Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nosal nie daje o sobie zapomnieć!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 years later...

Tiaa... Nigdy na Nosalu nie byłem... Żałuję teraz.

Czy stare krzesło idzie do huty..?? Czy pozostanie jako kolejka na punkt widokowy..?

To, że coś niedobrego tam się dzieje zauważyłem kilka dni temu na Alledrogo:

http://allegro.pl/super-wyciag-narciarski-orczykowy-tatrapoma-h60-i4158480547.html

Żal zad zagniata... :angry:

A na kamerce nic nie widać... zdechła chyba.. ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Zakopanem to już niedługo nic nie będzie, nosal likwidują, goryczkowa działa 5 dni w roku, średnia krokiew się sypie, kalatówki nie działają, a jeszcze współorganizacji olimpiady się zachciewa. Niech sobie jeszcze więcej reklam wielkopowierzchniowych postawią to będzie tak ładnie i kolorowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Zakopanem to już niedługo nic nie będzie, nosal likwidują, goryczkowa działa 5 dni w roku, średnia krokiew się sypie, kalatówki nie działają, a jeszcze współorganizacji olimpiady się zachciewa. Niech sobie jeszcze więcej reklam wielkopowierzchniowych postawią to będzie tak ładnie i kolorowo...

Tak, nic.

Pieniądz przesłonił im zdrowy rozsądek.

Kiedyś góral to ostoja polskości. Teraz pojeb goniący za pieniędzmi.

Kiedyś Witkacy i styl zakopiański.

Teraz reklama, dutki, syfiasty dworzec, zagrzybiony basen, kłótnie, swady, przedpłata na każdym kroku.

Żeby zlikwidować wyciąg na Nosalu (podobno w stolicy sportów zimowych), stok z taką przeszłością 3ba być po prostu idiotą.

I to tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Kiedyś góral to ostoja polskości. Teraz pojeb goniący za pieniędzmi.........

nie chcę bronić górali , bo swoje mają za uszami , ale to , że Nosal praktycznie przestanie funkcjonować jako normalny stok narciarski to raczej nie ich wina . Problem polega na tym, że dolna stacja kolejki i pierwsze podpory leżą na terenie prywatnym, a reszta wyciągu na terenie należącym do Skarbu Państwa, w zarządzie Centralnego Ośrodka Sportu. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że górna cześć trasy znajduje się w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego + obszar Natura 2000 :stupid:. TPN nie może zgodzić się na żadne plany modernizacji trasy narciarskiej.Taki mix zależności formalno-prawnych zarżnie każdą narciarską inicjatywę na tej legendarnej górze :mad::

Edytowane przez aklim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że na Nosalu musi być stok narciarski.Może być śliczna łąka.

Ja też kilkadziesiąt lat temu :eek:tam jeździłem,a w zasadzie uczyłem się jeździć...i srałem w pory jak pierwszy raz wywieźli mnie na górę :eek:Zjechałem..i co..i nic.Nie będzie stoku-trudno,będzie co innego,jeździć będzie się gdzie indziej:biggrin:

Za to w Białce zaczynają stawiać dwie kanapy 6-osobowe i na RusinSki kolejną.

To jest biznes..i trzeba się z tym pogodzić.

Edytowane przez piter100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno,my narciarze,a zwłaszcza tacy fanatycy :eek:,którzy zamiast wesoło się bawić w różnym towarzystwie :biggrin:siedzimy na forum i...postrzegamy narciarstwo przez pryzmat swojej pasji.A dla właścicieli stacji to jest zwykły interes i muszą kierować się czystym rachunkiem ekonomicznym.Nie ma zarobku to trzeba zamknąć,albo bankructwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Nosal is dead

W zeszłym roku funkcjonowała cześć połówki, czyli obcięta trasa nr 1 (powiedzmy 4/5 połówki Nosala). W tym roku nawet połówki nie będzie.

Szkoda, bo jak zostawialiśmy dzieci w szkółce narciarskiej to przynajmniej żona mogła pojeździć na tej niby - połowce. Teraz nie będzie tam już zupełnie nic poza szkółka.

Po prostu szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...