Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart z grupy Allround / Allmountain


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc w wyborze nart:)

Cześć!

Witam po raz pierwszy wszystkich formuowiczów:D

Jak na razie tych czterech producentów biorę pod uwagę i te modele. Jeśli możecie to proszę o doradzenie:

Rossignol

Model:

Zenith Z82 lub Zenith76

Fischer progresor 8

Elan speedwave 10 lub speedwave 12

DYNASTAR CONTACT 4X4

Czytam od kilku tygodni to forum dlatego sądzę, że mi pomożecie.

Moje preferencje to jazda krótkim i średnik skrętem. Chcę mieć również możliwość pojeździć w puchu i poza trasą:)

Moje umiejętności 7

wzrost 182 cm

waga ok 100kg

wiek 39lat

Nadszedł czas na wymianę moich wysłużonych salomonów.

W zeszłym roku na Szrenicy jeździłem na fischerach rc4 całkiem dobrze się na nich czułem na dobrze naśnieżonych i wyratrakowanych trasach rewelacja jednak w puchu kilka wywrotek :cool:cool:

Dlatego moje wahania co do rodzaju narty!

Moje możliwości finansowe to ok 1000 pln -czekam na posezonowe wyprzedaże gdyż na Szrenicę jadę pod koniec lutego na 10 dni z instruktorem a potem do Livigno pod koniec marca na tydzień.

Należę do tych ambitnych jednak znających swoje ograniczenia!

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Fizyk33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych to narty dla ciebie to najwyżej Rossignole albo Dynastary, reszta za słabe do wagi i umiejętności. Zenith 76 ti powinien być w miarę uniwersalny, Dynastar też ale krótkim skrętem to na obu będzie tak sobie - niemniej to godne narty. Lepszy na trasie w krótkim na pewno byłby Fischer Progressor 9+ ale poza trasą przegrywa z tamtymi, kompromis to może Salomon 24 hours, nieco słabszy od Fischera w krótkim skręcie ale lepszy poza ubitym - długość dla Ciebie to ok 175 cm, na krótszych w puchu będzie lipa. Za 1000 zł to żadnych z tych nart nowych chyba nie kupisz.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc w wyborze nart:)

Dzięki za podpowiedzi!

Chętnie zapoznam się z salomonami!

Z tym 1000 pln to raczej będzie trudno jednak dobrze sobie to zafiksować, bo w tym sezonie jeszcze kolejny wydatek Kask. Po długich poszukiwaniach znalazłem Uvex apache pro koszt ok 320pln.....:cool: No i rękawiczki Reusch ok 200pln:o

Czyli jednym słowem sezon inwestycji:)

Jeśli możecie to powiedzcie dlaczego odpadają elany?http://www.sportness.pl/porownaj/529/86/0/

ewentualnie rossi ???

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3262&id_modelu=4689

fajny promień przy długości 170 i tali 76 chyba że jakiś błąd:confused:

co do długości myślałem o 168 lub 170cm. Jednak nie upieram się bo poza trasą brak mi miarodajnych doświadczeń;)

Wiadomo większość czasu jeździmy po lepiej lub gorzej przygotowanych trasach, a zależy mi na narcie podstawowej uniwersalnej!

Gdy chcę poszaleć zawsze można wypożyczyć coś sensownego z gs-owym promieniem :D

Pozdrawiam

Fizyk33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rossignolu jest bład, nawet na stronie głównej producenta też, te narty przy tej długości maja promien 15m ale ty powinieneś celować w wersję Ti z powodów tych samych jak dla Elanów, przy twojej wadze i umiejętnościach - to za niski model. Jeśli Elany to o 14-ce bym pomyślał. co do długości to w twoim wypadku 170 to minimum, może i obleci ale ja bym brał trochę dłuższe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX!

czyli będzie bardziej bolało:confused:

planowałem się zmieścić w 2000pln z innymi zakupami jednak widzę, że będzie ciężko!

Zastanawiałem się nad nartami używanymi ale przy tych poziomach ciężko stwierdzić czy są wyklepane czy nie?

chyba że możecie mi coś w tym względzie doradzić?

Pozdrawiam

Fizyk33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prośba o ocenę Volkl unlimited AC10

Witam wszystkich forumowiczów.

Po kilku latach przerwy (10) postanowiłem wrócić na stok. Zastanawiam się nad zakupem używanych Volkli AC10 170cm lub ROSSIGNOL POWER COBRA S 174cm. Mam 180 cm wzrostu, waga 70kg.Buty Salomony Performa 4. Więcej niż początkujący, ale jeszcze nie średnio zaawansowany. Jazda rekreacyjna z rodzinką. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Proszę o pomoc w wyborze nart (ew. typy butów co do twardości ), zaznaczę iż jestem zafascynowany tym sportem i chcę się rozwijać.

Kilka słów wstępu, jeździłem a Białece Tatrzańskiej na Bani i Kotelnicy, będę jeździł na razie po przygotowanych stokach i trasach. Zacząłem w tym roku wyjeżdzonych około 120 h na stoku + 10 h z instruktorem w systemie 1h instruktor + mocne ćwiczenia i znowu instruktor + mocne ćwiczenia itd.

Byłem ze najomymi którzy jeżdzą ok. 3 sezonów i wydaje mi się że już lepiej jeżdzę ( zdanie instruktora)

jestem uparty i ambitny - to tak na marginesie

1. Płeć - M

2. Wiek - 34

3. Waga - 105 (do zbicia mam nadzieje)

4. Wzrost - 180

5. Na nartach jeżdżę od 1 sezonów, ( 14 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5-6

7. Moje buty to - były tylko z wypożyczalni też proszę o sugestię choć wiem że trzeba poprzymierzać

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - były z wypożyczalni Blizzard XO chyba

9. Preferuję styl jazdy (długim i krótkim skrętem, średnio sportową, po przygotowanych stokach,

10. Upatrzyłem sobie narty - Fischer Progressor 8+ 165cm

11. Mój budżet na narty to około - do 1500-1800

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam serdecznie.

Mam pytanie odnośnie dwóch par nart.

Stricte technicznie , które deski są lepsze?

VOLKL TIGERSHARK 10 FT POWER SWITCH

czy

HEAD ICON 60TT

Od nart wymagam stabilności przy większych prędkościach i uniwersalności w skręcie. Lubię jeździć i długim i rzadziej średnim/krótkim skrętem.

Stąd te 2 pary nart.

Mam do wyboru poobdzierane Volkle albo ładne Heady ale wiadomo nie wygląd się liczy tylko to jak jeżdzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam wszystkich forumowiczów.

Po kilku latach przerwy (10) postanowiłem wrócić na stok. Zastanawiam się nad zakupem używanych Volkli AC10 170cm lub ROSSIGNOL POWER COBRA S 174cm. Mam 180 cm wzrostu, waga 70kg.Buty Salomony Performa 4. Więcej niż początkujący, ale jeszcze nie średnio zaawansowany. Jazda rekreacyjna z rodzinką. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam Serdecznie ,z tych nart co wymieniłeś to wolałbym Volkl AC 10 .Rossignol Cobra miałem w swojej karierze 1 sezon i tak mnie wk.. że natychmiast je sprzedałem bo zupełnie mi nie leżały takie bez duszy ot take narty.Miały jedną idiotyczną przypadłość i ostrzyłem je na wiele sposobów łącznie ze stępianiem nosów i tak i tak ,ale niemogłem tego wyeliminować ,mianowicie nie wiadomo kiedy i dlaczego łapało dzioby ,rozjeżdżały się i twarzą waliłem w śnieg.Dałem te narty do potestowania expertowi który jeździ o 3 klasy lepiej bo nie wierzył ,a on to samo rył w śnieg.Po tym teście nie miałem wątpliwości i poszły do sprzedaży i całe szczęście nigdy nie chcę więcej tej narty zakładać to jakiś niewypał.A Volkl ,cóż jak dla mnie "Będzie Pan Zadowolony" to dobra narta, ale te buty jeżeli to flex 4 ? trochę cieńko , postaraj się o jakieś 80 -tki.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić narty rekreacyjne.Wybrałem progressora8 lub rossi alias.Mam dylemat może koledzy pomogą lub doradzą coś innego
Zzocha,progressory naprawde fajne nartki,miałem okazje pojeżdzić na nich i powiem ci że po pierwszym razie(bardzo przyjemnym,fajne w prowadzeniu,stabilne,elegancko da sie na nich jechać w krótkim skręcie,no i kolana nie dostają tak po dupie jak po moich WC) szukałem pretekstu żeby zaś sobie na nich pojeżdzić ,dla mnie bomba,ot takie moje odczucia :wink:
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś mi sie nie składało chyba w tamtym sezonie żeby coś napisać.. . a więc po wielu opiniach zdecydowałem się na zenithy 76ti , nie pamiętam niestety w jakim rozmiarze je kupiłem . w kraju juz nie miałem kiedy testować więc pierwszy raz założyłem je Saalbach. jak pamiętam trochę musiałem sie przstawić z moich starych fischerów rejsów , inne skręcanie itd ale po pół godzinie było już lepiej. w pierwszy dzień było dość ciepło , na pewno po wyżej zera , moja ukochana zażyczyła sobie żebyśmy objechali całą dolinę więc co miałem zrobić - pojechaliśmy . wrażenia jako że byłem pierwszy raz za granica na nartach to zrozumiałe jest że byłem w lekkim szoku jezeli chodzi o infrastrukturę . jeżeli chodzi o narty - chyba sa w porządku , nie jestem doskonałym narciarzem i dla mnie sa ok , doskonale radzą sobie w muldach . po prostu ide przez nie jak czołg. jak napisał jarjak mają słabą powłokę i po sezonie / od 14 stycznia/ i paru upadkach nie wyglądają już tak ładnie jak nowe ale w końcu to nie samochód czy coś w tym stylu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie ,z tych nart co wymieniłeś to wolałbym Volkl AC 10 .Rossignol Cobra miałem w swojej karierze 1 sezon i tak mnie wk.. że natychmiast je sprzedałem bo zupełnie mi nie leżały takie bez duszy ot take narty.Miały jedną idiotyczną przypadłość i ostrzyłem je na wiele sposobów łącznie ze stępianiem nosów i tak i tak ,ale niemogłem tego wyeliminować ,mianowicie nie wiadomo kiedy i dlaczego łapało dzioby ,rozjeżdżały się i twarzą waliłem w śnieg.Dałem te narty do potestowania expertowi który jeździ o 3 klasy lepiej bo nie wierzył ,a on to samo rył w śnieg.Po tym teście nie miałem wątpliwości i poszły do sprzedaży i całe szczęście nigdy nie chcę więcej tej narty zakładać to jakiś niewypał.A Volkl ,cóż jak dla mnie "Będzie Pan Zadowolony" to dobra narta, ale te buty jeżeli to flex 4 ? trochę cieńko , postaraj się o jakieś 80 -tki.Pozdrawiam

to był nie wypał i to straszny i broń boże każdego kto będzie chciał je kupić nawet za grosze! mój kuzyn, instruktor, miał je przez jeden sezon i to samo mu sie działo, Rossignol strasznie sobie strzelił sobie w kolano ale na szczescie szybko sie z nich wycofali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobra i Viper to były modele z początku ubiegłej dekady, żona miała Cobry, jeździła na nich z 5 sezonów i dawały radę, później były chwalone Attraction 3 i to nie były narty lepsze niż Cobry, ja jeździłem kiedyś na Viperach, podobne narty jak Cobra jeno wyższe modele, to były bardzo przyzwoite i dobre narty. Model Cobra liczył sobie sporo różnych typów i podtypów oraz modyfikacji, były to narty popularne i często się je spotykało na trasach jeszcze do niedawna ale raczej jako narty dla kobiet czy też lżejszych lub słabszych narciarzy. Ten model to na pewno nie była "porażka" - przynajmniej nie cały, dziwi mnie jedynie, że nabył je instruktor czy facet, który oczekuje od nart dynamiki i ostrej jazdy na krawędzi- to już jest raczej pomyłka w doborze nart a nie ich wada sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Pod koniec sezonu, pewnie tak jak dla wielu z Was, przychodzi mi myśl o zmianie sprzetu na nowszy . Od 4 sezonów jeżdżę na Fischerach RC4 SC i raczej jest to juz mój szczyt mozliwości jesli chodzi o tzw "wyczyn" :smile:. Umiejętnosci w skali forum oceniam na 6 , ważę 83kg , wzrost 177cm , jeżdżę po przygotowanych trasach , srednio ok 20dni w sezonie

Jako że nartki mocno się już zużyły a i moje kolano nie jest juz takie jak kiedyś , postanowiłem poszukać czegos bardziej rekreacyjnego (choć oczywiście RC4 SC to w zasadzie tez była taka rekreacja )

Najpierw chcialem kupić Progressory 800 lecz po wizycie w sklepie poważniej myślę nad zakupem Voelkla RTM77 jako że "idzie nowe" . W sklepie mowili mi, ze system rocker "to przyszłośc - tak samo jak kiedyś był nim carving i narty taliowane" Hm, coś w tym chyba jest, czytałem trochę o tych nartach na forum lecz z chęcią przeczytałbym opinie kogoś, kto już na tych RTM77 jezdził . Jak sie one mają w porównaniu do Progressorów 800 ? z góry dziękuję za dobre rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chcialem kupić Progressory 800 lecz po wizycie w sklepie poważniej myślę nad zakupem Voelkla RTM77 jako że "idzie nowe" . W sklepie mowili mi, ze system rocker "to przyszłośc - tak samo jak kiedyś był nim carving i narty taliowane" Hm, coś w tym chyba jest, czytałem trochę o tych nartach na forum lecz z chęcią przeczytałbym opinie kogoś, kto już na tych RTM77 jezdził . Jak sie one mają w porównaniu do Progressorów 800 ? z góry dziękuję za dobre rady

Też miałem kupować Progressora 800 a tu mi nabiłeś ćwieka, więc też z przyjemnością czekam na jakieś info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za może idiotyczne pytanie, ale co to jest ten magiczny "rocker" i co on daje w jeździe?

Pytam bo nie wiem

Wg.zgodnej opinii czterech testerów ("testerów" :wink:) front rocker przeszkadza w swobodnym panowaniu nad nartami.

Mieliśmy w tym roku w Andorze ze sobą jedną parę z front rockerem i żadnemu z nas nie pasowała.

Nie dalej jak tydzień temu nabyłem Blizzard Magnum 8.1 ale bez tego cudownego wynalazku.Bo ta narta prowadzi się cudownie lekko,po wszystkim,zarówno po twardym jak "rozkopanym" śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figo ma Magnumki nie z tego sezonu ani chyba z poprzedniego też nie więc tego cuda przynajmniej oficjalnie nie mają. Ja bym tam przydatności rockera nie demonizował, duże znaczenie to takie coś ma w narcie freeraidowej do jazdy w puchu, na trasie mniejsze, łatwiej się inicjuje skręt jeśli ktoś ma z tym problem i to chyba na tyle, na twardym, zbetonowanym stoku za to trzymanie takiej narty będzie przeważnie nieco słabsze - zgaduje przypadek złego odbioru takich nart w Andorze - na takie bolączki potrzebny jest dobór większej długości nart bo moda krótkie narty+rocker to będzie jakościowa porażka w jeździe. Dla mnie pojawienie się rockerów w nartach trasowych nie jest na pewno rewolucją a jedynie kosmetyczną zmianą bo coś się w biznesie dziać musi, niemniej to nie rewolucja na miarę taliowania nart. Narty dalej będą się dzielić na dobre i słabsze a nie te z rockerem i bez - choć pewnie teraz wszystkie będą z rockerem bo już minimalne podgięcie dziobu łapie tą nazwę bo wiadomo - koń marketingowy ciągnie bryczkę

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno byłoby lepiej to opisać jak zrobił to właśnie mihumor.

Na twardym te narty dawały wrażenie jakby były na 140cm a nie na 174 cm. A takie twarde podłoże przez całe dnie utrzymywało się w Andorze.

Kupiłem narty z sezonu 09/10 http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2962&id_modelu=4167

i one nie maja tego "cuda"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pomoc zakup nowych nart po Volkl Tigershark 10 ft

Witam proszę o pomoc w wyborze nart mam 195cm wzrostu waga 145kg poziom jazdy według umiejętności na skionline 7,5.

Obecnie posiadam narty volkl tigershark 10 ft o wysokości 182cm dokładnie te http://www.skionline.pl/sprzet/narty,07-08,voelkl,10-feet-kromica,2618.html

Po 4 latach jazdy szukam czegoś co będzie w stanie utrzymać takiego chłopa jak ja. Obecnie jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...