Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór slalomówek


czacha444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę w sprawie doboru slalomówek.

Zastanawiam się między nartkami: Atomic SL Ti a Rossignol 9 SL

O Atomicu trochę poczytałem natomiast o SL 9 nic nie mogę znaleść.

Zastanawiam się też nad długością.

Wzrost:180

Waga:73

Umiejętności:7/8

Dodam jeszcze, że jestem instruktorem, także przygotowanie fizyczne mam odpowiednie.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o poradę w sprawie doboru slalomówek.

Zastanawiam się między nartkami: Atomic SL Ti a Rossignol 9 SL

O Atomicu trochę poczytałem natomiast o SL 9 nic nie mogę znaleść.

Zastanawiam się też nad długością.

Wzrost:180

Waga:73

Umiejętności:7/8

Długość 165 cm... ale jeśli szukasz rzeczywiście slalomówek to pomyśl o czymś innym niż ww. :) czymś co ma mniej niż 70 mm w talii :)

Rossi były fajne ale jakieś 3 lata temu - przed poszerzeniem całej narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość 165 cm... ale jeśli szukasz rzeczywiście slalomówek to pomyśl o czymś innym niż ww. :) czymś co ma mniej niż 70 mm w talii :)

Rossi były fajne ale jakieś 3 lata temu - przed poszerzeniem całej narty.

Nie wiem ile mają mm moje Rossi SL ? Ale ten Pan na zdjęciu na pewno wie :) .

picture.php?albumid=196&pictureid=1541

Może jednak te Rossi nie są takie złe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile mają mm moje Rossi SL ? Ale ten Pan na zdjęciu na pewno wie :) .

(...)

Może jednak te Rossi nie są takie złe ?

Rozumiem, że to żart? :)

Te, które ma ten Pan na pewno nie są złe - ale nie mylmy pojęć - jego narty nie mają nic a nic wspólnego z nartami sklepowymi :) no, może małe coś - grafikę podobną :)

Kontynuując żart - to Heady, tylko Heady, są najszybsze ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to żart? :)

Te, które ma ten Pan na pewno nie są złe - ale nie mylmy pojęć - jego narty nie mają nic a nic wspólnego z nartami sklepowymi :) no, może małe coś - grafikę podobną :)

Kontynuując żart - to Heady, tylko Heady, są najszybsze ;))

Oczywiście to był żart ( dlatego uśmieszek :) ) . Potwierdzam mają grafikę podobną i na tym kończą się podobieństwa . Narty Head też są super.

picture.php?albumid=196&pictureid=1542

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem dzisiaj na Rossignol Radical 9SL Ti i powiem, że to wspaniałe narty. Jazda na nich to duże wyzwanie i przyjemność.

Potwierdzam to genialna narta . Piękna , zwinna i cicha.

Jak czacha444 kupi Rossignol 9SL to chyba będzie zadowolony ?

Ambro co to jest WST bo nie bardzo wiem o co chodzi ?

Edytowane przez ROSSIGNOL
pytanie do Ambro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem wcześniej na serwisowych 9S i do nich je porównuję. Mimo, że sklepowe, narty te jadą świetnie. Także nie przesadzajmy z tym cudzysłowiem, chyba, że do GaPa na Mistrzostwa się wybierasz ;)

Na mistrzostwa nieeee, jeszcze nie na te :D;)

Tylko 3mm, do innych tylko 4 mm.

Faktycznie nie dużo, ale to w końcu 1 SL dla bdb amatorów.

Więc od ilu mm będzie to więcej niż "tylko".

Bończa faktycznie zrobili SL-kę pod skoki, jak dodadzą jeszcze trochę pod butem to może będzie dobra tez do lotów narciarskich :rolleyes::D;)

Tak sobie "musiałem" zażartować :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam o co chodzi w tych milimetrach .

Dla mnie jest lepsza niż 9s . Szczególnie w wolnej jeździe i na wypłaszczeniach .

Do jazdy gigantem się raczej nie nadaje . Jazdy na wprost nie polecam.

Bardzo dobra narta na krótkie stoki .

Styl jazdy lekko agresywny , jak chcesz się powozić to nie na 9SL Ti .

Kolega Czacha444 chyba dzisiaj na nartach bo nie napisał jakie narty wybrał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to genialna narta . Piękna , zwinna i cicha.

Jak czacha444 kupi Rossignol 9SL to chyba będzie zadowolony ?

Ambro co to jest WST bo nie bardzo wiem o co chodzi ?

Dla równowagi dodam, że te wszystkie wynalazki z 70 mm pod butem, które ciągle nazywają slalomkami to coś ...jak 80 mm pod butem nazywanie gigantkami :)))

Żeby nie komplikować dalej - narta sportowa powinna być wąska i "nerwowa", te z 70 mm to dla mnie bardziej allround, w wypadku SL - mocno taliowany allround ;) Wg mnie jest super do "karwingowego" "wożenia się" po krawędzi (to też fajne), niezła na miękki śnieg (płetwa pływa), za to mało reaktywna tam gdzie slalomka powinna działać :)

Tak, uważam, powtarzam - dla równowagi :) i nie rozumiem tej tendencji do poszerzania nart, z założenia o usportowionym charakterze, niech to nazwą jakoś inaczej ale nie Race! :)

ps. WST - World Ski Test :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla równowagi dodam, że te wszystkie wynalazki z 70 mm pod butem, które ciągle nazywają slalomkami to coś ...jak 80 mm pod butem nazywanie gigantkami :)))

Żeby nie komplikować dalej - narta sportowa powinna być wąska i "nerwowa", te z 70 mm to dla mnie bardziej allround, w wypadku SL - mocno taliowany allround ;) Wg mnie jest super do "karwingowego" "wożenia się" po krawędzi (to też fajne), niezła na miękki śnieg (płetwa pływa), za to mało reaktywna tam gdzie slalomka powinna działać :)

Tak, uważam, powtarzam - dla równowagi :) i nie rozumiem tej tendencji do poszerzania nart, z założenia o usportowionym charakterze, niech to nazwą jakoś inaczej ale nie Race! :)

ps. WST - World Ski Test :)

Dziękuję za te milimetry . Człowiek się starzeje i już nie za bardzo podąża za techniką .

WST - nie czytam tego typu testów .

Nartę wybieram na zasadzie impulsu , jak mi nie pasuje to sprzedaję na allegro .

W kwietniu miałem nowe FISCHERY WC ale były za głośne i sprzedałem . Teraz kupiłem te 9SL Ti , mimo że są super to nie wiem czy skończę na nich sezon.

Tak sobie pomyślałem że może jednak wrócić do dobrego allrounda i nie męczyć się .

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...