Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Soszów - niedziela 26.02

Soszów - niedziela 27.02

czas na stoku: 10.00 - 14.30

pogoda: do ok 11.00 trochę chmurek,a potem już piękne słonko, nosek się delikatnie zaróżowił..., bez wiatru

stan tras: przyjemnie przygotowane, ok 11.00 można się było nawet załapać na sztruksik pod lasem na trasie 3 ( po tym jak poskładali tyczki ):eek: :D, tu i ówdzie nieliczne lodowe placki - ale to chyba norma przy takiej pogodzie / zimie ... o dziwo nawet po 14.00 nie było na stoku męczącego cukru ani większych muld... dawno się tak miło nie zaskoczyłam

kolejki: jak to w weekend ;-) ale do zniesienia. do tego był to ostatni dziś ferii warszawskich, opolskich i dolnośląskich ... apogeum stania w kolejce: ok południa ( kiedy to kończyły się ludziom karnety wykupione do 12.00 ) - oczywiście standardem był widok wjeżdżania ( przy największych kolejkach ) 4 osobowym krzesłem we dwójkę lub 3kę ( bo przecież jak można na chwilę choć zostawić Ukochanego -ą , na 4 min na pastwę innych użytkowników stoku i pozwolić wjechać na górę bez siebie ) .... kilka razy nawet kanapa wjeżdżała pusta ... :rolleyes:

wariaci na stoku: obecni, można było naoglądać się "porywanych przed narty " na czerwonej i czarnej trasie... kilku wariatów jadących na krechę ( nie patrzących na nic i na nikogo ) , Body Millerów traktujących innych narciarzy jak ruchomy żywy "spacjal", parapeciarzy wygrzewających się w promieniach słońca na wąskich trasach 2, 3, 5 ...ale taki to już urok szusowania :)

A ze swojej strony ogromnie i gorąco chciałam podziękować narciarzowi który zepchnął mnie z trasy w las na niebieskie " dwójce " :(

Edytowane przez mała_mi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica - Jaworzyna Krynicka 26.02-27.02

był ktoś na Jaworzynie i Słotwinach w Krynicy? Wybieram się od poniedziałku i zastanawiam się czy jechać czy zmieniać lokalizację np na Zakopane:p

Byłem na weekend w Krynicy i warunki super. W sobote było mroźno pełne słońce świerzy śnieg tak że rewelacja. W niedziele rano super pełne słońce - rewelacja. Pod koniec dnia jednakże słoneczko tak przygrzało że zaczynały się gdzieniegdzie pokazywać małe placki ale jak nie będzie dodatniej temperatury to poradzą sobie z wyratrakowaniem.

Ogólnie polecam jazde od 9:00-15:00. Koło 15:00 już sie na dole pojawiają muldy. Natomiast jazda poranna miód. Na połączeniu trasy 1 i nowej na dole można lądować herkulesem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę na życzenie dzieciaków pojechalismy do Istebnej ale oczywiście Zagroń minęliśmy gdyż ilośc ludzi porażająca!!! Zdecydowaliśmy się na pobliski Złoty Groń. Warunki przyzwoite, stok dobrze przygotowany, po południu ujawniały się gdzieniegdzie płaty lodu ale ogólnie było dobrze. Ludzi dość dużo ale dzięki pięknej pogodzie - cały dzień lampa część wybrała leżaki:D na szczęście dla nas:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam wrzucę kilka zdjęć z Pilska z niedzieli :cool:

Przepraszam za słabą jakość, robione telefonem.

Piękna pogoda, szkoda że mnie taka nie przywitała jak tam byłem:rolleyes:

Mógłbyś napisać, jak warunki na trasach, bo jednak po zdjęciach widać, że nie najgorzej, ale mogło być inaczej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę. Rano warunki były bdb, w południe w słońcu było +5 także trasy troszkę się rozjeździły ale bez tragedii. Na górze jest ogólnie mało śniegu jak na luty i wiadomo że na Pilsku nie śnieżą bo świstak siedzi i zawija i by mu się krzywda stała jakby armatki działały :-) Brakuje tak z 1.5m do standarowej pokrywy, i miejscami już się robią przetarcia.

Ludzie głównie leżeli pod schroniskiem i się opalali, były zawody, także na trasach nie było specjalnego tłoku, kolejka na max. 3 minuty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gat.pl/pogoda/korbielow.php

a ja własnie patrze na kamerki;) i chyba cos sie poperdzieliło "GATOWI"...bo widac na wszytkich zdjęciach ze Miziowej....Skrzyczne..

pogoda słoneczna nas tu nie opuszcza w Beskidach tak bedzie dzis, jutro i pojutrze.

Warunki są ok, z rana jak prawie wszedzie;) w Beskidach .... i porażające pustki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wasze relacje i patrze na fotki to serce się kraje, że już drugi tydzień jestem uziemiona :(:(:(

Syn się nam pochorował na całego i plany poszły w łeb - łącznie z nadchodzącym weekendem ... a miało być tak pięknie...

Ze smutku nawet nie wchodzę tutaj, żeby jeszcze bardziej nie popadać w dołek :o

Jak zapowiedzi na przyszły tydzień? Jest szansa jeszcze na pośmiganie? Bo słyszałam, że straszą odwilżą :eek:

Jeszcze nie, błagam - jeszcze 2 tygodnie mroziku :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model numeryczne GFS układów barycznych przewidują od 10-14 .03 napływ powietrza z poł.-zach i południa. Może być bardzo ciepło do 15 stopni w cieniu. W górach 1-7 stopni na plusie w dzień. W nocy przymrozki. Najlepiej na narty w najbliższy weekend bo ma być zimowo,szczególnie w niedzielę.Do 09.03 noce mroźne to śniegu naprodukują sporo.Wszystko zaraz nie stopnieje. :)

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12625&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

Edytowane przez janek57
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gat.pl/pogoda/korbielow.php

a ja własnie patrze na kamerki;) i chyba cos sie poperdzieliło "GATOWI"...bo widac na wszytkich zdjęciach ze Miziowej....Skrzyczne..

pogoda słoneczna nas tu nie opuszcza w Beskidach tak bedzie dzis, jutro i pojutrze.

Warunki są ok, z rana jak prawie wszedzie;) w Beskidach .... i porażające pustki :)

Chyba czytają skionline bo już poprawione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model numeryczne GFS układów barycznych przewidują od 10-14 .03 napływ powietrza z poł.-zach i południa. Może być bardzo ciepło do 15 stopni w cieniu. W górach 1-7 stopni na plusie w dzień. W nocy przymrozki. Najlepiej na narty w najbliższy weekend bo ma być zimowo,szczególnie w niedzielę.Do 09.03 noce mroźne to śniegu naprodukują sporo.Wszystko zaraz nie stopnieje. :)

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12625&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

I tego się niestety obawiałam :( niestety nadchodzący weekend z przymusu wycięty z życiorysu narciarskiego :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk Czyrna SoliskoWarunki rewelacja, trochę lodu na Bieńkuli, pogoda boska. Dziś ośrodek był podzielony jakby na dwie części bo cały dzień nie chodził wyciąg z Soliska na Suche, można było więc wybrać wariant Bieńkula, Hala Skrzyczeńska, Małe Skrzyczne lub Golgota i Juliany. Ja wybrałem ten pierwszy:)Więcej zdjęć http://www.skionline.pl/forum/album.php?albumid=223Pozdrawiam

DSC00277.jpg

DSC00275.jpg

DSC00282.jpg

DSC00273.jpg

DSC00284.jpg

DSC00277.jpg.d45beb43ce3ab4f0459fb2320fbb73e1.jpg

DSC00275.jpg.f23bb511973389f7fa28a27c29923f2c.jpg

DSC00282.jpg.b76428fcc38c6181e62da1648b895ce2.jpg

DSC00273.jpg.a411939cfa7981e1a6780b4e5d87a1ae.jpg

DSC00284.jpg.9563a5b142e76a3c9dbcf1375743dbe6.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia budzą się we mnie wspomnienia z bardzo udanych narciarskich ferii na Czarnej Górze.

Ja dzisiaj byłem na Julianach w Szczyrku. Co tu dużo mówić - warunki bardzo dobre na każdej trasie, miejscami twardo, ale tak już jest jak w dzień słońce zaświeci a w nocy mróz chwyci.

Jutro jadę z młodym potowarzyszyć na finał zawodów międzyszkolnych na Skrzycznem (Doliny).

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...