Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart z grupy Allround / Allmountain


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Nie zakładając nowego tematu. Poszukujemy dla kumpla nart dosyć uniwersalnych.

Takich, na cały dzień. Przymierzał się do Atomica X7WB, Decona 80/84 ( usłyszeliśmy opinie, że są wymagające )

A polecono nam takie narty jak Head supershape  e-rally model 2022.

Ale też usłyszeliśmy w innym sklepie, że to model dla zaawansowanych narciarzy.

Możecie coś doradzić. 

Wzrost 169 cm waga 85 kg lat 43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zygal napisał:

Nie zakładając nowego tematu. Poszukujemy dla kumpla nart dosyć uniwersalnych.

Takich, na cały dzień. Przymierzał się do Atomica X7WB, Decona 80/84 ( usłyszeliśmy opinie, że są wymagające )

A polecono nam takie narty jak Head supershape  e-rally model 2022.

Ale też usłyszeliśmy w innym sklepie, że to model dla zaawansowanych narciarzy.

Możecie coś doradzić. 

Wzrost 169 cm waga 85 kg lat 43

Ehhh Ci sprzedawcy...w katalogu napisali "expert" a Ci powtarzają. 

Każde z wymienionych przez Ciebie nart to po prostu bardzo dobre deski z drewnem i titanalem. 

Z tych trzech osobiście brałbym Deacony...bo mi się po prostu podobają. No i mają wiązanie Markera.

A jak kumpel jeździ bo nie napisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo nowy model eRally różni się od poprzedniego iRally, ale sądzę że niewiele,  a w każdym razie na pewno nie na tyle, żeby nagle zrobiły się jakieś super trudne. Polecam od siebie, bardzo fajne, przyjazne narty. Nie ma opcji żeby osoba po siedmiu sezonach jazdy ich nie ogarnęła. Mnie dają dużo frajdy z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz (nie mam nic wspólnego ze sprzedającym, link wziąłem z grupy na fejsie): https://www.facebook.com/groups/265713037300343/permalink/866453883892919/?sale_post_id=866453883892919

Ja mam iRally 170cm przy wzroście 175-176cm i wadze ~80kg i jest w porządku. 

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, długość na wzrost. Ze względu na rocker i słuszną wagę kolegi. 

Czy Rally, czy x7 czy Deacon. Każde tego typu narty będą dobre. A jeśli kolega jeździł te siedem sezonów świadomie i ma chęci do dalszego rozwoju to poszedłbym półkę wyżej. 

Mi osobiście Rally nie przypadły do gustu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FerraEnzo napisał:

Tak, długość na wzrost. Ze względu na rocker i słuszną wagę kolegi. 

Czy Rally, czy x7 czy Deacon. Każde tego typu narty będą dobre. A jeśli kolega jeździł te siedem sezonów świadomie i ma chęci do dalszego rozwoju to poszedłbym półkę wyżej. 

Mi osobiście Rally nie przypadły do gustu. 

 

 A X7WB też na wzrost ?

Tutaj chyba nie ma wyboru i 168 cm ? 160 cm chyba krótko. Tam nie ma rockera.

Czy rozwijać ? :) napewno udoskonalać technikę i się dobrze bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zygal napisał:

 A X7WB też na wzrost ?

Tutaj chyba nie ma wyboru i 168 cm ? 160 cm chyba krótko. Tam nie ma rockera.

Czy rozwijać ? :) napewno udoskonalać technikę i się dobrze bawić

Zdecydowanie na wzrost. To nie są slalomki, a 160 będą krótsze niż "dedykowana" długość SL. 

@adimaka11 Wspomniałem o czymś bardziej wymagającym właśnie dlatego, aby jazda niekoniecznie była "lekka, łatwa i przyjemna", a angażująca fizycznie i mentalnie. Kilka lat wstecz sugerowałbym GS lub SL sklep. Obecnie zapewne jakieś hybrydy. Przede wszystkim węższe, bez rockera, być może z płytą. Taka narta w trudniejszych warunkach wymusi na narciarzu poprawę/adaptację techniki, z naciskiem na właściwe odciążenie by narty nie grzęzły. 

130mm w dziobie w narcie "on-piste" to moim zdaniem lekkie nieporozumienie. 

Co bym był dobrze zrozumiany. Nie mam nic przeciwko takim nartom, niech każdy jeździ na czym lubi ale ze świadomością, że mniej lub bardziej zepsute narty mogą wpłynąć na właściwy rozwój techniki. Ja to porównuję do skrzyni automatycznej i manualnej. Młody kursant musi ogarnąć manuala. Kierowca ze stażem dla własnego komfortu wybierze automat, ale operowanie manualem i sprzęgłem ma już opanowane. Po prostu pewien etap nauki trzeba zaliczyć.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też spojrzeć na tę kwestię na odwrót. "Młodego kursanta" nie wsadza się do narowistej sportowej bryki, tylko do czegoś nad czym będzie w stanie zapanować. Tym bardziej, że narty w przeciwieństwie do samochodów hamulców nie mają 😉

No ale tutaj mowa o narciarzu po siedmiu sezonach, więc pewnie sportowej hybrydy nie ma się co obawiać.

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć, 

nie chcę robić bałaganu i zakładać nowego tematu, zwłaszcza że moje pytanie pokrywa się z tematem tego wątku. Poszukuję nowych nart i kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę bo kategorii jest milion, a specjalistą nie jestem i nie chcę być. Chcę po prostu jeździć dla przyjemności a nie wychwytywać minimalne różnice między różnymi nartami. Poza tym nie planuję posiadania kilku par nart, jedne, które będą w miarę uniwersalne, mi wystarczą. Jestem amatorem i nie zamierzam tego zmieniać.

Poziom jazdy 6/10 zgodnie ze skalą, 2 wyjazdy w roku po tydzień każdy. Lubię jeździć od otwarcia stoków do końca, więc nie chcę zbyt trudnej czy ciężkiej narty, która mnie wykończy w połowie dnia. Jazda po przygotowanych trasach w różnych warunkach pogodowych, nie wyjeżdżam poza trasy. Wzrost 187, waga 75kg. Wolę jeździć raczej szybciej i średnimi-długimi łukami. Na pewno nie slalomki. Buty jakie posiadam to Atomic Hawx Ultra 110 S.

W sklepie polecano mi HEAD WORLDCUP REBELS I.SLR 170cm, FISCHER RC4 THE CURV DTI 2022 171cm (są dostępne 178cm, nie byłyby lepsze?) oraz FISCHER RC4 RCS 170cm. Czy te narty to generalnie dobry wybór i nie zauważę między nimi specjalnych różnic? I polecano mi generalnie długość 170cm, gdzie na forum jak czytam to na ogół przy moim wzroście poleca się trochę dłuższe narty, więc tutaj jest trochę zmieszany i nie wiem jakie powinienem wybrać.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź co do modelu i długości. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pierwszą sobie odpuść - to slalomowa tylko dłuższa, co do pozostałych to chyba rcs bardziej dla Ciebie - skoro wolisz szybciej i dłuższe skręty - długości sie nie bój - ok 180 dla Ciebie - wcale nie będzie za długa - bo i tak sa skrętne. RCS bardziej chyba sportowa - DTI bardziej chyba uniwersalna - troszkę chyba szersza pod butem i jak slogan reklamowy głosi do wszystkiego.

Na tych nie jeździłem więc tylko to taka luźna opinia.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na dobrym trzymaniu przy szybszej jeździe to długa, takie 180 cm, mam ten sam wzrost, ważę ok 80-81, i takie narty też świetnie się zachowują przy klasycznej jeździe (mam 184 cm, niedawno ujeżdżałem 180 cm, było podobnie). Dość uniwersalne narty cross/hybryda, w tej chwili każdy producent ma, co przychodzi do głowy to też Atomic X9, Nordica RB, Salomon Blast itd, itp. każdy coś tam swojego objechał i przykładów będzie dużo. Bierz nartę z dobrej półki, dla tzw. zaawansowanych, drewno, titanal, będzie rozwojowo, a krzywdy na pewno nie zrobi.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jest to mój pierwszy post, więc chciałem się, ze wszystkimi serdecznie przywitać.

Nie chce otwierać nowego wątku lecz proszę was o pomoc w doborze nart. Jeździłem na nartach wiele lat temu jako dzieciak, później rozpocząłem wieloletnią przygodę, ze snowboardem (około 12 lat) i po tym czasie postanowiłem ponownie wrócić do nart. Niestety w temacie aktualnego sprzętu narciarskiego jestem zielony, którego wybór jest ogromy, stąd pytanie do was ... co polecacie ? Zakładam, że jestem/będę początkującym narciarzem bo po tak długiej przerwie pewnie będę musiał zaczynać wszystko od początku ;). Przeznaczenie nart to jazda rekreacyjna na stoku + od czasu do czasu poza stokiem (przyzwyczajenie ze snowboardu ;) ). Zastanawiam się nad zestawem:

Narty: Fischer XTR Pro MTN 77 (164cm) - używane (Pytanie czy narta 164, nie będzie dla mnie za krótka ?)

Buty: Rossignol ALLTRACK 90 (nowe)

Mój wzrost to ok. 177cm i waga ok. 78kg

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

To mój pierwszy post i chciałbym zwrócić się do Was o pomoc w doborze nowych nart. Mam 187cm wzrostu ważę około 80kg. Moje umiejętności może nie są wybitne ale swobodnie poruszam się po czerwonych trasach, głowa raczej blokuje przed wjazdem na trasy czarne.

Na narty wyjeżdżam raz, dwa razy w roku na tydzień zazwyczaj do Włoch grudzień lub marzec. Poszukuje jednej pary nart na których mógłbym cieszyć się jazdą przez cały dzień. Obecnie jeżdżę na nartach HEAD icon TT20.0 o długości 163cm

Teraz myśle nad zakupem nart:

Fischer RC One 82GT 173cm lub Fischer RC One 74 AR 174cm

 

Waszym zdaniem które deski będą lepszym wyborem?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć! 

Proszę o pomoc w wyborze - chciałabym kupić narty mężowi (poziom ponad podstawowy/średniozaawansowany, 29 lat, wysokość: 182 cm, masa ciała: 80 kg, na nartach jeździmy średnio po 10 dni w sezonie od 3 lat). Narty mają być nowe, na prezent.

 

Rozważam:

Rossignol Experience 76
Atomic Vantage 77 Ti
Head V-Shape V4 XL

 

Mąż do tej pory jeździł na nartach wypożyczonych i zawsze powtarza, że najlepiej jeździło mu się na nartach marki Head. Niestety w tej półce cenowej (ok. 1200 zł) ciężko o Heady z drewnianym rdzeniem, a takie narty wolałabym kupić. Chociaż z tego co wyczytałam, Head V-Shape V4 XL są nartami katalogowymi, dobrej jakości, raczej wytrzymałymi, wzmacnianymi grafenem.

Sama posiadam narty Atomic Vantage 86 C W i jestem z nich bardzo zadowolona.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, skipaula napisał:

Cześć! 

Proszę o pomoc w wyborze - chciałabym kupić narty mężowi (poziom ponad podstawowy/średniozaawansowany, 29 lat, wysokość: 182 cm, masa ciała: 80 kg, na nartach jeździmy średnio po 10 dni w sezonie od 3 lat). Narty mają być nowe, na prezent.

 

Rozważam:

Rossignol Experience 76
Atomic Vantage 77 Ti
Head V-Shape V4 XL

 

Mąż do tej pory jeździł na nartach wypożyczonych i zawsze powtarza, że najlepiej jeździło mu się na nartach marki Head. Niestety w tej półce cenowej (ok. 1200 zł) ciężko o Heady z drewnianym rdzeniem, a takie narty wolałabym kupić. Chociaż z tego co wyczytałam, Head V-Shape V4 XL są nartami katalogowymi, dobrej jakości, raczej wytrzymałymi, wzmacnianymi grafenem.

Sama posiadam narty Atomic Vantage 86 C W i jestem z nich bardzo zadowolona.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Cześć, macie buty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, skipaula napisał:

Cześć, mamy jakieś pierwsze lepsze buty z Decathlona, ale też do wymiany w najbliższym czasie :) 

Zacznijcie od butów. Dobrze dopasowane, nie za duże, dobrze trzymające nogę.

Co do nart, nie za krótkie. Na obecnym poziomie zaawansowania, odpowiednie będą jakiekolwiek, czy jest sens inwestować w nowe ? Jak koniecznie chcesz mu coś kupić, to drewniany rdzeń + titanal. Tak by ta narta starczyła na kilka sezonów, zanim zaczniecie mieć swoje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...