Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Schladming 14-16.01.2011


marczello

Rekomendowane odpowiedzi

Schladming szykuje sie do Mś 2013.

Jak byłem w Schaldming 4 lata temu to już byli obwieszeni banerami "Schladming 2013":).

Szykuję się tak jak Polska do Euro 2012. Tyle że oni już na mistrzostwa świata w 2013 roku mają już prawie wszystko gotowe, a u nas prawie nic nie jest gotowe:D. Ot taka drobna różnica:rolleyes:.

Opowiadaj jakie warunki, no i czy podoba Ci się w Dachstein Tauern?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadaj jakie warunki, no i czy podoba Ci się w Dachstein Tauern?

Powiem tak.Zdecydowałem się pojechac d Schladming , bo blisko od nas ( mniej niz 600km z granicy ).

Po powrocie moje zdanie jest takie, że ...

po co jeździć dalej ?W schladming i na 4berge http://www.4berge.at/ jest wszystko czego narciarz potrzebuje.Wg mnie jeden z lapiej zoorganizowanych ośrodków w Austrii.

Spalismy w prywatnym pensjonacie Haus Emily http://web.deskline.net/dachstein/en/show_accommodation/DAC/9d1520ed-6cdd-4ec4-879b-f355ea03fc48/ . Po przyjeździe okazało sie ,że właścicielką jest Polka , mieszkająca od 13 lat , Sylwia. Miejsce to polecam , jest w bardzo dobrej lokalizacji w Schladming , warunki zakwaterowania rewelacja, podejscie włascicieli do klientów super.Pierwsza liga jak dla mnie.Na pewno tam wróce.

Na nartach jeździeliśmy w sobotę i niedziele.Ośrodek jaknajbardziej nadaje się na weekendowy wyjazd.

Sobota z rana to na dole opady deszczu , na górze śniegu.Od ok.10 godz. zaczęło pokazywac się słońce. Zdecydowalismy pojechać na prawą stronę osrodka, czyli Rohrmoos z Hochwurzen i Reiteralm. Objechalismy po tej stornie w sumie wszystko.Duzym minusem jest czas przedostania się z Schladming na Hochwurzen ( wolne wyciągi , duża odległość - to jedeny minus , ale da sie przezyć ).Super pozytywne wrażenia wywarł na mnie ośrodek ReiterAlm.Swietne długie , szerokie trasy , mało ludzi, fajna knajpa restauracja http://www.jagastueberl.at/ .

Na Reiteralm , mogę polecić wszystkie trasy , zaczynając od czarnej 3a, czerwonej 3 , super 5 czerwonej , pucharowej 1 czerwonej, no wszystkie trasy wysoka półka.

Niedziela to lewa strona 4berge , Planai i Hauser Kaibling. Z Planai świetna szeroka , równa jak stół prawie przez cały dzień czerwona 3.Fajna 5 i 12 czerwone oraz 1 czerwona. Przy dojeździe do Reiteralm, świetne czerwone 10 i 11.Generalnie niebieskich tras tam jak na lekarstwo , a te które sa oznaczone jako niebieskie czyli np 3 w Hauser , moglaby byc spokojnie jako czerwona. W samym Hauser Kaibling fajne trasy , oczywiście szerokie i bardzo dobrze przygotowane.

W niedziele mimo temp +11 stopni na gorze trasy byly twarde i zmrożone.

Tak,że nie ma co się obawiac ostatniej odwiliży , a do tego dzisaij tam mocno pada snieg. W 4berge warunki narciarskie zagrożone napewno nie sa.

Podsumowując, 4 berge to kompleks zecydowanie nie dla początkujących.

Schladming nieduże , bardzo ładne i ciekawe miesteczko z wieloma barami , dyskotekami.Dolna stacja na Planai robi wrażenie.

Niestety zamknięta była czarna pucharowa 3.Jest zamknieta dla narciarzy , pilnują ją ochroniarze , a cąłe Schladming opklejone jest plakatami o przyszłotygodniowym slalomie nocnym.

Zdecydowanie polecam Schladming i 4 berge.

Zdjęcia : http://www.skionline.pl/forum/album.php?albumid=190

A odpowiadając SB - bardzo mi się podobało. :)

Edytowane przez marczello
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...