Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart z grupy Allround / Allmountain


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Najlepiej to zainwestować w szkolenie.

Czy "umiejętności podstawowe" mają się zmienić na umiejętności średnie czy też nie ma to znaczenia? - to pytanie kolegi Bobsleyrider'a.

Pozdrowienia

Umiejętności określiłem na "podstawowe", abym po raz kolejny nie otrzymał rad w stylu- "dołóż i kup Elany Delight" bądź inne twarde narty.

Nie chodzi mi o zakup nart, które miałyby znacząco podnieść poprzeczkę i zmusić kogoś do bardziej wymagającej jazdy, a raczej szukam miękkich nart, które sprawią więcej przyjemności niż stresu i walk od pierwszych jazd na przygotowanym stoku. 

Upraszczając, narzeczona potrafi poruszać się "normalnie", bez pługu, ale nie jeździ też krótkim skrętem- stąd szukam dla osoby z poziomem podstawowym + :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bobsleyrider napisał:

Umiejętności określiłem na "podstawowe", abym po raz kolejny nie otrzymał rad w stylu- "dołóż i kup Elany Delight" bądź inne twarde narty.

Nie chodzi mi o zakup nart, które miałyby znacząco podnieść poprzeczkę i zmusić kogoś do bardziej wymagającej jazdy, a raczej szukam miękkich nart, które sprawią więcej przyjemności niż stresu i walk od pierwszych jazd na przygotowanym stoku. 

Upraszczając, narzeczona potrafi poruszać się "normalnie", bez pługu, ale nie jeździ też krótkim skrętem- stąd szukam dla osoby z poziomem podstawowym + :)

Cześć

W takim razie kup najtańsze, które Wam się podobają. To jedyna uczciwa rada.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej!

Czy ktos z Was porownywal/jezdzil na Volkl RTM 84 oraz Salomon XDR 84? Jakie wrazenia porownujac? Na XDR jezdzilem i bylo super. Niedawno spotkalem sie z opinia, ze jak dla siebie mam kupic narty to nie Salomon ze wzgledu na bardzo slabe (jakosc wykonania) krawedzie :) 

Z Volkl mialem juz do czynienia ale z Racetigerami SL i byly super no ale to nie AllMountain'y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, po pierwsze XDR jest żwawszy z krawędzi na krawędź i nie warto dopłacać paru stówek. Po drugie słabe krawędzie to urban legend. :) 

Chciałem kupić RTM-y, ale rok temu wpadły mi w ręce XDR i nie oddam za nic. W międzyczasie parę osób zaraziłem tymi nartami (hi #klauspolo ;) ).

I nie jestem rasistą, Racetigery SL również mam w posiadaniu. :cool:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/20/2018 at 10:47 AM, yoss said:

Moim zdaniem, po pierwsze XDR jest żwawszy z krawędzi na krawędź i nie warto dopłacać paru stówek. Po drugie słabe krawędzie to urban legend. :) 

Chciałem kupić RTM-y, ale rok temu wpadły mi w ręce XDR i nie oddam za nic. W międzyczasie parę osób zaraziłem tymi nartami (hi #klauspolo ;) ).

I nie jestem rasistą, Racetigery SL również mam w posiadaniu. :cool:

 

XDRy -> ja dawno temu wiele osob zaraziłem serią X-Wing Salomona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 8 months later...

Potrzebuję porady. Mam Fischer Progressor 800 174cm. Jestem zadowolony, jeżdżę po stokach i do takiej jazdy myślę o nowych nartach.

zastanawiam się nad Salomon S Force 11 (ewentualnie S Max 8). Ktoś może mi podpowiedzieć, jak te narty się sprawują na stoku w porównaniu do Progressora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 08:53, Munder napisał:

Potrzebuję porady. Mam Fischer Progressor 800 174cm. Jestem zadowolony, jeżdżę po stokach i do takiej jazdy myślę o nowych nartach.

zastanawiam się nad Salomon S Force 11 (ewentualnie S Max 8). Ktoś może mi podpowiedzieć, jak te narty się sprawują na stoku w porównaniu do Progressora?

Salomon S Force 11 mam takie na sprzedaż. Tylko 6 dni były na białym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, quanto1 napisał:

Ja też mam S11 dlatego pytałem co ci w niej nie pasowało. S11 a slalomka to dwie inne kategorie nart. Swojego czasu też jezdziłem całe dnie na slalomce . A jak wrażenia po S11 .

Ogólnie narta bardzo dobra, szczególnie w rozjeżdżonym śniegu daje radę. Miałem okazje robić pierwsze ślady na trasie, na której spadło 20cm świeżego z rana, wrażenia bezcenne. Musze je wymienić na slalomki bo chce się nauczyć porządnie jeździć technicznie, a do takich nart wrócę za parę lat. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gielek napisał:

Ogólnie narta bardzo dobra, szczególnie w rozjeżdżonym śniegu daje radę. Miałem okazje robić pierwsze ślady na trasie, na której spadło 20cm świeżego z rana, wrażenia bezcenne. Musze je wymienić na slalomki bo chce się nauczyć porządnie jeździć technicznie, a do takich nart wrócę za parę lat. Pozdrawiam

Zostaw S11 i do tego dokup jakąś slalomkę i bedzie Pan zadowolony 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2020 o 21:37, auer73 napisał:

Witajcie

Szukam opinii o tych nartach Blizzard Quattro RS 70 lub Blizzard Quattro RS 76. Może ktoś z Was śmiga na nich lub miał okazję przetestować. Przymierzam się do zakupu i za wszelkie opinie mile widziane.

Pozdrawiam

To zapytam inaczej - 70mm czy 76mm pod butem. Pytam, bo przymierzam się do zakupu drugiej pary nart, coś pod dobrze przygotowane trasy. 

Obecnie jeżdżę na https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,rossignol,experience-80-hd,9017.html, dł.160cm

Narta bardzo fajna, pod butem ma 80mm i na nasze stoki jak najbardziej, w każdych warunkach, a w puchu to już rewelacja.

Jednak jest pewne ale.

W zeszłym sezonie byłem w 3Zinnen i tam stoki były super, niektóre trasy, to sztruks był do końca dnia. I moje narty przy szybkiej jeździe na krawędziach niestety klepały czubami.

Nastawiłem się niby na Blizzarda z grupy Quatro i mam dylemat - 70 czy 76 pod butem, może jakąś inną nartę polecicie.

Jeszcze jedno pytanko. Mam 170cm i jaką długość wybrać - 160cm czy 165cm. 

Chciałem przeznaczyć 2,5k na nowe narty.

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Skoro masz o 10,15 cm za krótkie Rossignole to te weź te też tak krótkie czyli 155cm.

Pozdro

Mitek z całym szacunkiem dla Ciebie 155cm to chyba za krótka narta. 

Napisałem że mam 170 cm wzrostu, no dokładnie to 167:)

Może coś doradzisz 70 czy 76 pod butem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, auer73 napisał:

To zapytam inaczej - 70mm czy 76mm pod butem. Pytam, bo przymierzam się do zakupu drugiej pary nart, coś pod dobrze przygotowane trasy. 

Obecnie jeżdżę na https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,rossignol,experience-80-hd,9017.html, dł.160cm

Narta bardzo fajna, pod butem ma 80mm i na nasze stoki jak najbardziej, w każdych warunkach, a w puchu to już rewelacja.

Jednak jest pewne ale.

W zeszłym sezonie byłem w 3Zinnen i tam stoki były super, niektóre trasy, to sztruks był do końca dnia. I moje narty przy szybkiej jeździe na krawędziach niestety klepały czubami.

Nastawiłem się niby na Blizzarda z grupy Quatro i mam dylemat - 70 czy 76 pod butem, może jakąś inną nartę polecicie.

Jeszcze jedno pytanko. Mam 170cm i jaką długość wybrać - 160cm czy 165cm. 

Chciałem przeznaczyć 2,5k na nowe narty.

 

Pozdrawiam Tomek

Skoro masz nartę 80 pod butem, to rozumiem, że chcesz coś bardziej zwinnego. W tym wypadku narty o szerokości 70 będzie bardziej trafne. Co do długości, to jeżeli wybierasz Quattro, proponuję dłuższe.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lexi napisał:

...za nowe RS 70 z poprzedniego sezonu powinno starczyć 1,5K... na nowy model 2,5k braknie chyba - one niewiele się różnią

masz 80 weź do tego  70mm

Dziękuję za szybką odpowiedz

Przewaliłem neta i Rs-a z poprzedniego sezonu nie kupisz za mniej niż 2,3k (nowego), cena na obecny sezon to 3,5k lub troszkę więcej. Zastanawiam się jeszcze nad długością, pewnie pójdę w 165 lub 167cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Skoro masz o 10,15 cm za krótkie Rossignole to te weź te też tak krótkie czyli 155cm.

Pozdro

No cóż ze swojej strony dodam jeszcze, że od Ciebie jako weterana, który ma 5068 punktów reputacji można się spodziewać mniej sarkastycznej odpowiedzi. Odpowiedziałem Ci grzecznie bo nie chcę być nieuprzejmy. Koledzy niżej potrafili odpowiedzieć bez złośliwości (da się?).  Jak nie chcesz odpowiadać to weź na wstrzymanie. Obejdzie się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...