Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart z grupy Allround / Allmountain


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, auer73 napisał:

No cóż ze swojej strony dodam jeszcze, że od Ciebie jako weterana, który ma 5068 punktów reputacji można się spodziewać mniej sarkastycznej odpowiedzi. Odpowiedziałem Ci grzecznie bo nie chcę być nieuprzejmy. Koledzy niżej potrafili odpowiedzieć bez złośliwości (da się?).  Jak nie chcesz odpowiadać to weź na wstrzymanie. Obejdzie się.

Pozdrawiam

Nie wezmę. Nikogo nie obrażam. Pisze po prostu prawdę. Ktoś musi.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Nie wezmę. Nikogo nie obrażam. Pisze po prostu prawdę. Ktoś musi.

Pozdrowienia

No cóż widzę, że tylko w Twoim mniemaniu "Twoja" prawda jest jedyna. Może powinieneś się podszkolić w doborze wysokości nart z grupy All montain do wzrostu i umiejętności.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To zapytam inaczej - 70mm czy 76mm pod butem. Pytam, bo przymierzam się do zakupu drugiej pary nart, coś pod dobrze przygotowane trasy. 

Obecnie jeżdżę na https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,rossignol,experience-80-hd,9017.html, dł.160cm

Narta bardzo fajna, pod butem ma 80mm i na nasze stoki jak najbardziej, w każdych warunkach, a w puchu to już rewelacja.

Jednak jest pewne ale.

W zeszłym sezonie byłem w 3Zinnen i tam stoki były super, niektóre trasy, to sztruks był do końca dnia. I moje narty przy szybkiej jeździe na krawędziach niestety klepały czubami.

Nastawiłem się niby na Blizzarda z grupy Quatro i mam dylemat - 70 czy 76 pod butem, może jakąś inną nartę polecicie.

Jeszcze jedno pytanko. Mam 170cm i jaką długość wybrać - 160cm czy 165cm. 

Chciałem przeznaczyć 2,5k na nowe narty.

Jeśli dobrze jedziesz i chcesz się rozwijać kup dowolne  slalomki za 1,5k.

Jeśli jeździsz średnio i niezbyt chce Ci się szkolić nie kupuj niczego i jeździj na tych co masz.

Długość:

Jak jesteś chudy 160cm, jak jesteś gruby 165cm.

Choć to mało istotne.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, auer73 napisał:

Chętnie bym się z Tobą spotkał na stoku.

Pozdrawiam

Cześć

Co roku przynajmniej raz, czy dwa jestem w Czarnym Groniu. Miejsce nie przytłacza ilością tras ale zapewniam, że można parę razy solidnie zjechać. I towarzystwo zazwyczaj zacne bywa. Jakby co dam znać na forum. Może akurat.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lexi napisał:

Jakby co dajcie znać o każdej godzinie - popatrzę ..  😉

Nie napisałem, że będę stawał w szranki z Mitkiem, tylko że chętnie się spotkam na stoku. Może coś podpatrzę, nauczę się czegoś, poprawię.

Mitek do Gronia mam 210km, więc jak tylko będę miał wolne chętnie skorzystam z zaproszenia. Czekam na cynk.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, auer73 napisał:

Nie napisałem, że będę stawał w szranki z Mitkiem, tylko że chętnie się spotkam na stoku. Może coś podpatrzę, nauczę się czegoś, poprawię.

...no tak, zapewne od Mitka można się sporo nauczyć

1 godzinę temu, Mitek napisał:

poznać kogoś wartościowego

..to ja się nie łapie - o takich jak ja niektórzy mówią ze "drugi gatunek"..😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MarioJ napisał:

Mam wrażenie że Pan Kurdziel śledzi fora narciarskie i reaguje na pytania które ludzie często zadają.

..zapewne śledzi (przynajmniej powinien)  ale taki materiał o tej porze roku mógł spokojnie wyprodukować "w ciemno"  - okres sprzyja takim pytaniom a on przecież nie jest nowy w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mitek napisał:

No i co nowego Pan Kurdziel powiedział?

Pozdro

Niewiele, ale proponuje przeczytać jeszcze jego komentarz poniżej. Streszczę w skrócie: „jak masz mieć 1 parę to najlepsze na każdym poziomie zaawansowania są narty allmountain”, a nie narty specjalistyczne (np. sportowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, że po tylu latach aktywności na forach narciarskich @Mitekowi nadal chce się dyskutować i rzucać takie bezwarunkowe określenia jak:

22 godziny temu, Mitek napisał:

Nieprawda zdecydowanie.

Czemu nie chcesz się pogodzić z tym, że różni eksperci mają różne opinie i preferencje i nie ma jednej absolutnej prawdy? To naprawdę problem, że ludzie uważają inaczej? No bo ja jeszcze rozumiem, jak przybierasz ten stanowczy ton dyskutując z totalnymi amatorami - chcesz dla nich jak najlepiej i boisz się, że sami źle zdecydują.
No ale po co takie autorytarne podejście w dyskusji z Tomaszem Kurdzielem? Czy może nie uważasz go za autorytet?

PS. Swoją drogą, to ja w temacie wyboru sprzętu stoję w tym Twoim obozie - solidne narty sportowe i "to nie narty jeżdżą na nartach". Chodzi mi tylko o to, że nie umiem zrozumieć takiego agresywnego zamknięcia na cudze perspektywy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania, że narta do jazdy amatorskiej powinna być jak najlepsza. Co wcale nie znaczy, że czysto sportowa narta wyczynowa jest najlepsza nawet dla dobrego instruktora do codziennego poruszania się po stoku. To tak jakby chcieć bolidem F1 jeździć po ulicach. @Mitek poświęcę się i wyślę Ci jedną parę takich zarąbistych nart zawodniczych. Naprawdę ekstra klasa. Sztywność szyny kolejowej. Długość anakondy, promień spory, oczywiście FIS, prawie nówka. Jak na niej pojeździsz, biorąc Twoje podejście do tematu sprzętu na pewno będziesz chciał ją kupić ode mnie i chętnie Ci ją sprzedam. Pozdrawiam.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 20:03, Bumer napisał:

jakie narty wybierać kiedy z różnych przyczyn możemy , lub musimy, mieć tylko jedną parę nart.

Moje najbardziej uniwersalne  to Atomic Vantage X 80 CTI   -  super nartki. 

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,atomic,vantage-x-80-cti-ft-12-gw,10663.html

atomic-vantage-x-80-cti-ft-12-gw-f80.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tatita napisał:

Niesamowite, że po tylu latach aktywności na forach narciarskich @Mitekowi nadal chce się dyskutować i rzucać takie bezwarunkowe określenia jak:

Czemu nie chcesz się pogodzić z tym, że różni eksperci mają różne opinie i preferencje i nie ma jednej absolutnej prawdy? To naprawdę problem, że ludzie uważają inaczej? No bo ja jeszcze rozumiem, jak przybierasz ten stanowczy ton dyskutując z totalnymi amatorami - chcesz dla nich jak najlepiej i boisz się, że sami źle zdecydują.
No ale po co takie autorytarne podejście w dyskusji z Tomaszem Kurdzielem? Czy może nie uważasz go za autorytet?

PS. Swoją drogą, to ja w temacie wyboru sprzętu stoję w tym Twoim obozie - solidne narty sportowe i "to nie narty jeżdżą na nartach". Chodzi mi tylko o to, że nie umiem zrozumieć takiego agresywnego zamknięcia na cudze perspektywy.

Cześć

No widzisz, właśnie mnie już się nie chce dyskutować i stąd takie cięcia. Pisałem o tym tyle razy, ze po prostu już nie bardzo mi się chce - nieładnie z mojej strony ale tak jest.

Widzisz stoję na stanowisku (chyba uprawnionym i dla mnie dość oczywistym), że najlepsza narta to narta sportowa czyli... nie ułatwiająca niczego. Mając taka nartę jedyny element, który trzeba dopracować to własna technika. Nie jestem narciarzem idealnym, sam widzę własne błędy i niedociągnięcia techniczne. Wiem, w których sytuacjach daję radę a w których jestem po prostu za kiepski ale w tym momencie nie mogę napisać, że "mam złe narty" - po prostu jestem za słaby i muszę pracować i/albo się z tym pogodzić.

Tomek prezentuje podejście trochę "pod klienta". Porównać to można z instruktorem, który poleca nartę ściśle do umiejętności, najlepiej troszkę za krótką. Taki wybór powoduje wielkie ACH! u kursanta ale nie jest perspektywiczny, nie zmusza do rozwoju, nie informuje, że to poczucie kontroli jest w pewnej (większej lub mniejszej) części złudzeniem panowania a nie panowaniem nad nartą.

To złudzenie panowania bardzo często przekłada się na samozadowolenie jeżdżącego i zwiększa u niego poczucie własnej doskonałości technicznej, które przekłada się na podejmowanie większego ryzyka, zbliżanie się niebezpiecznie do granicy własnych możliwości co jest pewnym balansowaniem na linie.

Uważam, że w jeździe na nartach podstawowym uczuciem jakie powinno towarzyszyć jeżdżącemu jest pokora i świadomość własnej niedoskonałości co wpływa na "ostudzenie zapałów" a przez to na bezpieczniejszą jazdę.

Tak to postrzegam w skrócie bo jest jeszcze sporo innych aspektów - np. ekonomiczny...

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, surfing napisał:

Moje najbardziej uniwersalne  to Atomic Vantage X 80 CTI   -  super nartki. 

jestem od Ciebie o 2mm 😉- również polecam do jazdy rekreacyjnej nawet na mocno skatowanym stoku i poza nim (byle nie za głęboko)

70460501004A_Atomic_Vantage_82_Ti_19_20.jpg.dfd4e0a88e7c8b76aa41dd207740be08.jpg

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,atomic,vantage-82-ti-ft-12-gw,11645.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mitek napisał:

Taki wybór powoduje wielkie ACH! u kursanta ale nie jest perspektywiczny, nie zmusza do rozwoju,

Niemniej jednak należałoby zaakceptować fakt, że jest grupa ludzi, którzy po nabyciu podstawowej techniki nie mają potrzeby dalszego progresu. Wiem, że to głupio brzmi, ale to dość duża grupa, która traktuje wyjazd na narty jako obowiązkowy element całorocznego planu urlopowego. Doskonalenie techniki poza oczywistymi rzeczami jak pewność jazdy, wzrost bezpieczeństwa swojego i współnarciarzy daje też wzrost poczucia własnej wartości i radość z pokonywania kolejnych barier. Ale ludzie są różni. Im też się należy, chociaż czasami pewnie każdy miał inne myśli podczas szybkiego zjazdu spotykając osobę, której być tam zdecydowanie nie powinno.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, waldek71 napisał:

Niemniej jednak należałoby zaakceptować fakt, że jest grupa ludzi, którzy po nabyciu podstawowej techniki nie mają potrzeby dalszego progresu. Wiem, że to głupio brzmi, ale to dość duża grupa, która traktuje wyjazd na narty jako obowiązkowy element całorocznego planu urlopowego

..dokładnie - jest grupa ludzi które są nazwijmy ich "narciarzami niedzielnymi" którzy doskonale zdaja sobie sprawę ze mistrzami świata nie zostaną i interesuje ich tylko rekreacja na nartach na których czują się bezpiecznie a nie musza specjalnie się wysilać żeby okiełznać narty do opanowania których brakuje im umiejętności..

i bardzo chętnie pewnie skorzystają z informacji jakie im serwuje Pan Tomasz Kurdziel.

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...