Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart z grupy Allround / Allmountain


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

:DOj Rafał próbowałem,nart się nie boję,ale nie można liczyć przecież ciągle na warunki podobne do PŚ:rolleyes:,czlowiek czuje się lepiej na nartach cywilizowanych ,a jeszcze mając możliwosc pojechania obok"wycieczki' lub szkółki.Nie neguję nart "race",bo sam je posiadam,ale to nie jest już mój kierunek,owszem lubię pojeździć szybko -ale czuję się trochę "jakbym brał na samochód -blachary":p:D.Człowiek potrafi,ale już nie ten temat,a jeżdzić przecież planuje się na.....albo dłużej:DMoże jakbym mieszkał w górach i pracował w TOPR ,to inna sprawa,ale już ktoś wypomniał mi narty wodne:DW PŚ nie mam zamiaru brać udziału,a technikę narciarz ćwiczy cały czas i tak zawsze jest coś do poprawki/ja mam takie wrażenie:p/.

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę 3 narty, może ktoś coś napisze na ich temat:

1/Volkle Tigershark 12 Power Switch - można takie nówki znaleść jescze w korzystnej cenie, 79mm pod stopą mają

2/ Volkle Tigershark 11 Power Switch

3/K2 Crossfire

Dwie piersze to dla gigantów masy i siły-czyli typowy Volk,a ta 3 przyjazna,łatwa i sympatyczna ,ale może trochę za bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w necie (też w otchłani Forum) i znalazłem takie3 informacje:

1/K2 Crossfire - taka gigantka na gorsze warunki, świetna w długim, średnia w średnim i beznadziejna w krótkim, nie pieją nad nią z zachwytu ludzie

2/Volkl Tigershark 11 PS - jak wyżej tylko na twarde warunki, trudno powiedzieć jak w gorszych warunkach bo ludzie się skupiają w opisach działania (albo nie działania) legendarnego pokrętła i na tym jak szbko można na nich za.... Generalnie bardzo mieszane opinie

3/ Head Chip 78 - wszystko super ale ponoć beznadziejne na twardej trasie, wolne z krawędzi na krawędź, ciężkie i nieco emeryckie (dla mnie może to i zaleta bo bliżej mam do emerytury niż wstecz do matury:D )

4/ Duel XL Round - wszystko cacy tylko brak opinii jak to daje radę w puchu i poza trasą, niby nie do tego robione ale szerokość mają słuszna i powinny dawać radę ale czy na pewno?

5/ Salomon Tornado i Dynastar 4x4 - nic nowego nie znalazłem

6/ Zenith 76 Ti i Head Tytan - na razie twory wirtualne

Z ciekawych sprzętów dobre opinie znalazłem na temat nart Head Peak 78, Fischer Watea 78 i Duel TT - ale to już bardziej free niż na trasę i nawet jeśli piszą, ze super na trasę to obawiam się, ze super jak na nartę FR a to może czynić kolosalna różnicę.

Jak bym miał teraz coś kupić to najchętniej Salomony Tornado...ale w poprzedniej wersji czyli 08/09 - takie czerwone - ale gdzie ja takie nówki (najchętniej) znajdę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Dbo od pewnego wieku narciarza-'race'-to tabu:D,no żeby później nie zadawać pytań....:P;)Od pewnego czsu ,a Metron mi pokazal ,że może być troszkę inaczej,a czasmi lepiej i tego się trzymam:DKażdy doświadczony narciarz,a nawet ten mniej powinien czuć na co go stać:P-wtedy to hobby jest bezpieczne.Super szybkie narty,komórki itp..zostawmy dla młodzieży-czyli Bode i spółka:rolleyes:

Nart nie trzeba sie bac, szczegolnie ci ktorzy maja doswiaczenie wiedza, co slusznie zauwazyl Boncza, ze na twardej narcie mozna pojechac miekko,

co nie funkcjonuje w druga strone.

Najwazniejsze zeby nie dac sie zafixowac, ze komorka to musi byc szybko i na pelnej krawedzi.

Mysle, ze niedoswiadczeni narciarze przykrywaja "trudnymi" nartami czy zla kondycja brak umiejetnosci i niech tak zostanie.

Ps Levy nie bierz tego osobiscie, moje motto "kazda narta jest dobra"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps Levy nie bierz tego osobiscie, moje motto "kazda narta jest dobra"

A czemu mam nie brać do siebie:D,zawsze człowiekowi przyda się troszkę zimnego prysznicu na głowę ,aby nie popadł w rutynę;)Nie ,tak naprawdę nie widzę się na nartach komórkowych,a może inaczej-nie mam takiej potrzeby,może strach?:pOdnalazłem się w tej grupie nart/opisywanej w temacie wątku/ z możliwością pójścia do przodu ,do pełnych free/jak zdrowie pozwoli/:rolleyes:

"każda narta jest dobra"-to trochę,jak hasło-"polscy piloci na dzrzwiach od stodoły polecą":D;)-też żart:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych sprzętów dobre opinie znalazłem na temat nart Head Peak 78, - ale to już bardziej free niż na trasę i nawet jeśli piszą, ze super na trasę to obawiam się, ze super jak na nartę FR a to może czynić kolosalna różnicę.

:D

Nie jest to prawda,miałem możliwość jazdy na modelu z tamtego roku/choć krótko/to mogę stwierdzić,że ta narta spokojnie moze być uzytkowana na przygotowanych trasach.Przypomina metrona,jest zancznie cięzsza od xenona 10 Xi,mniej nerwowa,spokojniejsza i trudniej poddaje się na gwałtowną zmianę kierunku skrętu.Ale prowadzona lekko /miękko/potrafi szybko nabierać prędkości.Nie jest już tak "slalomowa"jak xenon 10,ale miałbym duży problem ,jakbym miał wybierać pomiędzy peak 78 a tornado;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obejrzałem w IS nowe Rossi Zenithy 76Ti , ktore wchodzą w obręb mego zainteresowania. Narta prezentuje sie przyjemnie i zacheca do zakupienia jak zreszta wiele różnych innych nart:D Oglądajac ja wyłapałem niezgodność w danych producenta i ogólnie powtarzana pomyłkę. Narta ta w długosci 170 cm ma promień skrętu 15 m a nie jak podaje strona oficjalna Rossiego i wszystkie inne sklepy i portale (ze Skionline włącznie) 13,5m. Niby drobiazg, ktoś sie u Rossiego walnał i taką złą informacje wrzucono w net i puszczono w swiat i ona sobie tam tkwi. Druga rzecz jaka mi sie rzuciła w oczy to brak gdziekolwiek informacji o promieniach skrętu tej narty w innych długosciach (pomijając ten jeden i tak źle podawany). Jeśli takiej informacji nie moge znaleść na stronie producenta a co więcej znajduje na niej błędy to tak się zastanawiam jaką wartośc mają inne informacje tam się znajdujące. Odpowiedź jest prosta: marketingową:D

Jedna z fajniejszych definicji: Marketing - kłamstwo ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pozwoliłem sobie "powiesić" ten temat oraz ten o nartach uniwersalnych w dziale Dobór sprzętu. Być może pomoże to osobom poszukującym nart w podjęciu decyzji. W tych tematach jest sygnalizowanych wiele rodzaji i typów nart wraz z opisami wrażeń z jazdy.

Jeśli macie sugestie, które tematy nadają się do podwieszenia, to proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Motive 74

http://pl.fischersports.com/en/products_ski.php5?show=detail&id_product=19047

to narta dosyć miękka na poziom co najwyżej średniozaawansowany. Jest to w zasadzie allround dobry do nauki i poprawy techniki. Motive 80 to narta dużo cięższa skierowana do dobrze jeżdżących ale ponoć niespecjalnie trudna i do opanowania nie tylko dla ekspertów, pod butem 80mm to już jest trochę:D

http://pl.fischersports.com/en/products_ski.php5?parent=60097&show=detail&id_product=19046

Wczoraj jak je smarowałem i położyłem obok slalomkowych Dynastarów to te drugie wyglądały przy Motivach jak zabawki, jakieś takie cieniutkie i malutkie sie wydawały być :D . A czy ładniejsza? Kwestia gustu, sama grafika podobna jest w całej grupie Motive, 80-tka ma prawie najfajniejszą bo jeszcze ładniejsze jest Motive 84 C-line.

http://pl.fischersports.com/en/products_ski.php5?parent=60260&show=detail&id_product=19413

No i różnica z nartami z Intersportu polega też na tym, że Intersportowe Fischery mają powierzchnię matową z nałożoną fakturą chropowatą - tak jak w C-linach zaś normalne, katalogowe Fischery są klasycznie gładkie i robione na połysk - i tu muszę przyznać punkt Intersportowi bo wersja mat z fakturą jest naprawdę fajna i przypuszczam, ze na takich nartach mniej widoczny jest upływ czasu. Tylko w IS brak dwóch rzeczy - wyboru modeli oraz nart w odpowiedniej długości.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zakupiłem właśnie Rosi Zenith 76ti, jestem po pierwszych jazdach, więc coś napisze.

Na początek jendak chce zaznaczyć, że do tej pory nie jeździłem na żadnych super nartach, więc porównanie mam blade do innych typów i marek. Ma to jednak taki plus, że mam opinię o tym konkretnym modelu, bez uprzedzeń i wygórowanych oczekiwań.

Po drugie nartę kupiłem trochę wbrew powszechnym opiniom co do długości. Mam 164 wzrostu, a narty kupiłem o długości 162. Trochę się obawiałem, czy nie przeceniłem swoich umiejętności, ale okazało się to strzełem w 10. Wcześniej jeździłem na nartach dla początkujących (Fischer H3) o długoścu 150 cm. Kiedy założyłem po raz pierwszy narty 12 cm dłuższe, to okazało się, że nie tylko nie ma problemu, ale jazda jest super. Stablilność, kontrola i konfort-to miałem nadzieje mieć i to dostałem. Krótki i długi skręt, a w końcu lekkie wybicie się na małej chopce-wszystki pod kontrolą. Ten konfort wynika jednak, także z ustawienia wiązań. Te są wiązaniami rentalowymi, niezależnie przestawia sie tył i przód. Wiązania więc przestawiłem (a w zasadzie przestawiono mi w sklepie) maksymalnie do przodu. To wszystko (długoś+ustawienie wiązania) spowodowało maksmalnie przyjemną jazdę.

Jedyne "rozczarowanie" (choć może na wyrost używam tego słowa) to twardość narty. Spodziewałem się, że narta będzie twarda tak, że nie dam rady jej opanować. Drewniany rdzeń owinięty tytanem. A tutaj okazuje się, że wrażenie jest jakby narta jednak tak twarda nie była. Ale mam porównanie tylko do nart Fischera dla początkujących.

Podsumowując-nartę polecam, ze względu na wrażenia z jazdy i w sumie rozsądną cenę.

Jest jednak jedno ale-jak zawsze. Na mój gust, tak w sumie dosyć pancerna narta, na różne warunki powinna mieć powłokę bardzo wytrzymałą. Jeżeli narta ma być na każde warunki, to nie tylko krawędzie powinny być wzmocnione. W rosi powłoka zewnętrzna jest bardzo delikatna. Po kilku zjazdach na Bieńkuli, gdzie miałem okazdję trafić na grudy lodu i niewielkie kamienie, narty mają zarysowaną kalkomanie powyżej ścianek bocznych. Z moim umiejętnościami sądzę, że to końca sezonu, kalkomanie będę miał zgłowy. Jest co prawda plus takiego stanu rzeczy, bo na porysowane narty złodziej mniej się skusi, albo skusi się z mniejszym prawdopodobieństwem. Jednak dla kogoś kto narty kubi mieć w idealnym stanie, a napisy mają znaczenie, będzie to wada. Nart oczywiście można nie używać, albo jeździć na nich ostrożnie, powoli tak by się nic nie stało, ale nie sądzę, by było wielu chętnych do takiej jazdy.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W doborze długości ważniejsza od wzrostu jest waga wiec ujawnij swoją i będziemy mieć jasność, jeśli ważysz sporo ponad 60 kg to trudno by było dobierać krótsze, to by był po prostu zły dobór. Ciekaw jestem jak te Zenithy pójdą w bardzo kiepskich warunkach i jak poza trasą? Zenithy to zawsze bardzo fajne narty były i mam do nich spory sentyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak te Zenithy pójdą w bardzo kiepskich warunkach i jak poza trasą?

Kolega ujeżdżał je w SzCyrku, więc i w kiepskich warunkach i poza trasą, bo choć na trasie to warunki jak poza trasą, tym bardziej że zdarzenie miało miejsce na Blinkuli, której to chyba nigdy nie widziałem zrobionej na ocenę przynajmniej dostateczną:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ujeżdżał je w SzCyrku, więc i w kiepskich warunkach i poza trasą, bo choć na trasie to warunki jak poza trasą, tym bardziej że zdarzenie miało miejsce na Blinkuli, której to chyba nigdy nie widziałem zrobionej na ocenę przynajmniej dostateczną:cool:

no i ??? ujeżdżał i co dalej ? myślę o nich a niewiele jest info na ich temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosi Zenithy 76ti

Mam faktycznie trochę powyżej 60 kg, ale narciażem jestem raczej średnio zawansowanym, więc trochę się obawiałem tej długości, jak napisałem wcześniej.

Narty wczoraj ponownie przeciorałem, dosłownie, w Szczyrku na Skrzycznym. Warunki w jaki w nich pojechałem to był dramat. Trasda FIS mimo, że miała być otwarta, faktycznie na dole była zamknięta. Minąłem jendak siatkę i zjechałem po 5-15 cm śniegu, trochę po lodzie i przede wszystkim po różnej roślinności. Narty obejrzałem dzisiaj i ślizg wygląda tak sobie, ale na to co wczoraj zrobiłem uważam, że naprawdę nieźle. Narty były nasmarowane i dodatkowo przed zjazdem masmarowałem je mazidłem z tubki. Nie mniej, uważam, że spisały się rewelacyjnie.

Faktycznie ma temat tych nart jest mało informacji. Odpowiem na wszystkie pytania jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy, ale jak na razie narty mogę tylko polecić. Co do informacji technicznych to niewiele pomogę, gdyż wiem tylko tyle, ile dało się wycztać w necie. Narty kupiłem, gdyż sprzedawca mi je umiejętnie zachwalił, twierdząc, że sam na nich jeździ. Cóż siła marketingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie Rosi Zenith 76ti

Spodziewałem się, że narta będzie twarda tak, że nie dam rady jej opanować. Drewniany rdzeń owinięty tytanem. A tutaj okazuje się, że wrażenie jest jakby narta jednak tak twarda nie była. Ale mam porównanie tylko do nart Fischera dla początkujących.

Podsumowując-nartę polecam, ze względu na wrażenia z jazdy i w sumie rozsądną cenę.

Spokojnie:Dprawdziwa narta allmountain nie powinna być zbyt twarda;),to nie slalomka czy race/titan heada to wyjątek:D/,ma prowadzić się miękko/lekko/ i stabilnie w każdych warunkach.Jesli nie sprawia Ci problemów to tylko się cieszyć:)a nie szukać problemów:pDługość obiecująca;)poza trasą powinny pokazać swój pazur:p

Gratulacje za zakup i długość!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiem że rozmawiacie tu Państwo o raczej nowych modelach nart z grupy all mountain, ale mam pytanie odnośnie modelu sprzed 2 lat.

Czy miał ktoś styczność z nartami Dynastar 8000 ? http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2473&id_modelu=3429

Jeżdżę już paręnaście lat, przez większość czasu na nartach Volkl P40 F1 a następnie na Atomic Beta Race SL 9. Jako że są narty race, postanowiłem przerzucić się na coś w stylu all mountain przez nieodpartą chęć jazdy poza trasami. Z Volklami na off to była tragedia, z Atomicami troche lepiej, ale chciałbym coś szerszego. Niestety opisane w tym wątku narty są nie na moją kieszeń (świeży absolwent, pierwsza stała praca za "frytki") więc rozglądam się za czymś używanym.

Miał ktoś przyjemność (a może jej brak) jezdzić na tych Dynastarach 8000? Lub ewentualnie zna dobre modele nart z grupy AM sprzed roku lub kilku lat, zarówno do sprawnej szybkiej jazdy na trasie jak i poza nią bez zakopywania się?

Z góry dziękuję za odpowiedź (jeśli to zły temat na takie pytanie to post do usunięcia)

pozdrawiam serdecznie,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszekmw-siedzę właśnie w Zakopcu; roztop, że hej i jutro wybieram się ma Kasprowy, gdzie ma być 10-34cm śniegu; jak się przejadę, to napiszę; a odpowiadając na pytanie, jak dla mnie Zenithy nie są wymagające i jazda na nich, w mojej opinii nie wymaga super umiejętności-takie są moje wrażenia, ale jak pisałem, wielkiego porównania nie mam; narty nie tylko nie są wymagające, ale jak pisałem, wyjątkowo stabile (ocena subiektywna) i dobrze trzymają na lodzie; jeżeli lepiej jeździsz i technicznie nie masz żadnych problemów, to przemyślałbym nawet zakup Zenitów 82-większy promień skrętu, ale jak sądzę, mają jeszcze lepsze trzymanie; co do Progressorow to nie wiem, czy to nie jest przpadkiem inna para kaloszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...