Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart z grupy Allround / Allmountain


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem kilka dni temu NOMAD BLACKEYE TI z nowej kolekcji na sezon 2014/15 - różnią się trochę malowaniem od poprzedniej kolekcji która ładnie się wyprzedała - cena 1700 zł rozmiar 174cm (186 wzrostu) - totalne nówki .

http://www.alpinebaseandedge.com/skis/blackeye-ti-arc-w-xto-12.html - tak wyglądają

Testowałem te narty z modelu 2013/14 - fajna narta i na trasę i poza, polecam.

Czyżbym zainspirował cię moim zakupem w sierpniu, chwaliłem się nimi tyle że z sezonu 11/12 też prawie nówki. Naprawdę godne polecenia, testowaliśmy na nich ile wyciągniemy, do 80km/h na Grzebieniu na Skrzycznym i narciarz czyje się w pełni bezpieczny. Bardzo dobre narty do crossowej jazdy. Ciekaw jestem jak zachowują się poza trasą, nie było w tym roku możliwości, próbowałeś w Austrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będąc na początku marca na nartach testowałem kilka modeli które wcześniej sobie upatrzyłem: Progresory ,Rtmy, Nomady oraz supershape - Heady i Atomic zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie - jeździło się na nich fajnie na trasie jak i po za - z lekkim wskazaniem na trasę .... w jakości oraz prowadzeniu nie widziałem większej różnicy może tą że Heady lepiej trzymały na lodzie, a Atomicki płynniej przez muldy - to że mam Atomiki Sl zdecydowało na korzyść Nomadów uzupełniają to czego mi brakowało czyli nart na miękkie i zamuldzone trasy czasami po za nimi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będąc na początku marca na nartach testowałem kilka modeli które wcześniej sobie upatrzyłem: Progresory ,Rtmy, Nomady oraz supershape - Heady i Atomic zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie -

jeździło się na nich fajnie na trasie jak i po za - z lekkim wskazaniem na trasę .... w jakości oraz prowadzeniu nie widziałem większej różnicy może tą że Heady lepiej trzymały na lodzie, a Atomicki płynniej przez muldy - to że mam Atomiki Sl zdecydowało na korzyść Nomadów uzupełniają to czego mi brakowało czyli nart na miękkie i zamuldzone trasy czasami po za nimi.

Mam dość kolegi w tym momencie.

Skionline zawsze było forum, które trzymało poziom. Od pewnego czasu kolega je zaniża. Może coś z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co polecacie z grupy:

Progressor 800 - 160 lub 165

Volkl Sensor 3 161

Atomic Nomad Colt 164

Volkl 7.5is 161

Supershape Mangnum 163

Z tych nart, które podałeś, jeździłem tylko na Progressorach 800 13/14. Z czystym sumieniem mogę polecić. Najpierw jeździłem na wypożyczanych, teraz kupiłem sobie nowe w necie za 1199 PLN. Mam 175 cm wzrostu - narty 170 cm. Jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy to powiem tak, narta łączy w sobie zarówno zalety allrounda jak i narty race. Świetnie wchodzi w skręt, jest dość sztywna (nie tak sztywna jak race, ale daje radę), ale w jeździe w rozkopanym śniegu też świetnie sobie radzi. Na ubitym przy skręcie typowo carvingowym po prostu świetna :-) Przyjemność z jazdy murowana. Nie jeździłem poza trasami, ale sądzę, że tam też nie będzie problemu (rocker). Jedyna wada moim zdaniem (choć pewnie znajdzie się grono, które będzie miało odmienne opinie) to szata graficzna. Narta jak dla mnie jest po prostu brzydka. Ma co prawda coś ala wężowa skóra, ale pod względem kolorystyki i wrażeń dotykowych znacznie lepsza jest Progressor 700. Ogólnie polecam nartę bez dwóch zdań chociaż nie ukrywam, czaiłem się na Salomona 24h pro ;-), jednak cena wyższa o 500 PLN skutecznie sprowadziła mnie na ziemię ;-) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co polecacie z grupy:

Progressor 800 - 160 lub 165

Volkl Sensor 3 161

Atomic Nomad Colt 164

Volkl 7.5is 161

Supershape Mangnum 163

Porównujesz różne narty pod względem cenowym:

Progressor 800 1300 - narta dla średnio zaawansowanych

SuperShape Magnum 1850 - narta dla zaawansowanych

jak również różną specyfikę nart:

70-80 pod butem to spora różnica

W przedziale do 1300 Progressor 800 jest najlepiej sprzedawaną nartą na rynku, nie tylko pewnie polskim, ma bardzo dobrą opinie wśród nart masowych i nie drogich -wiele testów również potwierdza tą opinię, jednak to narta głównie na trasy z tym że na różne warunki.

Ja jednak poszedłem w nartę trochę szerszą i bardziej zaawansowaną, czyli taką jak wspomniany przez ciebie Atomic ( nie Colt tylko Black Eye Ti) daje mi większe możliwości nie tylko różne warunki, ale również po za trasę.

Edytowane przez jodek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam 

Przyszedł czas szykować się na nadchodzący sezon i wyszperałem takie narty

blizzard power x8

atomic vantage x 80 cti

rossignol experience 84 hd

od nart oczekuję jazdy na całodzienny wypad czyli rano stok przygotowany a w miarę upływu godzin i wzrostu temperatury trudniejszych warunków

jak i  jazda bocznymi ścieżkami (nie przygotowanymi) przy wyciągu.

Umiejętności oceniam na amatorskie bdb choć coraz częściej rekreacyjne. Jakieś uwagi porównania opinie.

 

pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Jeśli będzie mi dane stanąć jeszcze na nartach :) to będą to Atomic Vantage ale te kolejne 83 i dłuuuuuuuuuuuuugie.

Co to za wątpliwości Góralu, przecież jest oczywistą oczywistością, że będziesz jeździł. Pytanie tylko od kiedy? Ale przecież się nam nie spieszy.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marionen napisał:

Co to za wątpliwości Góralu, przecież jest oczywistą oczywistością, że będziesz jeździł. Pytanie tylko od kiedy? Ale przecież się nam nie spieszy.  

Czasu rzeczywiście jest dużo aby uzbierać na Vantage X 83 CTi, na razie mogę sobie pozwolić tylko na wolny marsz i to w poziomie. Przygotowania do sezonu spróbuję rozpocząć od sierpnia, 6 m-cy po. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam Smutny Góral.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dkrzysiek napisał:

Góralu fajne narty sobie wybrałeś a co słychać w mojej sprawie?

Czy to podpowiedź na co powinienem zbierać?

Czy nikt na takich jakie podałem nie jeździ?

 

pozdrawiam

Spośród podanych przez ciebie par nart zdecydowanie Atomic, ale to moja subiektywna ocena. Mam sentyment do starych Blackey`i na których nigdy nie miałem najmniejszych kłopotów podczas ostrej jazdy w każdych warunkach a dziś jeszcze służą mi do podejść jako skitury. Z tym, że mieszkam w górach a te narty lubią przynajmniej większe "pagórki". To też trzeba brać pod uwagę, bo gdzieś tam na początku na BK czy innej wiślańskiej górce z dziećmi słabo sobie radziły w skręcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i porozglądałem się po sklepach te <80> według opisu to następca blackeye a <83> które Ty wybrałeś nie ma mojego rozmiaru puki co i ogólnie 

jest ich mało na wyprzedażach.

Teraz kolejne pytanie czy warto poczekać i poszukać 83 czy te 80 będą satysfakcjonujące.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ja również mam pytanko do Szanownych Forumowiczów jeżdżę na Blizzard RCS IQ 167cm ( 68mmm pod butem ) r2010/2011 -  jaki dla mnie subiektywnie, to super narty i wydaje mi się, że jeszcze nie do końca wycisnąłem z nich wszystkich możliwości, cały czas je poznaję, uczę się. Świetnie mi się jeździe na przygotowanych stokach i twardszym sztruksie (nie  mówię o lodzie),  także uwielbiam  zapirenicz na Kasprowym: narta nie skacze, nie telepie się trzyma jak po szynie, albo gdziekolwiek na TatrySki jeżeli rano wstanę, temp jest bliska zeru, a stok nie zryty jeszcze. Tutaj pewnie nie bez znaczenia jest też moja waga 115kg i 181cm wzrostu. Generalnie cytując klasyka z filmu JOB: 

"A po co się tak Pan spieszy ? Bo ja Panie władzo lubię zapierda....ć"

Problem pojawiaj się później powiedzmy po południu, jak to bywa  na naszych zoranych stokach, przyjemność z jazdy dla mnie kończy się. Zapadam się moimi nartami w tej kaszy/piachy. Z reguły wtedy schodzę ze stoku i uzupełniam ektrolity w karczmie. Dlatego też szukam nart jako 2-para,  mogą być używane do jazdy po kaszy/ brei.  Rozumiem że to muszą być narty szersze i nie będą już tak szybkie, ok,  chodzi o to, aby w miarę "wygodnie" zjeżdżać i nie narazić się na kontuzję, o co bardzo łatwo w moich RCS'ach. 

Co byście z waszego doświadczenia poradzili na kiepskie warunki śniegowe i pogodowe ?     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę strasznie długie proponujesz, z reguły jeździłem od 163 cm do 175, przy czym 175, to już było tak sobie. A co byś polecił z tego asortymentu ? Ewentualnie jak ktoś jeździł, interesują mnie wrażenia z jazdy:

1. Rossignol EXPERIENCE 88 , 170 cm (r.13/14)rocker

2. Rossignol EXPERIENCE 83, 168cm Rocker (r.11/12)

3. HEAD REV 70 ROCKER 170CM (r.12/13)

4.BLIZZARD MAGNUM 8 CA 172 cm (r. 12/13)

5. Atomic Nomad Colt 171 cm + Rocker

6. Head  Rev. 80  170 + Rocker 

7. Atomic Nomad Intruder 171 cm + Rocker 

8. Nordica Hot Rod 170cm (77mm pod butem)

9. HEAD PEAK 82 172cm (82mm pod butem)

10.. Blizzard Titan 173 cm Freeride 88 mm pod butem

Edytowane przez prez7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoss proponuje Ci narty adekwatne do wzrostu i wagi :) I dobrze proponuje. Zresztą, rok temu sam sobie Jego pewną myśl o stokach wziąłem do serca i kupiłem narty AM, by, jak sam piszesz, przyjemność z jazdy nie kończyła się po popołudniu :) Ja na całodzienną jazdę wybieram Salomony X-Drive 8.0Ti (w długości 170, a sam mam 168 i ważę 80-90). Kartoflisko nie robi im, i mi, różnicy. Jestem narciażem tak średnio zaawansowanym. Powiedzmy solidna trójka, może czwórka z aspiracjami :)  

Stopniując, wyżej są np. X-Drive 8.0 FS.

:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Aktualnie szukam nart dla narzeczonej (173 cm wzrostu, 63 kg), jej umiejętności oceniam na podstawowe- jazda rekreacyjna po trasach.

Ktoś doradził mi 3 modele:

1) HEAD PURE JOY 2019 + JOY 9 SLR

2) FISCHER MY TURN 72 2019 + MY RS9

3) FISCHER MY ASPIRE 2019 + W9 SLR2

Czy mógłbym prosić kogoś, kto już uporał się z tym problemem o doradzenie, czy któreś z powyższych modeli jest warte uwagi patrząc na podstawowe umiejętności i poszukiwanie miękkich nart do jazdy 1-2 tygodnie w roku?

 

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bobsleyrider napisał:

Aktualnie szukam nart dla narzeczonej (173 cm wzrostu, 63 kg), jej umiejętności oceniam na podstawowe- jazda rekreacyjna po trasach.

Ktoś doradził mi 3 modele:

1) HEAD PURE JOY 2019 + JOY 9 SLR

2) FISCHER MY TURN 72 2019 + MY RS9

3) FISCHER MY ASPIRE 2019 + W9 SLR2

Czy mógłbym prosić kogoś, kto już uporał się z tym problemem o doradzenie, czy któreś z powyższych modeli jest warte uwagi patrząc na podstawowe umiejętności i poszukiwanie miękkich nart do jazdy 1-2 tygodnie w roku?

 

Z góry dziękuję :)

tak w ogóle to wydaja sie ok, moze ktos zgłebi tajniki róznic miedzy nimi i Ci pomoże 

ale zastanawiałeś sie czy przy takim obłożeniu kupowanie nart ma sens? 

z jednej strony masz koszt wypożyczenia, nie znam polskich stawek ale niech będzie 40zl/dzień (A)

z drugiej: zakup, przechowanie, transport, serwisowanie (B)

zakładam sezon / 10dni jeżdżenia, 

A (model Ski as a service) = 400zł

B (model tradycyjny )= 1000zł + 50zł + 50zł + 50zł = 1150zł

dopiero gdy minie 5 sezonów

A= 2000zł

B= 1000zł + 250złx3= 1750zł

i to policzone  bardzo delikatnie, bo co np z transportem samolotem albo jeśli na ślizgu pojawi sie dziura i potrzebna bedzie regeneracja?

lepiej zainwestować w buty, kask, kurtkę, gogle itd

 

 

 

 

 

Edytowane przez ewangelizator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...