Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam dzisiaj na Nowej Osadzie w Wiśle. Traska łatwa, ale przyjemna, za to warunki: re-wel-ka! Armatki działają na całego, na weekemd czeka wyratrakowany stok przy tależyku obok, knajpki działają, wszystko w najlepszym porządku.

Co do Czantorii, to sama się zastanawiam, pamiętam tą górę z dzieciństwa jako jedno wielkie muldowisko, dzisiaj przejeżdżałam obok i wyglądało to całkiem nieźle. Ciekawa jestem waszych opinii, bo wyczytałam, że jest tam narciarskie przedszkole, co jest dla mnie bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria

Witam. Byłem dzisiaj na Czantorii i powiem że warunki spoko.Jeździłem czerwona trasą i było ok.Ale dla mnie tzn dla moich kolan to troche za agresywna górka.Ale co tam 2 godziny na maxa i teraz w nogach to czuję.

Śnieżyli z każdej strony gdzie sie dało, troche minerałów, miejscami lód i zero kolejek.cena 50 zł za 2 godziny hmmm zostawiam dla waszego komnetarza ( ale przeliczając to na długość górki to pewnie sie oplaca).Ogólnie wyjazd na plus.11 zjazdów zaliczone i miałem dosyć.

aaaa jeden zjazd na niebieskiej i przejechałem skręt w lewo i musiałem lyżwą pare dobrych metrów naginać.

Moze potem wrzyce foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub strukturę twarzy :pA Face Lifting w wydaniu szczyrkowskich warunków wygląda tak skrzyczne_2008_luty_043_small_.jpg
Figo,pocieszę Cię... ;) ,nieoficjalnie słyszałem,że komisja SzCyrkowska,złożona z miłej obsługi GAT-u oraz "pływających" parkingowych(inaczej zwanych:"biegnących po falach" bądź "biegnących po fazach"),chce Ci przyznać nagrodę za wytrwałość... :D

Puchar 2.jpg

57da81146908b_Puchar2.jpg.91b184592ab7e24e289449dddd491e08.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasina Śnieżnica dziś

Rozpocząłem dziś sezon na Śnieżnicy i to był dobry wybór. Warunki śniegowe bardzo dobre a do tego cały dzien kurzyli z wszystkich armatek co dobrze wróży i widać, ze poważnie podchodzą do tematu. Sniegu na trasie sporo, zero przetarć czy też innych zasadzek, ludzi jak na w srodku tygodnia tez sporo ale nie było mowy o jakichkolwiek kolejkach, warunki generalnie miękkie sypkie, pod spodem miejscami twardawo - generalnie bardzo fajnie. Pod wyciagiem też trasa dzika dla miłośników minerałów - widać sporo ich jest wsród młodych snowbordzistów jak i kilku narciarzy też widziałem:eek: Z nowości to w tym sezonie parking za darmo, do karnetów w cenie talon na kawę i pączka (wieczorna jazda danie gorące dodają) ale knajpa na dole jak była marna tak pozostała (zimno w środku), garaz na ratrak zbudowali i podszkolili się w używaniu tego sprzętu, duzo reklam dali na Zakopiance- widać ccą sie rozwijać. Generalnie fajna jazda 5 godzin non stop tylko zimno dziś jakoś było bardzo mimo, że niewiele na minusie - taki wychładzający lodowaty wietrzyk robił swoje ale to przecież sól narciarstwa jest:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadąc z B-B do SzCyrku zaznałem niesamowitego widoku.

Pięknie oświetlone słońcem Skrzyczne aż iskrzyło.

Powodem tego iskrzenia w słońcu był opadający śnieg,ale o dziwo nie ten z opadu atmosferycznego.

Był to śnieg z armatek pracujących na Fisówce.:)

Niesamowite,niesłychane,nieprawdopodobne.:eek:

Sypią na zapas jak w cywilizowanym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam ten wątek i zazdrość mnie zżera.

Że też na tym Zachodzie wszystko musi być lepsze - nawet śniegu więcej:cool:

A u nas, na Podkarpaciu, bida aż piszczy - ledwie parę centymetrów świeżego spadło.

Przed chwilą wróciłem z Kiczery w Puławach. Stok dośnieżony warunki w miarę dobre, ale ten sztuczny śnieg zmrożony na beton. Na stromszym kawałku nie utrzymam krawędzi - wiem, wiem, kiepska technika:D

W Karlikowie w tym tygodniu nie byłem - zepsuł się jedyny ratrak - śnieżyli ale nie było czym rozgarnąć.

W sobotę pewnie przejadę się do Ustrzyk - pewnie na Gromadzyń, przy tej pokrywie śniegu Lawortę cienko widzę.

Pozdrawiam

Mirek

Ps. Sprawdziłem na ich stronie - Gromadzyń rusza od jutra, Laworta dopiero na Święta.

Edytowane przez Marucha
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk 16 grudnia -

dziś 8:30 podjeżdzam na SOLISKO a tam cisza .......GOLGOTA .cisza

Juliany cisza........ pytam dlaczego bo wokolo 1 m śniegu..........podobno dozór techniczny jeszcze nie odebrał .........a ja BYM odebrał PREMIE....

wraca m się do Czyrnej a tam super i dzila kilka wyciągów..

W Szczyrku droga czarna .ale od skretu na Cyrna do SOLISKA biale zwały sniegu na drodze....

od Szkoly sredniej jeżdzę do Szczyrku i tam jest infrastruktura bez zmian a mam juz wiek +40..............gdzie TE NOWE WLADZE ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadąc z B-B do SzCyrku zaznałem niesamowitego widoku.

Pięknie oświetlone słońcem Skrzyczne aż iskrzyło.

Powodem tego iskrzenia w słońcu był opadający śnieg,ale o dziwo nie ten z opadu atmosferycznego.

Był to śnieg z armatek pracujących na Fisówce.:)

Niesamowite,niesłychane,nieprawdopodobne.:eek:

Sypią na zapas jak w cywilizowanym świecie.

to rzadko do szczyrku zaglądasz bo sypią od tygodnia non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś 8:30 podjeżdzam na SOLISKO a tam cisza .......GOLGOTA .cisza

Juliany cisza........ pytam dlaczego bo wokolo 1 m śniegu..........podobno dozór techniczny jeszcze nie odebrał .........a ja BYM odebrał PREMIE....

wraca m się do Czyrnej a tam super i dzila kilka wyciągów..

W Szczyrku droga czarna .ale od skretu na Cyrna do SOLISKA biale zwały sniegu na drodze....

od Szkoly sredniej jeżdzę do Szczyrku i tam jest infrastruktura bez zmian a mam juz wiek +40..............gdzie TE NOWE WLADZE ........

maja mieć odbiór w tym tyg i od soboty ma ruszyć Goglota jak z Soliskiem nie wiem. Juliany hmm prawdopodobnie nie będą działać szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę ruszy wyciąg narciarski w Kotle Gąsienicowym w Tatrach - zadecydowała w czwartek komisja przyrodników i przedstawicieli Polskich Kolei Linowych (PKL). Na sąsiednim stoku w Kotle Goryczkowym wyciąg zostanie uruchomiony, gdy będzie więcej śniegu.

"Komisja oceniająca stwierdziła, że pokrywa śnieżna jest wystarczająca, aby uruchomić jeden z

wyciągów na Kasprowym Wierchu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RegionMszana

Otwarcie Sezonu Koninki

Jutro oficjalne otwarcie sezonu w Koninkach, pierwsze przetarcie szlaków nastąpiło w poprzedni weekend i wypadło więcej niż zadowalająco:)

Z okazji otwarcia Stacja Narciarska Koninki przygotowała szereg promocji-od karnetów za 1zł, przez duże zniżki i darmowe wejściówki do Centrum Wspinaczkowego Forteca w Krakowie po gratisowe kiełbaski z grilla:)

Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.koninki.pl/strona-glowna/aktualnosci/oficjalne-otwarcie-stacji-narciarskiej-koninki-13-12-2010,,219.html

Do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na darmowej jeździe na Złotym Groniu (nie mylić z Zagroniem) w Istebnej, warunki bardzo fajne (maruderzy mogliby narzekać na nierówności po ratraku - ale nie lodowe, tylko śnieg, więc spoko), gdyby wyciąg coś nie nawalał co chwilkę to pewnie pojeździłbym dłużej...ale ogólnie można polecić, aha rano było poniżej -20 st (w Ustroniu -10)

potem Cieńków (od ok 12) - u góry sporo przetarć :eek: ale niżej w miarę ok, (nie wiem ile śniegu musiałoby spaść żeby nie było żadnych przetarć - dzisiaj był 1. dzień jazdy więc czasu na przygotowanie była masa) jutro bym tam raczej nie jechał - tłumy = jeszcze więcej przetarć, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk GAT

Ja dziś podobnie jak w środę SzCzyrkowski GAT.

Dużo twardziej, fajnie. Trochę wiało i zimno. Ludzi troszkę więcej niż w środę ale nadal mało. Bieńkula, Solisko, Golgota nadal nieczynne.

Czerwona trasa z Hali skrzyczeńskiej do Czyrnej zmineralizowana miejscami :(

To samo na jednym z ostatnich winkli na niebieskiej.

Jednak dzień bardzo udany, świetne warunki do nartowania, prócz tylko kilku miejsc z luźnymi kamyczkami (w zasadzie niegroźnymi dla sprzętu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Żar wieczorem przed weekendem (17-12-2010)

Właśnie się zwlokłem do domku po 3 godzinkach na Żarze - warunki bdb w niektórych miejscach mocniej zmrożony śnieg, bez przetarć. Armatki idą non-stop. Śnieg szybki, także można było ostro polatać.

Już dzisiaj wieczorem ludzi był pełny wagonik, tzn. ostatni wchodzili na wpych :) ok. 19 zrobiła się kolejka na 1.5 wagonika.

Aha, dużo gawiedzi brało ze stendów ulotki "Naryktuj Skije. NA MOSORNY GROŃ W ZAWOI Hej!" :D czyli pewnie jutro w Zawoi narciarze dopiszą.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zwlokłem do domku po 3 godzinkach na Żarze - warunki bdb w niektórych miejscach mocniej zmrożony śnieg, bez przetarć. Armatki idą non-stop. Śnieg szybki, także można było ostro polatać.

Już dzisiaj wieczorem ludzi był pełny wagonik, tzn. ostatni wchodzili na wpych :) ok. 19 zrobiła się kolejka na 1.5 wagonika.

Aha, dużo gawiedzi brało ze stendów ulotki "Naryktuj Skije. NA MOSORNY GROŃ W ZAWOI Hej!" :D czyli pewnie jutro w Zawoi narciarze dopiszą.

Pozdrawiam!

No proszę,a na Cieńkowie jazda za darmoszkę i bez kolejek!!! ;)

Tutaj relacja. :rolleyes:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...