Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie gogle wybrać?


nikpawel

Rekomendowane odpowiedzi

Snowfire to jeden z podstawowych i tańszych modeli Uvexa taki ledwo wyciosany z plastiku nie chodzi tu o kolor szybek, a do 150zł spokonie znajdzie porządne i dużo ciekawsze gogle.

Nie chodzi mi o ten model gogli,ale ogólnie o dobór szkieł czy ich kolorów.Polaryzacja i antifog to jedno,ale nie zawsze przydaje się użytkownikowi:pWszystko polega na testowaniu,oczywiście nie za darmo-próba w użytkowaniu:Dmożna promować i kupować sprzęt za dużą kasę,ale w dalszym ciągu widzimy tyle co w sprzęcie za 130 Pln,ponieważ zapominamy o Naszym najważniejszym sprzęcie optycznym-czyli oku.Nie każdy może używać szkiel w danym kolorze :P-ale to już temat na inne fora;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o ten model gogli,ale ogólnie o dobór szkieł czy ich kolorów.Polaryzacja i antifog to jedno,ale nie zawsze przydaje się użytkownikowi:pWszystko polega na testowaniu,oczywiście nie za darmo-próba w użytkowaniu:Dmożna promować i kupować sprzęt za dużą kasę,ale w dalszym ciągu widzimy tyle co w sprzęcie za 130 Pln,ponieważ zapominamy o Naszym najważniejszym sprzęcie optycznym-czyli oku.Nie każdy może używać szkiel w danym kolorze :P-ale to już temat na inne fora;)

no masz racje kiedyś też jeździłem w żółtych ale po przeskoczeniu na różowe dopiero zacząłem widzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,przeciaeż każdy ma inne oczy:DJacek chwali niebieskie-owszem w słoneczny dzień,ale nie jak pada/czyli ja widzę inaczej-akomodacja oka itp/.najlepiej widzę w żółtych/w nocy,mgle/ a inni znowu nic nie widzą.Nie szkiełko,a oko:D;)

"A jak już jestem przy szybach to kolor niebieski - rewelacja. Jeździłem we mgle i przy padającym śniegu. Widoczność i kontrast były genialne."

Polecam uważniej czytać ;)

Mi się wydaje, że niebieskie mogą jednak być interesującym rozwiązaniem bo osobiście do żółtych nie mam przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambro-czytać i nie spieszyć się:D.Piszę,że Jacek chwali niebieskie szkła,ale ja się zgadzam podając swoje warunki jazdy;)-we mgle i padającym śniegu zero widoczności:eek:dla mnie spelniają swoją rolę w pelnym słońcu:rolleyes:.Jeździłem w srebnych,niebieskich,czerwonych,zielonych,żółtych,bursztynowych i innych odcieniach podstawowwych kolorów;)

Nie ma preferencji,dla mojego oka najlepiej sprawdzają się te "najgorsze' żólte,albo bursztynowe:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A jak już jestem przy szybach to kolor niebieski - rewelacja. Jeździłem we mgle i przy padającym śniegu. Widoczność i kontrast były genialne."

Polecam uważniej czytać ;)

Mi się wydaje, że niebieskie mogą jednak być interesującym rozwiązaniem bo osobiście do żółtych nie mam przekonania.

Wcześniej miałem właśnie Scotty icon z niebieskimi szybkami podobała mi się jazda fajny kontrast ale przy słabej widoczności lekka mgła czegoś im brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vege-reggae szukasz coś do 150 zł może warto dołożyć 39 zł i zakupić te http://allegro.pl/gogle-narciarskie-arctica-g-78a-polaryzacja-kurier-i1357854379.html mają polaryzacje to znacznie poprawia widoczność i kształt nawet zbliżony do tych co Uvexów

to są duże gogle nie dla dziewczyny ale model bardzo fajny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja też lubię kupować na allegro, ale co do gogli to wyparzyłam bardzo dobry sklep internetowy, który raczej wybiorę, co do źródła zakupu. Dużo nowych gogli dobrych marek mają na dobrenarty.pl. Mam zamiar kupić sobie te od Woosh, dużą część z nich mają teraz na przecenie, także zmieszczę się w 100 zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię kupować na allegro, ale co do gogli to wyparzyłam bardzo dobry sklep internetowy, który raczej wybiorę, co do źródła zakupu. Dużo nowych gogli dobrych marek mają na dobrenarty.pl. Mam zamiar kupić sobie te od Woosh, dużą część z nich mają teraz na przecenie, także zmieszczę się w 100 zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

hej :) mam ten sam problem.. Chcę kupić mojemu chłopakowi gogle na mikołaja i nie wiem jakie wybrać :P nie wiem czy te pierwsze czy te 2

http://allegro.pl/gogle-narciarskie-fischer-fg-03-podwojne-szkla-i2822486567.html

http://allegro.pl/gogle-narciarskie-fischer-fg-05-podwojne-szkla-etu-i2808106281.html

Prosiłabym Was abyście mi doradzili:) z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) mam ten sam problem.. Chcę kupić mojemu chłopakowi gogle na mikołaja i nie wiem jakie wybrać :P nie wiem czy te pierwsze czy te 2

http://allegro.pl/gogle-narciarskie-fischer-fg-03-podwojne-szkla-i2822486567.html

http://allegro.pl/gogle-narciarskie-fischer-fg-05-podwojne-szkla-etu-i2808106281.html

Prosiłabym Was abyście mi doradzili:) z góry dziękuję :)

Jednym zdaniem to się chyba nie da odpowiedzieć. :frown:: Ale jeśli koniecznie chcesz jednym zdaniem to .... eeee .... pierwsze! :eek:

Z tym, że .... no właśnie. Zakup odpowiednich gogli w gruncie rzeczy aż tak łatwy nie jest. Mówię o sytuacji żeby w pełni się nimi cieszyć i żeby nie były to pieniądze wyrzucone w błoto! Musisz wiedzieć, że nie ma jednych uniwersalnych gogli na wszelkie okazje. Są różne szyby, które maja różne przeznaczenie. Jedne rozjaśniają, inne przyciemniają. Pewnym rozwiązaniem jest zakup gogli z kompletem wymiennych szyb, które można ewentualnie zmieniać w zależności od potrzeb. Bo jednego dnia jest piękna, słoneczna pogoda, a światło odbite od pokrywy śnieżnej aż razi, innego dnia jest szarówka, wiatr i śnieżyca i trzeba sobie trochę świat "rozjaśnić". Ale jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz - mianowicie odpowiednie dopasowanie. A z mojego doświadczenia wynika - i pewnie powie Ci tak wiele osób - że gogle najlepiej mierzyć i to razem z kaskiem. Tylko w ten sposób osiągniesz pewność, że gogle będą odpowiednio dopasowane. Wierz mi, źle dopasowane gogle mogą odebrać przyjemność z jazdy na nartach. Zakupu jak widzę chcesz dokonać poprzez portal Allegro więc zawsze będzie możliwość żeby je zwrócić. Tylko wtedy pewnie radość będzie mniejsza no i efekt fajnej niespodzianki pryśnie. Ale chyba lepsze to niż źle przemyślany zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...