Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja już pierwsze szusy zaliczyłem wczoraj wieczorem na bytomskim DSD. :D

Ogólnie warunki były bardzo dobre, niemniej jednak miejscami (na samej górze i na trasie wyciągu) wychodził igielit i trawka!!! Dlatego, jestem przekonany, że nie można jeszcze się napalać na trasy w Beskidach. Póki nie stworzy się warstwa bazowa, mocno zmrożona (po lekkiej odwilży), to tylko będzie można deski zniszczyć.

Jedyna szansa w ośrodkach, które zdążyły pokryć trawę i kamienie sztuczną skorupą zlodowaciałego śniegu, na tyle zbitą by stanowiła dobry podkład dla wspaniałego śniegu z ostatnich dni.

Ja liczę na sobotnie szusowanie w Nowej Osadzie. Zobaczymy.

PG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z facetem z Gat-u w Sczyrku i Solisko czeka na odbiór wyciągów (pewnie przez UDT) nie ma informacji kiedy mają przyjechać czy dzisiaj czy jutro tego nie wie, chcieliby ruszyć w sobote ale jak nie dostaną pozwolenia no to wiadomo że na solisku w ten weekend jeszcze nie pojeżdzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowo Osadnicy zamieścili nową informacje na stronie

Planowane otwarcie sezonu w piątek lub sobotę, na razie naśnieżamy i od efektów naśnieżania uzależniony będzie start.

Zmiany?

- szersza trasa, poszerzony i udoskonalony wyjazd z górnej stacji, nowe przejście do wyciągu "Krasnal", nowe dojście z dolnego parkingu do kas, powiększone parkingil. Bardzo ważną zmianą jest wybudowanie nowych toalet publicznych, tak więc koniec ery "Toy-Toy"ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może informacje(pewne) na temat krzesła w szczyrku?!ruszy w sobote?będzie tam można pojeździć? próbowałem się dodzwonić do COS-u ale mi się nie udało byłbym wdzięczny za jakieś konkretne informacje.

Tak krzesło rusza na 200% ale przeczytaj artykuł do którego link zamieściłem poniżej. Słów brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że problem z kamieniami na stoku może występować we wszystkich ośrodkach. Nie było dnia z plusową temperaturą, dzięki której by ten śnieg "siadł".

Obawiam się że po kilku godzinach pierwsi szczęśliwcy moga dokopać się do gruntu:( ...

To może nastąpić nawet po pół godziny... :P

Mam te same obawy i zastanawiam się,czy nie zacząć sezonu za tydzień.

Ciekaw jestem gdzie w Beskidach będzie można pojeździć za darmoszkę... :D

Jak na razie tylko Żar i tylko 300 metrów trasy... :(

Pewnie za wyjazd kolejką trzeba będzie zapłacić! :P

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał przemo_narciarz

myślę że problem z kamieniami na stoku może występować we wszystkich ośrodkach. Nie było dnia z plusową temperaturą, dzięki której by ten śnieg "siadł".

Obawiam się że po kilku godzinach pierwsi szczęśliwcy moga dokopać się do gruntu ...

Dlatego w sobotę zabieram moje śrutówki żeby nie płakać potem, te narty zawsze przydają się na początek i koniec sezonu, wysłużone już, ale chyba zostaną w moich rękach aż padną na amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądecczyzna: wkrótce ruszą stacje narciarskie

Większość stacji narciarskich w Beskidzie Sądeckim, Wyspowym i Gorcach już w najbliższy weekend zapowiada inaugurację sezonu zimowego. Wszyscy zastrzegają jednak, że do końca tygodnia musi utrzymać się temperatura co najmniej minus 5 stopni Celsjusza. Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami uruchomiono już armatki śnieżne, które dośnieżają stoki.

http://nowysacz.naszemiasto.pl/artykul/681194,sadecczyzna-wkrotce-rusza-stacje-narciarskie,id,t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na Białym Krzyżu, ale o tym za moment. Najpierw sprawdziliśmy NowąOsadę. Oczywiście nieczynne, ale chciałem pogrzebać w śniegu :) no i niestety, bo trzech kopnięciach w pokrywę śnieżną, oczom mym ukazała się trawa. NA pierwszy rzut oka wygląda fajnie, ale przypuszczam ze po kilku zjazdach będzie jazda po trawie i kamieniach. Śnieg miękki, niezbyt związany, mimo że wyratrakowane.

Potem rzut okiem na Ćieńków oraz Klepki po drugiej stronie ulicy. Nie zatrzymywałem się nawet bo pewnie podobne podłoże, ale oni przynajmniej walą z armat - Nowa Osada już odpuściła na dziś.

No i w końcu Biały Krzyż.. wyglądał tak dobrze, że sciągnąłem narty z dachu i zjechałem 7 razy. Czynny nadal tylko mały wyciąg, od jutra będzie chodził też ten dłuższy. Warunki hmmm, świetne :) Przyjemny śnieg, nie za miękko nie za twardo. Dopiero na dole przy budce-kasie tam gdzie każdy hamuje wystaje troche trawki hihi, ale co tam. Ważne że ogólnie sezon rozpoczęty, mimo że 5 skrętów max można zrobić na Białym :)

Reasumując, Biały Krzyż ma najwięcej śniegu, bo też najwcześniej zaczęli dbać o stok, no ale poszaleć to umówmy się tam nie da jak wiadomo.

Reszta przypuszczam nie długo się utrzyma w tym ładnym wyglądzie, bo w sumie ładnie tak zimowo wyglądały wspomniane stoki. Również Golgota. Moim zdaniem jednak śniegu mało jeszcze, brak podkładu, słabo związany.

Ja chyba ten weekend odpuszczam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy na narty! W weekend rusza sezon

Nadszedł początek narciarskiego sezonu. Wraz z nagłym atakiem zimy właściciele wyciągów zabrali się za przygotowanie stoków. Armatki i ratraki pracują non stop. Narciarze już czekają na weekend.

Poszusujesz w Beskidach

- Beskidzkie ośrodki narciarskie uruchomią w weekend wyciągi. Już nie tylko na Przełęczy Salmopolskiej, ale również w Wiśle, Szczyrku, Międzybrodziu Żywieckim i na Czarnym Groniu będzie można zjeżdżać - poinformowali ratownicy GOPR.W Beskidach leży od 20 do 45 cm śniegu. Stoki są dośnieżone przez armatki. W ośrodku Czyrna-Solisko w Szczyrku otwarte mają zostać trasy 7 i 11 na Solisku. W Wiśle narciarze będą mogli korzystać z wyciągów w ośrodkach w Soszowie, na Stożku i Nowej Osadzie.

Od soboty zjeżdżać będzie można na Żarze w Międzybrodziu Żywieckim. Właściciele ośrodka zapowiedzieli, że w pierwszym dniu nowego sezonu wyciąg będzie darmowy. Na Przełęczy Salmopolskiej między Szczyrkiem a Wisłą czynny jest wyciąg "Bartuś".

Ruszają wyciągi narciarskie na Suwalszczyźnie

Na stokach narciarskich Suwalszczyzny trwa sztuczne naśnieżanie. Od czwartku czynny jest już wyciąg narciarski w Dąbrówce k. Suwałk (Podlaskie). Warunki do uprawiania narciarstwa są bardzo dobre. Na Suwalszczyźnie jest kilkanaście centymetrów śniegu, który od rana w czwartek pada ciągle śnieg. Jest ok. minus 10 st. C.

Największy ośrodek w Szelmencie, który powstał w 2008 roku, zaprasza narciarzy na piątek po południu. Będą tam gotowe cztery z siedmiu wyciągów. Przyjeżdżają tutaj szusować Litwini i Rosjanie. Oprócz stoków, ośrodek proponuje snowpark oraz trasy dla narciarzy biegowych.

W weekend początek sezonu w Dolnośląski

- Sezon narciarski w większości ośrodków województwa dolnośląskiego rozpocznie się już w najbliższy weekend. Warunki do jeżdżenia na nartach są dobre, ale turyści powinni przygotować się na silny mróz. W Zieleńcu grubość pokrywy śnieżnej wynosi ok. 50 cm, czynny jest wyciąg Mieszko, w piątek ruszy kolej sześcioosobowa, a w sobotę pozostałe wyciągi. Na Czarnej Górze, gdzie leży ok. 35 cm warstwa śniegu, sezon zaczyna się już trzeciego grudnia i tego dnia wyciągi będą darmowe.

W rejonie Szklarskiej Poręby, mimo że na trasach leży do 50 cm świeżego śniegu. Kolej linowa na Szrenicę ruszy 4 grudnia. Prawdopodobnie wraz z nią nartostrady Puchatek, Lolobrygida i Śnieżynka. Także w Karpaczu w kompleksie "Śnieżka" leży blisko 50 cm warstwa śniegu, ale zamknięte są wszystkie wyciągi i nartostrady. Nieczynna z powodu silnego wiatru jest także kolej linowa na Kopę.

Na stokach w Świeradowie Zdroju leży od 20 do 30 cm białego puchu. Tutaj początek sezonu narciarskiego na trasach wokół kolei gondolowej zaplanowano na 11 grudnia. Bardzo trudne warunki panują na trasach biegowych w rejonie Polany Jakuszyckiej. Są one przygotowywane, ale silny wiatr zawiewa już przetarte szlaki. Odczuwalna temperatura wynosi ok. minus 20 st. C.

Podhale czeka na narciarzy

Na Podhalu leży od 10 do 35 centymetrów naturalnego śniegu a ujemne temperatury pozwalają na intensywne, sztuczne naśnieżanie tras narciarskich. Na niektórych leży około metrowa pokrywa śnieżna.

Duże stacje narciarskie zapraszają na stoki już w ten weekend. W piątek ruszają m.in. Kotelnica Białczańska i Bania w Bukowinie Tatrzańskiej oraz trasa na zakopiańskim Nosalu. W sobotę będzie można pojeździć w Czarnej Górze, w Spytkowicach na zakopiańskiej Harendzie i Gubałówce oraz Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej.

O ile nie zmienią się warunki pogodowe, to otwarcie sezonu w najbliższą sobotę planują też m.in. stacje i wyciągi narciarskie w Jurgowie, Murzasichlu, Kluszkowcach, Małem Cichem i Chabówce.

Źródło: PAP 02 grudnia, godzina 14:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja coraz częściej sobie myśle że to co robią wszystklie stacje to WIELKI BŁĄD!

Skoro większość z nas ma podobne obawy (że nie ma podkładu) to jeżeli za pierwszą jazdą ludzie wywalą kamienie na stok to niestety przez cały sezon będą one leżały i straszyły na trasach. Druga sprawa jeżeli już na początku sezonu dokopiemy się do ziemi newralgiczne miejsca będą przetarciami przez cały sezon, no chyba że spadnie 1m śniegu i to fajnie ubiją. Tak więc kto ma więcej do starcenia? My-porysujemy narty, czy oni-będą mieli cały rok kamienio-trasy.

Swoją drogą na zbity wygląda śnieg w Korbielowie na wyciągu BABA http://korbielow.net/?subaction=showfull&id=1291293719&archive=&start_from=&ucat=& - zdjęcia z czwartku. Kto nie był to są dwie trasy i nawet całkiem przyjemnie da się pojeździć na 2 os. krześle pamiętającym dawne czasy, ale zawsze krześle:)

http://www.kolejbaba.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusza sezon narciarski w Małopolsce

Białka Tatrzańska i Nosal uruchamiają dziś pierwsze wyciągi. Sezon narciarski rozpoczyna się w ten weekend w całej Małopolsce. Pojeździmy na Podhalu, w Beskidach, Gorcach i Pieninach, pod Krakowem i Andrychowem

Zaczyna się szybciej niż właściciele stacji narciarskich mogli się spodziewać. Dawno już nie rozkręcali zimy w pierwszy weekend grudnia. W następnym tygodniu czynnych ośrodków narciarskich będzie przybywać.

Zapraszamy do śledzenia małopolskiego rozkładu jazdy. Znajdziecie u nas aktualne informacje o tym gdzie i kiedy można jeździć.

Kotelnica, Bania – Białka Tatrzańska. Wyciągi ruszają w piątek 3

grudnia o godz. 9.00. „Jedenastka” i „siódemka” wozić będą narciarzy w tym dniu (do 22.00) za darmo. Bania uruchamia bezpłatnie kolej 4-osobową (nr 6) oraz orczyk 4a.

Nosal - Zakopane. Inauguracja sezonu dla początkujących i dzieci - w piątek 3 grudnia. W godz. 10.00-18.00 czynna będzie zielona trasa narciarska (145 m) i wyciąg nr 2

Gubałówka – Zakopane. Otwarcie 4 grudnia, godz. 9.00. Orczyk Polana Gubałówka w sobotę za darmo.

Harenda – Zakopane. W sobotę i niedzielę ośrodek czynny będzie od 9.00 do 19.00. Na narciarzy czekają dwie trasy zielone i dwa orczyki. Pokrywa śnieżna stoku ma 80 cm grubości.

Beskid Sądecki

Jaworzyna Krynicka. Sezon zaczyna się w sobotę 4 grudnia o godz. 9.00. Kolej Gondolowa czynna będzie do 17.00, wyciąg na trasie nr III – do 16.30, a wyciąg szkoleniowy Żółwik (na trasie nr II) - do 15.30. W niedzielę godziny bez zmian.

Azoty Słotwiny – Krynica. Start 4 grudnia o godz. 9.00. Wyciągi czynne będą do 16.00. Na stoku 30 cm śniegu.

Dwie Doliny – Muszyna Wierchomla. Początek sezonu – 4 grudnia.

Gorce, Pieniny i Beskid Wyspowy

Śnieżnica – Kasina Wielka. Jeździmy od godz. 8.00 w sobotę 4 grudnia. Stacja czynna jest do 22.00. Warstwa świeżego śniegu na trasie ma od 50 do70 cm grubości. W cenie karnetu (4-godzinny kosztuje od 45 do 60 PLN) są ciepłe napoje i przekąski.

U Żura – Chabówka. Początek sezonu w sobotę 4 grudnia. Od 10.00 do 20.00 czynny będzie duży wyciąg. W tym dniu przejazdy są darmowe.

Beskid – Spytkowice. Start w sobotę 4 grudnia o godz. 9.00. Stacja czynna jest do 21.00. Stok pokrywa 60-centymetrowa warstwa śniegu.

Czorsztyn-Ski – Kluszkowce. Sezon zaczyna się 4 grudnia o godz. 10.00.

Za górami

Siepraw – powiat Myślenicki. Stacja Siepraw-Ski rozpoczyna sezon w sobotę 4 grudnia o godz. 9.00. Czarny Groń w Rzykach Praciakach pod Andrychowem również planuje otwarcie dolnego stoku w sobotę. I wciąż zaprasza na sztuczny narciarski stok treningowy.

W kilku innych ośrodkach decyzji o terminie uruchomienia wyciągów można spodziewać się w piątkowe popołudnie i wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka Kotelnica

Dzisiaj z Natalią od 9tej jeździliśmy w Białce. Otwarcie sezonu bardzo udane. Ludzi dużo, ale bez stania długiego do 6-osobowej kanapy.

Parkingi przygotowane, trasa również bardzo dobrze, jak na pierwszy dzień.

Pracowały dwa wyciągi od rana 11 i 7, a od południa ruszyła Bania z krzesłem. Cały czas armaty pracują, a zima dodaje swoje - od 10tej padał śnieg intensywnie.

Kotelnica popisuje się swoim profesjonalizmem i podejściem do klientów - jazda free w pierwszy dzień. Parę osób pytało na dojściu, gdzie do kasy - usłyszawszy info, że free mocno zaskoczeni i zachwyceni :)

Parę fotek w galerii pod moim podpisem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...