Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head Worldcup iSl


marcin1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chce sie dowiedziec jakie sa wasze opinie na temat narty head worldcup isl wiazanie ff11 z 09/10 sezonu

czytalem na skionline test, jednak w jakims innym zrodle wyczytalem ze w zawodniczych nartach krawedzie sa wezsze i szybko maszyna je pochlania. Czy tyczy sie to tez tych isl?

mam tez male pytanie, czym sie rozni iSl rd od zwyklej iSl?

oraz czy te narty http://yfrog.com/4obeztytuuftkj

to te same co te z testu http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2792&id_modelu=3779

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iSL to model sklepowy narty heada z grupy race. iSL RD to narta zawodnicza/Racing departament/ co oznacza, że zarówno w teorii i praktyce to narta dużo trudniesza. Budowa różni się diametralnie. Do RD wykorzystuje się inny, twardszy rodzaj drewna, usztywnienia, włókna i inne tego typu rzeczy, coby przy przeciążeniu równym 6-7 g nie trzeliła i jednosczesnie po paru zjazdach nie sflaczała.Generalnie z tymi krawędziami to nie zauważyłem różnicy, chyba ze na korzysc zawodniczej. są inaczej hartowane z tego co mi wiadomo. Pytasz o opinie... iSL nie jeździłem, ale sobie chwalą. Natomiast RD to bajka. Płynność, prowadzenie jak po szynach, zero myszkowania, twarda, mocna, agresywna, ale mimo to łatwa dla 'piórkowych narciarzy' takich jak ja, bo 70 kg to tak na styk. dlatego tez między inymi w tym roku zmieniam atoma na heada (i liczę dni do piątku). Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iSL ma szerszą krawędź niż RD.

Odczucia są rzeczą indywidualną i nie polemizuje się z nimi.

Dla mnie RD nie jest absolutnie nartą uniwersalną. Jest to jedna z najtrudniejszych nart slalomowych na jakich jeździłem.

Do skrętu potrzebuje sporej prędkości -nie da się jej skręcić stopami jadąc wolno.

Potrzebuje dużego dociążenia w skręcie. Za to jeżeli dostraczy się tej narcie dużo energii odda to w fazie odciążenia z nawiązką.

Na tej narcie nie da się wieźć -trzeba pracować.

Zakładam ją tylko na trening i bardzo ją doceniam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmm mmm

]

Pomyliłem G z N[ 1 newton = 1 kg x 1m/s'2'], ale generalnie chodziło o to :

60 km/h = 1,6 m/s '2'

1,6 (m/s) '2'

1,6 m'2' / s'2' / 12m = m/s'2'

Fr→ = 60 kg x 0,1333 m/s '2' = 7.980 N

Dla narciarza o wadze 60 kg, promieniu skrętu 12 m i prędkości 60 km/h.

Dziękuję, dobranoc

* '2' - potęga drugiego stopnia

* Fr→ - siła dośrodkowa. Rozchodząca się na staw kolanowy i biodrowy, po części absorbowana przez staw skokowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Pomyliłem G z N[ 1 newton = 1 kg x 1m/s'2'], ale generalnie chodziło o to :

60 km/h = 1,6 m/s '2'

1,6 (m/s) '2'

1,6 m'2' / s'2' / 12m = m/s'2'

Fr→ = 60 kg x 0,1333 m/s '2' = 7.980 N

Dla narciarza o wadze 60 kg, promieniu skrętu 12 m i prędkości 60 km/h.

Dziękuję, dobranoc

* '2' - potęga drugiego stopnia

* Fr→ - siła dośrodkowa. Rozchodząca się na staw kolanowy i biodrowy, po części absorbowana przez staw skokowy

poleciałeś:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem G z N[ 1 newton = 1 kg x 1m/s'2'],

i chyba nie tylko to.

fizyka była dawno temu, ale zapamiętałem jedną informację ;):

"Na powierzchni Ziemi na ciało o masie 1 kg działa siła skierowana w dół o wartości około 9,81 N",

z której wynika iż już nawet na narciarza z nartą nieporuszającego się działa znacznie większa siła aniżeli 7,980N

Dla miłośników fizyki i "karwingu" polecam opracowanie UJ

http://www.if.uj.edu.pl/Foton/96/pdf/04%20karwing.pdf

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Pomyliłem G z N[ 1 newton = 1 kg x 1m/s'2'], ale generalnie chodziło o to :

60 km/h = 1,6 m/s '2'

No nie chce mi się teraz prostować tych twoich "naukowych wywodów". Tak na dzień dobry to jak po dwóch stronach znaku równości można postawić dwie różne jednostki fizyczne?:eek: W związku z tym i nie tylko z tym cała reszta jest jakby to powiedzieć ..... no klasówki byś nie zaliczył - nie wiem czy nawet półrocze gdyby to od tego zależało.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Pomyliłem G z N[ 1 newton = 1 kg x 1m/s'2'], ale generalnie chodziło o to :

60 km/h = 1,6 m/s '2'

.....

* '2' - potęga drugiego stopnia

* Fr→ - siła dośrodkowa. Rozchodząca się na staw kolanowy i biodrowy, po części absorbowana przez staw skokowy

A wystarczyło zedytować poprawić i wpisać komentarz skąd poprawka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba nie tylko to.

fizyka była dawno temu, ale zapamiętałem jedną informację ;):

"Na powierzchni Ziemi na ciało o masie 1 kg działa siła skierowana w dół o wartości około 9,81 N",

z której wynika iż już nawet na narciarza z nartą nieporuszającego się działa znacznie większa siła aniżeli 7,980N

Dla miłośników fizyki i "karwingu" polecam opracowanie UJ

http://www.if.uj.edu.pl/Foton/96/pdf/04%20karwing.pdf

Tak, wiec mnożysz wagę narciarza razy 10 i jego ciężkość ( bo juz nie waga to np 700 n)/ A jak widziałeś mówiłem o skręcie, gdzie narciarz jest pochylony.i siła grawitacji, jest pominięta.

A co do samego zadania to robiłem je na klasówce wlasnie i dostalem 3/3 pkt, wiec dziwnym trafem chyba wszystko musi sie zgadzac. Pomylilem i napisalem 1,6 m/s'2' zamiast 1/6 m/s. tyle

wiec przepraszam za prowadzenie w błąd

Edytowane przez Bode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to, że nie chcę nadal polemizować i isc coraz głębiej w stronę fizyki bo tym sposobem można dojsc do takich zagadnień, jakie przedstaiają najwięksi podczas wykładów fizyki teoretycznej. Ja największym nie jestem. wielkim również nie, średnim też. Nie można nazwać mnie fizykiem, co najwyżej wielbicielem tej nauki. Dobrze zdaję sobie sprawę, jaki błąd popełniłem i wiem, ze nadal będzie mi się zdarzało je popełniać. Przepraszam za niepotrzebny zamęt.

Pozdrawiam ;)

na marginesie chciałem się pochwalic, że jutro o 20 odbiorę pudło z moimi cudeńkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaaaa niech Cie! a ja czekam na wiadomosc od Wojtka, mial cos pomyslec, pisal że może jeszcze jedną parę może wychaczyć.. sie zobaczy:)

No ja jeszcze niesety nie dostałem nart i wiązań, bo siedzą w Katowicach, czekam az sie Wojtek pojawi z nimi w Rytrze. Kmiń, kmiń, może dojdzie Kiedys do spotkania wszystkich czterech World Cup Rebels'ów na Rytertux Gletscher:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...