Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmiana starego sprzętu i dobór nowego odpowiednio do umiejętności


kpierog

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

No to musze to zobaczyć.:)

Kolega nie jest mistrzem techniki i widać, że na zlodzonym brakuje troche narty. Oczywiście pewnie jest lekko odchylony a jak zafundujesz mu nartę 158 to będzie wogóle bez tyłu więc absolutnie niesterowny. Spokojnie się zastanów czy to dobry wybór.

Dla mnie każda narta poniżej 160 dla feceta powyżej 80kg który chce na niej jeździć a nie się bawić jest pomyłką ale może nie znam możliowści Metrona - są fenomeny.;):)

Pozdro

Piszemy o technice, parametrach nart itd.

Dajac propozycje w zasadzie kazdy ma racje bo nie ma jednolitego wzorca.

Co to znaczy jezdzic a co sie bawic na nartach.

Czytajac co sie pisze i widzac co jest na stoku powiem, ze 90% jezdzi na pol fiuta, chociaz w glowach maja, ze na caly hihihihihi.

Wlasnie na tej podstawie (co w glowach) odbywa sie wiekszosc dyskusji.

Wiesz sam ze producenci szukali rozwiazan uniwersalnych i to byl metron, u fischera AMC.

Teraz jest moda na slalomki ktore maja ponad 70mm pod butem.

Probuje sie zwiekszac powierzchnie jezdna narty jej szerokoscia przy mniejszej dlugosci a czy to dziala skutecznie to juz wlasnie sa te subiektywne, prezentowane na forach oceny nart.

Pamietasz narty kompakty? Rossignol czy wloski Maxwell.

Ktos tam zawsze takie mial i na zasadzie daj pojezdzic, jezdzilo sie... tak samo jak na waskich polsportach a w glowie plynelo sie jak na forum narciarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko, tak jak bugi proponowałbym zrobić dobry serwis tych nart, a jeżeli ślizgi go nie przetrwają to i tak planujesz nowe kupić.

Tak zrobię ;)

Przeglądałem ofertę sprzętu narciarskiego i zawęziłem poszukiwania do tych modeli:

Fischer RX 8 Fire PRO + wiązania FS10 2009 ok. 1000zł

Fischer RX 9 FIRE FP9 + wiązania FS10 2008 ok. 1100zł (nadal nie znalazłem oficjalnych katalogowych danych na ich temat)

Fischer PROGRESSOR 7 + FS10 RAILFLEX 2 2010 ok. 1100zł

FISCHER RC4 RACE SC PRO + wiązania FSX11 Railflex 2 ok. 1200zł

Celuję w Fischera długość 165cm, ponieważ kolega (185cm wzrostu i 105kg wagi) kupił Metrony 9 - dł. 157cm. (tak mu dobrali w sklepie) i będę chciał porównać na stoku ;)

P.S. FISCHER RC4 RACE SC PRO - czy duża jest różnica między pozostałymi modelami?

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Celuję w Fischera długość 165cm, ponieważ kolega (185cm wzrostu i 105kg wagi) kupił Metrony 9 - dł. 157cm. (tak mu dobrali w sklepie) i będę chciał porównać na stoku ;)

Z całym szacunkiem dla Atomica i jego pomysłów, nie ma narty, która będzie się właściwie zachowywała przy narmalnej w miarę urozmaiconej jeździe przy takim doborze.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,

po namyśle wybór padł na Fischer PROGRESSOR 7 + FS10 RAILFLEX 2. Bardzo chciałem PROGRESSOR 8 ale zasobność portfela na to nie pozwoliła ;[

Dziękuję wszystkim za opinie i porady.

No i fajnie, ale model modelem, ale jaką długość wziąłeś?

Jak widzisz spora część wątku jest o tym, a to rzeczywiście ważne :)

A gdybyś kiedyś, w przyszłości podzielił się wrażeniami z jazdy - to w ogóle super by było.

Brakuje mi tego właśnie, że ludzie się pokazują, pytają a potem znikają, trudno więc o jakieś wnioski dla "doradzacza" :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażeniami z jazdy oczywiście się podzielę ;) Długość desek (ostatnie sztuki na wyprzedaży) to 160cm. Mam nadzieję, że wystarczy... Ciekawe jak się spisze "Dual Radius System" w rzeczywistości? Teraz odliczam dni do pierwszego śniegu i szlifuję formę na sucho, aby nie mieć później kłopotów z kondycją ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażeniami z jazdy oczywiście się podzielę ;) Długość desek (ostatnie sztuki na wyprzedaży) to 160cm. Mam nadzieję, że wystarczy... Ciekawe jak się spisze "Dual Radius System" w rzeczywistości? Teraz odliczam dni do pierwszego śniegu i szlifuję formę na sucho, aby nie mieć później kłopotów z kondycją ;)

Mam nadzieję, że nie traktujesz tego "dual radius" zbyt dosłownie, że tylko "2 promienie", 2 rodzaje skrętu ;)

Trochę to taka marketingowa ściema - właściwie to każdy producent mógłby napisać coś podobnego, w każdym model, może mógłby napisać nawet "triple" - tylko trudniej by mu było narysować ładny obrazek ilustrujący :)

W praktyce pewnie to tylko ciut inna geometria z przodu i z tyłu; ale i tak to ty decydujesz jak ma narta skręcić.

OK, dzięki za odzew - opisz kiedyś wrażenia.

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie tratujesz tego "dual radius" zbyt dosłownie, że tylko "2 promienie", 2 rodzaje skrętu ;)

Rozbawiłeś mnie tym tekstem :D Zdaję sobie z tego sprawę...

Poza tym piszesz, że skłaniasz się do długiego i średniego skrętu a te salomony mają promień jak slalomka.

Piotrek też to zauważył :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po raz kolejny, tym razem chciałem się podzielić uwagami i wrażeniami z jazdy na wybranym modelu desek ;)

Jako, że nie jestem ekspertem to będzie dość krótko.

Z perspektywy 3 dni spędzonych na deskach jestem zachwycony. To jest to czego szukałem. Stabilne deski w skręcie jak i przy jeździe na wprost. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do większego promienia skrętu. Nie wiem czy tak jest z każdymi nartami ale ten model potrzebuje większej prędkości aby prawidłowo zainicjować skręt. Podczas jazdy bardzo płynnie przechodzą z krawędzi na krawędź, są szybkie i stabilne choć nie oddają energii jak poprzednie slalomowe Salomonki. Tydzień temu jeździłem po puchu i nawianym miękkim śniegu i bardzo mi się podobało. Były też oblodzone części trasy na których jechało się jak po szynach - świeżutkie ostre krawędzie robiły swoje. Szata graficzna pokryta powłoką "skóry węża" bardzo dobrze sprawdza się w kolejkach do wyciągu.

Podsumowując - model godny polecenia.

Pozdrawiam i do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...