Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dalbello - co to za firma?


sylvinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rozglądam się za butami narciarskimi. Wczoraj odwiedziłem jeden z trójmiejskich sklepów. Na półkach leżało najwięcej butów firmy Dalbello. Nie spotkałem się wcześniej z tą marką. Sprzedawca chwalił buty, przekonywał, że najlepiej schodzą (dlaczego więc na półkach ich tak dużo? ;) ), że ludzie chwalą je za wygodę, że nowoczesne, że to znana na zachodzie marka.

Przymierzałem model Dalbello Axion 8 (flex 80/90) . Wcześniej mierzyłem modele bardziej znanych marek (Atomic, Rossignol) i muszę przyznać, że w porównaniu do tamtych te Dalbello najlepiej mi leżały na nodze. Poza tym cena (699 zł) również wydawała się interesująca.

Ostatecznie butów nie kupiłem, bo wolałem poczytać najpierw o firmie. Wyszperałem trochę informacji w internecie i, w odpowiedzi na pytania podobne do mojego, ludzie pisali, że Dalbello specjalizuje się w produkcji butów i, że to jedna z lepszych marek na rynku. W każdym razie żaden "no name". Jakie są Wasze odczucia? Ktoś jeździł w sprzęcie tej firmy, a szczególnie w modelu Axion 8? I czy to, że na skionline w rankingu, na podstawie dwóch ocen, znajduje się on w czołówce jest miarodajne?

Pozdrawiam,

sylvinhoBTW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalbello

Normalna firma, w Polsce może ma krótszą historię więc nie wypracowała sobie jeszcze określenia "uznana firma" ale to się pewnie zmieni.

Nigdy nie miałem, nie mam żadnego zdania co do ich produktów ale raczej nie powinna być zła skoro zastąpiła Technicę w kontrakcie/konsorcjum(?) z Völklem i Markerem:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=newsy&id_txt=3141

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę obecnie w butach Dalbello i bardzo sobie chwalę szczególnie za fajny but wewnętrzny, bardzo wygodny na całodniową jazdę. Nie mam problemu z ich zakładaniem, zapinaniem nawet, kiedy są zmrożone. Nie będę pisał o mikroregulacjach i inny takich bo to teraz norma w butach. Moja żona mierzyła buty Dalbello chyba model Raya i stwierdziła zaraz po założeniu, że wygodny but wewnętrzny (po przymiarce kilku innych modeli innych firm) ale nie kupiła ich w końcu bo nie były dobrze dopasowane jak dla niej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie buciki jak trzyma ten pan w ręku to model Proton 11....http://www.skionline.pl/sprzet/?co=newsy&id_txt=3141

to ten model http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_buty&id_grupy=2970&id_modelu=2632 super wygodny i dobrze trzyma...dla amatora idealny:)...porównywalny z Nordicą......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalbello axion 8

swietne buty, uzywam ich od zeszlego sezonu, wybralem je ze wzgledu na moja szeroka piete i wysokie podbicie. Bardzo łatwo je zalozyc i zdjac, nadaja sie do calodziennej jazdy. A co do butow kobiecych: raya 8, moja kobieta jezdzi na takich i mowi ze na zadne inne by nie zamienila. Takze jesli dobrze leza na nodze brac z zamknietymi oczami ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axion 8

Posiadam Axion 8 od początku swojej przygody z carvingami. Mam je ustawione praktycznie od samego poczatku na flex 90.

Powiem tak, jeździ się w nich świetnie, chociaż porównanie mam tylko do Kasprowych z przed 20lat :D

Jednak kupując przymierzałem chyba wszystkie możliwe marki i dla mojej stopy/nogi własnie Dalbello były najwygodniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...