Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

A są jakies przetarcia czy kamienie? Kupiłem nowe narty i szkoda mi ich trochę... a na pilsku różnie bywa z tymi warunkami. Mam zamiar jutro się gdzieś wybrać pośmigać i zastanawiam się... Góra Pilska czy Żar...?

Na Pilsku u góry powinno być dobrze, a na Żarze doskonale. Można chyba śmiało powiedzieć, że warunki są na Żarze zawsze są dobre.

Ale nie musisz jechać na Żar, bo ja nie chcę w kolejkach stać przez Ciebie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie jest aż tyle że pół wagonika zajmę :P Przejeżdżałem jakies 2 godziny temu obok Żaru i śnieżyli na całego więc z rana będzie pięknie...

Byłeś tam możę jakoś ostatnio na dniach? Myślisz że będzie sporo ludzi jutro?

Muszę Ci powiedzieć, że z tego co wiem z relacji znajomych (byli we wtorek rano) warunki są wyśmienite. Z reguły wybierałem się tam wieczorami w środę i czwartek i ludzi nigdy nie było dużo. Jednego razu w środę tylko do wagonu wchodziło się na "styk", ale to było przed trzema królami i w związku z tym czwartek był wolny, więc więcej narodu wylęgło.

Jeśli jedziesz jutro rano to zastaniesz idealne warunki w mojej opinii, wieczór kiedy ja jeździłem z reguły nigdy nie było źle, mimo, że nie ma ratrakowania w godzinach popołudniowych. I jakoś się przekonałem do informacji na stronie PKLu: jeśli piszą że warunki są bardzo dobre, to takie są i nie ma tutaj żadnej ściemy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beskidach warunki na trasach narciarskich są dobre i bardzo dobre - poinformowali w czwartek właściciele ośrodków. W górach jest mroźno i słonecznie.

Niepokojąco jest to "mroźno"... :P

zwłaszcza przy obowiązujących temperaturach na nizinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brenna, Ustroń, Wisła

z ostatniego tygodnia

istotna informacja dla rodzicow - zawsze z 7-letnia cora, ktora juz radzi sobie na czerwonych trasach, ale jeszcze ma daleko do gigantowca

Wisła Cieńków

ludzi duzo, trasa czynna tylko wzdluz krzesla, warunki jak wszedzie, gdzie duza obsada stoku - lod przykryty chemicznym sniegiem do poludnia, potem walka na lodowisku wsrod zasp i kamieni, wasko, ok. 15.30 ratrak poprawil troche warunki w gornym odcinku trasy, ale trwalo to 2 przejazdy krzeslem (marnuje sie troche karnet czasowy), frajdy raczej nie ma

parking 5 zeta

Wisła Klepki (naprzeciwko Cienkowa, przez ulice) - talerz ok. 600 m, trasa szeroka po polach, wiec nie ma kamieni, nie mam lodu, lagodna, ale przy dobrej predkosci mozna sobie pocwiczyc i doskonalic wszystkie techniki, stok idealny dla dzieciakow, ludzi znacznie mniej niz na Cienkowie

www.klepki.wisla.pl

parking pod cienkowem albo ichniejszy, ale nie wiem ile

Ustron Czntoria (bez dzieciaka, na typowe wymeczenie) - krzeslo, poczatek koniecznie rano (jezdza od 8.30), bilet czasowy na 3 godziny, jazda na okraglo, na pelnej predkosci lub smiganie, bez przerw - mozna sie wyjezdzic; lodowisko wychodzi, zawlaszcza na gornym przewezeniu okolo poludnia, zaczyna byc duzy ruch i niestety duzo kontuzjowanych osob

korzystam z darmowego parkingu pod dworcem pkp

Korbielow - Baba wrazenia z niedzieli - ok. 9.00 zaczyna sie duzy ruch, krzeselka dwouosobowe bardzo wolne, kobieta w kasie jeszcze wolniejsza, utworzyly sie wiec bardzo dlugie kolejki do kasy i wyciagu (czasowki sie nie oplacaja), trasa krotka, troche urozmaicona, ale zaludniona i oblodzona okropnie juz z samego rana, szalenstwa niet,

parking 6 zeta

oraz malo znane i uczeszczane, ale przez to warunki i zaludnienie idealne:

Brenna Centrum - Stary Groń - idealne warunki, choc trasa zlodzona po poludniu, ok. 10 ludzi na caly stok, zarowno w dni robocze jak i w weekend, mozna poszalec i przetestowac krawedzie - jest dosc stromo od polowy, jezdzi sie na okraglo

www.starygron.pl (kamera www.starygron.dq.pl)

parking pod samym wyciagiem, darmowy (na terenie osrodka, oryginalny most na brennicy)

Brenna Swiniorka - Dolina Lesnicy (www.dolinalesnicy.pl) - 3 wyciagi talerze, dosc krotkie, ale tez mozna poszalec, nie ma kamieni, trasy z mozliwosciami zarowno dla poczatkujacych, jak i entuzjastow szybkosci, jezdzi sie na okraglo

darmowy parking pod wyciagiem - dojscie po ok. 30 stromych schodach

Edytowane przez bublo
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziłem szczyrk z samego rana i powiem Wam, że zostałem bardzo miło zaskoczony.:) Takich warunków w Polsce dawno nie spotkałem. Wszystkie trasy przygotowane na 5. Równo i twardo. Ludzi w sumie też mało.

Dzis natomist byłem na słowacji za korbielowem i stok z rana wyglądał tak:

Bajeczna aura i rewelacyjne warunki ;) Niżej link z filmikiem ze Słowacji

http://www.youtube.com/watch?v=WgCr9qNtQsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Jurgowa.

Warunki narciarskie perfekcyjne,równo i żadnych niespodzianek na trasie pod postacią brył i tym podobnych.Wg mnie stacja Hawrań jeśli chodzi o przygotowanie stoku jest najlepsza.Do 11.00 jazda bez kolejki,potem trochę stania w kolejce ale jak na ostatni weekend ferii to szybko i sprawnie.Do 14.00 stok utrzymywał sie w bardzo dobrym stanie co przy ujemnej temp. jest dobrą alternatywą na popołudniowy wypad narciarskich(dla tych co lubią pospać:) ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek::eek: Dobre:D A gdzie znajdziesz lepszy ośrodek w okolicach Zakopanego? Ja bym się nie zastanawiał;)

Jeśli chodzi o mnie nie potrzebuję ośrodka a jedynie fajną trasę i np taki Nosal czy Harenda mogą dla mnie konkurować z Krynicą. Jest bliżej i też taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to jest? Chętnie bym się tam wybrał w sobotę.

Sihelne Gruniky

http://www.ski-gruniky.sk/index.php?id=1

Położenie:

http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=Siheln%C3%A9,+S%C5%82owacja&aq=0&sll=49.523425,19.450092&sspn=0.080565,0.264187&ie=UTF8&hq=&hnear=Siheln%C3%A9,+S%C5%82owacja&ll=49.516084,19.375741&spn=0.010072,0.033023&t=h&z=16

Też się tam wybieram. Według mnie zajefajny stok do szlifowania carvingu, wiem to raczej tylko z opinii na forum, ale chcę to sprawdzić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj byłem na Górze Żar, do południa wszystko w porządku, stok dobrze przygotowany, śnieg twardy, natomiast później robi się miękko, narty nie chcą jechać. Wkurzające jest wpuszczanie przez obsługę kolesiów bez kolejki. Dzisiaj widziałem dziecko jadące z góry na plastikowych saneczkach, rodzice jechali obok na nartach, mieli sporo uciechy, ale chyba mało rozumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzyki - Czarny Groń

Wczorajszy wieczór spędziłem w Rzykach. Warunki 8/10. Górny stok oraz do połowy dolnego świetnie przygotowane. Koniec na dolnym to charakterystyczne dla Rzyk średniej wielkości grudki lodu, które spowodowały, że mózg mi do teraz wibruje. Skrót między obiema trasami w stanie dobrym, z wyjątkiem końca. Postawili tam tabliczki "zwolnij" i w konsekwencji powstało tam długie na kilkanaście metrów pole lodowe.

Na dolnym stoku rano były jakieś zawody, pewnie by było ciężko po tym jeździć z powodu wyjeżdżenia lini zjazdu, ale na szczęście w Rzykach mamy wieczorne ratrakowanie, więc było ok;)

Kolejki na początku (ok. 19:15) na dole tylko od bramek do wyciągu, na górze tak samo więc jazda bez większych przestojów. Tylko jacyś idioci bo inaczej się tych ludzi nie da nazwać pchają się w kolejkach i deptają swoimi dechami po tyłach nart. Ludzie czy naprawdę wam się tak spieszy do tego orczyka, że musicie innym narty rysować i blokować im możliwość ruchu?!

Ogólnie wyjazdu udany, głód nartowania zaspokojony:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk Czyrna SoliskoByłem po miesiącu przerwy, jeździłem od 8:30 4 godziny. Warunki na trasach dośnieżonych dobre i bardzo dobre, najwięcej lodu było niestety na mojej ulubionej Bieńkuli! Dziś nie mogę powiedzieć że było mało ludzi, wszędzie praktycznie stania na kilkanaście minut, najkrócej czekało się w Czyrnej.Oczywiście z wyciągami dziś też były jaja, o 9:00 stanął wyciąg na Golgocie, ja naszczęście byłem wtedy na Bieńkuli,o godzinie 11 natomiast spadła lina(a było bezwietrznie) na Halę Skrzyczeńską, ale ja wtedy byłem na Julianach:) Po około 30 minutach wyciągi ponownie działały:) Pogoda dopisała ale temperatura poszła w górę, w południe było gorąco!Pozdrawiam

DSC00272.jpg

DSC00271.jpg

DSC00270.jpg

DSC00268.jpg

DSC00267.jpg

DSC00272.jpg.45646fc58e95defe8043130a1aca833b.jpg

DSC00271.jpg.e0de1c4e08ea97e85accfd9403708f28.jpg

DSC00270.jpg.0ed2ab1a9f7e70f3254b4baea963fe1b.jpg

DSC00268.jpg.75764b03c6aa3268751fc063edd64775.jpg

DSC00267.jpg.c5e81c9b3d1999800652eccebc01ec7f.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juliany

Mati ten dolny odcinek Julianów po lewej z drugiego zdjęcia był dzisiaj zaj....y.

Zero jakiegokolwiek lodu (chyba go naśnieżali po odwilżach) i można było się kłaść w wirażach do woli jak kto umiał i wielu z tego korzystało. Miło było popatrzeć. Ogólnie warunki w tych dniach na otwartych trasach GAT-u były i mam nadzieję, że będą nadal najlepsze z całego sezonu mimo tak małej ilości naturalnego śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati ten dolny odcinek Julianów po lewej z drugiego zdjęcia był dzisiaj zaj....y.

Zero jakiegokolwiek lodu (chyba go naśnieżali po odwilżach) i można było się kłaść w wirażach do woli jak kto umiał i wielu z tego korzystało. Miło było popatrzeć. Ogólnie warunki w tych dniach na otwartych trasach GAT-u były i mam nadzieję, że będą nadal najlepsze z całego sezonu mimo tak małej ilości naturalnego śniegu.

andy-w, no niebieska na Julianach rzeczywiście była zaj....a, ogólnie Juliany dziś były najlepiej przygotowane, tylko to stanie w kolejce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juliany

Mati nie wiem o której godzinie byłeś na Julianach, ale chyba bliżej południa bo ja do 10.30 stałem w kolejce max. 2-3 min lub wcale (a nie wpychałem się jak dzieciaki z klubów :-) ). Po prostu trzeba się znaleźć we właściwym miejscu we właściwym czasie. Niestety mnie oraz innym nie zawsze się to udaje.

Kolega był tam dzisiaj od 13.30 do 15 i mówił, że zjechał 12 razy bez odpoczynku w kolejce. Gdybym wiedział, że znajomy pojechał po południu to pojechałbym dzisiaj drugi raz.

Wogóle to bardzo napaliłem się na jazdę w przyszłym tygodniu np. wieczorami po pracy w różne miejsca (Żar, Nowa Osada, Rzyki). Cały tydzień ma być słonecznie i może to być ostatni prawdziwie zimowy czas w tym sezonie w Beskidach.

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...