Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart


anikatek

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ wyjeżdżamy w tym roku na narty w Alpy, mój luby chciałby skorzystać w pełni

z białego szaleństwa na własnych nartach. Narta powinna być rozwojowa :), gdyż szybko się uczy

i złapał narciarskiego bakcyla. :)

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 26

3. Waga - 63 kg

4. Wzrost - 175 cm

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów, ( 6 dni w sezonie)

6. 5/6

7. Buty to - Rossignol Synergy 80

8. Wypożyczane narty dla średiozaawansowanych

9. Preferuję styl jazdy- przygotowane trasy, krótki i długi skręt, lubi dużą prędkość

10. Upatrzone narty -

Fischer RC4 Superrace sc - 155? 160?

Fischer Progressor 8+ - 160

Fischer Progressor 9+ - 160 , może warto do niej dolozyc?

a może taka typowa narta allround:

Volkl Sensor 3, 161 cm , ale boje się, że to mało rozwojowa wolna narta

11. Mój budżet na narty to około - 1500

Co sądzicie? A może macie jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te elany brzmia ciekawie, ale ...

użyłam w między czasie skiselectora, tam wyszła narta Volkl SENSOR 3. Co jest podejrzane, taki wynik otrzymalam zarówno jak testowalam dla narciarza srediozaawansowanego oraz zaawansowanego. Czy to możliwe, że ta narta jest taka uniwersalna? Czy jest to narta z potencjalem? Czy jest to szybka narta (bo czytalam rozne opinie)? Dodatkowo ta narta zwyciężyła w ski test w grupie All Round ... co tez jest jej plusem.

Moj luby z kolei upiera się troche na progressory 8+, bo na stronie fischera jest napisane ze to narta dla osob o umiejetnosciach 5-8, więc uważa, że da radę. Poza tym design mu się bardzo spodobał. Jakby się objawiało ewentualne nie radzenie sobie z tą nartą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj luby z kolei upiera się troche na progressory 8+, bo na stronie fischera jest napisane ze to narta dla osob o umiejetnosciach 5-8, więc uważa, że da radę. Poza tym design mu się bardzo spodobał. Jakby się objawiało ewentualne nie radzenie sobie z tą nartą?

Najpierw się umęczy, a potem wypierdzieli.

Jest również opcja, że się wypierdzieli zanim się zdąży umęczy.

No ewentualnie, że się nie wypierdzieli w ogóle, ale okrutnie umęczy. Wtedy będzie szczęśliwy, że sie nie wypierdzielił, ale zły, że sie umeczył, a nie pojeździł :D;)

A może kup mu bardzo porządne rękawice, a narty niech sobie sam sprawi :rolleyes:

Chyba, że chcesz kupić na jego wyraźne wskazanie, bo z takiego prezentu to może być więcej problemu niż przyjemności w pewnych okolicznościach.

Magelan - Progressor 8+ nie musi być całkiem zły dla kogoś po 3 sezonach, ale PO 3 SEZONACH, a nie po 16 razach bycia na nartach.

Ja po 3 sezonach byłem około 90-100 razy na nartach, ale zima 2006-2007 była wyjątkowo nędzna, więc regionalnie ciężko się jeździło.

A są lepsi i dużo lepsi.

Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że luby naszej koleżanki ma za sobą pół sezonu, do tego rozłożone na 3 lata.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów, ( 6 dni w sezonie)

6. 5/6

Witam

Chłopak spędził na nartach kilkadziesiąt godzin - szybko braknie Ci skali do opisu jego umiejętności:cool:

Sensor 3 to topowy allround - doświadczony narciarz wykorzysta jego potencjał, średnio zaawansowany będzie mógł się na nim wiele nauczyć.

Dobrze przygotowana narta na stromym stoku i pod dobrym narciarzem będzie baaardzo szybka:). Dla Twojego chłopaka może za szybka.

Podobnie jest z Progressorem 8+.

To, że narta będzie za trudna nie objawi się jakoś spektakularnie - po prostu będzie ciężko i postępy będą przychodzić wolniej.

Ten Elan, którego proponował Magelan to w tej chwili lepsze rozwiązanie.

Inna propozycja - będziecie w Alpach, każdego dnia chłopak może spróbować jazdy na innej narcie - sam się przekona, która będzie lepsza - po sezonie kupicie w lepszej cenie niż teraz, koszt wypożyczenia się zwróci.

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Magelan - Progressor 8+ nie musi być całkiem zły dla kogoś po 3 sezonach, ale PO 3 SEZONACH, a nie po 16 razach bycia na nartach.

Ja po 3 sezonach byłem około 90-100 razy na nartach, ale zima 2006-2007 była wyjątkowo nędzna, więc regionalnie ciężko się jeździło.

A są lepsi i dużo lepsi."

No jakoś mnie przyćmiło :D

Ale ten Elan by się nadał nartka bardzo lekka i przyjemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...