Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart miedzy Voelkl racetiger a Tigershark


beithor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamier kupić narty ale niestety niemoge sie zdecydowac ktore wybrac.

1. Płeć -Meżczyzna

2. Wiek - 20

3. Waga - 74

4. Wzrost -185

5. Na nartach jeżdżę od 9 sezonów,

6. Moje umiejętności określam na 7

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - salomon x-wave 80 Flex-90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Fischer RC4 competition

9. Preferuję styl jazdy krótkim-średnim skrętem po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - naty z sezonu 09/10

---------------------------- Volkl Racetiger SL

----------------------------Volkl Racetiger SC

----------------------------Volkl Tigershark FEET 10

11. Mój budżet na narty to około - jestem w stanie przeznaczyc na nie okolo 1600zl

Czy mógłby mi ktos doradzic ktore bylyby lepsze dlamnie.

i Moglby ktos mi powiedziec jaka jest roznica w twardosci tych nart??

ewentualnie czy warto zwrocic uwage na jakies inne narty podobne do tych co sobie upatrzylem?

Z gory dzieki za wszytkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sl będzie twardsza od Sc, do twojej wagi i do butów lepiej podejdą Sc, będą mniej dynamiczne ale też mniej męczące i nieco łatwiejsze - i powinny zamknąc sie w budżecie bo SL chyba będzie cieżko za tyle znaleść, 10 feet to allround, nie wiem jak z twardoscią ale na niej krótkim skrętem to bedzie trudno jeździc, no i długośc musiałbyś większą zastosować niż do SC - tu 165 powinno być ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i podobnie jak weteran przychylam się do Racetiger SC .Myślę że SL są zbyt radykalne ,zbyt slalomowe i męczące przez to.Ciekawe jak będziesz we Włoszech i będziesz miał cały dzień trasy jak autostrady jak będziesz jeździł ,nie sądzę że będziesz młócił krótkie esy bo się zarżniesz a na SC i tak i tak .Zresztą ja mam taką zasadę nigdy nie kupuję najwyższego modelu tylko o oczko niżej a po to bo muszę cały dzień mieć przyjemność a nie 2 razy zjechać i do knajpki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SC rownież da radę się 'zarżnąć' szczególnie na słabo przygotowanym stoku :D .

Ja osobiście nie narzekam na to, że są mało agresywne. Czasem mam problem z odpowiednim dociśnięciem ich chociaż ważę 80 kg przy tym wzroście co Ty (ale to pewnie z powodu braku odpowiednich umiejętności i najczęściej zmęczenia). Ogólnie trzymają świetnie na twardym/lodzie. Bierz 168 cm. :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie sie zdecyduje jednak na te SC z dlugoscia 168 bo chyba 163 bylyby ciut zakrotkie a sl sa zatwarde jak dlamnie i chyba zbyt wymagajace. a tak btw to Sl mozna spokojnie kupic za 1700 zl wiec niebyloby problemu z ich cena.

A mam jeszcze jedno pytanie jaka twardosc buta byscie mi radzili dobrac do tych nart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega da radę pewnie i Sl i Sc, why not, kwestia własnego, świadomego wyboru i właściwej samooceny, jeśli to 7 jest optymistyczno-forumowe to z tą wagą zamęczy się na Sl- ale jeśli nie to ok, buty 90-110, czasem te z flexem 90 są twardsze od 110tek więc trzeba mierzyć i dobrać wygodne i takie, które odpowiadają mierzącemu zarówno komfortem jak i sposobem i jakością trzymania, nie patrzeć tylko na parametr flex bo on jest mocno umowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nie czas:pTo nie są łatwe narty,mozna wybrać inne slalomki;)

Kolega Bode pewnie opisze swoje pozytywne doznania:D

No to ja jeszcze raz - kolega młody, sprawny, nie jeździ "od wczoraj" i jeżeli to 7 jest 7 to narta godna polecenia. A więc może czas :rolleyes:

Jeździłem na niej krótko, bo kilka godzin i na pewno nie w "każdych" warunkach pod nią, ale polecam w moim odczucie jako nartę znakomitą :rolleyes:

Jednak kupując taką nartę warto wiedzieć co chcemy kręcić na stoku, więc aby był to wybór świadomy :)

Pzdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze raz - kolega młody, sprawny, nie jeździ "od wczoraj" i jeżeli to 7 jest 7 to narta godna polecenia. A więc może czas :rolleyes:

Jednak kupując taką nartę warto wiedzieć co chcemy kręcić na stoku, więc aby był to wybór świadomy :)

.,

Piotr :) jak najbardziej tak,ale ja mam odczucie,że to nie będzie dobry wybór dla Kolegi,który ma jeszcze problemy z doborem butów do odpowiedniej grupy nart;)Narciastwo to sport dla cierpliwych:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz ja jak dotej porty poprostu jezdzilem a w zagadnienia natemat sprzetu nie wnikalem dlatego chce uzyskac jakies rady dotycznace wyboru nart na forum.

A tak pozatym czy te narty podane w tym linku http://allegro.pl/head-isl-world-cup-rf-11-09-10-dl-165-cm-i1363385092.html

czy jest to cena atrakcyjna czy nie bo w necie dosyc ciezko w przeciwienstwie do Racetiger znalezc jakies informacje

Edytowane przez beithor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozecie powiedziec cos wiecej na temat tych headow isl world cup??

bo jak dotej pory doweidzialem sie ze sa bardzo wymagajace i nicpozatym .

i czym orznia sie te narty

http://everest.domenomania.pl/sklep/?p=productsMore&iProduct=752&sName=HEAD-WORLDCUP-i.SL-SW

od tych

http://allegro.pl/head-isl-world-cup-rf-11-09-10-dl-165-cm-i1363385092.html

bo te z allegro wydaja mi sie troche podejrzane

Edytowane przez beithor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...