Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Też dziś byłem w Sczyrku, ale niestety dopiero od godziny 10:00. Tak jak napisał kemyR trzeba mieć ostre krawędzie bo dużo lody się pokazało. Myślałem że te warunki będą się poprawiać, bo w środę i czwartek było dobrze, dziś jednak dużo lodu. Wniosek taki, że trzeba wcześnie wstać i z rana od godziny 8:00 jest najpewniej trafić dobre warunki!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś byłem w Sczyrku, ale niestety dopiero od godziny 10:00. Tak jak napisał kemyR trzeba mieć ostre krawędzie bo dużo lody się pokazało. Myślałem że te warunki będą się poprawiać, bo w środę i czwartek było dobrze, dziś jednak dużo lodu. Wniosek taki, że trzeba wcześnie wstać i z rana od godziny 8:00 jest najpewniej trafić dobre warunki!

Pozdrawiam

Bo kto rano wstaje temu Pan Bóg daje!! Zawsze z rana jest najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę odwiedziłem Dwie Doliny. Pogoda rewelacyjna, więc i warunki do nartowania wspaniałe. Stoki twarde, ale nie na beton. Miejscami cienka warstwa świeżego śniegu z armetek, po którym również jeździło się świetnie. Po przeprowdzonym przez kilka dni rozpoznaniu (obserwacja kamerek), nie oczekwiałem tłumów w DD. Tak też się stało, kolejek brak, ewentualnie 2-3 min do orczyka. Sądzę, że może to być również spowodowane wyższymi cenami za karnet, porównując je do okolicznych stacji.

Teraz chwila prawdy -ferie w małopolsce- zobaczymy jak z klientelą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wybraliśmy się do Istebnej - Zagron. Jazda 18-21 za 35 zł, zjechałem 14 razy. Na plus mogę zaliczyć to że było mało ludzi i można było cały czas jeździć. Warunki, porażka twardo, muldy, trzeba było uważać na krzaki wystające ze śniegu trochę dalej od wyciągu ( na fotce po prawej). Dodatkowo można było wpaść na bryły lodu, wręcz miałem wrażenie, że przejechałem po kamieniach. Największy minus, duża ilość ludzi nie umiejących jeździć, a jeżdżących na krechę.

daae245e88ea8790m.jpg

Kusi bo tanio, ale NIE POLECAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heretyk

Zawoja Mosorny Groń

Polecam wszystkim dla których nie jest to za daleko, górka pięknie przygotowywana, kolejki umiarkowane. Odstraszają tylko ceny w restauracjach, ale może nie każdego. Nie jeżdżę w dni wolne więc nie wiem jak tam jest wtedy. Na zboczu spotkałem nieodpowiedzialnych rodziców uczących jeździć swoje pociechy, na czerwonej trasie, dla zaawansowanych narciarzy??

Parking jeszcze darmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluszkowce - Niedziela 30.01.2011:

Jazda od 8-13 przy początkowym mrozie -21, a później w pełnym słońcu.

W stacji bez zmian, bardzo dobre przygotowanie tras. Niestety z rana zepsuty był orczyk przy niebieskiej, co skutecznie i szybko przyblokowało kanapę (3-7minut stania).

Po godzinie 10 niebieska oblężona, a obie czerwone puste.

Aż prosi się o dedykowany wyciąg je obsługujący. Najlepiej jakiś niemiły orczyk, żeby za dużo ludzi nim się do góry nie pchało;).

ps.w temacie odkupywania/odsprzedawania/użyczania karnetów: wyraźna informacja przy krześle iż kartą terminową może posługiwać się wyłącznie jedna osoba.

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem w jurgowie.. ludzi malo, max 5min stania do krzesla, orczyk praktycznie bez kolejek (ja nie trafialem na nie a jesli juz to 3-5 os przede mna). warunki bardzo fajne, stok dobrze przygotowany. z czasem sie pogarszalo ale i tak wyjazd bardzo udany:)))

Dobrze wiedzieć, wybieramy się na weekend w te okolice 11-13 luty i chcemy właśnie odwiedzić Jurgów :)

Jak widać warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kemyR wczoraj byłem na tych samych traskach w Szczyrku i mój opis sytuacji jest identyczny. Ludzie mają już tak złą opinię o Szczyrku, że na stokach nawet w najładniejszą pogodę w weekend jest pustawo. Np. do wyciągu na Golgotę to niekiedy wczoraj (sobota)j przez dłuższe chwile nie było ani jednego narciarza.

Tak ostatnio zachwalacie Szczyrk, że zaczyna kusić i może "od obrażę" się :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralem sie na popoludniowke do Szczyrku 30.01.2011, skuszony podgladem z kamerek. Pogoda była wysmienita.

Start od 13 do 15.30, warunki na trasach szkoda slów, lód, lód , lód, nawet naostrzone krawedzie nie pozwalaly na swobodną jazde. DO karnetu na popoludniówke powinni dodawac łyżwy. Trasy przetarte, an srodku, na bokach na całej rozciągłosci, pod warstwa sztucznego sniegu zywy lód. Zacznę od prawej strony, na Pośrednim czerwona trasa lód i zwały sztucznego śniegu - nie do jazdy. Niebieska i zielona można było jezdzic zmrozony snieg. Golgota - lód w większosci, z 30% dodatkiem zmrozonego sniegu, nie do jazdy. W solisku pdoobnie lód zmrozony sniego pół na pół. Z małego skrzycznego to samo lod zmrozony snieg. W czyrnej połowa tras nieczynna tylko otwarta Binkula, o 15 nie było mozliwosci zjazdu cala trasa pokryta warstwa lodu - tragedia.

Byc moze na rannej jezdzie warunki byly lepsze.

Kolejek do wyciągow nie było, tylko tłumy na Solisku i pośrednim.

Jednym słowem lepiej poczekać na większe opady śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatry

Ostatni tydzień spędziłam w Zakopanem.W tym roku postanowiliśmy zwiedzić te najbardziej rozreklamowane stoki.Mamy w swojej grupie narciarzy o różnych umiejętnościach .Pierwszy dzień Małe Ciche.Trasa długa raczej łatwa ,przy orczyku troszke lepsze wrażenia ale muszę przyznać ,przygotowana super.Armatki chodziły cały czas a kolejki...wieczorkiem naprawdę lużno.Minus to brak ratrakowania w ciągu dnia ale było fajnie.Następnie Rusiński.Dla mnie sporo przereklamowany.Stok dla początkujących nie można było się rozpędzić ale naszym dzieciakom odpowiadało.Jeden dzień spędziliśmy w Jurgowie.Trasy ciekawe ,mięśnie się rozgrzały ale na nową czarną się nie odwarzyłam.Słabe troszke zaplecze gastronomiczne,ale widać że się rozbudowywują.:)Na koniec wieczór (to próba dla umiejętności) na Harendzie .Naprawdę trzeba się napracować ale wrażenia niesamowite i niezapomniane.:):):)Ogólnie wypad był bardzo udany.Ceny wszędzie takie same oczywiście za duże:(:(Ale jestem zadowolona:D:):)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

zastanawiam się nad jutrzejszym wypadem w nasze Beskidy. Do wyboru mam Szczyrk- Solisko lub Stożek w Wiśle. Na Stożku jeszcze nigdy nie byłem i nie wiem jak u nich wygląda przygotowanie tras. Można liczyć na sztruksik i w miarę puste stoki? Gdzieś tam prześwituje mi jeszcze Soszów, ale ich ceny mnie odstraszają..

Co polecacie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

zastanawiam się nad jutrzejszym wypadem w nasze Beskidy. Do wyboru mam Szczyrk- Solisko lub Stożek w Wiśle. Na Stożku jeszcze nigdy nie byłem i nie wiem jak u nich wygląda przygotowanie tras. Można liczyć na sztruksik i w miarę puste stoki? Gdzieś tam prześwituje mi jeszcze Soszów, ale ich ceny mnie odstraszają..

Co polecacie? :D

Na Stożku na 100% nie będzie dużo ludzi,tutaj masz moją relację z piątku.A jak klikniesz na moje zdjęcia,to wyskoczą Ci jako pierwsze ze Stożka. :)

Co do Soliska,to pozostawiam temat osobą,które tam ostatnio były. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soszówostatecznie zdecydowałem się na Soszów. Dojazd pod ośrodek o 7.30 i byłem drugim samochodem. Na początek 5zł, co w porównaniu z 10zł ze Szczyrku wydaje się prawe darmowym parkingiem:p. Później spokojne przebranie się, kupno karnetów, skorzystanie ze schludnej toalety i chwila oczekiwania na uruchomienie wyciągu. Pierwsze wrażenie ośrodka bardzo dobre, słoneczko się uśmiecha, trasy też (widoczny sztruksik):) tylko ten podjazd.. nie wyobrażam sobie tego po śniegu:eek: . Karnet 8-12 55zł, co jest ceną w miarę przyzwoitą. Trasy przygotowane dobrze: poranny sztruksik, trochę zniwelowany przez ogólnie twardą nawierzchnię. Niestety odczuwalne były breje poratrakowe, które po 2-3 godzinach stopniowo zanikły. Na minus wyratrakowanie tylko trasy pod wyciągiem. Czarna cała w lodzie, Niebieska na górze, nie równa. A szkoda, bo jest bardzo szeroka i przyjemna.dołączam zdjęcia krajobrazów, na drugim jeśli ktoś ma dobre oko to dostrzeże tatry:)trasie zdjęć nie zrobiłem, ale nagrałem filmik ze swoją jazdą który umieszczę

IMG_0137.jpg

IMG_0143.jpg

IMG_0137.jpg.c43d6f298ad76508945bd391500f602b.jpg

IMG_0143.jpg.b089bd25cde9225e6d49398f95dd4aba.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie zdecydowałem się na Soszów. Dojazd pod ośrodek o 7.30 i byłem drugim samochodem. Na początek 5zł, co w porównaniu z 10zł ze Szczyrku wydaje się prawe darmowym parkingiem:p. Później spokojne przebranie się, kupno karnetów, skorzystanie ze schludnej toalety i chwila oczekiwania na uruchomienie wyciągu. Pierwsze wrażenie ośrodka bardzo dobre, słoneczko się uśmiecha, trasy też (widoczny sztruksik):) tylko ten podjazd.. nie wyobrażam sobie tego po śniegu:eek: . Karnet 8-12 55zł, co jest ceną w miarę przyzwoitą. Trasy przygotowane dobrze: poranny sztruksik, trochę zniwelowany przez ogólnie twardą nawierzchnię. Niestety odczuwalne były breje poratrakowe, które po 2-3 godzinach stopniowo zanikły. Na minus wyratrakowanie tylko trasy pod wyciągiem. Czarna cała w lodzie, Niebieska na górze, nie równa. A szkoda, bo jest bardzo szeroka i przyjemna.

dołączam zdjęcia krajobrazów, na drugim jeśli ktoś ma dobre oko to dostrzeże tatry:)

trasie zdjęć nie zrobiłem, ale nagrałem filmik ze swoją jazdą który umieszczę

aaa. kolejek do wyciągów brak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jechać do szczyrku dzisiaj ale zachorowałem.

Jak sądzicie będzie jeszcze po co jechać do szczyrku gat w wtorek lub środę czy przy takiej temperaturze (http://www.twojapogoda.pl/polska/slaskie/szczyrk)będzie ciężko może lepiej nie ryzykować i pojechać w sobotę choć jestem ogólnie negatywnie nastawiony do weekendów ?

Edytowane przez viruss3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...