Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ubezpieczenie narciarskie


kazio65

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Ja też kupuję w PZU. Na szczęście nie miałem okazji sprawdzić jak "działa" :-).

Kiedyś czytałem na forum, że większość firm ubezpieczeniowych korzysta z doświadczeń i oferty firmy ELVIA. Też kiedyś wykupiłem. Niestety (a może na szczęście) nie jestem w stanie stwierdzić jak zachowują się poszczególni ubezpieczyciele w "przypadku wypadku". ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój zakres ubezpieczenia:

- koszty leczenia 80 tys zł,

-transport medyczny 50 tys zł,

- natychmiastowa pomoc assistance- tak'

- ubezpiecz. nnw- 25 tys zł'

- odpowiedzialność cywilna - 100 tys zł,

- ubezp. bagażu - 1 tys zł.

To nie wystarczyło żeby BRE ubezpieczenia zapłaciło 1100 euro za pomoc medyczną! pisze własnie o ubezpieczeniu, bo z reguły kupujemy je, i dzieki bogu nie korzystamy z niego. problemy są jak trzeba skorzystać, jak spotka nas nieszczęscie. dlatego wymieniajmy swoje doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój zakres ubezpieczenia:

- koszty leczenia 80 tys zł,

-transport medyczny 50 tys zł,

- natychmiastowa pomoc assistance- tak'

- ubezpiecz. nnw- 25 tys zł'

- odpowiedzialność cywilna - 100 tys zł,

- ubezp. bagażu - 1 tys zł.

To nie wystarczyło żeby BRE ubezpieczenia zapłaciło 1100 euro za pomoc medyczną! pisze własnie o ubezpieczeniu, bo z reguły kupujemy je, i dzieki bogu nie korzystamy z niego. problemy są jak trzeba skorzystać, jak spotka nas nieszczęscie. dlatego wymieniajmy swoje doswiadczenia.

Mam kolegę agenta ubezpieczeniowego dał mi ubezpieczanie w Warcie z tego co pamiętam 60tys euro za które zapłaciłem chyba coś koło 70zł nigdy z pokrywaniem kosztów leczenia, śmigłowców itp w Warcie nie miał problemów. Ja nie miałem okazji zaznać na szczecie lotu śmigłowcem ale miał klientów którzy sobie latali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

po moim wypadku w livigno polecam ubezpieczenia elvia . info o nich bylo juz w jakims poscie i dlatego sie zdecydowalem). wszystko elegancko i bezgotowkowo. zanim dotarlem do kliniki wszystko bylo juz przez nich zalatwione, a lekarze czekali na mnie z wypelnionymi juz wszystkimi papierami.

teraz musze tylko dobra ;) ekspertyze sprzetu zrobic i bedzie juz komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po moim wypadku w livigno polecam ubezpieczenia elvia . info o nich bylo juz w jakims poscie i dlatego sie zdecydowalem). wszystko elegancko i bezgotowkowo. zanim dotarlem do kliniki wszystko bylo juz przez nich zalatwione, a lekarze czekali na mnie z wypelnionymi juz wszystkimi papierami.

teraz musze tylko dobra ;) ekspertyze sprzetu zrobic i bedzie juz komplet.

Ja tylko sprecyzuję, że Elvia jest liderem rynku ubezpieczeń turystycznych i tak naprawdę to kupując ubezpieczenia u wielu ubezpieczycieli, kupujemy ubezpieczenie Elvia. Tak np. jest w Allianz, który jest w tym wypadku pośrednikiem!

Na stronie Elvia była lista Partnerów, ale znikła :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.Mam pytanko odnośnie ubezpieczenia narciarskiego.Mam wyjazd do Francji i chcę się ubezpieczyć może ktoś podpowie w jakiej firmie , ostatnio korzystałem z Warty.Może ktoś zna firmę oferującą lepsze warunki.

Ubezpiecz się w Alianz mają o niebo lepsze warunki ubezpieczenie niż w Wartcie. Za dużo by tu opowiadać ale jak wejdziesz na ich stronki to się sam przekonasz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpiecz się w Alianz mają o niebo lepsze warunki ubezpieczenie niż w Wartcie.

Ale i cena ubezpieczenia co najmniej dwa razy wyższa niż w Warcie, a gdy się jedzie całą rodziną, to już boli.

Przy czym bynajmniej nie reklamuję tu Warty, bo sam mam ten sam dylemat za każdym razem gdy wyjeżdżam na narty za granicę.

Ale teraz przynajmniej już wiem, żeby więcej nie wykupywać ubezpieczenia w BRE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po moim wypadku w livigno polecam ubezpieczenia elvia . info o nich bylo juz w jakims poscie i dlatego sie zdecydowalem). wszystko elegancko i bezgotowkowo. zanim dotarlem do kliniki wszystko bylo juz przez nich zalatwione, a lekarze czekali na mnie z wypelnionymi juz wszystkimi papierami.

Też doszedłem do wniosku, że Elvia będzie najlepszym wyborem, ale na wszelki wypadek trochę za nią pogooglałem.

Zaraz znalazłem post potwierdzający entuzjastyczne opinie n/t tej firmy: http://forum.gazeta.pl/forum/w,380,89736235,89744584,polecam_Elvie.html .

Ale życie pisze nieraz zaskakujące scenariusze, bo w miesiąc później ta sama autorka napisała następny post n/t Elvii, ale tym razem jej opinia o tej firmie była już zdecydowanie negatywna: http://forum.gazeta.pl/forum/w,380,89736235,91081933,dot_Elvii_zenada.html .

Więc jaka jest prawda o tym ubezpieczycielu?

Taka jak w pierwszym komentarzu, czy taka jak w drugim?

A może tutaj mamy do czynienia z "trzecią prawdą"?

Czyli pierwszy komentarz był pisany na zamówienie, firma się nie wywiązała ze zobowiązań wobec jego autorki, więc w ramach rewanżu powstał drugi komentarz?

A na koniec jeszcze jeden post wart przeczytania: http://forum.gazeta.pl/forum/w,380,89486625,0,Ubezpieczenie_narciarskie.html

Bo chyba nikt się nie spodziewał, że ubezpieczyciel może nas po wypadku "ciupasem" odstawić do kraju, a potem powiedzieć "dalej radź sobie dalej sam"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak widzę, wszyscy dobrzy- do brania składki!!! Fajne argumenty są przytaczane- brak potwierdzenia wpłaty!!! To na jakiej podstawie wydano polisę? Drugie, w sprawie urazu ortopedycznego decyzje podejmuje lekarz zupełnie innej specjalizacji!! To jest i tak lepiej jak w moim przypadku. Tu przynajmniej przeprowadzono rozmowę z lekarzem, dopuszczono poszkodowanego do pana i władcy. Mnie taki przywilej nie był dany. Myślę, że w miom przypadku to nie było zadnego lekarza kwestionujacego wykonane badanie. Po prostu jakaś pani Ania czy Aga tak sobie postanowiła. Głowa do góry, trzeba być twardym, o wszystko walczyć. Taka ta nasza Polska rzeczywistość!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj wybrałem się do oddziału Warty wykupić ubezpieczenie na jutro poza granice naszego państwa cała Europa. Przedstawiam tutaj koszty z tym związane mianowicie wyjazd z rodziną 2+1:

Składka 1 dzień dla 3 osób – 20 zł

KL – 40 000 euro

NNW – 15 000 zł

OC – 30 000 zł (tutaj po wyżej 7 dni można wybrać 100 000zł)

Do tego wykupiłem dla siebie z racji że częściej jeżdżę i szybciej na cały rok cała Europa OC:

1 osoba koszt - 80zł

OC – 100 000zł (tutaj można wybrać 500 000zł za kwotę 170zł rok)

OC dla mnie z obydwu ubezpieczeń się sumuje więc w przyszłości gdy będę wykupywał ubezpieczenie na wyjazd zawsze będę miał 100 000zł zapasu gdyby co.

Pozdrawiam

Ps. Jak się czyta o ostatnich wypadkach to aż ciarki przechodzą i może mnie i innym to życia nie uratuje ale pomoże komuś gdybym coś złego nas spotkało a licho nie śpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich powodów teraz korzystasz z Warty jak piszesz tutaj;

Witam,

Dzisiaj wybrałem się do oddziału Warty wykupić ubezpieczenie na jutro poza granice naszego państwa cała Europa. Przedstawiam tutaj koszty z tym związane mianowicie wyjazd z rodziną 2+1:

Składka 1 dzień dla 3 osób – 20 zł

KL – 40 000 euro

NNW – 15 000 zł

OC – 30 000 zł (tutaj po wyżej 7 dni można wybrać 100 000zł)

Do tego wykupiłem dla siebie z racji że częściej jeżdżę i szybciej na cały rok cała Europa OC:

1 osoba koszt - 80zł

OC – 100 000zł (tutaj można wybrać 500 000zł za kwotę 170zł rok)

OC dla mnie z obydwu ubezpieczeń się sumuje więc w przyszłości gdy będę wykupywał ubezpieczenie na wyjazd zawsze będę miał 100 000zł zapasu gdyby co.

Pozdrawiam

Ps. Jak się czyta o ostatnich wypadkach to aż ciarki przechodzą i może mnie i innym to życia nie uratuje ale pomoże komuś gdybym coś złego nas spotkało a licho nie śpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich powodów teraz korzystasz z Warty jak piszesz tutaj;

1. przede wszystkim koszty tam za jedną osobę zapłaciłem 30zł dzień

2. jednak lepiej spotkać się z żywą osobą i zapytać oto i owo

3. dogadałem się z agentem że na telefon wypisze mi ubezpieczenie a nr polisy wyśle sms i zapłacę po powrocie to tak jakbym się na wyjazd zdecydował nagle

to tyle pozdrawiam

ps. a sprawcą tego był ten post tego unsera Szymonidius

Ja ostatnio kupowałem polisę w Warcie jeszcze przed wyjazdem, ale można się także ubezpieczyć przy przekraczniu granicy.

leczenie szpitalne 20000 EUR

NNW 10000 PLN

OC 30000 PLN

składka za 9 dni 37 PLN

Edytowane przez nurek1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jest to mój pierwszy post na tym forum zatem witam całą brać sportów zimowych :-)Przez ADAC dotarłem do firmy Arisa. Poniżej wklejam mój post z forum ADAC:Właśnie zawarłem ubezpieczenie w cenie 24 Euro za całą rodzinę na 12dni. Szczegóły w załączniku (zakres i cennik). Można płacić kartą kredytową i nie trzeba być członkiem ADAC. Minusem jest dość mocne rozgraniczenie na narciarzy i snowboardzistów. Ci drudzy płacą znacznie więcej za ubezpieczenie.Jakoś nie mam zaufania do rodzimych firm ubezpieczeniowych. A skoro ADAC podjął współpracę z firmą ARISA to myślę, że wiedzą co robią. Nie mówiąc, że kwoty na jakie jestem ubezpieczony i te 24 Euro ma się nijak do ofert w Polsce. Ubezpieczenie obejmuje m.in. kradzież sprzętu, OC (do kwoty 500 000Euro), koszty akcji ratunkowej, leczenia, pokrycie ewentualnych kosztów procesowych.Może komuś się przyda. Formularz on-line był po niemiecku, ale z google translatorem to nie problem ;-)Jak ktoś będzie zainteresowany przeczytaniem OWU to zapraszam na priv bo za duży załącznik, abym mógł tu zamieścić.PozdrawiamLazi

Produktinformation_DE.zip

Produktinformation_DE.zip

Edytowane przez Lazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj i analizuj dokładnie każdy punkt umowy. W Grubych punktach- zawarta jest wędka, żeby ciebie złapać. Jak się coś stanie to odmówią Ci zapłaty powołując się na jakiś tam punkt ogólnych warunków ubezpieczenia. Poczytaj mój wątek o BRE Ubezpieczenia. Skusiłem się,zawarłem umowę a jak przyszło płacić za pomoc medyczną to wywlekli swoją interpretację punkciku z ogólnych war, ubezpieczenia i już. Nie mam pojęcia jak takie firmy moga funkcjonować , jak ludzie w tych firmach mogą pracować widząc to naciągactwo i niesprawiedliwść. Tak więc jeśli znasz niemiecki i możesz dokonać interpretacji zapisów w umowie w odniesieniu do normalnych praktyk prawnych w Niemczech - ubezpieczaj sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...