Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Są jakieś szanse, żeby jutro rano pojeździć gdzieś w spokoju w okolicach BB? Tak żeby nie było zbyt dużo narodu? Co polecacie?

Na kamerce bylo widać ,że w Nowej Osadzie intensywnie naśnieżają i ta stacja ma w Wiśle najlepsze warunki. Na Czantorii w Ustroniu Polanie dalej trudne i na widoku z kamerki mam tylko kolorowe plamy. Jeszcze Stożek też chyba niezle.W Szczyrku odkąd jeżdzę na nartach ( 3 sezon) jeszcze nie bylem i po tym co poczytałem na Forum nie interesuje mnie ten rejon narciarsko. Ja jadę w czwartek . Chyba N.O. no chyba ,że na Czantorii sie poprawi. Ludzi będzie wszedzie masa( ferie), ale w weekend masa razy 2 czyli dwie masy. Ja jeżdzę tylko do Wisły lub Ustronia ,ale nie chwaląc się byłem w grudniu na nartach we Włoszech.(dolina aosty).Pierwszy raz .Daleko ale ODLOTOWO.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętokrzyskie Nartowanie

Po, prawie, dwu tygodniowej przerwie i odwilży przyszła pora na małe świętokrzyskie nartowanie.

Początkowy plan był taki, że odbędzie się małe WZF Regionu, czyli: ja, Hucu i KP. Niestety wczoraj popołudniu okazało się, że Marek dostał telefon...i dzisiaj popłynął w Rejs...wróci za dwa miesiące...

Trochę mu współczuję - no ale za piątkowy dzień dla Hucu należą się Gratulacje.

Wczoraj wieczorem wziął udział w Kieleckim Family Cup, które były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Świętokrzyskiego.

W Mistrzostwach Regionu - zajął 3 miejsce.

Wielkie Gratulacje.

W klasyfikacji Family Cup - zajął 5 miejsce...i oczywiście, również wielkie Gratulacje (ech gdyby miał Gumę :D :D:D)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Wieczorna narada z KP i wybór padł na Niestachów, w którym meldujemy się z samego rana.

c958b55777396a71med.jpg

Delikatny mróz -1, stok wyratrakowany, ludzi mało - jazda.

Przez ok godzinę jest twardo i nawet nieźle. Później niestety zaczyna się robić miękko a podłoże przeradza się w cukier, potem żółty cukier.

22fcf6e18cad5033med.jpg

Ponieważ z KP się nie znamy - znakiem rozpoznawczym jest Forumowe logo:

d6cf5fb6bbdc3bd2med.jpg

Krzysiek dosyć szybko mnie rozpoznaje i szusujemy razem ucinając sobie krótkie pogawędki.

Krótka przerwa na kawę i powrót do jazdy.

Narciarzy zaczyna przybywać.

Jeździmy jakiś czas, następuje wspólna Fota na forum...

a51f48d3c134ab7emed.jpg

...po czym KP zawija się.

Mi zostaje na karcie jeden zjazd i początkowo również mam w planach kończyć...

...ale głód jazdy jest silniejszy - dokupuję 10 zjazdów.

Kończę o 14 z myślą, że jutro rano powtórka w "Krainie Dinozaurów".

Dzięki KP za wspólne nartowanie. Myślę, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję :)

Na zakończenie krótka informacja - W Regionie Świętokrzyskim czynnych jest obecnie 5 Ośrodków: Telegraf, Stadion, Tumlin, Niestachów oraz Bałtów.

Dla zainteresowanych odwiedzeniem naszych stron - średnia cena jednego zjazdu - to 3zł...niestety bardzo drogo.

Cztery godziny szusowania kosztuje tyle co karnet całodniowy w innych, polskich górskich "Ski Arenach".

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieleckie Family Cup...;) TAKIE TO TROCHE BLISKIE:rolleyes:;)

zresztą dobrze jest miec logo;) tak to przynajmniej wiadomo kto na stoku jeździ. Relacja bardzo wyczerpujaca, zdjecia ładne, ale słoneczka to chyba dzis nie zawiele było:rolleyes:tam u Ciebie.

jutro i ja na wieczorne narty jadę do Szczyrku, woła mnie Skrzyczne, a mi zawsze tak jakos nie podrodzę:o czas sprawdzić jak to na nim zimą, przyznam szczerze tak blisko a tam nigdy nie bylam:(

Edytowane przez Ewa78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to tam nic nie chodzi ? wieczorem tylko golgota?

No w COS nic nie chodzi,no może struże... ;):P Teraz to tam tylko FIS otwarty,oczywiście tylko w dzień.

W GAT wieczorem można pojeździć na Golgocie i po przeciwnej stronie na trasie nr. 7 na jej pierwszym odcinku od dołu.Dla pocieszenie dodam,że zazwyczaj ratrakują Golgotę przed wieczorną jazdą. :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COS - ze tak spytam Centralny Ośrodek Szczyrk:rolleyes::eek

Dokładnie!Tutaj masz ich stronkę i info w temacie warunki narciarskie.Polecam FIS-a,trasa jest bardzo fajna i... nie specjalnie trudna.Jest to skansen,ale mimo wszystko warto tam zajrzeć. :rolleyes:

oki, dzięki za info, niestety o pewnych osrodkach Gat wszytkiego w necie, nie wyczytasz:rolleyes:

Dzięki temu Forum możesz dowiedzieć się więcej,zwłaszcza o jakości oferowanych tam usług... ;) Eseje by pisać. ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!Tutaj masz ich stronkę i info w temacie warunki narciarskie.Polecam FIS-a,trasa jest bardzo fajna i... nie specjalnie trudna.Jest to skansen,ale mimo wszystko warto tam zajrzeć. :rolleyes:

hmmm szczerze ten skrót COS - zwyczajnie tak strzeliłam, o Korbielowie moge gadać, pisać, o Skrzyczne zachaczyłam tylko z buta w letnie pory za stronke dziekuje zatem, że tak powiem bym nie wpadła na ten adres:rolleyes:

skansen..no wiesz fajnie jest pisac o Alpach, Dolomitach...nie kazdy moze tak skoczyć sobie... skanseny pamietaj maja swój urok:p

Dzięki temu Forum możesz dowiedzieć się więcej,zwłaszcza o jakości oferowanych tam usług... ;) Eseje by pisać. ;):P

no tak eseje:) albo tragifarse:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm szczerze ten skrót COS - zwyczajnie tak strzeliłam, o Korbielowie moge gadać, pisać, o Skrzyczne zachaczyłam tylko z buta w letnie pory za stronke dziekuje zatem, że tak powiem bym nie wpadła na ten adres:rolleyes:

skansen..no wiesz fajnie jest pisac o Alpach, Dolomitach...nie kazdy moze tak skoczyć sobie... skanseny pamietaj maja swój urok:p

Skrzyczne ma podobny klimat jak Pilsko,ja lubię tam bywać. :rolleyes: Skansen - owszem,ale fajnie tam pośmigać i absolutnie nie odradzam i nie marudzę!Trza poczekać na koniec ferii i zawitać,jest po co! :cool: To nie Alpy,Dolomity - te i tak widziałem jedynie zza okna samochodu lub z samolotu - ale są chwile,które się pamięta i wspomina... :rolleyes::cool: Są zdjęcia z kwietnia w mojej galerii.

Moja recepta na Skrzyczne:

Przy okazji kupujemy jeden wyjazd w tygodniu,bez kolejek!Przyjeżdżamy wcześnie,bardzo wcześnie!Jeśli chodniki nie będą zaśnieżone,to zaparkujesz za darmo,jeśli nie to parkuj pod pensjonatem - lepiej dać dychę za dzień niż 2 zeta za godz.!Będąc przed ósmą,idziemy prosto na krzesełko,jak masz choć punkty na jeden wyjazd to pojedziesz,bo wpuszczają przed ósmą.U góry wykupujesz tyle wyjazdów(bądź czasówkę),ile potrzebujesz i bez kolejek.Dalej kierujesz się na FIS-a i sobie śmigasz.Tam też na dole jest kasa i bez stania dokupisz co trzeba.

Pozostaje mi życzyć miłych szusów! ;)

no tak eseje:) albo tragifarse:)

GAT mocno pracuję,żebym miał o czym pisać i... wspominać. :eek:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałtów po odwilży...Narty + Zwierzaki

Drugi weekendowy dzień zaczął się wczesną pobudką.

Postanowiłem kolejny raz odwiedzić miejscowość znaną z Dinozaurów - Bałtów (poprzednia relacja z filmikiem: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=12260).

Za oknem śnieg, na samochodzie 3 cm puchu, temperatura -2, na drodze śliździutko.

W Szwajcarii jestem punktualnie o 9 - tu też pada.

Narciarzy jest niewielu...jak ja lubię puste Stoki...

f5c46d417f441a2cmed.jpg

Pod świeżym puchem warstwa bardzo mocno ubitego śniego-lodu.

Jest szybko...jest tak jak Tygryski lubią najbardziej...

W górnej części niestety nie ma tych 50 cm pokrywy (strona Ośrodka tak podaje: http://www.szwajcariabaltowska.pl/index.php).

Są widoczne skutki panującej odwilży w formie przetarć:

edab0b5a1617ea12med.jpg

Nawiązując do wątku: "Kupujemy?" na poniższej fotce, druga, łagodniejsza bałtowska Trasa - w tle piękny dom jednego z pomysłodawców, współwłaścicieli Tutejszych Atrakcji - Biznes kręci się tu cały rok (patrz link z poprzedniej relacji).

6c2f0f3d269b5655med.jpg

Widoczek na Oślą Łączkę, Ptaszarnię i przybyły tego roku Telebim reklamowy:

43426965944f1dbfmed.jpg

Kucyk + Rollercoaster

b39f14addaff8befmed.jpg

Jeszcze jeden widoczek na Zwierzyniec.

Osiłki witają Panią, która niesie śniadanko...ale się po Oślemu głośno darły...

a5589220d4407685med.jpg

...tak głośno, że Wilki wyszły ze swojej Jamy (na zdjęciu prawie niewidoczne szare kropeczki):

cc8ce39e2a438d5dmed.jpg

Przy "górnej stacji", na Safari widoczne dzisiaj były tylko konie...

9a9f0bab39b2239cmed.jpg

...Daniele, Jelenie, Sarny, Dziki, włochate Wielbłądy i inni tutejsi mieszkańcy albo jeszcze spały w swoich "domkach" albo znudzeni widokiem szusujących Narciarzy poszły sobie.

Tylko Struś miał ochotę wskoczyć na Talerzyk...

5741fe25d73297fdmed.jpg

Cztery godziny jazdy non stop zrobiły swoje - sterałem się i częściowo Poodwilżowy Nartogłód został ugaszony.

Skionline w Szwajcarii Bałtowskiej

2c15d01769f3af0emed.jpg

marboru

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KorbielówWitam!Z racji bliskości geograficznej i wrodzonego lenistwa odwiedziłem dzisiaj Korbielów - trochę się bałem bo ferie, niedziela i wogóle słaba zima, ale co mi tam ;-)Okazało się, że warunki (na "Buczynce") były po prostu świetne! Mimo groźnie wyglądającej tabliczki na wjeździe na drugi wyciąg "trudne warunki...jazda na własną odpowiedzialność" trasa przygotowana bardzo fajnie. O 8:00 rano nie było prawie nikogo, w szczycie o 14:00 jeździło może z 50-60 osób. Jak ktoś ma wolne w tygodniu i nie ma awersji do orczyka to polecam pojechać z rana, można sobie fajnie poszusować.Aha, na 1-szym wyciągu (tam nie jeździłem) było trochę zlodzeń i dosyć nieprzyjemnych głazów lodowych - armatki śnieżą cały czas i chyba trochę źle to wyratrakowali.

20110123037.jpg

20110123039.jpg

20110123037.jpg.5ac9e6b36ce8696cc2869bd13800d3ca.jpg

20110123039.jpg.5eb1b136717b3ea97c5e42c76d0b4255.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z racji bliskości geograficznej i wrodzonego lenistwa odwiedziłem dzisiaj Korbielów - trochę się bałem bo ferie, niedziela i wogóle słaba zima, ale co mi tam ;-)

Okazało się, że warunki (na "Buczynce") były po prostu świetne! .

no to pewnie gdzies tam sie mijalismy:) jedyne czego brakowało to słoneczka:)

miałam jechac na wieczorna jazdę na Golgotę bo bałam sie Korbielowa, własnie ze wzgledu na czas, niedziela i ferie...a tu zaskoczenie, totalne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyczne ma podobny klimat jak Pilsko,ja lubię tam bywać. :rolleyes: Skansen - owszem,ale fajnie tam pośmigać i absolutnie nie odradzam i nie marudzę!Trza poczekać na koniec ferii i zawitać,jest po co! :cool: To nie Alpy,Dolomity - te i tak widziałem jedynie zza okna samochodu lub z samolotu - ale są chwile,które się pamięta i wspomina... :rolleyes::cool: Są zdjęcia z kwietnia w mojej galerii.

Moja recepta na Skrzyczne:

Przy okazji kupujemy jeden wyjazd w tygodniu,bez kolejek!Przyjeżdżamy wcześnie,bardzo wcześnie!Jeśli chodniki nie będą zaśnieżone,to zaparkujesz za darmo,jeśli nie to parkuj pod pensjonatem - lepiej dać dychę za dzień niż 2 zeta za godz.!Będąc przed ósmą,idziemy prosto na krzesełko,jak masz choć punkty na jeden wyjazd to pojedziesz,bo wpuszczają przed ósmą.U góry wykupujesz tyle wyjazdów(bądź czasówkę),ile potrzebujesz i bez kolejek.Dalej kierujesz się na FIS-a i sobie śmigasz.Tam też na dole jest kasa i bez stania dokupisz co trzeba.

Pozostaje mi życzyć miłych szusów! ;)

GAT mocno pracuję,żebym miał o czym pisać i... wspominać. :eek:

Korzystam z Twojej podpowiedzi, więc wybrałam sie w nd do Korbielowa,było bardzo dobrze, pusto, spokojnie, nie do wiary.. warunki tez ok. Bo kamieni bardzo, bardzo mało:) Skrzyczne zostawię sobie tak jak radziś w tygodniu, moze sroda:) w końcu nowy rok i urlopu mam duzo.

Jazda nocna jest ok, tak jak na Golgote sie wybrać.

Ale jednak rano jest chyba duzo lepiej, przy dobrej pogodzie, można również się trochę porozglądać, zobaczyc Pilsko i Babia z innego pt widzenia ze Skrzycznego:) zatem postanowione.

w Korbielowie zawsze na dole sa kolejki do kasy, więc warto sobie załadowac na Szczawinach.

Niech sobie będa te skanseny, swojski klimat, na Pilsko mozna sie wybrac tak jak piszesz w kwietniu iśc na szczyt z nartami, bachnąc piwko, polezec w słoneczku, na szczycie jest wiele miejsc by się zaszyć i odpowczywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem w sobotę rano Zagroń w Istebnej. Warunki fatalne, lód, przetarcia w górnej części trasy, dół trochę lepiej. Do tego zamknięta połowa trasy u góry (zawody grupy żywiec). Jazda w miarę bez kolejek, ale przez dużą przepustowość ogromny tłok. Zwinąłem się około 13, i miałem ochotę powiedzieć tym, którzy właśnie kupowali karnety na jazdę 13-17: ludzie uciekajcie, tracicie kasę.

Już nie pojadę tak daleko jeśli nie będę pewny tego co mogę zastać na stoku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem w sobotę rano Zagroń w Istebnej. Warunki fatalne, lód, przetarcia w górnej części trasy, dół trochę lepiej. Do tego zamknięta połowa trasy u góry (zawody grupy żywiec). Jazda w miarę bez kolejek, ale przez dużą przepustowość ogromny tłok. Zwinąłem się około 13, i miałem ochotę powiedzieć tym, którzy właśnie kupowali karnety na jazdę 13-17: ludzie uciekajcie, tracicie kasę.

Już nie pojadę tak daleko jeśli nie będę pewny tego co mogę zastać na stoku...

jak chcesz pojeździć to tylko Sihelne masz tam raptem 50KM jakaś godzina jazdy , wczoraj tam byłem warunki idealne zero minerałów jazda na okrągło

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra - poniedziałek

Przyjechałem tu pierwszy raz w życiu.

Wczoraj pogoda była idealna. Słoneczko i lekki mrozik. Dwie trasy czerwone naśnieżone i przygotowane bardzo dobrze. Zero minerałów, w niektórych stromszych miejscach twardo. Narciarzy mało, niektóre krzesła jeżdżą puste.

W przygotowaniu jest (intensywnie śnieżą) trzecia czerwona trasa.

Mam nadzieję, że tak fajnie będzie do końca tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie może ruszy cały ośrodek na Pilsku!

Znalazłem taki komunikat na stronce GAT:

"Z uwagi na poprawiające się warunki śnieżne w rejonie Hali Miziowej, od czwartku (27.01.2011 r.) planowane jest otwarcie całego Ośrodka dla ruchu narciarskiego!"

Tylko jakie te warunki będą u góry... przemiał mineralny czy rzeczywiście dobre warunki narciarskie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki komunikat na stronce GAT:

"Z uwagi na poprawiające się warunki śnieżne w rejonie Hali Miziowej, od czwartku (27.01.2011 r.) planowane jest otwarcie całego Ośrodka dla ruchu narciarskiego!"

Tylko jakie te warunki będą u góry... przemiał mineralny czy rzeczywiście dobre warunki narciarskie? ;)

Ja Ci powiem ze kamienie na bank bedą, sniegu nie ma duzo, na górze. Dzis jeszcze wiatr, dość silnie wieje, na bank wywieje...:rolleyes: ale cieszy mnie to bardzo, bo Miziowa zbyt długo stała...

Edytowane przez Ewa78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem ze kamienie na bank bedą, sniegu nie ma duzo, na górze. Dzis jeszcze wiatr, dość silnie wieje, na bank wywieje...:rolleyes: ale cieszy mnie to bardzo, bo Miziowa zbyt długo stała...

Na razie na kamerkach to blado wygląda,przynajmniej na kopcu,ale jak się postarają,to może "piątka" będzie przyzwoicie przygotowana. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na kamerkach to blado wygląda,przynajmniej na kopcu,ale jak się postarają,to może "piątka" będzie przyzwoicie przygotowana. :rolleyes:

ściśle mówiąc potrafia kamerki dopowiednio ustawić:rolleyes:by ładnie wygladało. Jutro ma padać, kazda ilość białego puchu wskazana, wyczekiwana:) trzeba sprawdzić:cool:te warunki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskidy ?

Witam,zwracam sie z prośbą o info. jak wyglada sytuacja na Nowej Osadzie .lub na złotym groniu w Istebnej ,Cienków ,klepki dokładnie chodzi mi czas oczekiwania w kolejce do wyciagu jutro sie wybieram rodzinką i nie wiem ile tłuma sie spodziewac :confused: ewentualnie jak trasy są przygotowane

może ktoś był dzisiaj ??

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk - Golgota

Wybrałem się wczoraj testowo na Golgotę na wieczorną jazdę.. i tak potestowałem że do dzisiaj to czuję (zmęczenie). Warunki wyśmienite, zero kamieni, przetarć czy lodu. Śniegu wystarczająco, armatki nonstop.

Na minus - troszke grudek lodowych w okolicach armatek, ale nie przeszkadzało to w cięciu na krawędzi od samej góry na sam dół.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...