Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk today


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po kilku latach po raz pierwszy odwiedziłem GATowski ośrodek narciarski. Nie zrobiłem tego dobrowolnie, bo zostałem na ten wyjazd zaproszony przez JC. Jadąc do Jacka po drodze myślałem że będę musiał kłamać na forum jak to było wspaniale w Szczyrku.

Jednak już po kilku chwilach okazało się że jednak nie, nie będzie takiej potrzeby, bo warunki narciarskie okazały się być dobre, a miejscami bardzo dobre. Równo przez cały dzień, muldy nigdzie się nie tworzyły, oczywiście z racji sztucznego dośnieżania twardo, dopiero po południu pojawiły się miejsca oblodzone.

W ciągu dnia na trasach pracowały armatki, a i można było spotkać ratrak równający newralgiczne miejsca.

Naturalnego śniegu jest niewiele, jak wiadomo system dośnieżania jest słaby, to skutkuje na trasach nie dośnieżanych kiepskimi warunkami narciarskimi, więc lepiej na dzień dzisiejszy je omijać.

Trasy na których uważam że panują dobre i bardzo dobre warunki:Trasa nr 5 popularnie zwana Blinkulą, trasa z Małego Skrzycznego nr 2 i 3 do hali Skrzyczańskiej i dalej trasy 4 i 7 przez Suche i dalej do Soliska. Trasa nr 8 i 9(Hala Pośrednia). Golgota również bardzo dobra, choć to nie "moja trasa" podobnie jak Blinkula - nie lubię.

Reasumując panujące warunki narciarskie z faktem że w Czyrnej obok wyciągu nr 10 powstała karczma w której można zjeść i napić się w cywilizowanych warunkach oceniam dzień narciarsko i towarzysko bardzo udany:).

Relacji foto z mojej strony nie będzie bo zapomniałem aparat, ale woziłem kijki jakiemuś dziennikarzowi i obiecał że coś tu wstawi za to;).

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą napisałem Mario,że GAT zaczyna się starać,ale po twojej relacji nie mam już żadnych wątpliwości! ;)

Chyba sam się skuszę... :rolleyes:

Tylko ta odwilż mnie przeraża,pewnie jak tam ruszę to już trochę zejdzie. :o

Nie m się co oszukiwać, śniegu na trasach tych dośnieżanych jest tak zwane niezbędne minimum i jak przyjdzie halny i do tego deszcz to "posprzątane" będzie bardzo szybko. Przy takiej warstwie wystarczy że tylko zrobi się na plusie w ciągu dnia i stoki zostaną mocno zdewastowane przez samych narciarzy:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie m się co oszukiwać, śniegu na trasach tych dośnieżanych jest tak zwane niezbędne minimum i jak przyjdzie halny i do tego deszcz to "posprzątane" będzie bardzo szybko. Przy takiej warstwie wystarczy że tylko zrobi się na plusie w ciągu dnia i stoki zostaną mocno zdewastowane przez samych narciarzy:(.

Myślałem o sobocie rano,ale to może być już za późno. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem was, przed 13 na Solisku :)

Do Jacka rzuciłem nawet kilka słów :cool:

Ja Ciebie akurat nie widziałem, ale Jacek mówił że uciekłeś i nie zdążył się zapytać ktoś Ty:D

Dodam jeszcze że w górnych partiach Małego Skrzycznego panuje iście bajkowa zimowa sceneria... po prostu widokowo zima w najlepszym wydaniu :)

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po kilku latach po raz pierwszy odwiedziłem GATowski ośrodek narciarski. Nie zrobiłem tego dobrowolnie, bo zostałem na ten wyjazd zaproszony przez JC. Jadąc do Jacka po drodze myślałem że będę musiał kłamać na forum jak to było wspaniale w Szczyrku.

Jednak już po kilku chwilach okazało się że jednak nie, nie będzie takiej potrzeby, bo warunki narciarskie okazały się być dobre, a miejscami bardzo dobre. Równo przez cały dzień, muldy nigdzie się nie tworzyły, oczywiście z racji sztucznego dośnieżania twardo, dopiero po południu pojawiły się miejsca oblodzone.

W ciągu dnia na trasach pracowały armatki, a i można było spotkać ratrak równający newralgiczne miejsca.

Naturalnego śniegu jest niewiele, jak wiadomo system dośnieżania jest słaby, to skutkuje na trasach nie dośnieżanych kiepskimi warunkami narciarskimi, więc lepiej na dzień dzisiejszy je omijać.

Trasy na których uważam że panują dobre i bardzo dobre warunki:Trasa nr 5 popularnie zwana Blinkulą, trasa z Małego Skrzycznego nr 2 i 3 do hali Skrzyczańskiej i dalej trasy 4 i 7 przez Suche i dalej do Soliska. Trasa nr 8 i 9(Hala Pośrednia). Golgota również bardzo dobra, choć to nie "moja trasa" podobnie jak Blinkula - nie lubię.

Reasumując panujące warunki narciarskie z faktem że w Czyrnej obok wyciągu nr 10 powstała karczma w której można zjeść i napić się w cywilizowanych warunkach oceniam dzień narciarsko i towarzysko bardzo udany:).

Relacji foto z mojej strony nie będzie bo zapomniałem aparat, ale woziłem kijki jakiemuś dziennikarzowi i obiecał że coś tu wstawi za to;).

:P

To się nazywa artykuł (post) sponsorowany. ;):):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak obnażyłeś tajniki mojej pracy :eek: Przyznaję SB postawił mi herbatę, a nawet dwie! Idę do łazienki muszę się zlustrować.

No bo jak to mam rozumieć.

Całe życie "pluł na Szczyrk" aż tu nagle takie pochwalne pienia.:rolleyes:

----------------------------------------

No dobra dość żartów.

Po prostu trzeba znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie.

I Wam się to wczoraj udało.

Mnie też nie raz się to zdarzało.

Ale wg.mnie to był wyjątek który potwierdza niechlubną SzCyrkowską regułę.

Czego potwierdzeniem jest post Johnego; http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=117954#post117954

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po rocznej przerwie odwiedziłem Szczyrk – Solisko. Tam gdzie naśnieżają to warunki dobre i bardzo dobre, pogoda była piękna. Można się puścić z Małego Skrzycznego do Soliska, ponad 3 km bez zatrzymywania się. Ach, jak ja lubię takie długie trasy. Mały ruch, brak kolejek na wyciągach, nigdy z czymś takim się tam nie spotkałem. Myślę, że ludzie czytając na forach – „Omijajcie Szczyrk” zadziałało. W tym jest dużo prawdy przez te cholerne orczyki i te muldy pod nimi. To jest totalna klęska dla tego ośrodka!!! Powiem krótko, chcesz pojeździć i na maxa zmęczyć nogi to jedź do Szczyrku. Tylko duże inwestycje za dużą kasę i mamy w Szczyrku ośrodek jakiego tylko można sobie pomarzyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko duże inwestycje za dużą kasę i mamy w Szczyrku ośrodek jakiego tylko można sobie pomarzyć.

W pełni się zgadzam. Podobne odczucia miałem w zeszłym roku. Gdyby ktoś tam włożył duuużą kasę to byłby ośrodek na przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczyrk - sobota 12.02.2011

czesc!

Byłem w szczyrkowskim skansenie w sobotę.

ostatnio byłem tam gdzieś w głębokich latach 90-tych - wiadomo, infrastruktura ciągle ta sama.

Warunki były idealne, słoneczko, lekki mróz, trasy otwarte to te które mają naśnieżanie i tam były idealne warunki.

Widać ze naprawdę chłopaki się starają, trasy przygotowane b. dobrze - to mnie miło zaskoczyło.

Bieńkula i Golgota po prostu niesamowite - pierwszy raz w życiu widziałem je bez muld, lodu, przetarć..

Ludzi było mało, ludziska omijają Szczyrk szerokim łukiem - nikt już nie chce na orczyku się męczyć.

Na minus -

-płatne parkingi (w Czyrnej chyba 9zł).

-z kiblami problem - albo toi-toi albo np. na dolnej stacji w czyrnej 2zł przy barze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez w sb bylem w Szczyrku;]

Ale nie zauwarzylem ani JEDNEJ uruchomionej armatki mimo iż w niektorych miejscach był sam lód;) Chwilami podmuchy podmuchy wiatru byly bardzo mocne a ja oczywiscie bez kominiarki;} Na czyrne zjazd tylko Bieńkulą ale w Solisku juz ok. 4,7 czynne no i golgota. Dodatkowo nice widoki z góry-wysokie chmury Czasami lekko pruszyl snieg

O dziwo ślizgi mam cale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez w sb bylem w Szczyrku;]

Ale nie zauwarzylem ani JEDNEJ uruchomionej armatki mimo iż w niektorych miejscach był sam lód;) Chwilami podmuchy podmuchy wiatru byly bardzo mocne a ja oczywiscie bez kominiarki;} Na czyrne zjazd tylko Bieńkulą ale w Solisku juz ok. 4,7 czynne no i golgota. Dodatkowo nice widoki z góry-wysokie chmury Czasami lekko pruszyl snieg

O dziwo ślizgi mam cale

Uruchamianie arnmatki kiedy 'pizdzi' i cały snieg leci w las to mało pozyteczne działanie... ;) podobnie jak uruchmianie trasy pod działającą armatką (czy odwrotnie ;) )- to juz brak profesjonalizmu by nie napisac szacunku do klienta.... Od naśnieżania są godziny 16-8.

Gdyby to nie był szczyrk to pomyslałbym, że coś sie poprawiło. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!

Byłem w szczyrkowskim skansenie w sobotę....

Warunki były idealne, słoneczko, lekki mróz, trasy otwarte to te które mają naśnieżanie i tam były idealne warunki.

Widać ze naprawdę chłopaki się starają, trasy przygotowane b. dobrze - to mnie miło zaskoczyło.....

Ludzi było mało....

Gdybym sam nie doświadczył takich doznań 5 stycznia, to napisał bym że łżesz, dał bym Ci czerwieńca i publicznie bym się przyznał że to uczyniłem:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamianie arnmatki kiedy 'pizdzi' i cały snieg leci w las to mało pozyteczne działanie... ;) podobnie jak uruchmianie trasy pod działającą armatką (czy odwrotnie ;) )- to juz brak profesjonalizmu by nie napisac szacunku do klienta.... Od naśnieżania są godziny 16-8.

Gdyby to nie był szczyrk to pomyslałbym, że coś sie poprawiło. :D

Znam ośrodki które ustawiają armatki z boku tras nie przeszkadzając narciarzom . Potem ratraki ten śnieg przesuwają na stok .

Największym nonsensem jest włączenie armatek na nocnej jeździe .

Szron na goglach w ogóle nie pozwala jechać .

Trzeba o tym pisać to może ktoś z obsługi wyciągów przeczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...