Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart z grupy Allround / Allmountain


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze nie chciałem zakładać nowego tematu więc zapytam się Was tutaj.

Chcę w końcu zamontować wieszak na narty tego typu:

https://www.stojaknarower.pl/wieszaki-na-narty/111-2190-wieszak-na-narty-pion.html

ale jedno mnie zastanawia, czy w ten sposób przechowywanie nart po sezonie nie zaszkodzi im?

Dokładnie mam na myśli odkształcenie się czubów wiszących w ten sposób  nart pod własnym ciężarem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, auer73 napisał:

Forumowicze nie chciałem zakładać nowego tematu więc zapytam się Was tutaj.

Chcę w końcu zamontować wieszak na narty tego typu:

https://www.stojaknarower.pl/wieszaki-na-narty/111-2190-wieszak-na-narty-pion.html

ale jedno mnie zastanawia, czy w ten sposób przechowywanie nart po sezonie nie zaszkodzi im?

Dokładnie mam na myśli odkształcenie się czubów wiszących w ten sposób  nart pod własnym ciężarem.

 

 

Wlasnie bede spawal taki stojak w pracy dla siebie :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2020 o 18:49, Mitek napisał:

Cześć

Ciekawi mnie ten rozbudowany fragment o testach. Uważam się za przeciętnego narciarza ale mam duże doświadczenie w jeździe na przeróżnych nartach od baletki do narty DH (swoją drogą dobrze jeżdżącym i  odważnym polecam gdzieś spróbować). Potrafię zawsze odróżnić nartę gównianą od trochę lepszej ale jakbym miał powiedzieć co jest odpowiedzialne za różnicę - nie powiem. Podobnie jeżeli mam jakąś paletę nart porównywalnych - to już przy trzeciej właściwie żadnych różnic nie czuję. Może jedna troszkę lepiej skręca a druga jest nieco stabilniejsza ale już przy trzeciej porównywanie nie ma szans i staje się loterią.

Jak to ma natomiast robić początkujący czy średnio jeżdżący narciarz jak tak naprawdę nie zna odczuć jakie powinny towarzyszyć prawidłowej jeździe??? - to po pierwsze.

Po drugie jak ktoś pojeździ na narcie powiedzmy te kilka godzin to się "wjeździ" i zawsze będzie OK.

Myślę, że ta niechęć do przyznania się, że testowanie tak naprawdę to wróżenia z fusów wynika głównie z pychy. No jak to, już wiem jak się jeździ, znam się na nartach, która ma ile pod butem i potrafię wybrać. Każdy chce być ekspertem, poczuć się jak ekspert a myślący marketingowcy nam tą możliwość stwarzają.

Nie bądźmy dziećmi. ;)

Pozdrowienia

 

Chyba nie jesteśmy dlatego napisałem, że ja o tym pojęcia nie mam, ale z drugiej, praktycznej strony uważam, że dobry test to nie "szypki" przejaździk z rana po sztruksiku tylko wypróbowanie sprzętu w różnych warunkach. I wtedy kiedy śniegu napada i wtedy kiedy po porannym sztruksie zostaje przemieszane błoto 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

Chyba nie jesteśmy dlatego napisałem, że ja o tym pojęcia nie mam, ale z drugiej, praktycznej strony uważam, że dobry test to nie "szypki" przejaździk z rana po sztruksiku tylko wypróbowanie sprzętu w różnych warunkach. I wtedy kiedy śniegu napada i wtedy kiedy po porannym sztruksie zostaje przemieszane błoto 🤣

"Po drugie jak ktoś pojeździ na narcie powiedzmy te kilka godzin to się "wjeździ" i zawsze będzie OK."

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

"Po drugie jak ktoś pojeździ na narcie powiedzmy te kilka godzin to się "wjeździ" i zawsze będzie OK."

Pozdro

Ty być może tak, inni równie doświadczeniu narciarze zapewne też, ale przede mną jeszcze dłuuuga nauka i dlatego podtrzymuję swoje zdanie czyli dobry test to test w różnych warunkach  i co najmniej kilkunastogodzinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sławek Nikt napisał:

Ty być może tak, inni równie doświadczeniu narciarze zapewne też, ale przede mną jeszcze dłuuuga nauka i dlatego podtrzymuję swoje zdanie czyli dobry test to test w różnych warunkach  i co najmniej kilkunastogodzinny.

Cześć

Czyli z założenia akceptujesz zły wybór.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 21.10.2020 o 17:20, auer73 napisał:

Forumowicze nie chciałem zakładać nowego tematu więc zapytam się Was tutaj.

Chcę w końcu zamontować wieszak na narty tego typu:

https://www.stojaknarower.pl/wieszaki-na-narty/111-2190-wieszak-na-narty-pion.html

ale jedno mnie zastanawia, czy w ten sposób przechowywanie nart po sezonie nie zaszkodzi im?

Dokładnie mam na myśli odkształcenie się czubów wiszących w ten sposób  nart pod własnym ciężarem.

 

 

Poszedłem na latwizne, Jula 😜

Screenshot_20201110-181833.png

DSC_1928.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno, czy w ten sposób powieszenie nart nie wpływa na ich uszkodzenie. Jak by nie było narty trochę ważą i wisząc tylko czubkach w pewien sposób ciężar nart oddziałuje na nie (czy może w jakiś sposób je odkształcić, chodzi mi o czuby nart?) Wisząc u mnie w ten sposób po kilku dniach, narty żeby zdjąć to trzeba się przystawić. Widzę że na pierwszym wieszaku masz Heady, które zapewne sporo ważą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, auer73 napisał:

Zastanawia mnie tylko jedno, czy w ten sposób powieszenie nart nie wpływa na ich uszkodzenie. Jak by nie było narty trochę ważą i wisząc tylko czubkach w pewien sposób ciężar nart oddziałuje na nie (czy może w jakiś sposób je odkształcić, chodzi mi o czuby nart?) Wisząc u mnie w ten sposób po kilku dniach, narty żeby zdjąć to trzeba się przystawić. Widzę że na pierwszym wieszaku masz Heady, które zapewne sporo ważą. 

A porownujac, jakie sily oddzialywuja na narte w przeciwnym kierunku podczas jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hej potrzebuje pomocy przy wyborze nart. Szukam narty All Moutain dla zaawansowanego narciarza - amatora. Najlepiej jak by miały jakiś motyw w kolorze niebieskim :-).

Obecnie jeżdżę na Fisher Progressor 9+, ale mają już swoje lata. Mam 185-186 cm wzrostu. 

Wpadły mi w oczy takie narty w rozmiarze 177 cm:

https://skiteam.pl/narty-zjazdowe-meskie/15690-set-narciarski-head-3280-supershape-e-titan-wm.html

Tzn. Tylko przez neta, bo nie miałem okazji się przyjechać. Co o nich myślicie? A może coś innego możecie polecić w tej samej kategorii od innych producentów? 

Mój budżet to w sumie 1500 PLN, ale ewentualnie mogę zapłacić trochę więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

przedwczoraj testowałem przez cały dzień - mogę polecić

IMG_20210205_145455.thumb.jpg.96024253369f5c06a071710961bdade4.jpgIMG_20210205_145502.thumb.jpg.46bfc2137b421aeb93560dccf6f04a30.jpgIMG_20210205_145455.thumb.jpg.96024253369f5c06a071710961bdade4.jpg

Dzięki wszystkim za rady, ten model ze zdjęcia to VOLKL DEACON 84 + MARKER LOWRIDE XL 13 FR DEMO GW 2020? Niestety znalazłem 177 cm najtaniej za 2500 pln, poniżej 2k był tylko 172 cm, ale może jeszcze zrobią lepsze przeciętny.

BTW gdzie testujecie narty? Przecież w sklepie nie pozwolenia mi raczej przetestować, musiał bym chyba znaleźć wypożyczalnie co ma taki model.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hextor napisał:

BTW gdzie testujecie narty? Przecież w sklepie nie pozwolenia mi raczej przetestować, musiał bym chyba znaleźć wypożyczalnie co ma taki model.

Nie wiem do końca jak ma to zorganizowane Volkl, ale na pewno mają swoje centra testowe. W przypadku HEAD dało się nawet gdzieś na ich stronie www zobaczyć jakie konkretnie modele i w jakiej długości są w jakim centrum testowym. Jeżeli Volkl aż tak nie informuje dokładnie na stronie co i jak, to ewentualnie wpisać w google centrum testowe Volkl i podzwonić, czy nie mają takiej narty do testowania. Najczęściej sprawa jest odpłatna, jednak koszt wypożyczenia może być odjęty od ceny kupna, jeżeli zdecydujesz się na narty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Hextor napisał:

Spróbuję poszukać. 

A myślicie, że 177 to dobry rozmiar jak mam 186 cm i waze 85 kg. Obecne mają tyle i dobrze mi się na nich jeździ. 

jestem trochę mniejszy przy podobnej wadze, te testowane  Volki miały 172 i spokojnie mogły być o te 5 cm dłuższe.

Mam Grizzly 177 i są idealne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czekam na okazje posezonową żeby kupić Deacon 84 choć zastanawiam się też nad 80 bardziej uniwersalna w znaczeniu długi-krótki . Większość testujących z tego co oglądałem stwierdza żeby brać i nie bać się narty do swojego wzrostu. Ja mam 183 i będą poszukiwał 182 . Choć faktycznie jeszcze nie zdecydowałem i czekam na marcowy wyjazd. Mam nadzieje ze gdzieś je przetestuje . 
@Jeeb jak wrażenia z 84 ,coś więcej mógłbyś  napisać  .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...