Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bukovel - Ukraina


Rekomendowane odpowiedzi

Bukowel

Czy może ktoś z Was był w niedalekiej przeszłości w miejscowości Bukovel na Ukrainie??? Jeżeli tak to proszę o informację o wrażeniach, cenach itp. Mam zamiar się tam wybrać lecz mam kilka wątpliwości, króre chciałbym rozwiać.

Byłem tam pod koniec lutego tego roku i mogę powiedzieć że jest tam bardzo dobrze a nawet ciut lepiej. Jest to ośrodek narciarski w zasięgu 450 km od Lublina z 15 kanapami czteroosobowymi i 50 km tras znakomicie skomunikowanymi na trzech górach w swoistego rodzaju karuzelę narciarską. Trasy od niebieskich po czarne świetnie przygotowane o długościach od 500 do 2000 m. Można się pobawić na typowych rodzinnych nietrudnych i bardzo szerokich trasach, czy też popróbować bardzo dobrze przygotowanych czarnych. Ceny zbliżone do polskich. Karnet dzienny to wydatek ok. 100 PLN to dla śpiochów. Ci co pojawią się przy kasie do 8.59 otrzymują bonus 30 procent i całodniowy karnet to ok.75 PLN (dotyczy to pon-czwartek). Weekend drożej o około 30 procent.

Warto jechać bo blisko i w miarę tanio. Polecam. Ja osobiście będę tam przynajmniej raz w roku.

Niestety są dwa "ale", granica!!! i jakość dróg!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Bukovel

Bukovel zaliczony po wtóry raz i na pewno nie ostatni!! Z Lublina tylko 480 km i jest się w narciarskim prawie że raju. Pięciodniowy karnet na 52 km tras i 15 wyciągów krzesełkowych to wydatek dla seniora +60 ze zniżką około 295 PLN. Wyjazd autokarem wraz ze spaniem w niezłych warunkach oraz dowozem do stoków 480 PLN(w tym noc i zwiedzanie Lwowa). Śniadania we własnym zakresie, natomiast obiadokolacje po bardzo przystępnych cenach(ok. 20 PLN w tym lampka dobrego czerwonego wina lub piwo). Stoki różnorodne świetnie przygotowane. Żyć nie umierać!! Przy tych samych odległościach do naszych polskich czy też słowackich pseudo ośrodków narciarskich wybieram BUKOVEL. Dla niedowiarków zdjęcia z ostatniego weekendu. http://photo.bukovel.com/thumbnails.php?album=262

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Bukovel zaliczony po wtóry raz i na pewno nie ostatni!! Z Lublina tylko 480 km i jest się w narciarskim prawie że raju. Pięciodniowy karnet na 52 km tras i 15 wyciągów krzesełkowych to wydatek dla seniora +60 ze zniżką około 295 PLN. Wyjazd autokarem wraz ze spaniem w niezłych warunkach oraz dowozem do stoków 480 PLN(w tym noc i zwiedzanie Lwowa). Śniadania we własnym zakresie, natomiast obiadokolacje po bardzo przystępnych cenach(ok. 20 PLN w tym lampka dobrego czerwonego wina lub piwo). Stoki różnorodne świetnie przygotowane. Żyć nie umierać!! Przy tych samych odległościach do naszych polskich czy też słowackich pseudo ośrodków narciarskich wybieram BUKOVEL. Dla niedowiarków zdjęcia z ostatniego weekendu. http://photo.bukovel.com/thumbnails.php?album=262

Potwierdzam

Zaliczyłem ten ośrodek w grudniu 2011 - niestety tylko 3 dni

i wrażenie szok - teraz planujemy z przyjaciółmi dłuższy wyjazd 6 dniowy na początku marca

Jak ktoś chce się dołaczyć niech pisze na PW.

Pozdr

Jan

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam może ktoś opisać ceny wyżywienia, zakwaterowania i karnetów obowiązujących w Bukovel na Ukrainie w sezonie 2012. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam

My rezerwujemy noclegi korzystając ze strony http://www.karpaty.info/ua/uk/if/jr/mykulychyn/houses/

Miejscowości w których warto szukać noclegów to Mikuliczyn (ok. 20-25 km od stoku), Tatariv (ok. 8-10 km od stoku), Jaremcza wg. mnie to trochę za daleko na codzienne dojazdy bo to ok 30 km ale za to fajne miasteczko i jest co robić po nartach (knajpki itp).

Mieliśmy nocleg z obiadokolacją (dwudaniową naprawdę obfitą i prawie nie do zjedzenia z powodu wielkości porcji - bo co do smaku to palce lizać) za 120 hrywien czyli ok. 50 zł (przy kursie 0,42) spaliśmy w Milkuczynie warunki średnie ale bez tragedii. A na tej stronie sporo kwaterodawców świetnie mówi po polsku więc nie ma większego problemu z komunikacją. Kwatery są w różnym standardzie i w różnych cenach jednak w cenie do 100 hrywien w sezonie można sporo bez problemu powybierać.

Ceny skipasów tutaj (ceny w hrywnach)

http://shop.bukovel.info/ua/index.php?page=price

Od cen w cenniku tych jednodniowych obowiązuje stały rabat tzw akcja rankowka jak ktoś kupuje skipass pomiędzy 7.30 a 9. to w dzień powszedni zapłaci o 30% mniej a w weekend o 20% mniej.

Ceny w sklepach (typowy spożywczak) tak jak u nas właściwie nawet kupowaliśmy sobie polską śmietanę, używki tańsze to wiadomo.

Ceny na stoku np. pizza, herbata, grzane wino - tak jak u nas. Obiad który jadłem w samym centrum ośrodka (ziemniaczki, schabowy, surówka) 52 hrywny.

Nie odwiedzaliśmy spa, dyskotek i knajp w hotelach na samym stoku - ale z tego co rozmawialiśmy z ludźmi ceny tam są dość wysokie.

Nie zapłaciliśmy żadnej łapówki na granicach, żadnego mandatu itp. Owszem jechaliśmy naprawdę zgodnie z przepisami ale nigdzie się nam nie śpieszyło.

Sami Ukraińcy to bardzo mili ludzie tak jak nasza słowiańska dusza. Nawet w kasach jak nas słyszeli to się pytali dlaczego tu bo przecież u nas jest Zakopane itp.

Ośrodek ma własną ochronę którą widać na każdym kroku, i raczej nie widać żeby tam ktokolwiek obawiał się jakichkolwiek kradzieży, bo masa sprzętu stoi na stojakach, a kaski, rękawice to wiszą sobie swobodnie i jakoś nikt się specjalnie nie gapi na swój sprzęt.

Ośrodek ma własną służbe medyczną włącznie ze śmigłowcem którą widziałem w akcji jak poniosło jakiegoś narciarza. Na każdym skipasie jest ich numer i szybciutko zwieźli delikwenta ze stoku.

Ale żeby nie było tak różowo. W całym ośrodku obowiązuje NAKAZ JAZDY W KASKACH. NIE masz kasku nie ma cię na stoku kaski są do wypożyczenia w wypożyczalni (od stycznia jest również wypożyczalnia odzieży) -i ten nakaz spowodowały chyba dość liczne rzesze tnących na kreskę samurajów. Duch w narodzie jest ale często umiejętności brak i widać niestety takich bohaterów z okrzykiem huuura i oczami bohatera tnących w dół. Tak samo niestety z monopolem. Nie dziwi fakt że np. grupka ok. 10 młodzieńców na górze w knajpce wyjeła 0,7l, na raz poleli, flaszeczka pusta z pełną kulturką wleciała do kosza, boczusiem podjedli i poszli w dół.

To mnie jednak trochę przeraża i jak jadę to mam oczy nie tylko do przodu ale również i z tyłu. Nie ma tego na masę jednak podas 3 dni 2 flaszki widziałem i kilkunastu gierojów.

Poza tym, cóż brak kolejek (sporo tras i kanapy robią swoje), obsługa doskonale wie do czego są ratraki i jak jest poranny szruks to aż sie chce jechać.

Świetne widoki i naśnieżanie w całym ośrodku.

Wiem jedno, każdy kto tam był choć raz - jeździ tam regularnie.

Kto nie był niech niech spróbuje. Mam tylko nadzieję że po euro poprawią i tak już bardzo poprawione drogi.

Ktoś chce spróbować niech pisze na priv. Na samym początku marca jedziemy tam z grupą ludzi którzy chcą się jeszcze w tym sezonie wyszaleć na maksa na nartach, a nie liczyć stosunek kolejki do ilości zjazdów na naszych stokach. Ech szkoda że to na Ukrainie a nie u nas

Pozdr

Jan

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Byłem na desce w terminie (12-15/02/2017). Super spędzony czas.

Stoki dobrze przygotowane (nie wszędzie są jednak oznakowania, można się na początku trochę pogubić). Snowpark był bardzo dobrze przygotowany. Każdy stopień trudności.

Jednak trzeba uważać na wypożyczalnie (szczególnie wypożyczalnię numer jeden) i najlepiej wypożyczać na jeden dzień i potem dopłacać ponieważ w razie wypadku i konieczności oddania sprzętu nie odają kasy za niewykorzystane dni mimo, że i tak wypożyczą ten sprzęt. Kase po prostu biorą do kieszeni. W moim przypadku właśnie tak było:/

p.s.

swoim samochodem nie proponuje jechać. drogi są fatalne plus trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie kradzieżowe, które będzie obejmowało Ukrainę. Najlepiej jechać autokarem jak ktoś już tu pisał.

Dobra jakość za kasę:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 4 months later...

Czy ktoś mógłby zrelacjonować jakie panowały tam warunki śniegowe w ciągu ostatnich 2-3 lat? Tak samo jak w Polsce śnieg spadnie 3 razy do roku czy są lepsze warunki? Jest tyle śniegu, że da się jeździć po za trasami? Ostatnie pytanie czy ze względu na śnieg właśnie jest wg sens jechać w grudniu?

Edytowane przez arczi1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, arczi1111 napisał:

Czy ktoś mógłby zrelacjonować jakie panowały tam warunki śniegowe w ciągu ostatnich 2-3 lat? Tak samo jak w Polsce śnieg spadnie 3 razy do roku czy są lepsze warunki? Jest tyle śniegu, że da się jeździć po za trasami? Ostatnie pytanie czy ze względu na śnieg właśnie jest wg sens jechać w grudniu?

To jest ośrodek typu Białka Tatrzańska - więc starają się naśnieżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...