Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sprzęt Narciarski Dla Osób Niepełnosprawnych


Active Therapy

Rekomendowane odpowiedzi

Poruszyłem własnie ten temat gdyż od wielu lat zajmuje sie szkoleniem narciarskim osób nipełnosprawnych i bardzo chętnie doradze i odpowiem na wszelkie pytania związane z doborem wlasciwego sprzetu dla osób niepełnosprawnych oraz mozliwościami uprawiania tego fascynującego sportu(każdy rodzaj niepełnosprawności, np: amputacje, uszkodzenia rdzenia kregowego, mózgowe porażenie dziecięce, dystrofia miesniowa, zespół downa i wiele innych).

Dodam tylko, ze współpracuje z najlepszymi producentami specjalistycznego sprzetu narciarskiego - dla osób pragnacych kupic mono-ski, bi-ski .... kompleksowo realizuje zlecenie. Sprzet jest dobierany "na miare" indywidualnie do kazdej osoby oraz jej potrzeb, osobiscie przeprowadzam szkolenie. Oczywiscie sprzet posiada gwarancje, jest zrobiony z najwyzszej jakosci materialow i posiada najnowsze rozwiazania wsparte wieloletnim doswiadczeniem w z tej dziedzinie.

Prosze o pytania :)

Pozdrawiam, Dominik

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super , widać że wiele się ostatnio dzieje w temacie narciarstwa niepełnosprawnych. Napisz coś więcej o tych kursach i o sprzęcie, gdzie są prowadzone, w jakich terminach , jaki koszt itp. Tak samo o sprzęcie, czy jesteś producentem czy pośredniczysz w sprzedaży? Widziałem też na stronie Startu że mają swoją ofertę , no i jeden z naszych paraolimpijczyków produkuje sprzęt: http://start.org.pl/nowosc,310,kursy-mono-ski-w-karpaczu.php Fajnie że ta dyscyplina rozwija się w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak na chwile obecna prowadze indywidualne szkolenia narciarskie (ciezko zebrac jednolita grupe narciarska pod wzgledem rodzaju niepelnosprawnosci oraz stopnia). Na przelomie marzec/kwiecien organizuje kurs mono-ski dla osob sredniozaawansowanych i zaawansowanych, nastawiony na poprawe techniki oraz wzrost samodzielnosci.

Jezeli chodzi o sprzet narciarski, jestem przedstawicielem firmy TESSIER - renomowanego producenta sprzetu sportowego dla osob niepelnosprawnych na caly Swiat. Posiadam w sprzedazy szeroka game roznych modeli - przeznaczonych dla osob poczatkujacych jak i zaawansowanych (az po zawodnikow startujacych w zawodach miedzynarodowych, duzo zawodnikow startowalo na ostatniej paraolimpiadzie uzywajac wlasnie mono-ski z Tessier). Jest to sprzet przeznaczony dla osob z kazdym rodzajem niepelnosprawnosci - od stopnia nieznacznego az po znaczny, uniemozliwiajacy samodzielne funkcjonowanie w zyciu codziennym.

Juz kolejny rok wspolpracuje z Tessier. Uzywalem przez wiele lat sprzetu pochodzacego od roznych producentow i wybralem wlasnie Tessier - super jakosc, zaawansowanie i technologia, kilkuletnia gwarancja na czesci, bardzo funkcjonalne.

ZApraszam do odwiedzenia mojej strony www.activetherapy.eu i prosze o pytania a z checia na nie odpowiem.

Pozdrawiam, Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, klania sie Piotr mam 37 lat i od lat poszukuje nart dla siebie. Jestem niepelnosprawny czyli mam zanik miesni w lewej nodze, czworoglowy i dwuglowe odwodzace i przywodzace, czworoglowy praktycznie w calosci nie dziala.

chce sie nauczyc jezdzic na nartach probowalem juz na desce, bo nart nie utrzymam

myslalem o snowblade ale boje sie ze tez nie utrzymam

potrafie chodzic dlatego szukam jakiejs opcji na stojaco, potrafie biegac ale chce zjezdzac.

sam nauczylem jezdzic moja zone i dzieci biegajac z nimi po stoku ale chce sam jezdzic i nie wiem jak to mozna zrealizowac. problem w tym ze lewa noga nie ma sily by skrecac i utrzymywac narte czy deske.

czy mozecie mi Panstwo pomoc i cos doradzic.

pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klania sie Piotr mam 37 lat i od lat poszukuje nart dla siebie. Jestem niepelnosprawny czyli mam zanik miesni w lewej nodze, czworoglowy i dwuglowe odwodzace i przywodzace, czworoglowy praktycznie w calosci nie dziala.

chce sie nauczyc jezdzic na nartach probowalem juz na desce, bo nart nie utrzymam

myslalem o snowblade ale boje sie ze tez nie utrzymam

potrafie chodzic dlatego szukam jakiejs opcji na stojaco, potrafie biegac ale chce zjezdzac.

sam nauczylem jezdzic moja zone i dzieci biegajac z nimi po stoku ale chce sam jezdzic i nie wiem jak to mozna zrealizowac. problem w tym ze lewa noga nie ma sily by skrecac i utrzymywac narte czy deske.

czy mozecie mi Panstwo pomoc i cos doradzic.

pozdrawiam Piotr

Niestety nie jestem w stanie pomóc, ale spróbuj napisać na priva do Acitve Therapy, skoro się w tym specjalizuje, a może nie zagląda zbyt czesto na forum.

Trzymam kciuki, żebyś mógł pojeździć z Rodzinką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klania sie Piotr mam 37 lat i od lat poszukuje nart dla siebie. Jestem niepelnosprawny czyli mam zanik miesni w lewej nodze, czworoglowy i dwuglowe odwodzace i przywodzace, czworoglowy praktycznie w calosci nie dziala.

chce sie nauczyc jezdzic na nartach probowalem juz na desce, bo nart nie utrzymam

myslalem o snowblade ale boje sie ze tez nie utrzymam

potrafie chodzic dlatego szukam jakiejs opcji na stojaco, potrafie biegac ale chce zjezdzac.

sam nauczylem jezdzic moja zone i dzieci biegajac z nimi po stoku ale chce sam jezdzic i nie wiem jak to mozna zrealizowac. problem w tym ze lewa noga nie ma sily by skrecac i utrzymywac narte czy deske.

czy mozecie mi Panstwo pomoc i cos doradzic.

pozdrawiam Piotr

Witam Piotrze,

Troche ciezko tak doradzic bez zbadania w praktyce na ile faktycznie masz silna lewa noge. Dokladnie, zasugerowalbym najpierw nauke na snowboardzie - silniejsza noga powinna byc w stanie kopmensowac braki w sile miesniowej nogi slabszej. Jezeli juz probowales i nie spelnilo to Twoich oczekiwac nalezy ruszyc w innym kierunku.

Skoro piszesz, ze mozesz chodzic i biegac, to znaczy ze lewa noga nie jest taka slaba. Tak na szybko nasuwaja mi sie 2 mozliwosci:

1. Jazda na 2 nartach - narty krotsze o minimum 30/35cm od Twojego wzrostu. Snowblade'ow nie polecam gdyz maja za mala plaszczyzne podporu i sa mniej stabilne. Krotsze narty, ale nie snowblade, sprawia ze bedziesz mial lepsza kontrole nad nimi, a jednoczesnie dadza Tobie wystarczajaca plaszczyzne podporu i beda bardziej 'wybaczalne'jezeli chodzi o zbytnie wychylenia przod-tyl. W celu zwiekszenia kontroli nad narta lewa proponuje polaczyc ze soba dzioby obu nart sznurkiem o dlugosci ok 25cm - sprawi to ze narty nie beda sie rozjezdzaly i narta (noga) prawa bedzie kompensowala i kontrolowala narte lewa. Podobne rozwiazanie zastosowalem nauczajac jezdzic na nartach osobe po jednostronnej amputacji konczyny dolnej powyzej stawu kolanowego, ktora jezdzi w protezie na 2 nartach. Jako ze amputacja miala miejsce dosyc wyskoko powyzej stawu kolanowego, kikut jest dosyc krotki i nie jest na tyle silny aby w pelni kontrolowac proteze z dodatkowym obciazeniem - masa buta narciarskiego i narty. Polaczenie obu nart sznurkiem znacznie wplynelo na polepszenie kontroli i jest on kompletnie samodzielnym narciarzem.

2.Jazda na jednej narcie przy pomocy kulonart. Technika wykorzystywana w nauce osob po amputacji jednej konczyny dolnej, zaburzeniu sily miesniowej lub niedorozwoju jednej z konczyn dolnych. Jezdzisz na nodze silnej, a noga slaba jest lekko podgieta zeby nie cignac po stoku. Rownowage podczas jazdy oraz kontrole w skrecie pomagaja Tobie utrzymac kulonarty - takie specjalne kule z przymocowanymi nartkami u dolu - prosze zobacz moj link na youtube:

Mam nadzieje, ze moja odpowiedz chociaz troche Tobie pomogla. Jezeli masz wiecej pytan bardzo chetnie na nie odpowiem lub pomoge w zalatwieniu odpowiedniego sprzetu.

Pozdrawiam, Dominik

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Gość trikker

Polecam dla Ciebie Trikke, sprzęt na którym stoisz, nogi mało pracują, poprzez kierownicę czyli ręce trzymasz krawędzie i mozesz szybko, sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie dla siebie i dla innych jeździć. www.trikkeskki.com

W razie pytań pisz na prv.

Pozdrawia

Trikker

Witam, klania sie Piotr mam 37 lat i od lat poszukuje nart dla siebie. Jestem niepelnosprawny czyli mam zanik miesni w lewej nodze, czworoglowy i dwuglowe odwodzace i przywodzace, czworoglowy praktycznie w calosci nie dziala.

chce sie nauczyc jezdzic na nartach probowalem juz na desce, bo nart nie utrzymam

myslalem o snowblade ale boje sie ze tez nie utrzymam

potrafie chodzic dlatego szukam jakiejs opcji na stojaco, potrafie biegac ale chce zjezdzac.

sam nauczylem jezdzic moja zone i dzieci biegajac z nimi po stoku ale chce sam jezdzic i nie wiem jak to mozna zrealizowac. problem w tym ze lewa noga nie ma sily by skrecac i utrzymywac narte czy deske.

czy mozecie mi Panstwo pomoc i cos doradzic.

pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Cześć

Napisz do forumowicza M!xeR - on też jest jednonożny. Jeździ na nartach i gra w AMP Futbol. Ostatnio nie pisał ale może zajrzy. Świetny gość i na pewno coś doradzi.

Spróbuj też tutaj:

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "START"

01-982 Warszawa

ul. Trylogii 2/16

tel. +48 (022) 659 30 11

fax + 48 (022) 822 02 23

Staraj się złapać kontakt z Łukaszem Szeligą - świetny facet i sportowiec. Na pewno dadzą namiary, pomogą.

Trzymaj się.

Pozdrowienia serdeczne Mitek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 28.12.2010 o 21:01, Active Therapy napisał:

Poruszyłem własnie ten temat gdyż od wielu lat zajmuje sie szkoleniem narciarskim osób nipełnosprawnych i bardzo chętnie doradze i odpowiem na wszelkie pytania związane z doborem wlasciwego sprzetu dla osób niepełnosprawnych oraz mozliwościami uprawiania tego fascynującego sportu(każdy rodzaj niepełnosprawności, np: amputacje, uszkodzenia rdzenia kregowego, mózgowe porażenie dziecięce, dystrofia miesniowa, zespół downa i wiele innych).

Dodam tylko, ze współpracuje z najlepszymi producentami specjalistycznego sprzetu narciarskiego - dla osób pragnacych kupic mono-ski, bi-ski .... kompleksowo realizuje zlecenie. Sprzet jest dobierany "na miare" indywidualnie do kazdej osoby oraz jej potrzeb, osobiscie przeprowadzam szkolenie. Oczywiscie sprzet posiada gwarancje, jest zrobiony z najwyzszej jakosci materialow i posiada najnowsze rozwiazania wsparte wieloletnim doswiadczeniem w z tej dziedzinie.

Prosze o pytania :)

Pozdrawiam, Dominik

Cześć Dominik,

mam częściowo porażony nerw strzałkowy w prawej kończynie dolnej i o około 3,5 cm krótszą jedną nogę. Jeżdżę na nartach od około 8 lat, ale wciąż mam problemy z poczuciem kontroli na nartach i z tego rodzi się wiele moich frustracji w trakcie jazdy. Miałam wczoraj też wypadek, w wyniku którego naderwałam sobie więzadło boczne, gdyż odjechała mi jedna narta i nie udało mi się jej przyprowadzić. Czy są jakieś sprawdzone rozwiązania dla osób z jedną krótszą nogą? Czy poleciłbyś mi także posiadanie krótszych nart, tak aby miała poczucie większej kontroli na nartach? 

Mój mąż kocha narty, bardzo bym chciała móc dzielić tą radość z nim w pełni, nie będąc zagrożeniem dla siebie, ani innych narciarzy na stoku.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie porady. 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...