Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór rękawic zawodniczych Leki, Reusch, Snowlife?


kajeran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że moje stare rękawice nie nadają się już do jazdy to stoję przed wyborem nowych. Poszukuję rękawic przedewszystkim skórzanych i na zawody, z ochraniaczami. Proszę o informacje czy ktoś ma doświadczenie z firmami Leki, Reusch, Snowlife i ewentualnie z jakimi modelami.

Od jakiegoś czasu rozglądam się za rękawicami ale to nie jeszcze sezon więc jeżeli ktoś może zaproponować w dobrej cenie lub podać link do sklepu gdzie mógłbym kupić to będę wdzięczny.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reusch, Leki i ... Level.

Niestety z tym ostatnim możesz mieć problem ... nie wiem, czy dostaniesz u nas modele Race.

Jeżeli chodzi o jakość to Level prowadzi.

Tu możesz przeczytać test rękawic Level: http://www.skionline.pl/sprzet/?co=testy&id_txt=2372&sezon=09/10

Tu testy rękawic Reusch:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=testy&id_txt=2360&sezon=09/10

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=testy&id_txt=1541&sezon=09/10

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re

Oprócz wartości użytkowych miałem na mysli także trwałość.Reusche wszystkie,zanim zdążyły się przetrzeć rozjezdżały sie po pewnym czasie na szwach,co było spowodowane wyłącznie oszczędnym wykrojem materiału-po prostu zostawiano go za mało za szwem.Leki zużyją się do końca,oczywiście narty noszone w nich za krawędż je w końcu przetną,ale nigdy nie rozsnuł mi się w nich szew-materiału za szwem jest tyle ile trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reusch i Ziener. Leki też się ponoć trzymają dobrze. Nie kupuj bolidów. Ktoś mi kiedys na forum ich odradził( wkładka przy spoconej ręce się wyciąga a w srodku robi się gnój) więc raczej te dwie firmy i ewentualnie leki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reusch i Ziener. Leki też się ponoć trzymają dobrze. Nie kupuj bolidów. Ktoś mi kiedys na forum ich odradził( wkładka przy spoconej ręce się wyciąga a w srodku robi się gnój) więc raczej te dwie firmy i ewentualnie leki.

ja to mowilem: bo sam mam bolidy do wymiany w tym roku- potwierdzam nie kupuj :):) bode powiedział samą prawde o nich:)

reusch ziener level staraj sie wybrać cos z tych firm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Na rękawicach nie będę oszczedzał i raczej nie interesują mnie typu "Bolid". Mogę wydać na rękawice do 800zł ale musze mieć pewność że po 1 sezonie nie będę musiał ich wyrzucić do kosza....

Rękawice Reuscha bardzo mi się podobają (szczególnie model Giant Slalom) ale jeżeli nie są trwałe to chyba szkoda kasy na nie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenia z rekawicami Race sa takie:

Reusch -bardzo dobre rekawice, ich glowna zaleta to trwalosc

Level (Race sq)- super jak sa nowe, trzeba bardzo o nie dbac bo sa delikatne ale komfort bardzo wysoki (Level robi tez z kangura, bardzo miekka skorka ale szczegolnie delikatna)

POC (Comp Race) - moim zdaniem chyba najlepsze, bardzo dobra ochrona bez zbednych bajerow, bardziej trwale od Levela jednak miekkie i nie mniej wygodne i prawie takie trwale jak Reusch

Ziener (Gran Risa) - dopiero kilka razy jezdzone w zeszlym sezonie ale mysle ze beda dorownywac POCom

SCOTT - raczej delikatne ale bardzo dobra ochrona szczegolnie w modelu gigantowym do slalomu jednak troche slabiej (brak ochorony na kciuk)

Bolid (Mitki) - totalna porazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawic Reusch mam kilka par i udało mi się żadnej przetrzeć mimo, że używałem ich bardziej niż intensywnie. W jednej tylko parze wypadł mi ochraniacz palca.

Co do Levela, to zgadzam się z Jarkiem. To delikatne rękawice, ale baaardzo wygodne i jakościowo rewelacyjne!

POC'a jeszcze nie przerabiałem, ale może w tym sezonie będę miał okazję, to napisze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak było wspomniane wcześniej rękawice Levela będzie ciężko dostać. Znalazłem ofertę POC'a i SnowLife i najwyższe modele są w granicach 500-600zł. Najwyższy model Reusch'a jest chyba za 800zł więc nie wiem czy opłaca się tyle z nie płacić i czy nie lepiej skupić się na POC i Snowlife.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak było wspomniane wcześniej rękawice Levela będzie ciężko dostać. Znalazłem ofertę POC'a i SnowLife i najwyższe modele są w granicach 500-600zł. Najwyższy model Reusch'a jest chyba za 800zł więc nie wiem czy opłaca się tyle z nie płacić i czy nie lepiej skupić się na POC i Snowlife.

Napisz jakie modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu widzę że popełniłem spory bład w takim razie. Mnóstwo dobrych słów o POC'u a znajomy tak nabluźnił jak o nich mówił, że mi się ich odechciało. Jeździł od listopada do lutego i kupił nowe bo tamte sie rozpruły i jakaś gąbka wychodziła, i miejscami przetarcia skóry. Jedyne co to mówił ze ochrona ok.

A POC urzekł mnie prostotą designu... trzeba chyba o nim pomyśleć

props.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jestes z Zabkowic... wiec we Wrocku jest ciekawy sklep z m.in. markowym rekawicami : reusch, level, ziener, scott. Tylko nie jestem pewnien czy juz maja asortyment zimowy bo w lecie handluja rowerami i czyms podobnym.

Napisz na PW co to za sklep, troche się domyslam ale chce mieć pewność...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...