Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

No proszę,a na Cieńkowie jazda za darmoszkę i bez kolejek!!! ;)

POTWIERDZAM ! :)

Dzis byl 1 dzien , praktycznie zero kolejek. NO I ZA DARMOCHE :)

Ale ze mnie malkontent wiec napisze:

- ok 10.00 przy wjezdzie spiepszyla sie kolejka i zamiast 5-7 min wjezdzalem kolo 40 minut - ale ze glownie stalem w sloneczku padajacym na twarz wiec nie narzekam pewnie sie opalilem.

- bardzo twardo - fajnie bo mam nowe narty, tyle ze pelno kamieni i slizgi wygladaja jak po 3-4 sezonach za granica :(((((( - ja bym na takie otwarcie nie zezwolil dopoki obsluga recznie kamieni nie zbierze

- trzeci minus ze kolejka chodzila (wg moich wyliczen a 1440 osob/h zamiast 2200 i zamiast 6-7 min na gore wjezdzalo sie 9.5-10 minut albo dluzej bo zolwie tempo zostalo jeszcze zwalniane przez obsluge

- park dla dzieci - szumnie zapowiadany na www wiec zabralem zone i 5 letnia corke - niestety ten krotki wyciag zamkniety i zero obslugi, dolny talerzyk tez zer obslugi - przynajmniej jezdzil :) - jak zona z dzieckiem sie wywrocila startujac tym wyciagielm to nawet nie mial kto go wylaczyc,

DOBRA KONIEC MINUSOW, teraz plusy:

1. WIADOMO ZE 1 plus to ze jazda za darmo i nie powinieniem wybrzydzać

2. darmowy parking (moze tylko dzis).

3. tanie piwo w knajpie - 4-4.5 za tyskie/zywiec w butelce :)

4. otwarte 2 knajpki na dole i mozna bylo cos zjesc

5. nie wiem czy nowe w kazdym razie dosc duze ubikacje i bardzo ladnie czysto i schludnie i za darmo - na dole :) - nie weszedzie to standard

6. swietna pogoda - minus 8-10 C i sloneczko caly czas od 9 do 15.30 :)

7. starająca sie obsługa przy glownej kolejce - czyszczenie krzeselek, zwalnianie kolejki jak wjezdzalem z dzieckiem itp - widac bylo w ich oczas duza troske o klientów.

8. bardzo przyzwoite ceny - 6 godz. jazdy od 8 do 14 - 60 zl - dla mnie to najlepsze wyjscie bo 4 godziny jazdy jak nowej osadzie/korbielowie to smiech na sali.

narobilem mase zdjec ale juz ledwo patrze na oczy - zreszta juz na www bylo ich duzo - np GW duzą galerie: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8837972,Wisla_zaprasza_narciarzy_na_nowy_wyciag__ZDJECIA_.html

na pewno w tym sezonie jeszcze tam pojade ale musza juz puscic na full szybkosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soszów??

witam. Czy na Soszowie jest cała trasa czynna tzn chodzi mi o to czy jest czynny też ten górny odcinek?? Ktoś był tam dziś lub wczoraj??Jakie warunki?? Kusi mnie mimo ceny bo razem z górnym odcinkiem jest dosyć długa trasa.Jesli nie soszów to co polecacie, chodzi o to że jutro niedziela a wolałbym więcej pojeździć niż postać w kolejkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Czy na Soszowie jest cała trasa czynna tzn chodzi mi o to czy jest czynny też ten górny odcinek?? Ktoś był tam dziś lub wczoraj??Jakie warunki?? Kusi mnie mimo ceny bo razem z górnym odcinkiem jest dosyć długa trasa.Jesli nie soszów to co polecacie, chodzi o to że jutro niedziela a wolałbym więcej pojeździć niż postać w kolejkach.

Na pewno górna część trasy na soszowie jest już otwarta,orczyk działa ale warunki takie sobie 20 cm ubitego śniegu szału nie robi , zwłaszcza że sporo ludzi się tam przewija.POZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna - Zagroń.

Czy ktoś dziś lub wczoraj był na Zagroniu? jeśli tak to:

- jak przygotowana trasa?

- zlodowaceń sporo?

- nierówności (muldy) odczuwalne w połowie stoku czy poradzili sobie z tym?

- wszystkie trasy czynne (z obu stron kolejki)?

- mocno mrozi w Istebnej?

Planujemy wybrać się jutro z synem, więc chciałabym wiedzieć czego spodziewać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruniky - za Korbielowem (dla początkujących) 18-12-2010

Dzisiaj trochę musiałem porobić za nianię i ujeżdżałem z młodzieżą słowackie Gruniky (4 km za granicą w Korbielowie) - stoczek niewymagający, taki na rozgrzewkę. Było bardzo przyjemnie bo:

- 9:00 mróz -12 st ;-)

- prawie sztruks na stoku,

- bardzo dużo śniegu, bardzo mało ludzi :P na tyle mało, że uruchomiony był tylko jeden orczyk (są dwa równoległe) i jeździliśmy na okrętkę.

Warunki idealne na trenowanie jazdy na krawędzi, balansu, itp. i co dziwne do 13:00 był w zasadzie sztruks na trasie (zimno + ratrak wieczorem + mało ludzi).

I jeszcze jedna rzecz była ciekawa: około 20% ludzików jeździło b.fajnie, tak na 5-7 w skali forum. To jest sama przyjemność jak się widzi grupki osób na stoku z których każda jedzie w skręcie na krawędziach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria

Dzisiaj rano zaliczyłem Czantorię. Z racji swoich niewielkich umiejętności wybrałem tylko niebieską trasę. Do 10:00 ludzi umiarkowanie, zapełnione było co 4-5 krzesełko. Od 10:00 do 12:00 stopniowo przybywało, ale wielkiego czekania nie było. Nie wiem jakie warunki były na czerwonej, ale dla mnie niebieska była trochę za bardzo zmineralizowana (szczególnie pod koniec, gdy jedzie się przez las). Nowe narty dostały kilku rys. Kamyczki i różne czarne nie-wiadomo-co były też w górnym i środkowym odcinku niebieskiej (rozumiem, że coś mogło spaść przy brzegu lasu, ale na środku trasy???). Plusem dla mnie na pewno było prawie zerowe zainteresowanie "niebieską" wśród innych narciarzy :) Dzięki temu mogłem powoli zjechać bez narażania siebie i innych. Muszę jednak szczerze przyznać, że jak na średnio-początkującego trasa jest jednak dla mnie za trudna. Zjechałem kilka razy, ale więcej było w tym strachu niż radości. Dla średnio początkujących - nie sugerujcie się niebieskim kolorem. Tam naprawdę momentami było trudno. Przejazd przez leśną przecinkę wymaga ciasnych skrętów lub dobrze opanowanej umiejętności hamowania pługiem - w przeciwnym wypadku przy nabieraniu prędkości i nieznajomości tego co będzie za kolejnym zakrętem można się nieźle najeść strachu... (gdy zjeżdżałem pierwszy raz nie było mi wcale do śmiechu). Jutro być może udam się do Szczyrku (jeżeli małżonki nie przerazi temperatura). Czy ktoś wie coś więcej o warunkach na trasie Ondraszek z Małego Skrzycznego? Będę wdzięczny za informacje.

Edytowane przez alinoe73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk GAT

Niebieska do czyrnej w kilku miejscach drobne kamyczki :( Bieńkula tak skrzętnie przygotowywana przez tydzień dziś otwarta.. do połowy fajnie, prócz kilka luźnych kamieni , druga połowa jedno wielkie lodowisko z grudami.

Czerwona do czyrnej masa kamorków :(

Mam nadzieje ze to wszystko się zmieni przy obecnym opadzie śniegu i dobrym przygotowaniu... hehe trzeba mieć marzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z Was jeździł w Strzyżowie? Wybieram sie tam służbowo w połowie stycznia i oczywiście nie byłabym soba gdybym nie skorzystała z okazji i nie zabrała nart :) Szykuje się weekend w Oaza Ski, ale zastanawiam się jakie tam warunki?

Stok jest bardzo dobry,aczkolwiek niezbyt długi,kawałęk płąski i potem ścianka do samego dołu,ze śnieżeniem raczej nie mieli problemów i przygotowywali dobrze,bywam tam 2 razy w sezonie na zawodach i wrażenie raczej pozytywne.Oczywiście kataklizm deszczowy mógłby to zmienić.Spytaj mnie z niewielkim wyprzedzeniem,bo mam tam znajomych.

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Rzykach wieczorem. Warunki świetne, ludków znośnie, bez dużych kolejek. Trasy świetnie przygotowane, a szczególnie część górnej pod linią krzesła. Był tam lekki puszek i świetnie można było poćwiczyć jazdę na krawędziach.

Pogoda nie dopisała, bo sypało a ja nie mam gogli. Jednak wyjazd udany :cool:

Znalazłem dwa kamienie!! Jako porządny narciarz jeden wyrzuciłem poza trasę, ale drugi leżał przy trasie orczyka, więc nie dałem rady :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Rzykach wieczorem. Warunki świetne, ludków znośnie, bez dużych kolejek. Trasy świetnie przygotowane, a szczególnie część górnej pod linią krzesła. Był tam lekki puszek i świetnie można było poćwiczyć jazdę na krawędziach.

Pogoda nie dopisała, bo sypało a ja nie mam gogli. Jednak wyjazd udany :cool:

Znalazłem dwa kamienie!! Jako porządny narciarz jeden wyrzuciłem poza trasę, ale drugi leżał przy trasie orczyka, więc nie dałem rady :D

No popatrz też byłem od 18 do 21 tu mogę potwierdzić najlepsze warunki z dotychczasowych, jakie tam zastałem w tym sezonie.

A tak na marginesie to się musimy kiedyś zgadać na małe WZF, bo pewnie się mijamy na trasie, mnie łatwo rozpoznać, bo kask mam w płomienie z przodu no i na kijkach nalepki skionline.pl hehe teraz przestałem być anonimowy dla forowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe ciche

warunki b.dobre, duży stok otwarty ale z tego co widzę to nie na całej szerokości (jestem tu pierwszy raz) orczyk otwarty od wczoraj, armaty chodzą cały czas (wczoraj i piątek mróz 15 stopni dzisiaj cieplej, słonecznie ale zaczyna wiać)

Edytowane przez ts221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk GAT

Dzisiaj na trasach z Hali Skrzyczeńskiej do Soliska, na Golgocie oraz na trasie przy tym małym wyciągu powyżej Golgoty warunki były bardzo dobre. Minerałów zero. Niestety wiatr w górnych partiach był bardzo mocny i na bardziej płaskich odcinkach niemalże zatrzymywał. Małe Skrzyczne z powodu wiatru zamknięte. Juliany zamknięte podobno do wtorku. Do wyciągów podchodziło się z marszu lub kolejka na 2-3 minuty.

Do Czyrnej nie zjeżdżałem z powodu informacji o minerałach.

W Bielsku wiatr i zamieć takie, że pieszych przesuwa i momentami ledwo co widać chociaż słońce świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ski Park Magura - 18 grudniaJak to podczas promocji bywa, ludzi od groma. Ja na szczęście w nieszczęściu pojawiłem się po 15. Jazda przez chwilę na czuja, ponieważ oświetlenie włączono dopiero o 16:15. Miało to również swoje plusy z tego zwględu, że na stoku zrobiło się luźniej. Stok przygotowany bardzo twardo praktycznie na całej dłgości, jedynie bokami nieco luźniejszy i miększy śnieg. Dojazd do wyciągu jak i zjazd z niego, na dobrą ocenę raczej nie zasługiwał. Na końcu stoku spore muldu i nierówności, natomiast na początku przetarcia i kamienie, czego skutkiem było min. takie coś attachment.php?attachmentid=1566&stc=1&d=1292773826. O organizacji rownież nie można powiedzieć za wiele dobrego. Parking a raczej jego brak -fatalnie. Auta musiały być parkowane przy drodze, a o minięciu się nie było mowy. Trasa raczej nie wyglada na poszerzoną. Mimo iż wyciag chodzi na pierwszym biegu, na stoku bywało tłoczno. Jak udało mi się dowiedzieć, jest konflikt na linii Lasy - Ski Park Magura, przez co nie dostali zezwolenia na wycinkę nowej trasy i otwarcie starej nartostrady.

drast.jpg

drast.jpg.bfb15fe2adbd4ca6a0256d1f519bc0de.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...