Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Skibolt - polski wynalazek


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Narciarstwo biegowe to jedna z najzdrowszych i najmniej kontuzyjnych form ruchu jaką możemy sobie zafundować w okresie zimy. Niestety krótki sezon zimowy to odwieczna bolączka narciarzy biegowych w Polsce, skutecznie zniechęca do inwestowania w biegowy sprzęt narciarski.

Oprócz aspektów zdrowotnych, jakie niesie za sobą uprawianie tej dyscypliny sportowej, jest przede wszystkim możliwość przemierzania dzikich, odludnych miejsc z dala od ulicznego tłumu i hałasu. Wszystkie letnie systemy rolkowe w mniejszym lub w większym stopniu spokrewnione z narciarstwem biegowym, dostosowane są do jazdy po twardych nawierzchniach asfaltowych lub betonowych i nie dają przyjemności pokonywania terenów pozbawionych dróg czy chodników.

Receptą może okazać się polski, nowatorski system Skibolt, będący absolutnym przełomem w jeździe biegowej poza sezonem zimowym. System ten umożliwia swobodne poruszanie się po różnych powierzchniach bez względu na ich gładkość czy twardość.

Narty Skibolt kształtem przypominają standardowe narty zjazdowe czy biegowe. Innowacyjność systemu polega na tym, że część jezdna umieszczona jest na górnych powierzchniach nart, a nie na spodach jak w tradycyjnych rozwiązaniach. Wiązania wyposażone w rolki przemieszczają się w przód po powierzchniach nart. W momencie wykonywania kroku, wraz z naturalnym unoszeniem stopy narta wystrzeliwuje w kierunku jazdy dając po chwili rolkom możliwość kolejnego przejazdu. Jest to pierwszy na świecie tego typu system, który realnie umożliwia swobodną jazdę, nawet w tak ekstremalnych warunkach jak wysokie trawy czy piaszczyste plaże morskie.

Sposób działania systemu Skibolt jest ciężki do opisania, gdyż zasada jego funkcjonowania jest zupełnie inna niż wszystkie dotychczasowe.

Więcej informacji o Skibolcie na stronie www.skibolt.com

Źródło: Aktywni.pl

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

Czego Ci Ludzie nie wymyślą :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko się wypowiadać kiedy nie miało się tego " cosia" wcześniej na nogach....

trochę to wygląda jak powłóczenie nogami...( i jakoś praca rąk modeli poglądowych - też takie " powłóczenie" ) .... nie do końca mnie przekonuje... choć w kategorii " gadżet " może być interesujące .... a czy się przyjmie - nie sądzę ....

... nartorolki bardziej do mnie mówią :)

ps. wielkim hiciorem miały być rolki Powerslide - póki co widziałam tylko jedną osobę na czymś takim ( a trochę jeżdżę ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

"...ps. wielkim hiciorem miały być rolki Powerslide - póki co widziałam tylko jedną osobę na czymś takim ( a trochę jeżdżę ) :P ..."

Ciekawe że bladeville nic na ten temat nie napisał :rolleyes: Hmm...

Wgooglajcie "bladeville" i...:D:D:D wszystko jasne.

Swoją drogą, jak to cuś - to polski wynalazek - to BRAWO!!!

Podoba mi się nowatorskie podejście do tematu. Teraz tylko kwestia zainteresowania klientów tym "czymś".

Myślę, że podobnie jak z różnymi odmianami rolek terenowych (Skike, Powerslide etc) czy też Grasski, wymaga to sporej promocji medialnej i możliwości testowania przed zakupem - bo cena (podobnie jak wyżej wspomnianego sprzętu) nie będzie niska:(.

Tak czy siak - życzę powodzenia i ... byle do zimy:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu interesowałem się Gateskate... Prawie kolega leciał do Amełyki,więc go poprosiłem,żeby mi przywiózł coś takiego.Poszedł do sklepu w odpowiednim temacie i spytał o to coś.Sprzedawca na to:"na tym to chyba jedynie zwariowani Europejczycy są w stanie jeździć!" ;):P

Zawsze interesowała mnie jakaś alternatywa dla nart:D

Też się tym "podjarałem"

TO "ustrojstwo" ma hamulce (podobno - wyśmienite:eek:) które trzyma się w rękach podczas jazdy (o ile dobrze pamiętam:confused:) i to mnie pohamowało :D:D:D...

P.S.

Mysiu - co do kwestii: "Jak będzie zap......... pod górę..." - To jestem 3xTAK!!!!!! :-)

Edytowane przez Rafidemol
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze interesowała mnie jakaś alternatywa dla nart:D

Też się tym "podjarałem"

TO "ustrojstwo" ma hamulce (podobno - wyśmienite:eek:) które trzyma się w rękach podczas jazdy (o ile dobrze pamiętam:confused:) i to mnie pohamowało :D:D:D...

P.S.

Mysiu - co do kwestii: "Jak będzie zap......... pod górę..." - To jestem 3xTAK!!!!!! :-)

Tak,ma hamulce i się zastanawiałem jaki będzie efekt kiedy się je użyje... :eek: Grill na twarzy... :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moim zdaniem to świetny pomysł. Brawa własnie za pomysł przede wszystkim. Konstrukcyjnie wygląda to bardzo prosto pewnie gorzej materiałowo ale wydaje się, że nie powinien byc to drogi sprzęt. Wszystko zalezy od promocji.

Pozdro

Rzeczywiście sprzęt fajny i pewnie zabawa na tym jest pierwsza klasa a co do ceny to sam popatrz i oceń czy drogo

http://allegro.pl/rolki-terenowe-narto-rolki-xc-trainer-powerslide-i1583910511.html

tańsze modele

http://allegro.pl/skike-v07-rolki-terenowe-nartorolki-silver-i1581429673.html

http://allegro.pl/skike-v07-s-rolki-terenowe-nartorolki-red-i1581429958.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...