Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy -wysoko położony ośrodek


Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie proszę gdzie się wybrać na 4-5 dni przy aktualnej mizerii śniegowej w Alpach musi być wysoko no i niezbyt daleko...(start 18.02 Łódź) Myślę o Zillertal Arenie Czy to dobry pomysł? Pozdrowienia:confused:

Według mnie to bardzo zły wybór, z tego co obczaiłem dzisiaj pogodę to w Tyrolu ma być najcieplej:rolleyes:.

Szukając wysoko położonego ośrodka nie patrz tylko na wartość górną, ale głównie zwracaj uwagę na wartość dolną, czyli jak nisko schodzą trasy, to jest ważniejsze.

Jeśli chodzi o ośrodki na taką wiosenną pogodę to: Obertauern, Katschberg, Turracherhohe, Grossglockner Resort, Schladming, Reiteralm, Haus, Hochwurzen - te cztery nie są co prawda wysoko położone ale panuje tam mikroklimat i zawsze jest coś chłodniej niż gdzie indziej, no i to w zasadzie masz najbliżej z Polski.

Są oczywiście jeszcze lodowce, ale ja mym nie dramatyzował do tego stopnia:cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schladming lub Katchberg ? Są w moich narciarskich planach -lubię długi carvingowy skręt Czyli szybko ,długo & szeroko i niezbyt stromo co polecasz?

No to jeśli chodzi o te 2 ośrodki to jest pewien "konflikt" bo:

W Schladming nasz szeroko długo, ale jednak te trasy są tam mocno ponachylane.

Natomiast w Katschbergu tras łagodniejszych jest zdecydowana przewaga, ale nie są to trasy szerokie, nie zrozum mnie źle, są one wystarczająco szerokie, ale nie porażają swą szerokością, są po prostu normalne.

Jeśli chodzi o długość to masz do dyspozycji jedną chyba ze słynniejszych tras a Alpach, trasę A1 6 km:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB -znając moje kryteria to gdzie polecasz się wybrać wiem ,że z racji profesji wiesz o czym piszesz a ja chciałbym by był to super wyjazd na austryjackie carvingowe autobahny chciałbym zdać się na Twoje doświadczenie w tej materii!!! Myślałem o dolinie Zillertall ze względu na 4 ośrodki blisko siebie na 1 karnecie ale faktycznie np Zillertall3000 ma trasy położone do 2500 a na dziś może być to tylko...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB -znając moje kryteria to gdzie polecasz się wybrać wiem ,że z racji profesji wiesz o czym piszesz a ja chciałbym by był to super wyjazd na austryjackie carvingowe autobahny chciałbym zdać się na Twoje doświadczenie w tej materii!!! Myślałem o dolinie Zillertall ze względu na 4 ośrodki blisko siebie na 1 karnecie ale faktycznie np Zillertall3000 ma trasy położone do 2500 a na dziś może być to tylko...,

Nie no, bez przesady z tą profesją, powiem Ci że jak bym miał jechać dzisiaj to był bym cały głupi gdzie:rolleyes:, co z tego że pojedziesz wysoko, może i tam mrozi i sypnie śniegiem, a nie lunie deszczem, ale znowu tam świata nie widać bo mgła/chmury....

Naprawdę ciężki temat...

Kiedy chcesz konkretnie jechać?

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał to być 18 ale zdając się na Wasze doświadczenia mogę to przesunąc na 25.02 i chyba tak zrobię. Jeśli już pogoda nie będzie tak straszyć to gdzie znajdę(ośrodek-Austria) to czego szukam?

Wysoko to np. Katschberg, np. Turracherhohe, np. Kreischberg.

Jeśli niżej to np. Flachau, Wagrain, w Kleinarl akurat nie byłem ale Figo tam był i mlaskał że fajne trasy z tego co mówił to dokładnie takie jakie szukasz. Szukaj zakwaterowania w Radstat, wówczas będziesz mógł skoczyć oprócz tych wyżej wymienionych jeszcze do Obertauern, przy czym pamiętaj że Obertauern ma odrębny skipass.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na warunki śniegowe i ilość otwartych tras,ten teren wydaje się optymalny;)Tylko te ceny:eek:

Jak zamieszka w Radstat, to za mieszkanie zapłaci normalnie, a w Obertauern karnet tańszy niż w Amade. Tyle że trzeba dziennie te paręnaście km dojechać.

A fakt, faktem że mieszkanie w Obertauern jest nie do zapłacenia:eek:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...