazdę ze średnią prędkością na polskich oraz czeskich stokach (Czarna Góra, Lądek Zdrój, Kouty, Ramzova) i celuję w nartę używaną. Mam obawy co do długości zaproponowanych przeze mnie nart, że mogą być za krótkie (chociaż wypożyczalnie dają jeszcze krótsze ...) oraz ewentualna stabilność przy 70mm pod butem.

 

To co pisze @marekbtl to świetny wybór......tylko nie wiem czy sie zmieścisz w budżecie - przypuszczam ze ostatni model 20/21 i przedostatni 19/20 bedzie kosztował więcej..

Może ten:  https://www.olx.pl/d/oferta/-IDNCLJD.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=hobbies and sports [pl] - shopping - poland - st - ads - [d-m-t]&gclid=Cj0KCQiAm5ycBhCXARIsAPldzoWRZi6eae8jwMBd5llZvxlB9A1P4jFUQ0kt9DRvTl0fUvjHscQKFrIaAmo4EALw_wcB

Jedne z lepszych dech "hybrydowych" - nie moja opinia...

Najlepsze hybrydy jakie mialem na stoku  - moja opinia...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

41 minut temu, Lexi napisał:

To co pisze @marekbtl to świetny wybór......tylko nie wiem czy sie zmieścisz w budżecie - przypuszczam ze ostatni model 20/21 i przedostatni 19/20 bedzie kosztował więcej..

Może ten:  https://www.olx.pl/d/oferta/-IDNCLJD.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=hobbies and sports [pl] - shopping - poland - st - ads - [d-m-t]&gclid=Cj0KCQiAm5ycBhCXARIsAPldzoWRZi6eae8jwMBd5llZvxlB9A1P4jFUQ0kt9DRvTl0fUvjHscQKFrIaAmo4EALw_wcB

Jedne z lepszych dech "hybrydowych" - nie moja opinia...

Najlepsze hybrydy jakie mialem na stoku  - moja opinia...

 

Cześć

Miałem okazje na nich jeździć (ale krótsze - 170cm), ale tylko raz i to w słabych warunkach - na wiosnę (kumpel ma właśnie takie). Niestety jestem duuuuuuużo mniejszy niż kolega Matt_one i moje odczucia były takie, że to bardzo sztywne dechy (przynajmniej w porównaniu do moich). Przy wyższej prędkości sprawowały się bardzo dobrze nawet w tym miększym śniegu, super trzymały na lodzie (przejazd przez zlodzoną rynnę był bezproblemowy), natomiast ja już musiałem na nich troszkę pocisnąć i dobrze się przyłożyć. Ale ja jestem w porównaniu do zainteresowanego chucherko. Niemniej jednak to bardzo pewne dechy - jak pisałeś, chyba jedne z lepszych, choć marka troszkę niedoceniana.

pozdrawiam

Edytowane przez marekbtl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, matt_one napisał:

Witam wszystkich! 

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 29

3. Waga - 110

4. Wzrost - 200

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów, 10-15dni na sezon 

6. Moje umiejętności określam na . 5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Tecnica Mach 1 RT (flex 100)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - 

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - średnim skrętem, czasem długim, sportową, po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty:

11. Mój budżet na narty to około - do 900 zł.

Szukam nart które pozwolą mi na jazdę ze średnią prędkością na polskich oraz czeskich stokach (Czarna Góra, Lądek Zdrój, Kouty, Ramzova) i celuję w nartę używaną. Mam obawy co do długości zaproponowanych przeze mnie nart, że mogą być za krótkie (chociaż wypożyczalnie dają jeszcze krótsze ...) oraz ewentualna stabilność przy 70mm pod butem.

 

Duży jesteś, dość dobrze zbudowany. Dobieraj nartę do masy, raczej szukaj takich z drewnianym rdzeniem i titanalem.  Co do umiejętności, one przyjdą z czasem, kup nartę porządną, na kilka sezonów. W tym sklepie, jak kupujesz z pominięciem portalu aukcyjnego, jest odrobinę taniej. Popatrz jeszcze na taką nartę, potestowa, odrobinę droższa,

Atomic X9 S 2021 - Test 3 Dni 181 cm.  

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marekbtl napisał:

Cześć

Cześć

Miałem okazje na nich jeździć (ale krótsze - 170cm), ale tylko raz i to w słabych warunkach - na wiosnę (kumpel ma właśnie takie). Niestety jestem duuuuuuużo mniejszy niż kolega Matt_one i moje odczucia były takie, że to bardzo sztywne dechy (przynajmniej w porównaniu do moich). Przy wyższej prędkości sprawowały się bardzo dobrze nawet w tym miększym śniegu, super trzymały na lodzie (przejazd przez zlodzoną rynnę był bezproblemowy), natomiast ja już musiałem na nich troszkę pocisnąć i dobrze się przyłożyć. Ale ja jestem w porównaniu do zainteresowanego chucherko. Niemniej jednak to bardzo pewne dechy - jak pisałeś, chyba jedne z lepszych, choć marka troszkę niedoceniana.

pozdrawiam

Mam takie "na stanie" ...a że ważę stówę wiec nie trzeba sie wysilać - nie oddają tak szybko jak wrc ale za to można sie z nimi bardzo dobrze dogadać..są takie... jak by powiedział T Kurdziel "harmonijne" (chyba nawet tak powiedział o tych deskach:)).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marekbtl napisał:

choć marka troszkę niedoceniana.

Czy ja wiem.. może u nas gdzie ludzie sa zakochani w deskach które pomykają w Pucharze Swiata. A Blizzard czy np. Kastle robią drogie narty więc nie jeden woli kupić HEAD bo na nim wygra ....:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Lexi napisał:

Czy ja wiem.. może u nas gdzie ludzie sa zakochani w deskach które pomykają w Pucharze Swiata. A Blizzard czy np. Kastle robią drogie narty więc nie jeden woli kupić HEAD bo na nim wygra ....:)

Cześć

To chyba kwestia dostępności i…. marketingu. Ale w Austrii są popularne i sporo z kadry instruktorskiej na nich jeździ, co tylko dobrze o tej marce świadczy oraz produktach przez nią oferowanych. Używane można w niezłej cenie kupić, natomiast nowe niestety są droższe od konkurencji, stąd mniejsza popularność marki w PL.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...