Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

S(z)oszów 02.03.2011

Byłem dziś 8:10-12:00 na S(z)oszowie. Z racji atrakcyjnej ceny (40zł od8:00 do 12:00) narciarzy jak na środek tygodnia poza feriami było stosunkowo sporo, choć po uruchomieniu wszystkich orczyków/talerzyków po 9:00 jakoś ludzie się rozłożyli, że praktycznie dłużej niż 1min. nie czekałem, z tym że od 10:30 jeździłem na talerzyku z zakrętem na samej górze. Nie wiem ile w tym czasie na kanapę się czekało, ale ludzie stale dochodzili, więc kanapa pewnie na bieżąco nie była. Warunki praktycznie bardzo dobre, z samego rana bardzo twardo, potem stoki coraz bardziej miękkie, przy ostatnich zjazdach pojawiły się gdzieniegdzie pojedyncze płaty lodowe, no ale cóż, trzeba się cieszyć, że w ogóle jest po czym jeździć. W samej Wiśle oraz Ustroniu czarno i ani grama śniegu... W tygodniu polecam wypad na Soszów, w weekend raczej nie, chyba, że ktoś lubi tłum ludzi i kolejki, jakich trzeba się spodziewać w weekend. Na sob./niedz. chyba wybrabym coś mniej uczęszczanego. :P

Dawno nie byłem na Soszowie i nie powiem, pozytywnie się zaskoczyłem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak w pozostałych kurortach?? Co powiecie o Szczyrku?? Jest jeszcze niby ten nieszczęsny Korbielów ale to już trochę dalej i osobiście mam awersję do tamtego miejsca po wypadzie w ferie:)

Chyba na tych feriach wszędzie "pękało w szwach" .

Ja mam taką samą awersję jak kolega .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak w pozostałych kurortach?? Co powiecie o Szczyrku?? Jest jeszcze niby ten nieszczęsny Korbielów ale to już trochę dalej i osobiście mam awersję do tamtego miejsca po wypadzie w ferie:)

W tygodniu wszędzie powinno być fajnie. Mało ludzi no i od marca trochę tańsze karnety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżnica Kasina dziś

Śniegu na trasie bardzo duzo co kontrastuje z jego ilością w okolicy czy w lesie pod wyciągiem. Niemniej przez cały dzień a jeździłem 9.30-14.45 - temperatura na małym minusiku. Generalnie twardo i miejscami lód ale mało uciążliwy - z czasem coraz mniej twardo i nieco wiecej lodu miejscami ale bez tragedii, ceny łaskawe-całodniowy 40 zł, krzesło wolne jak zwykle, parking za darmo, ludzi niestety sporo - oczywiście żadnych kolejek, ani razu nie stałem a zjechałem to dziś 25 razy:). Sporo słabo jeżdżących przez co trzeba uważać na trasie, grupa żołnierzy słabo jeżdżących siała spustoszenie na stoku a oni mają niby chronić ludność nie narazać:D, trzeci raz w tym roku takie cos widzialem i jestem zdania,że armia to niestety ma mało mądre zarządzanie bo puszcza ludzi na stok bez przygotowania i nie zapewnia im szkolenia (instruktor dla Armi:confused:) - totalna głupota a zarządzający stokiem nie powinien na takie cos się zgadzać (w grudniu spotkałem tez tam strażaków jeżdżących po trasie grupowo a żaden nie umiał:eek:). Wygląda w sumie na to, że jeszcze w marcu bedzie tam można pojeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda wiosenna . Temperatura +2 . Słoneczko cały dzień :).

Trasy dobrze przygotowane . Twarde jak beton . Dużo ludzi ale kolejki małe.

Ogólna ocena pozytywna . Było bardzo miło . Polecam .

Snowpark nie czynny .

Fajne zawody KIA Snow Cup 2011 - Zieleniec 5-6 marca 2011 .

Wszystkie wyciągi za 45 zł od 7 marca . Do tego promocja "Śpisz na Zieleńcu jeździsz za free" .

.

Prosze urzejmie:) z Poznania do Zieleńca....a to Malte na Ratajach masz blizej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak w pozostałych kurortach?? Co powiecie o Szczyrku?? Jest jeszcze niby ten nieszczęsny Korbielów ale to już trochę dalej i osobiście mam awersję do tamtego miejsca po wypadzie w ferie:)

Bigbobo..bardzo prosze po kurorcie nie jechac...bo sie zdenerwuje... warunki sa bdb na górze, a do tego pustki...pustki... bo takich szlagierów jak Ty widac duzo forumowców puszcza.....:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień odmienił moje postrzeganie Skrzycznego. Oczywiście nie chodzi o mega wolne krzesło i niewiele szybszy orczyk - to jest niezmienne. Trasy natomiast od 0845-1000 puste, dobrze przygotowane, rewelacyjna jazda. Potem zaczęło pojawiać się trochę lodu, więc o 1115 ewakuacja na dół.

Nie da się zjechać na nartach na sam dół, więc trza zapłacić kolejne 6zł za zjazd krzesełkiem.. taboretem kurde.. zasnąć można. Na dole śniegu praktycznie brak. Warto było dla odmiany się tam wybrać, niektórzy twierdzą że takich warunków nie było tam od kilku sezonów. Generalnie FIS i Kaskada - polecam!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień odmienił moje postrzeganie Skrzycznego. Warto było dla odmiany się tam wybrać, niektórzy twierdzą że takich warunków nie było tam od kilku sezonów. Generalnie FIS i Kaskada - polecam!

Potwierdzam. Byłem, widziałem, tak było.

Wygląda na to, że jutro może być ostatni dzień tej wspaniałej białej i mroźnej końcówki zimy. Prognozy na następne dni nie są pomyślne i zacznie się "w marcu jak w garncu"

Warto wybrać się jeszcze na narty gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka 04-03-2011Odwiedziłem dzis Białkę. Jechałem bez przekonania aleeeee...ale było fajnie :) od 9:00 do 16:00 sprawdziłem dodatkowo 3 narty http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3239&id_modelu=4628http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3207&id_modelu=4531i dynastara omeglass, niestety nie znlazlem w kolekcjach takiej narty ale ta narta troche dluszla i R 15... Wrazenia z wyjazdu i tras jak to białka płasko ale w mojej ocenie jak na takie słońce trasy wytrzymały do 16:00 bardzo dobrze , wyjatek to czerwona trasa ta z tyłu. Oczywiście ze troche lużnego sniegu sie nazbierało, ale nigdzie nie przeszkodziło mi to na jazdę na krawędziach , nic nie wyrzucało i nie rozbijało nart, a te narty jak wiecie lubia twarde i pod cienka warstwa mozna bylo na tych nartach pokręcić.Z ciekawostek (pierwszy raz coś takiego widziałem ) były zawody w predkości zjazdu dla dzieci i młodzieży (dobrze jezdzacej) jezdzili na trasie za orczykiem calkiem po prawej stronie i mały konkurs do godziny 19:45 jak myślicie jaka predkosc uzyskiwali nasi przyszli młodzi zawodnicy?19:54 brak zgadujacych konkurs zamkniety :) nagrody zostaja u organizatora a bylywyjazdy w alpy :) a predkosci uzyskiwane przez mlodych na tak "malym" zjezdzie do 138km/h...

04032011(002).jpg

04032011.jpg

04032011(001).jpg

04032011(002).jpg.ab72318a45859ea4c87ef93b92e051ba.jpg

04032011.jpg.cddfcdc411d17813a60c7d04cb717164.jpg

04032011(001).jpg.9a3f5c22c40a8a4ca2bda20ae4ec92a3.jpg

Edytowane przez szand
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi planowałem w tym roku Czarną Górę...no ale zarobiony strasznie jestem i wszystkie plany mi w łeb wzięły...

Czarna Góra jest ok, no i zawsze to jakaś odmiana od Szcyrkowych postów ;)

Dzięki za relację - z tego Regionu wyjazdów Forumowiczów coś mało...

Miło popatrzeć na foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczne Pilsko cz.1

Ze względu na oszczędności związane ze ślubem,sezon już uważałem za zamknięty... :o Jednak jak dostałem wiadomość od Mysiałka,stało się jasne,że całą sobotę spędzę na nartach!I chwała jemu i niezwykle uśmiechniętej Żonce! :cool:

No to zaczynamy!Wstałem przed szóstą,żeby jak zwykle być jednym z pierwszych.Na miejscu byłem gdzieś 7.40 i... się rozglądam... Ewy nie wypatrzyłem,Mysiałka z Jego wspaniałą Żonką też ni ma... Jednak zaraz po zebraniu się szok!Dojeżdża Mysiałek z Żonką - brakowało mi ich widoku!Banany nr. 10 na twarzach zapowiadały,że ten dzień będzie należał do tych najwspanialszych w mojej narciarskiej karierze! :cool:

Nie ma co owijać w bawełnę czy wełnę,tylko ruszamy do góry.Dzień zapowiada się cudowny!Krzesełko dziadzi jak zawsze,ale kto o tym myśli,zmierzając do śniegu?

Docieramy na górę i dalej na orczyk.Ale wcześnie poprawki sprzętowe:

p1_843931.jpeg

Docieramy na górę i tu pierwszy szok!Armatka śnieżna na Miziowej!!!Nie nie,to nie fata Morgana!To prawdziwa armatka,która nieśmiało chowa się za GOPR-owcami...

p2_634177.jpeg

Wyciąg na Pilsko nie działa... już się obawiałem,że będzie powtórka ze SzCyrku!To nie przeszkadza,jeździmy sobie z Miziowej na Szczawiny i jest zarąbiście!Wyraźnie chcę tu odnotować,że "5" została mocno poszerzona tam,gdzie zazwyczaj tworzyły się zatory,nawet armatka się zaplątała... Proszę:

p4_875861.jpeg

Armatka ma nawet swój zbiorniczek:

p5_178203.jpeg

Śniegu mimo to nie za wiela,ale jazda bez większych problemów.Niestety kilka razy hamując,poczułem jak mielę minerały. :mad: Taka przypadłość tych stoków...

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczne Pilsko cz.2

Otworzyli wyciąg na Pilsko,tylko jakby piętro niżej dojeżdża... Czyżby zieloni(w temacie) znów terroryzowali Beskidy? :eek: Nie tylko dorwę wszarza w swe ręce... :mad:

Wyjeżdżamy na "samą górę" iii... jazda!

p6.jpeg

Jest dobrze,nawet bardzo dobrze,mimo małej pokrywy śnieżnej.Jedzie się wyśmienicie do tego płotu na środku... Po prawej total lód,po lewej nieco lepiej,ale tylko na popczątku.Chciało by się powiedzieć:brawo eko-cośtam,dzięki Wam liczymy złamania! :mad:

Nic to,jakoś sobie radzimy i od eko coś tam walimy...

Po jakimś czasie namierzamy Ewę,niestety trochę późno,bo jej Mąż-laminat ;) już zjechał na dół,bo coś buty ma źle dobrane.Udaję się choć fotkę walnąć:

p8.jpeg

Tu od razu tradycyjna zgadywanka - kto jest kto?Mnie rozpoznawać nie musicie,za cząsto bywam na tych fotkach... :o

Robimy sobie w sumie chyba ze 3 przerwy,jak to narciarze rekreacyjni.Korzystamy z miejscowych wspomagaczy i to dobra metoda...

Przychodzi czas,kiedy siły Nas opuszczają,a właściwie opuszczają mnie państwo Mysiałkowie i jest mi smutno... ale dla pocieszenia dodają,że się długo gramolą... ;) Mimo dalszej aktywnej jazdy,doganiam ich przed wyjazdem!Się zap....

Ale po drodze przeszkody,tak wyglądała trasa,kiedy zasuwałem na dół:

p11.jpeg

Jeszcze warto odnotować,że jazda cały dzień bez kolejek!

Za karnet całodniowy zapłaciłem,jeśli dobrze liczę,56 zł!

Uwielbiam spędzać dzień z "Mysiałkami"!Pozdrówka dla Was!

I tak to mniej więcej wyglądało,oby więcej takich dni!!! :cool:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk GAT

Z rana wszystko ładnie, później aura iście wiosenna więc się przetapiało i na trasach pojawiało się więcej muld. Ludzi trochę było, ale w kolejkach nie trzeba było długo stać. Ogólnie jeździło się bardzo fajnie. Pogoda piękna.

Wszystkie trasy jak na razie czynne, krucho ze śniegiem pod wyciągami, momentami trzeba było jechać na jednej nodze :).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...