Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
marboru

Jacek Pałkiewicz "Ambasadorem Mazur"

Recommended Posts

Jacek Pałkiewicz, znany reporter i podróżnik, odkrywca źródeł Amazonki i twórca survivalu w Europie będzie "Ambasadorem Mazur" w ramach kampanii "Mazury Cud Natury" - poinformował w środę urząd marszałkowski w Olsztynie.

Do zadań "Ambasadora Mazur" będzie należał lobbing na rzecz polskiego finalisty konkursu 7 Nowych Cudów Natury. Według Jacka Pałkiewicza, jest to niepowtarzalna okazja do zainteresowania zagranicznych turystów polskim produktem turystycznym.

Jacek Pałkiewicz to reporter, eksplorator od 40 lat przemierzający peryferie świata, członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. Uznawany za twórcę survivalu w Europie. Przepłynął w roli dobrowolnego rozbitka Atlantyk na łodzi ratunkowej. Kierował wieloma wyprawami międzynarodowymi w poszukiwaniu osobliwości, ginących cywilizacji, niezwykłych zjawisk. W 1996 r. ustalił źródło Amazonki, co zostało potwierdzone przez najnowsze zdjęcia satelitarne. Autor ponad 20 książek i wielu reportaży prasowych.

"Takiej wyjątkowej możliwości poszerzenia wizerunku i zwiększenia popularności Polski na świecie, nie mamy prawa zaprzepaścić. To wielkie wyzwanie, czeka nas ogromna praca" - powiedział PAP Jacek Pałkiewicz.

Mazury znalazły się w gronie 28 finalistów w plebiscycie szwajcarskiej fundacji "New7Wonders". Do konkursu zgłoszono ponad 400 propozycji z całego świata. Zwycięzcy zostaną wybrani w głosowaniu internautów. Konkurs zakończy się 11 listopada 2011 r.

Jacek Pałkiewicz od dawna związany jest z Mazurami. Dzieciństwo spędził w położonym wśród jezior i lasów Ełku. Jak podkreśla podróżnik, pozostało w nim zauroczenie pełną uroku krainą. Z nostalgią wspomina sporty wodne czy harcerstwo, które wciągnęło go w świat wielkiej przygody.

"Widziałem wiele olśniewających, wywołujących zachwyt dzieł natury, będących natchnieniem poetów, ale Mazury im nie ustępują. Są w stanie zauroczyć każdego podróżnika" - powiedział Pałkiewicz.

Źródło" PAP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
  • Create New...