Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odwiedziłem ośrodek narciarski Nowa Osada w Wiśle mimo nie sprzyjającej aurze. Na parkingu pojawiłem się o 8:05 ludzi jeszcze nie było zbyt wielu. Mimo moich obaw jakoż że dookoła panowała odwilż, warunki na stoku były wyśmienite. Śniegu dużo, brak jakichkolwiek przetarć, w miarę twardo bez oblodzeń i jazda na bieżąco do około 10. Później trzeba było odczekać ok 5 minut w kolejce, a z każda minutą ludzi przybywało. Zaliczyłem 17 zjazdów, nogi mnie napierd.... :D i jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej wyprawy. Każdy kto chce na Nowej Osadzie pośmigać w weekend to radzę zjawić się na otwarcie ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbielów weekend 11-12 grudnia - piękna zima!

Witajcie ;-)

Od wczoraj w Korbielowie mocno sypie i piękna zima że hej :P Drzewka ośnieżone, cisza i spokój.

Chyba nie wszyscy jeszcze wyniuchali jakie są warunki, bo było bardzo mało ludzi, przez bramki przechodziliśmy z rozpędu :)

Na Pilsku działa: 1 wyciąg Kamienna oświetlony + krzesełko Baba oświetlone (niestety karnety osobno) oraz 2 wyciąg ("Buczynka") na którym było dzisiaj najprzyjemniej. Na trasie zero lodu i ze dwa kamyki.

Dla początkujących polecam przejechać granicę w Korbielowie i po 2 km skręcić w prawo na wyciąg Gruniky-Sihelne [kamerka] -tutaj też piękne warunki i bardzo mało ludzi, najlepiej pojechać rano.

Zdjęcie z wjazdu na trasę nr 1 (Buczynka)

4k8ljp.jpg

P.S. U nas (Podbeskidzie) dalej ostro sypie i ma sypać do środy :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rzykach naprawiono dolny orczyk. Podejrzewam, że nasz forumowy kolega nurek1974 zda nam wieczorem raport z warunków :)

he, he:)

może ja za kolegę Nurka , bo byliśmy tam dzisiaj razem na wieczornym nartowaniu

dolny orczyk , na szczeście uruchomili , więc było całkiem fajnie. Spadło sporo świeżego śniegu , więc po kilku zjazdach po wyratrakowanym stoku zaczął sie freerajd:) . Poza trasą jest ok. 50 cm świeżego śniegu a opad cały czas jest baaardzo konkretny , więc warunki robia się naprawdę miodzio:p , nic tylko śmigać na nartkach po i poza trasą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he:)

może ja za kolegę Nurka , bo byliśmy tam dzisiaj razem na wieczornym nartowaniu

dolny orczyk , na szczeście uruchomili , więc było całkiem fajnie. Spadło sporo świeżego śniegu , więc po kilku zjazdach po wyratrakowanym stoku zaczął sie freerajd:) . Poza trasą jest ok. 50 cm świeżego śniegu a opad cały czas jest baaardzo konkretny , więc warunki robia się naprawdę miodzio:p , nic tylko śmigać na nartkach po i poza trasą

czasem dobrze mieć świra na punkcie nart bo nawet nie najlepsza pogoda nie odstrasza przed wyjazdem co mnie cieszy bo większość wymiękła jednym słowem ludzie dzisiaj nie dopisali :D nogi bolą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuuuuu... ale sypie!!! :rolleyes::cool:

Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć,że w następny weekend wszędzie w Beskidach będą dobre warunki narciarskie!!! :cool:

Nawet w SzCyrku!!! :P

Minerały racze się już nie wygrzebią... ;)

Ani mi niemów od wczoraj mam taką Łopatologię przed sklepem że rąk nie czuje a patrząc dziś na kamerkę zastanawiam się jak dziś do Szczyrku dodaje :) Ale z drugiej strony bardzo sie ciesze z takiej Aury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar

Wczoraj po odparowaniu sobotniego alkoholu, wybrałem się na wieczorną jazdę na Żar. O 18-stej byłem na miejscu, ludzi do 19 dość sporo, ale bez tragedii, od 19 coraz mniej.

Śniegu dużo, brak przetarć, kamieni itp.

Warunki.. hm.. w zasadzie było wszystko. Na początku trasy w miaarę równo, w środkowej części trochę wywiane, lód na środku trasy, z kolei z boku luźny lekko kopny śnieg, a na samym końcu najrówniej, brak lodu. Końcówka jak dla mnie obecnie jest najlepsza, usunięcie tej chałupy ze środka stoku dało dużą szerokość trasy i mimo że w miarę stromo to warunki pozwalały "puścić" się pełna parą.

Ogólnie polecam - szkoda tylko że przed wieczorną jazdą nie ratrakują :| Wtedy byłoby wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna Zagroń

Melduję warunki z Zagronia z niedzieli 9:00-13:00

Pogoda do jeżdżenia nieciekawa.

Chodzi głównie o temperaturę i wilgotność oraz sypiący non stop śnieg.

Na górnej stacji z krzesła schodziłem jako bałwan, z czego połowa i tak się już roztopiła.

Ciuchy mokre, rękawice przemoknięte, gogle zaparowane.

Ludzi dość sporo w tym z 3-4 szkółki skutecznie uniemożliwiające szaleństwo.

Stok przygotowany idealnie - jak zwykle ani jednej muldeczki.

Kolejki najwyżej na 3-5 minut.

Otworzyłem sezon w nie najlepszym terminie ale przynajmniej dzieciak o rok starszy chętniej podchodzi do nauki szusowania.

Trzeba wrócić do tradycji jazdy w tygodniu po 17-tej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczyrku jeszcze nie widziałem, żeby za 2 dni tyle nasypało i ciągle sypie! Warunki w czyrnej dla osób lubiących sztruks i twarde podłoże nie polecam. Było bardzo miękko, ale za to jazda w puchu pierwsza klasa! Dawno nie miałem takiej przyjemności z jazdy. Śniegu po pas i oby tak dalej!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagroń 11 grudnia 2010

Ciekawy jestem kto pisze o warunkach narciarskich na Zagroniu ,podają grubość pokrywy śnieżnej 120 cm,byłem tam 11 grudnia i pokrywa była 30-40cm,

a miejscami przebija się już trawa.To wszystko do zmylenia narciarzy bo jak tam już przyjedziesz to chcesz trochę pojeździć nie szukać białych miejsc żeby przypadkiem nie porysować nart .A obsługa wyciągu w czasie opadów śniegu zamiast dźwigać siedziska ,żeby potem usiąść na suchym to się pochowała do ciepłych kątów i zadowoleni bo jak masz karnet to i tak pojedziesz nawet na mokrym siedzisku, o demie duży minus ,patrzą tylko na zyski a nie na warunki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica - piątek - Jaworzyna. Czynna była trasa główna i orczyk na górze. Warunki super, na dole zero muld i ludków było mało.

sobota niedziela - Słotwiny. Wyjeździłem się, że ho. W sobotę troszkę miejscami przetarte, ale dosypało tyle śniegu, że w niedzielę było rewelacyjnie. Sądzę że z każdym dniem będzie coraz lepiej. Rozpoczęcie sezonu 5+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem kto pisze o warunkach narciarskich na Zagroniu ,podają grubość pokrywy śnieżnej 120 cm,byłem tam 11 grudnia i pokrywa była 30-40cm,

a miejscami przebija się już trawa.To wszystko do zmylenia narciarzy bo jak tam już przyjedziesz to chcesz trochę pojeździć nie szukać białych miejsc żeby przypadkiem nie porysować nart .A obsługa wyciągu w czasie opadów śniegu zamiast dźwigać siedziska ,żeby potem usiąść na suchym to się pochowała do ciepłych kątów i zadowoleni bo jak masz karnet to i tak pojedziesz nawet na mokrym siedzisku, o demie duży minus ,patrzą tylko na zyski a nie na warunki.

Nie wiem, czy w Istebnej padało tak jak w Szczyrku ale to całkiem prawdopodobne, że TAK, bowiem Wisła, Korbielów również zasypane. Od soboty do dziś przybyło 70-80cm śniegu w Beskidach więc całkiem możliwe, że teraz pokrywa wynosi 120cm. Byłem dziś w Szczyrku i takie warunki śniegowe rzadko się spotyka. Myślę, że pomiar aktualny jest prawdziwy, no chyba, że te 120 cm było już wypisane w sobotę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo opad, a pokrywa na stoku to dwie różne rzeczy.

Opad może być i 150cm, ale co z tego jeśli po jego ubiciu zostanie 30? :)

Ze 150cm po przejechaniu ratraka zostanie więcej niż 30cm :).

Ale biorąc pod uwagę, że w Czyrnej w Szczyrku trasy nie są naśnieżane, to jest napisane, że pokrywa wynosi w najgrubszych miejscach 70cm co śmiało mogę potwierdzić, gdyż wróciłem dziś ze Szczyrku. Tam gdzie są naśnieżane stoki 100-120cm jest całkiem realne. Warunki z soboty, ba nawet z niedzieli mają się nijak do tego co dzisiaj można było zastać.

Od wczoraj tak sypie cały czas:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis inauguracja sezonu - Szczyrk Czyrna - powiem tak: co roku jest coraz gorzej.

Sniegu od 8 do 13 napadalo z 25 cm i potworzyly sie zaspy po 50 cm na trasach, ktore byly ratrakowane dzien wczesniej... Za 5 godzin to moze ze 2 razy widzialem jadący ratrak.

Rano oczywiscie parking nieodsniezony (jedyny plus ze za darmo :) - ale wole zaplacic i podjechac pod sam wyciag a nie stac na samym dole i miec problem z wyjazdem.

Oczywiscie wszedzie wokol kas i wyciagow zaspy po 50-100 cm i od kasy do wyciagu przy bienkuli trzeba bylo przebijac sie po pas w sniegu...

Dzis zima zaskoczyla gorali - gdys pierwsza knajpa zostala otwarta ok 10.00 i praktycznie nic w niej nie mozna bylo dostac, drugą knajpe otwarli pare min pozniej - niestety zero ogrzewania mimo iz kominek byl, oczywiscie gorale oszczedzaja na koncesji i o piwku do kielbaski w tej i wczesniejszej knajpie mozna zapomniec.

Generalnie kto chce jechac do szczyrku niech sobie w tygodniu odpusci bo zanim ubiją te masy sniegu i otworza knajpy to minie pare dni... Ja dzis bylem z 3 kumpami i wszyscy powiedzieli ze w tym roku byli 1 i ostatni raz w szczyrku. Aha - Golgota i Malinow nieczynne, Bienkula zamknieta - ale probnie zjechalem - sniegu masa ale nieubity i nawet nie probowali dzis tej trasy ratrakowac... Aha - jeden pan z obslugi powiedzial ze tej zimy wogole mogą Malinowa nie otworzyc... Generalnie warunki narciarskie, pogoda i obsluga ponizej krytyki - NIE POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_W

Częściowo się nie zgodzę.

Owszem, parking zasypany, knajpy pozamykane oraz warunki dla lubiących sztruks i w miarę zbity śnieg to również NIE POLECAM. Ale dla mnie dzisiejsza aura miała pewien specyficzny klimat. Czy od czasu do czasu niektórzy z Nas nie potrzebują takich właśnie warunków:

Proszę nie oceniać stylu :D

Aha no i te trasy, które były czynne to ratraki jeździły po nich o 6 rano, ale muszę przyznać, że jakoś super szeroko nie były one ratrakowane. Panowie z obsługi dla mojej ekipy byli mili :)

Także, podsumowując zależy co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje - taki dziki klimat jakby jezdzic na calkowicie dzikich stokach :) od czasu do czasu tez tak krotko pojezdzilem - ale nogi jeszcze nie wycwiczone i jutro pewnie nie bede mogl chodzic...

Dla nas panowie tez byli mili - problem tylko ze z uwagi na oszczednosci zarzadcow wyciagow - to panow z obslugi bylo za malo zeby odsniezyc troche dojscie z kas do wyciagow, odsniezyc parking czy otworzyc pare knajp - generalnie jak jezdze do Szczyrku 2-5 razy w roku od ponad 15 lat - to tak malo osob jeszcze nie widzialem - pierwszych narciarzy widzialem chyba po godzinie jazdy a w sumie na parkingu bylo moze z 10-20 samochodow wiec na pewno dzis nie zarobili... Problem w tym ze z taka oszczednoscia to juz te resztki narciarzy zniecheca calkowicie do swoich wyciagow - bo do Szczyrku to juz chyba zapalency beda jezdzic (ja pewnie predzej czy pozniej sie przeprosze ze Szczyrkiem bo jest najblizej i chyba najtaniej :) )

Edytowane przez Tomasz_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje - taki dziki klimat jakby jezdzic na calkowicie dzikich stokach :) od czasu do czasu tez tak krotko pojezdzilem - ale nogi jeszcze nie wycwiczone i jutro pewnie nie bede mogl chodzic...

Dla nas panowie tez byli mili - problem tylko ze z uwagi na oszczednosci zarzadcow wyciagow - to panow z obslugi bylo za malo zeby odsniezyc troche dojscie z kas do wyciagow, odsniezyc parking czy otworzyc pare knajp - generalnie jak jezdze do Szczyrku 2-5 razy w roku od ponad 15 lat - to tak malo osob jeszcze nie widzialem - pierwszych narciarzy widzialem chyba po godzinie jazdy a w sumie na parkingu bylo moze z 10-20 samochodow wiec na pewno dzis nie zarobili... Problem w tym ze z taka oszczednoscia to juz te resztki narciarzy zniecheca calkowicie do swoich wyciagow - bo do Szczyrku to juz chyba zapalency beda jezdzic (ja pewnie predzej czy pozniej sie przeprosze ze Szczyrkiem bo jest najblizej i chyba najtaniej :) )

Częściowo się nie zgodzę.

Owszem, parking zasypany, knajpy pozamykane oraz warunki dla lubiących sztruks i w miarę zbity śnieg to również NIE POLECAM. Ale dla mnie dzisiejsza aura miała pewien specyficzny klimat. Czy od czasu do czasu niektórzy z Nas nie potrzebują takich właśnie warunków:

Proszę nie oceniać stylu :D

Aha no i te trasy, które były czynne to ratraki jeździły po nich o 6 rano, ale muszę przyznać, że jakoś super szeroko nie były one ratrakowane. Panowie z obsługi dla mojej ekipy byli mili :)

Także, podsumowując zależy co kto lubi.

Panowie mieliście zajefajne warunki nic tylko używać takiej zimy :D normalnie jak tak będzie to biorę dzień urlopu żeby tego użyć w szczyrku a za pare dni przy tych opadach to może nawet poza trasą będzie bezpiecznie dla sprzętu hehe bo na sztruksie to zawsze zdąży sie pojeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...