Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kask na prezent


Anita_Z.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam kupić kask narciarski dla synka na prezent, znalazł sobie coś takiego:

productimage-picture-casco_minipro_10bluewhite-1366.jpg

Kask narciarski produkcji niemieckiej dla najmłodszych. Kaski juniorskie firmy Casco "rosną" razem z użytkownikiem dzięki zastosowaniu systemu dopasowania kasku do kształtu i rozmiaru głowy - Disk-FitTM. Komfort użytkowania zapewnia system otworów wentylacyjnych FreshAirTM Ventilation . Teraz zupełnie nowy design dla wersji MINI PRO.

PEŁNY OPIS:

Monocoque in mold plusTM - powłoka zewnętrzna oraz absorbująca wstrząsy powłoka wewnętrzna są połączone w jeden nierozdzielny element. To tworzy doskonałe połączenie bardzo małego ciężaru z wysoką wytrzymałością. Korpus produktu całkowicie pokryty Monocoqu'em dla zwiększenia sztywności i absorpcji drgań.

Light Weight Helmet - maksimum ochrony przy minimalnym ciężarze kasku.

FreshAirTM Ventilation - przepływ powietrza kontrolowany jest przez wyszukany system przepływowy w warstwie wewnętrznej kasku. Z tego powodu ilość otworów wentylacyjnych ma drugorzędne znaczenie.

CASCO Disc-Fit-SystemTM - wewnątrz kasku zainstalowana jest opaska wokół głowy z pokrętłem na potylicy. Zapewnia precyzyjne dopasowanie kasku do rozmiaru i kształtu anatomicznego głowy użytkownika.

w związku z tym mam pytanie - czy ktoś z Was jeździł w kaskach Casco? albo zna kogoś kto jeździł? jakie są Wasze opinie - ja wiem tylko, że to ponoć niemiecka firma - proszę o jakieś informacje..

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam kupić kask narciarski dla synka na prezent, znalazł sobie coś takiego:

http://www.ultrasklep.pl/produkt/casco_minipro_10bluewhite/

w związku z tym mam pytanie - czy ktoś z Was jeździł w kaskach Casco? albo zna kogoś kto jeździł? jakie są Wasze opinie - ja wiem tylko, że to ponoć niemiecka firma - proszę o jakieś informacje..

Nie mam takiego ale wiadomo, że Casco to dobra i znana firma, niestety na ogół są to niezbyt tanie produkty. Z innego wątku można się dowiedzieć, że Casco produkuje też kaski podinnymi brandami, dla innych firm, znanych, dobrych i ceniących się.

http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=111572&postcount=37

Tak, że nie ma się czego obawiać co do firmy, a co do konkretnego modelu, to uczulam, żeby bez przymierzania nie kupować, i radzę przymierzać razem z goglami - to tak na wszelki wypadek piszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym to i linaka pozwala się załączyć!

Oj, Robert:rolleyes:

No wybacz, jest niedziela, ja co prawda nie z tych co śpią do posranej godziny, ale wpierw jak to w niedzielę troszkę przyjemności czyli 3SAT i alpenpanorama przy kawusi:).

A teraz popatrz powyżej:rolleyes:

Zadowolony?:cool:

Wracając do tematu polecił bym kask POC POCito Skull

Kask również jest "rosnący", cena jest podobna i można go pomacać(a to ważne w przypadku produktów na miarę) w normalnych sklepach, a nie wirtualnie w jakimś tam sklepie internetowym:cool:.

No i ten kolor....

...bez problemy znajdziesz dziecko na stoku z odległości nawet kilkuset metrów, a jak się zgubi to również, mówię szczerze, wiem coś o tym... bywało tak że zgubiłem dziecko 2 razy w ciągu 1 dnia:eek::D - i nie w Białce:eek:

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Twoje porady są takie "cenne"?:rolleyes:

Jak można polecać komuś coś nie mając z tym czymś doświadczenia?:rolleyes:

Strasznie się do wszystkiego doczepiasz, no ale cóż, może to brak śniegu mimo połowy listopada tak na Ciebie działa - miejmy nadzieję ;) nie mam kasku casco, ale ma go moja koleżanka i jest zadowolona. Sam nawet chciałem sobie go kupic, ale nie miałem pieniędzy miszczu. Czy to błąd, że go poleciłem ? To tak jakby Twój znajomy zastanawiał się czy kupic Opla calibrę czy mercedesa SLR'a, a Ty bez wątpienia powiedziałbyś MERCEDES, mimo, że nim nie jeździłeś. poprostu niektóre produky mają tak wyrobioną renomę, że nie trzeba ich posiadać, żeby wiedzieć że są dobre ;)

chill SB, chill!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się do wszystkiego doczepiasz, no ale cóż, może to brak śniegu mimo połowy listopada tak na Ciebie działa - miejmy nadzieję ;) nie mam kasku casco, ale ma go moja koleżanka i jest zadowolona. Sam nawet chciałem sobie go kupic, ale nie miałem pieniędzy miszczu. Czy to błąd, że go poleciłem ? To tak jakby Twój znajomy zastanawiał się czy kupic Opla calibrę czy mercedesa SLR'a, a Ty bez wątpienia powiedziałbyś MERCEDES, mimo, że nim nie jeździłeś. poprostu niektóre produky mają tak wyrobioną renomę, że nie trzeba ich posiadać, żeby wiedzieć że są dobre ;)

chill SB, chill!

Nie polecił bym ani Opla, ani Mercedesa, bo ani jednego, ani drugiego nie miałem, za to miałem na moim łbie kask Casco i wybitnie mi nie leżał, ale to za mało aby go komuś odradzać... jeszcze się musisz dużo nauczyć młody człowieku:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecił bym ani Opla, ani Mercedesa, bo ani jednego, ani drugiego nie miałem, za to miałem na moim łbie kask Casco i wybitnie mi nie leżał, ale to za mało aby go komuś odradzać... jeszcze się musisz dużo nauczyć młody człowieku:cool:

Boże drogi, również miałem go na głowie i co w związku z tym? myślisz, że 3 min w w sklepie cos zmieniły ? byle mulda i wada konstrukcyjna może przyczynic sie do tego, ze bedzie spadał na oczy :P Człowiek uczy się przez całe życie, a mnie życie nauczyło również, że casco nigdy lipy nie dało i był to jeden z pierwszych kasków, które miałem na liscie kiedy kupowałem nowy garnek. i podejżewam, ze gdyby nie to, ze miałem tydzien do sezonu a pan w sklepie powiedział mi, że sprowadzi ten kask max w przeciągu 3 tyg to bym go wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was jeździł w kaskach Casco? albo zna kogoś kto jeździł? jakie są Wasze opinie - ja wiem tylko, że to ponoć niemiecka firma - proszę o jakieś informacje..

Użytkuję sobie Casco z serii SP już ponad 2 sezony i jestem z niego bardzo zadowolony.

Wcześniej miałem salomona, no ale niestety że czajnik niewymiarowy coś pomiędzy L a XL, to albo był ciasny albo latał (podobnie było w przypadku kasków innych firm, które mierzyłem w sklepach).

Casco rozwiązał ten problem swoją regulacją z tyłu głowy za pomocą pokrętła. Co prawda miałem obawy co do tego systemu, gdyż w sieci można było znaleźć informacje o tym, że "ponoć żyłki się urywają" no ale mnie do tej pory coś takiego nie spotkało i mam nadzieję, że tak już pozostanie.

Poza tym kask zapewnia dobrą wentylację, jest łatwy do czyszczenia i w porównaniu do salomona ma bardzo "miły w kontakcie":p pasek pod brodą. No i w zestawie jest estetyczne etui :).

Co do zapewnienia bezpieczeństwa, to mogę opierać się w głównej mierze na danych producenta, gdyż poza kilkoma glebami i zebraniami parę razy tyczek centralnie na czoło, jak do tej pory bardziej go nie testowałem i niech tak pozostanie.

Tak więc ja polecam:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu polecił bym kask POC POCito Skull

Kask również jest "rosnący", cena jest podobna i można go pomacać(a to ważne w przypadku produktów na miarę) w normalnych sklepach, a nie wirtualnie w jakimś tam sklepie internetowym:cool:.

gdzie można pomacać kaski POC?:) w których sklepach o to mi chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...