Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ubezpieczenie narciarskie


kazio65

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Muszę kupić ubezpieczenie i mam 3 oferty. parametry podobne, składka też. Które byście wybrali:

Parametry:

Koszty Leczenie 100 000

NNW 15 000 (HDI daje 25 000)

OC osobowe: 100 000

OC rzeczowe: 10 000 (Generali), 15 000 (HDI), Warta brak

Składka wychodzi od 107 w generali do 118 w HDI za 2 os więc w zasadzie żadna różnica.

Mam nadzieję, że się nie przyda, ale macie jakieś doświadczenia z tymi Ubezpieczycielami?

W grudniu na wyjazd do Austrii braliśmy ubezpieczenie z Signal Iduna już 3 rok z rzędu. W 2009 niestety koleżance przydało się:(, nie było problemów w szpitalu.

Sprawdź w biurze Kompas na Kopernika - Pani Kasia (zawsze z nią załatwiałem).

Koniecznie załatwcie karty EKUZ, chcą je w Austrii.

POZDR

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu pojechaliśmy do CUK-u i przy okazji załatwiania Assistanca zagranicznego na auto, Pani namówiła nas na ubezpieczenie w Hestii.

Wariant rozszerzony

KL 150 000 zł

NNW 20 000 zł

OC na osobie 100 000 zł

OC w mieniu 50 000 zł

Bagaż 1000 zł

Pomimo tego co napisał kiedyś Jarek na forum, słyszałam wiele pochlebnych opini, ale mam nadzieję, że ubezpieczenie się nam nie przyda :D

Co do składki 122 zł/2os/8dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak domagać się odszkodowania

pracuję w ubezpieczeniach na życie i podzielę się z wami paroma radami.

poniższe rady można stosować w przypadku ubezpieczeń turystycznych, majątkowych i na życie.

Ubezpieczajcie się u krajowych ubezpieczycieli, bo w razie skarg i problemów możemy wtedy liczyć na rzecznika ubezpieczonych, uokik, itp.

Infolinia - warto powiedzieć pracownikowi infolinii ze napiszmy pismo bezposrednio do prezesa ze skargą na tą konkretną osobę oraz że kierujemy pismo do rzecznika ubezpieczonych oraz uokik z opisem sprawy. Tu mamy pewność, że konsultant zrobi co w jego mocy, żeby sprawę w ramach swoich możliwości optymalnie rozwiązać.

Skarga. Wchodzimy na stronę tow. ubezpieczeniowego i patrzymy kto jest prezesem ew. członkiem zarządu i nasze pismo ze skargą kierujemy bezpośrednio na nazwisko prezesa (poleconym). Pewnie nie przeczyta, ale tego typu korespondencja jest traktowana poważnie i priorytetowo. Dobrze tez jest powiedziec, ze postaramy sie, aby sprawa zostala opisana w Fakcie i SE.

Ponaglenie. Jesli sprawa nie ma odpowiedniego tempa, to piszemy mail do calego zarządu - na pewno ktoś przeczyta. Jak znalezc email? Sprawdzamy nazwiska zarządu w krs (=google) lub na stronie towarzystwa. Latwo tez sie dowiedziec jaka jest domena (to w email po @, np. @pzu.pl) - skladamy to do kupy i slemy do zarzadu. Zaden manager nie bedzie chcial, zeby czlonek zarzadu dostal ponownie skarge na opieszalosc jego departamentu...

W razie braku satysfakcji kontaktujemy się z rzecznikiem ubezpieczonych a potem wysylamy skargę do uokik. Jesli chodzi o konkretną kasę to nie boimy się skierować sprawy do sądu. Zwykle dochodzi do ugody, jesli ubezpieczyciel zobaczy, ze klient jest zdeterminowany. Warto skonsultowac z prawnikiem pozew, zeby ubezpieczyciel zobaczyl, ze ma po drugiej stronie prawnika.

Wypadek. Tu nie jestem ekspertem, ale generalnie zainteresowanie ubezpieczyciela drastycznie zmaleje po transporcie do kraju. Bedąc np. w Austrii stanowczo nalegałbym na lekarza, że nie jestem gotowy do transportu do kraju (mowie o powaznych urazach).

OC. Jesli wjedziemy w austriaka, spiszą nasze dane to nie przyznajemy się do winy. Przyznanie się nic nam nie daje. Zresztą chyba zgodnie z warunkami ubezpieczenia nie możemy isc na żadną ugodę bez zgody ubezpieczyciela.

Jesli nie mamy OC, to w lokalnym sądzie w Austrii odbywa się sprawa, załóżmy ze bez naszej wiedzy i udzialu, przegrywamy i zasądzają nam 100,000 eur odszkodowania. Nawet pomiedzy krajami UE jest to niemal niesciagalne (opinia mojego prawnika). Jest wtedy ryzyko, ze jak nas policja wylegitymuje w tej austrii w przyszlosci, to grożą nam sankcje, czyli trzeba wtedy jezdzic do francji ;)

Zawsze dobrze przeczytać OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) i upewnić się, że transport ze stoku jest objęty zakresem ubezpieczenia. I zwrócić uwagę na definicje np. 'Nieszczęśliwy wypadek'. Bodajże w mbanku piszą, że nieszczęśliwy wypadek to taki, w wyniku którego mamy trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć (z pamięci piszę). Wstrząs mózgu, złamana noga to nie jest trwały uszczerbek...

Otrzymanie swiadczenia z tytułu utraty bagażu jeśli jedziemy samochodem jest tak prawdopodobne jak czołowe zderzenie dwóch 60-latków na nartach w radomiu 29.02 - sprawdzcie zapisy OWU w tym zakresie.

Pamietajmy, ze zgodnie z prawem, wątpliwości muszą być rozstrzygane na naszą korzyść. Warto o tym przypominać ubezpieczycielowi.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Ciekawe,kiedy ktoś wynajdzie wariant ubezpieczenia,pozwalający po powrocie do kraju leczyć się prywatnie tam,gdzie chcemy,a nie być spuszczonym po brzytwie na NFZ.Dostałem kiedyś od nich taką ofertę i być może w skojarzeniu ze standardowym ubezpieczeniem to jest to,choć składka niska nie jest.

https://pewnisportu.pl/

https://poczta.interia.pl/next/?uid=1ff1bb9f539cb857#/folder/1/message/113229

Nie jestem związany z tą firmą.

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gerald napisał:

Po długim zastanowieniu się, rezygnuję z Bezpiecznego Powrotu w PZU (który mi się po prostu skończył).

Zamierzam przystąpić do Alpenverein, gdzie jest ubezpieczenie. Ktoś ma doświadczenia z tym?

Ja wziąłem teraz Alpenverein,załatwianie bardzo proste,OWU też jasno sformułowane.Niskie koszty leczenia,wysoki limit OC i ratownictwa.Moje preferencje wymagają stosowanie tego razem z EKUZem i krótkimi ubezpieczeniami kosztów leczenia w PZU na zawody,bo AV wyklucza wyczynowy sport...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gerald napisał:

Zamierzam przystąpić do Alpenverein,

Jestem od 2002 z przerwą (2010-2011). Odnawianie proste. Ogólne Warunki czytelne, z rozszerzonego ubezpieczenia nie korzystam, z dodatkowego rentowego też nie. Czasami dokupuję koszty leczenia na krótkie "konkretne" wypady w Hestii lub innych. 

Pozdrawiam

mirekn  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gerald napisał:

Zamierzam przystąpić do Alpenverein, gdzie jest ubezpieczenie. Ktoś ma doświadczenia z tym?

Na szczęście nie korzystałem ale wiem że działa bez zarzutu i jest bezdyskusyjnie i szybko akceptowane w razie kłopotów w górach.

Alpenverein  przydaja się na skiturach jako dokument przynależności do klubu wysokogórskiego w razie kontroli w Tatrach Słowackich, nie można też zapominać o zniżkach w schroniskach.

Członkostwo Alpenverein obejmuje cały świat
25 000 € koszty ratunkowe na osobę (również akcja z użyciem helikoptera)
10 000 € leczenie medyczne
3 000 000 € w Europie ubezpieczanie OC
35 000 € w Europie ochrona prawna
Bez limitu koszty transportu do kraju

 

Alpenverein jest wyjątkowo korzystne dla rodzin bo płacą tylko rodzice.

 https://www.alpenverein.pl/ubezpieczenie_ogolne_warunki_ubezpieczenia

 

Tutaj inne opcje ubezpieczenia na Słowacji  https://www.turysta.org/gdzie-kupic-ubezpieczenie-w-gory-obowiazujace-na-slowacji/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Nie działa w kraju stałego zamieszkania,jak inne polisy...

OC mam z innej polisy, ratownictwo górskie mamy bezpłatne w Polsce. Jedyny minus to brak kosztów leczenia po doznanym urazie w Polsce, bo za granicą już jest. 

Dla mnie jedyny minus - to brak kajakarstwa nizinnego, tylko górskie.

 

37 minut temu, mirekn napisał:

Pytasz o ratownictwo, koszty leczenia czy OC ?
Link do OWU OWU OEAV Alpenverein Weltweit Service (AWS)

Szczerze mówiąc, najbardziej mnie zastanawia zgłaszanie szkód i ewentualna wypłacalność.

Kolega z PZU wybił na nartach dwa zęby, i odmówili wypłaty kosztów leczenia. Sprawa jest w sądzie. Ale to u nich powszechna praktyka.

 

38 minut temu, surfing napisał:

Na szczęście nie korzystałem ale wiem że działa bez zarzutu i jest bezdyskusyjnie i szybko akceptowane w razie kłopotów w górach.

Alpenverein  przydaja się na skiturach jako dokument przynależności do klubu wysokogórskiego w razie kontroli w Tatrach Słowackich, nie można też zapominać o zniżkach w schroniskach.

 

A miałeś kiedyś? Właśnie o to mi chodzi, jak wygląda zgłaszanie szkód i ewentualna pomoc. Widzę że nie można robić tego w języku polskim... Cóż.

Właśnie o to chodzi, że za podobną cenę, nie ma nic bardziej atrakcyjnego na rynku. 280 zł za rok to nie dużo, a na jakieś poważniejsze wyjazdy można się u nich doubezpieczyć na wyższą kwotę kosztów leczenia.

I z tego co rozumiem, to ubezpieczycielem jest tak naprawdę Generali. Jeśli to dobrze doczytałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, surfing napisał:

Tak jak pisałem na szczęsne nie musiałem korzystać z ubezpieczenia.

@surfing  byłeś zrzeszony w austriackim czy niemieckim?

Słyszałeś może, że ostatnio na obszarze TANAP pracownicy służby parku kontrolowali na wejściu którejś z dolin w Tatrach wysokich dokumenty, i nie przepuszali (ale nie dawali mandatów) ludzi z austriackim Alpenverein? Tak mi się obiło o uszy....

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Austriackim, też słyszałem że u nas w Tatrach z honorowaniem  Alpenverein jest marnie.

Znalazłem ciekawe porównanie PZU bezpieczny powrót czy Alpenverein   https://www.skalnik.pl/blog/jak-wybrac-ubezpieczenie-w-gory/

13176960-e1562229532705.jpg

PZU  kosztuje 253zł na 12 miesięcy od momentu zawarcia a nie od początku roku jak w  Alpenverein, ale PZU ma marne OC i nie odpowiada za roszczenia polegające na obowiązku zwrotu kosztów wynagrodzenia pełnomocnika reprezentującego poszkodowanego.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Co prawda cholera wie, co z tym sezonem, ale ostatnio dotarły do mnie z racji moich obowiązków służbowych dwie faktury z Austrii za zwiezienie ze stoku helikopterem - wygląda na to, że obie osoby miały tylko kartę EKUZ i nie miały ubezpieczenia narciarskiego (nie rozumiem takiej niefrasobliwości) - ale dla tych, którzy być może są ciekawi (wiem, to pierwszy stopień do piekła, ale może takie rzeczy po prostu mieć w świadomości) jakie to są tak naprawdę koszty i co się na nie składa - przelot 28 min z Saalbach do kliniki w Zell am See z kosztami lekarza pokładowego, leków, helikoptera itd. to ok. 3800 EUR; a 54 min w heli za lot z Grossarl do szpitala w Salzburgu to ponad 6400 EUR. Nikomu nie życzę takiej wątpliwej przyjemności latania nad Alpami w helikopterze ratowniczym, ale polecam apelowanie do innych i zwracanie im uwagi na konieczność posiadania ubezpieczenia, które tego typu wątpliwe atrakcje pokrywa, bo potem niestety przyjdzie płacić z własnej kieszeni i to niestety znaczne kwoty.

Takie to o to pozycję składają się w Austrii na ratownictwo przy użyciu helikoptera - tu na przykładzie 54 min lotu:

image.thumb.png.ef777524761d3056bf1ca318d680b746.png

 

 

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Godzinę temu, surfing napisał:

Austriackie Ministerstwo Sztuki, Kultury, Służby Publicznej i Sportu przeznaczyło 9 milionów Euro na inicjatywę pomocy stowarzyszeniom sportowym, które z powodu pandemii straciły wielu członków

Jest okazja tanio za 70zł na rok, przedłużyć ubezpieczenie w alpenverein.pl

Ale to chyba dla nowych członków a nie przedłużenie Alpenverein Austria (AV-102) Stowarzyszenie - Ubezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla nowych członków https://www.alpenverein.pl/news-96

Cytat

Zasady akcji promocyjnej „Sportbonus” – „Come back stronger”:

  1. „Sportbonus” jest połączony z promocją wrześniową Alpenverein. Co oznacza, że członkostwo w cenie 25% składki będzie ważne do końca 2022 roku!
  2. W akcji mogą brać udział wszyscy, którzy od 01.01.2021 nie byli zapisani w stowarzyszeniu Alpenverein, których członkostwo na rok 2021 nie jest aktywne/opłacone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirekn napisał:

Pewny jesteś, że przedłużyć ?

,,pomoc stowarzyszeniom sportowym, które z powodu pandemii straciły wielu członków"

Zniżka dla nowych członków i wszystkich co nie opłacili składki za rok 2021r., wnioskuję że dużo tego nie zrobiło-w tym ja.

Członkostwo w Alpenverein jest zawierane na rok kalendarzowy, natomiast nowych członków i ,,wracających" obejmuje już od teraz i na cały 2022.

13176960-e1562229532705.jpg

Edytowane przez surfing
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelb91 napisał:

Mam Alpenverein od kilku lat, akurat na 2021 nie opłaciłem składki ze względu na zeszły "sezon".
Nowa promocyjna składka mnie złapała jako odświeżenie członkostwa. Mam już nową kartę od około tygodnia. 

A to tak można? Bo w "pytaniach i odpowiedziach" na stronie jest informacja: Członkostwo zawiera się na czas nieokreślony – niewypowiedziane członkostwo w terminie do 31.10. roku poprzedzającego przedłuża się automatycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...