Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy- warunki narciarskie 2010/2011


JC

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

wlasnie koncze pakowanie i za chwile ruszam :)

kierunek Austria=>Karyntia=>Gerlitzen(chyba juz po raz 5)

wyjazd "sluzbowy", heh jak ja lubie ta "ciezka" prace :D

prognozy sa wysmienite, wiec bedzie dobrze, do tego jako, ze to spora grupa jedziemy autobusem i moge wziasc wiecej niz jedna pare nart oby tylko byla sposobnosc ich wszystkich uzycia ;)

P.S. w zwiazku z wyjazdem musialem w Naszy TYPERze poobstawiac(troche w ciemno) wyniki na ten weekend i przyszly, bo tam ciezko z dostepem do neta. Jak bym wygral jakiejs "wczasy" dajcie znac

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Tyle że tam nie jest nic lepiej:rolleyes:, wrócił już Figo i przed momentem rozmawialiśmy, mówi że wygląda tam to bardzo źle, dzisiaj pomimo że maił skipass odpuścił jazdę zupełnie.

Aż tak źle? :confused::eek: Co za zima... :mad:

Zdjęcia były fajne!Myślałem,że pośmiga trochu... :rolleyes:

Ładnie to wyglądało. :rolleyes:

Zdjęcia były z przed kilku dni, a od tamtej pory jest ciepło i coraz cieplej, a na dodatek leje:mad:.

Dzisiaj jak co niedzielę(i nie tylko;)) oglądałem na 3SAT ALPENPANORAMĘ i widok jest co najmniej przytłaczający, czarno i buro wszędzie śnieg tylko na trasach i w górnych partiach gór:mad:.

Patrząc na prognozy powrotu zimy nie widać, a na dzień dzisiejszy nie wystarczy już delikatny(20 cm) opad odświeżający, tylko aby warunki powróciły do perfekcyjnych potrzebny jest prawdziwy kataklizm:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia były z przed kilku dni, a od tamtej pory jest ciepło i coraz cieplej, a na dodatek leje:mad:.

Dzisiaj jak co niedzielę(i nie tylko;)) oglądałem na 3SAT ALPENPANORAMĘ i widok jest co najmniej przytłaczający, czarno i buro wszędzie śnieg tylko na trasach i w górnych partiach gór:mad:.

Patrząc na prognozy powrotu zimy nie widać, a na dzień dzisiejszy nie wystarczy już delikatny(20 cm) opad odświeżający, tylko aby warunki powróciły do perfekcyjnych potrzebny jest prawdziwy kataklizm:rolleyes:.

Cholera,chyba trza zwołać WZF i pocieszyć Figo,bo jeszcze tak źle nie było. :eek::( Nieciekawy ten styczeń. :(

Strach się bać, a za tydzień startujemy do Austrii i niezbyt fajnie czytać takie wieści :(

Bez ironii,ale chyba warto zabrać... rowery! :eek: Może jeszcze się trochu poprawi,nie ma co się załamywać,prognozy zazwyczaj są dość pewne,ale do 3 dni. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek::eek::eek:

Strach się bać, a za tydzień startujemy do Austrii i niezbyt fajnie czytać takie wieści :(

spokojnie ty jeszcze pojeździsz, a co mają powiedzieć ci, którzy wybierają sie do Korbielowa coś gdzieś czytałem w którymś wątku, że w tym tygodni na miziowej mają nartować i nocować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ty jeszcze pojeździsz, a co mają powiedzieć ci, którzy wybierają sie do Korbielowa coś gdzieś czytałem w którymś wątku, że w tym tygodni na miziowej mają nartować i nocować

Odradzałem,ale mnie za to karcono...

Mogę tylko współczuć - lipa jak... :eek:

Prognozy typu "jak sypnie będzie dobrze" sobie darujmy,tak można zepsuć komuś urlop,ale niektórzy tego nie pojmą... :P Zwłaszcza Ci,co raz byli,a ponoć rozumy pozjadali... :eek:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując prognozę pogody dla miejsca do którego się wybieram;)widać,że od 21.01 ma się ochłodzić i mają być ujemne temperatury w dzień i w nocy.:rolleyes:Później znowu lekkie ocieplenie, z ujemną temperaturą w nocy:pZapowiadają się w tym roku wiosenne narty w styczniu:D

Nie panikujmy,śnieg leży na trasach:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ironii,ale chyba warto zabrać... rowery! :eek: Może jeszcze się trochu poprawi,nie ma co się załamywać,prognozy zazwyczaj są dość pewne,ale do 3 dni. :rolleyes:

Nie dobijaj :( w zeszłym roku też w styczniu mimo niewielkiego mrozu (jeden dzień nawet plus) śniegu na trasach było sporo i dobrze przygotowane.

Ma być teraz minus to naśnieżanie da efekt.

Tak cicho liczę.

Na kamerkach dzisiaj nie wyglądało źle - grunt to pozytywne myślenie i nadzieja ;)

Edytowane przez asiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byłem, BKK nie ma za rewelacyjnych warunków śniegowych, może być problem z przemieszczaniem się pomiędzy BKK a St. Oswald, ale pocieszę Cię że panująca odwilż w Alpach najmniej dotyka właśnie Karyntię.

Brzmi nieźle :) Pocieszasz mnie z tą Karyntią, oby tak było lub lepiej, ale tydzień temu w Nassfeld jednak na dole zaczynało płynąć i gdzieniegdzie były przetarcia. Tak ogólnie to spokojny jestem że jeszcze dowali śniegu moc, ale tymczasem jest tak sobie.

Jak by nie było w BKK/St. Oswald wybierzcie się koniecznie ale to koniecznie do Turacherhohe, to jest ok 20 km i chodzi na tym samym skipassie - powtarzam koniecznie!:)

Polecam także wyskok do Gerlitzen - tak na oko ok. 25-30 km, ew. na Goldeck - odl. podobna.

Tak w ogóle to BKK jest niezłą bazą na wypady antenowe do innych ośrodków.

Przy okazji pytanie, czy ktoś kiedyś był w takich mniejszych ośrodkach w tamtym rejonie jak Verditz, Hochrindl, Falkert czy Dreiländereck - Arnoldstein? Są stosunkowo blisko, w tamtych kategoriach są małe ale to jednak miejscówki z kilkoma wyciągami po kilkanaście km tras -przeciętnie 2x tyle co np. Jaworzyna Krynicka, przynajmniej wg podawanych danych :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi nieźle :) Pocieszasz mnie z tą Karyntią, oby tak było lub lepiej, ale tydzień temu w Nassfeld jednak na dole zaczynało płynąć i gdzieniegdzie były przetarcia...

Kurcze, nie strasz mnie, mam kwatery prawie przy samej dolnej stacji i mam zamiar wracać na późny obiadek na nartach...:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpach Francuskich powyżej 2000 tyś m warunki b.dobre, poniżej mogą zdarzać się przetarcia szczególnie na nie naśnieżanych trasach. W zeszłym tygodniu było dość ciepło jak na styczeń. Śniegu w Trzech Dolinach było dość mało. Dużo więcej w Tignes i Val d'isere. Od soboty kiedy tam jeszcze śmigałem nic się nie zmieniło w pokrywie śniegowej, za to na pewno jest twardo i dużo chłodniej.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...