Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór gigantowej komórki


freyjab

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do doboru narty komórkowej. Mam 170 cm, 60 kg. Do tej pory jeździłam na sklepowych gigantkach 170 cm. I teraz chciałam kupić nartę ok 170-172 cm o promieniu R... no i właśnie czy R>21 to jest narta damska czy juniorka? Czy są juniorki komorkowe o R>17? Jeździłam chwilę na Fischerce R>21 175 cm, ale ciężko było mi się miescić w bramki...pewnie to kwestia objeżdżenia..?

Tak więc...czy R>17 (jeśli jakie są i czy warto) czy R>21 (i po prostu troche mocniej docisnąć)

Edytowane przez freyjab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sama sobie odpowiedziałaś na pytanie:D

damska ma < 23 męska <27 , dla juniora są już całkiem inne wymiary i promienie.

jeszcze pytanie na jakiej jeździłaś do tej pory może wystarczy wysoki model sklepowej

sl

KOD ROZMIAR PROMIEŃ SKRĘTU TALIOWANIE WERSJA PŁYTA

RA0AT01 165 12m 120-65,5-102 MEN IBOX WC

RA0AT01 155 11,5m 117-65,5-101 WOMEN IBOX WC

RA0AT05 150 11,5m 116-65,5-100 UNISEX RACING IBOX Racing

gs

RA0DZ01 189 185 >27m 104/103-68-89/88 MEN IBOX WC

RA0DZ01 182 175 >23m 105/104-67,5-89 WOMEN IBOX WC

RA0DZ03 182 175 >23m 105/104-67,5-89 UNISEX RACING IBOX Racing

RA0DZ03 170 >19m 109-66-90 UNISEX RACING IBOX Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie damskie narty o promieniu 21 ciężko znaleźć bo są to narty sprzed kilku sezonów, ale różnica pomiędzy 21 a 23 naprawdę nie jest duża. Ja mialam ten sam problem i przy wymiarach prawie takich samych jak Twoje prezesiadlam się ze sklepowej gigantki 170 na komórkę damską 176 i nie żaluję. Co prawda z pól sezonu musialam się przyzwyczajać ale teraz już jest super. Jesteś nadal w wieku juniorskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bode

A ja polecam Ci deski elan GSX 176 R>21. Narta przyjemna do wyginania. Ja co prawda jeździłem na 182, ale dzieciaki lżejsze od Ciebie, (ale już długo jeżdżące na komórkach ) śmigają na tym i się cieszą bo to przyjazna nartka rejsingowa, ale jednoczesnie z pazurem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Ci deski elan GSX 176 R>21. Narta przyjemna do wyginania. Ja co prawda jeździłem na 182, ale dzieciaki lżejsze od Ciebie, (ale już długo jeżdżące na komórkach ) śmigają na tym i się cieszą bo to przyjazna nartka rejsingowa, ale jednoczesnie z pazurem ;)

Jeżeli chodzi o Elana to sa 2 wersje narty o długości 176cm:

juniorska i damska. Różnice pomiędzy tymi deskami to: płyta oraz promień, juniorska ma 21,4 a damska 23,4

Aha i juniorska nie nazywa się GSX tylko RCG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) A duża jest różnica w prowadzeniu juniorki a damskiej? No bo różnica w promieniu jest właściwie niewielka...

Jeżeli chodzi o Elana to sa 2 wersje narty o długości 176cm:

juniorska i damska. Różnice pomiędzy tymi deskami to: płyta oraz promień, juniorska ma 21,4 a damska 23,4

Aha i juniorska nie nazywa się GSX tylko RCG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz gigantowa komorke to jedyne wyjscie to WC 180 lub wiecej (obecny promien >23m)

takie sa normy FIS-u czy ktos sie zgadza, czy nie (ja nie uwazam ze wydluzenie promienia zabilo fragment GS-u).

kazda inna narta i w innym wymiarze bedzie tylko "gigantka".

Takie są przepisy Fis-u - tak zgadzam się, ale czy Ona startuje w Fis'ach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po taką, że komórka jest szybsza od sklepówki i nawet na amatorskich zawodach się sprawdza...

.

Jak będzie w stanie docisnąć "komórkę" to jest sens taką kupić. W innym przypadku to przerost formy nad treścią i lepsze wyniki będzie robić na sklepówce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bode
Jeżeli chodzi o Elana to sa 2 wersje narty o długości 176cm:

juniorska i damska. Różnice pomiędzy tymi deskami to: płyta oraz promień, juniorska ma 21,4 a damska 23,4

Aha i juniorska nie nazywa się GSX tylko RCG.

I w znacznym stopnıu twardość wzdłużna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym widziec namacalny dowod ze komorka jest szybsza............na bramkach.....

ja bym powiedzial , chocuiaz nie sprawdzalem i sprawdzac nie bede, ze sklepowa moze byc szybsza na bramkach bo ma mniejszy promien skretu - ergo, zeby sie zmiescic w bramce, wiecej czasu mozna spedzic na krawedzi a nie rzucaniu narty w poprzek jazdy.......

pozwolisz, ze zamieszcze twoj patent na liscie mitow?

widze macko, ze pisalismy mw w tym samym czasie

Przykład..? Np. Wintercup'y, mało kto jedzie na sklepówce, a wygrywają ci ktorzy jadą na deskach z promieniem powyżej 27m...

Co do zrzucania nart, to Ligety jest żywym dowodem że tak tez jest ok i chyba nawet w ntn był o tym artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład..? Np. Wintercup'y, mało kto jedzie na sklepówce, a wygrywają ci ktorzy jadą na deskach z promieniem powyżej 27m...

Zgadza się ale narta sama nie jeździ i do komórek trzeba mieć naprawdę solidne kopyto podparte sporymi umiejętnościami.

pozdrówki

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty gigantowe

Wtrącę się do tematu.

A co polecacie do zawodów typu Family Cup , ew. Amatorskie MP w slalomie gigancie? Jestem przed zakupem jakiegoś sprzętu - mam 183 cm, 80 kg. Obecnie śmigam na Headach Magnumach 170, ale to nie jest dobry sprzęt na zawody.

Podpowiedzcie coś koledzy i koleżanki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"to po jaka ch....e chce komorke??"

A po taką, że komórka jest szybsza od sklepówki i nawet na amatorskich zawodach się sprawdza...

a jeżeli założymy że faktycznie nie będzie jezdzić w zawodach to faktycznie komórka jest zbędna.

Dokładnie. Potrzebuję narty właśnie na zawody amatorskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...