Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ubezpieczenie narciarskie


kazio65

Rekomendowane odpowiedzi

my zawsze kupujemy ubezpieczenie w pzu

na szczęście w zimie/na nartach jeszcze nigdy nie musieliśmy korzystać z tej polisy ale podczas letniego wyjazdu owszem, dzieciak nam się w ubiegłym roku pochorował i wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów, po powrocie dostaliśmy zwrot kosztów leczenia chyba po 10 dniach

no i dodatkowo zawsze bierzemy na wyjazdu kartę europejską nfz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jeśli znasz niemiecki i możesz dokonać interpretacji zapisów w umowie w odniesieniu do normalnych praktyk prawnych w Niemczech - ubezpieczaj sie.

Masz rację, w większości tych pseudo ubezpieczeń jest masa haczyków. Był to jeden z powodów dlaczego zdecydowałem się zaufać firmie za którą ręczy ADAC. Nasi zachodni sąsiedzi (nie tylko Niemcy) mam wrażenie, że są bardziej wymagający co do oferowanych im usług.

Języka nie znam, ale w sumie to niewiele zmienia w porównaniu z tym prawniczym bełkotem i kruczkami w co drugim zdaniu w umowach z polskimi firmami ;-)

W każdym razie dzięki za trafne uwagi. W moim przypadku ubezpieczenie opłacone także klamka zapadła. Mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać. A jak ktoś inny zniechęcony do naszych ubezpieczalni skorzysta to też dobrze.

Aha, jeszcze jedno. Firma ma siedzibę w Luxemburgu, a swoją ofertę kierują do krajów UE także to nie jest oferta stricte dla Niemców: https://www.ariass.lu/WSLux/WS_Default_DE.aspx

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy artykuł w rp:

http://www.rp.pl/artykul/7,604090-Upadek-na-stoku--ruina-w-portfelu.html

Mam pytanko, może głupie ale i tak zapytam... jak wyrobić sobie europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego? Po prostu idę i dostaję z NFZ na podstawie druczku opłacanych składek?

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy artykuł w rp:

http://www.rp.pl/artykul/7,604090-Upadek-na-stoku--ruina-w-portfelu.html

Mam pytanko, może głupie ale i tak zapytam... jak wyrobić sobie europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego? Po prostu idę i dostaję z NFZ na podstawie druczku opłacanych składek?

dokładnie, za druczek nic nie płacisz. Powinien byc wyrobiony na miejscu, waznośc 30 dni.

Tak przynajmniej było 2 lata temu.

http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=6&artnr=1815

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ważność wynosi 6 msc liczone od daty wydania.

Uwaga od nowego roku zmieniły się wnioski o wydanie karty - w śląskim są takie: http://www.nfz.gov.pl/new/art/1828/01_wniosek_EKUZ_ubezpieczony_wyjazd_turystyczny.doc

W informacjach dodatkowych jest napisane jakie dokumenty sa potrzebne do uzyskania karty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty pomocy w takich przypadkach są wysokie. Samo opatrzenie nogi zwichniętej na alpejskim stoku może się wiązać z wydatkiem równowartości 2 tys. zł. Pierwsza pomoc na stoku w Austrii czy Francji kosztuje kilkaset złotych.

cytat powyżej to z artykułu.

Na Słowacji znajoma musiała skorzystać z pierwszej pomocy na stoku - po okazaniu karty i dodatkowego ubezpieczenia Słowak uprzejmie stwierdził że to potrzebne gdyby musiała skorzystać ze szpitala itp. Pierwsza pomoc jest wliczona w cenę biletu. ;)

pozdr.Torres

P.S- jak jeszcze ich Polizia(słowacka-oczywiście) będzie dawała czekoladki przy kontroli drogowej to...będzie fajnie :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ważność wynosi 6 msc liczone od daty wydania.

Uwaga od nowego roku zmieniły się wnioski o wydanie karty - w śląskim są takie: http://www.nfz.gov.pl/new/art/1828/01_wniosek_EKUZ_ubezpieczony_wyjazd_turystyczny.doc

W informacjach dodatkowych jest napisane jakie dokumenty sa potrzebne do uzyskania karty.

W Kielcach trzeba mieć RMUA albo podbitą legitymację- wyrabiają od ręki, 15 min.Formularze mają na miejscu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie DSV

witam wszystkich. przeglądając ostatnio stronę www. dolomitisuperski.com natrafiłem na informującą o tym, że Region Dolomiti Superski zaleca członkostwo w ubezpieczeniu DSV aktiv Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV) włącznie z ubezpieczeniem narciarskim, które pokrywa wiele przypadków

http://www.ski-online.de/Skiversicherung

Na stronie DSV są trzy warianty ubezpieczenia do wyboru. Przeglądając te oferty jedna rzecz mnie zaintrygowała: to wysokość kwot ubezpieczenia, które oni proponują. tak dla przykładu podam, że w wersji Classic (środkowa wersja) np. odpowiedzialność OC jest do kwoty 1 300 000 Euro, oraz w 100% refundowane koszty transportu. W zestawieniu z tym co oferują nasze firmy są to kwoty nieporównywalne, wręcz olbrzymie. Dodam tylko, że jest ono zawierane na rok i kosztuje ok 37 euro

Czy ktoś z was miał takie ubezpieczenie?

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszłam się dzisiaj z rana do NFZtu w Wwie, byłam o 7:40 i przywitała mnie kilkunasto osobowa kolejka do wejścia - czyli taki urzędowy standard. Po otwarciu NFZtu o 8:00 kolejka ta ustawiła się do pobrania numerków a potem to już z górki poszło. Rzeczywiście spędziłam przy okienku 10 minut i dostałam gotową kartę dla siebie i dla braciszka.

Mam nadzieję, że z niej nie skorzystam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszłam się dzisiaj z rana do NFZtu w Wwie, byłam o 7:40 i przywitała mnie kilkunasto osobowa kolejka do wejścia - czyli taki urzędowy standard. Po otwarciu NFZtu o 8:00 kolejka ta ustawiła się do pobrania numerków a potem to już z górki poszło. Rzeczywiście spędziłam przy okienku 10 minut i dostałam gotową kartę dla siebie i dla braciszka.

Mam nadzieję, że z niej nie skorzystam;)

Ja za chwilę wybieram się do NFZ Warszawa-ciekawe czy też tak szybko pójdzie..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszłam się dzisiaj z rana do NFZtu w Wwie, byłam o 7:40 i przywitała mnie kilkunasto osobowa kolejka do wejścia - czyli taki urzędowy standard.

Tego samego dnia,gdy pisałem swój poprzedni post, poszedłem do NFZ (Kraków) odebrać zamówione prze internet karty EKUZ.

Na dzienniku podawczym w pierwszej chwili konsternacja, bo nie wiedzieli, ze wnioski można składać także przez internet, ale po chwili wyjaśniło się, że przygotowane karty już na mnie czekają.

Cała wizyta nie trwał więcej niż 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej. Muszę kupić ubezpieczenie i mam 3 oferty. parametry podobne, składka też. Które byście wybrali:

Parametry:

Koszty Leczenie 100 000

NNW 15 000 (HDI daje 25 000)

OC osobowe: 100 000

OC rzeczowe: 10 000 (Generali), 15 000 (HDI), Warta brak

Składka wychodzi od 107 w generali do 118 w HDI za 2 os więc w zasadzie żadna różnica.

Mam nadzieję, że się nie przyda, ale macie jakieś doświadczenia z tymi Ubezpieczycielami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałabym Generali - mam doswiadczenie z ta firma podczas likwidacji szkody, fachowo sprawnie bez problemów. moja rodzina ubezpiecza sie w Generali od auta po mieszkanie itd juz kilka lat. Więc myslę ze ubezp. narciarskie Twoje z nimi bedzie pewne.

Co do HDI nie jestem przekonana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...