Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria- Wyjazd a warunki Śniegowe


SkiFrik

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na temperatury w stacjach narciarskich robi mi się dość słabo. Chcę wyjechać 05.02.-12.02., niestety taki wynikowy, dość popularny termin, w sumie to już niedługo i zaczynam się bać.

Proszę o radę.

Chciałem jechać do Kreischberg, jeździć tam, a także podjechać na Turracherhoehe i może Katchberg bo zależy mi, żeby z Warszawy było dość blisko i nie było tłumów w tak popularnym okresie.

No, ale obawiam się o śnieg. Teraz temp w ciągu dnia siegają tam na górze do +6 C, na webcamach widać, że śnieg tylko na szczytach i na trasach. Niby jakiś opad zapowiadany od 19.01., ale ciekawe jak duży...

Zastanawiam się, czy nie zmienić celu podróży na :(Kaprun - Zell am See:(, żeby mieć w razie czego lodowiec pod ręką (ale pewnie i tłumy:( )

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z relacjii zaprzyjaźnionych osób przebywających obecnie w tym regionie na trasach śnieg jest i całkiem dobrze się jeździ.Kaprum nie polecam jak na warunki alpejskie jest tam najgorzej z możliwych miejsc dotyczy to wszystkiego ,tras ,wyciągów itp.Ja bym został przy tch miejscach o których piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne wzmocnienia! Mam nadzieję, że dopada, prognoza tak rzeczywiście sugeruje.

No do Kaprun bym nie chciał narciarsko, choć bardzo dawno tam nie byłem, ostatnio w poprzednim stuleciu;) przed tragedią wagonikowej kolejki, więc ciekaw jestem zmian, ale to raczej na maj, nie na luty. I ładnie wyglądają baseny nowe w Zell am See.

Ale w lutym rzeczywiście z chęcią odwiedziłbym Kreischberg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem właśnie z Saalbach , byłem również w Kaprun . na skicirkusie dopadało śniegu i jest ok , choć tydzień temu w niedzielę było 8st i na dole na słonecznych stokach była ziemia. na Kaprun ok , piękne widoki i dla takiego narciarza początkującego jak ja było świetnie.

Edytowane przez leszekmw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealist , nie wiem czy byleś juz na Skicirkusie ale jakbyś chciał jakieś info to pisz na pw. w każdym bądź razie to sa bardzo wymagające i ostre stoki , tak naprawdę niema tam niebieskich a i czerwone to takie ciemnoczerwone;) , ale jak jesteś zaawansowanym narciarzem to będziesz miał raj:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obiecałem opowiadam

Własnie wróciłem z Doliny Zillertal. Drogi dojazdowe są idealnie utrzymane i bezpieczne. W Tyrolu w ostatnim tygodniu dwukrotnie padał śniego (2x30cm). Warunki zatem są doskonałe. Tylko dwa dni , co wynika z opadów miałem trudne warunki (pochmurno, mgła) poza tym było super, aczkolwiek musimy pamiętać iz to głównie stoki półniocne zatem zacienione. Na Hintertuxie było -10 stopni i lekki wiatr ( na szczycie lodowca odczywalne było około -15 bo tu wiało nieco mocniej). Hochzillertal jak i Hochfugen warunki śniegowe wyśmienite , temperatura na dole rano około -2, na górze około -5 ( w Hochzillertal nieco chłodniej, tu nieco większy wiatr a zatem odczuwalna temperatura około -10 ale za to warunki śniegowe o niebo lepsze od Hochfugen). Ogólna ocena .. mocne 5 na 6 stopni (wg mojej skali).

Koledzy z którymi spotkałem się w miejscu zbiórki którzy śmigali w Karynti byli nieprawdopodobnie zadowoleni. Twierdzili iz mieli wysmienite warunki śniegowe a słonko waliło niemiłosiernie.

Pzdr i życze nie mniejszego zadowolenia :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszekmw,

nie zauważyłam wcześniej Twojego postu. W zeszłym roku bylismy z mężem pierwszy raz w Skicircusie, w tym roku chcemy objechać to czego nie dało rady poprzednio. Co do trudności tras, no cóż, momentami zaciskałam zęby, bo to był mój trzeci sezon na nartach, ale "trzeba być twardym, a nie miętkim". Taryfy ulgowej te stoki na pewno nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety, warunki śniegowe w Skicircus nie powalają delikatnie mówiąc. Na górze, owszem, leży gruba warstwa starego śniegu, ale w dolinach porażka - zupa, temperatura dochodzi do 8stopni. Do tego stary śnieg miejscami zmieszany ze sztucznym, miejscami bardzo dużo lodu. Ech, w zeszłym roku było o niebo lepiej. Na przyszły rok na pewno obstawimy wyżej położony ośrodek, bo teraz jest spory niedosyt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak to jest z pogoda , obserwowałem kamerki tak z przyzwyczajenia i faktycznie było ciepło na dole.., szkoda że nie pojeździliście , odbijecie w przyszłym roku...

wróciliśmy wczoraj z Jaworzyny , byliśmy tam od czwartku , trochę pojeździliśmy , warunki dość dobre , fajne to nowe krzesełko , nie trzeba stać pod gondolą a zjeżdża się samo najlepsze..., w sumie to nie wiem po co ludzie się na górę pchają...

Idealist , a jakie wyższe ośrodki masz na myśli na przykład ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...