Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

mity bez pokrycia


Jan Kowal

Rekomendowane odpowiedzi

I Sooftschella oraz Adidasa :D:D:D

Adidas to duże uproszczenie i banalizowanie piękna i złożoności naszego jezyka. Bo przecież adidasy to tylko część prawdy, a przecież są jescze tenisówki i trampk. A dawniej obok adidasów egzystowały jeszcze socjalistyczne juniorki a w epoce późnego stanu wojenego słynne sofixy, każde z tych pojeć obejmuje (obejmowało) pewną grupę butow a granice nie są do końca wyraźne, bo na przykład pewnym typem sofixow były kiedyś tzw wałbrzychy, które bardzo chciałem wtedy mieć ale się nie złożyło:mad:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adidas to duże uproszczenie i banalizowanie piękna i złożoności naszego jezyka. Bo przecież adidasy to tylko część prawdy, a przecież są jescze tenisówki i trampk. A dawniej obok adidasów egzystowały jeszcze socjalistyczne juniorki a w epoce późnego stanu wojenego słynne sofixy, każde z tych pojeć obejmuje (obejmowało) pewną grupę butow a granice nie są do końca wyraźne, bo na przykład pewnym typem sofixow były kiedyś tzw wałbrzychy, które bardzo chciałem wtedy mieć ale się nie złożyło:mad:

Dla mnie sofixy były typem adidasów :)

A może inaczej? Nosiłem adidasy z firmy sofix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za wyjadacze :) szybko kije bys przeprosiła jak bym Cię zaprosił do tanca na nartach. :D

Na nartach mozna sie zwozic i można JEZDZIC a wtedy kije są niezbędne.

no i przeprosiłam kije;)

brak mi rotacji tłowia..i mam przyjac pozycje dostokową..

....ale wiem ze kije sa mi potrzebne. Kika godz..rad i wiem wiecej:)

Edytowane przez Ewa78
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przeprosiłam kije;)

brak mi rotacji tłowia..i mam przyjac pozycje dostokową..

....ale wiem ze kije sa mi potrzebne. Kika godz..rad i wiem wiecej:)

eh , Ewa

widzę ,że ty z dystansem do tych kijków:)

a ja czasem patrząc na tych bezkijkowców na polskich stokach (bo to zjawisko głównie można zaobserwować na krajowym podwórku ) myślę sobie , że jakby tak jeden z drugim wzięli kije do rąk to by całkiem fajnie jeździli. A tak to chaos i walka ze stokiem;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie wymienic mity w tematyce narciarskiej, ktore nie maja poparcia w rzeczywistosci a stale pokutuja wsrod narciarzy

- twardy but musi byc niewygodny

- im krotsze narty, tym lepsze

- kazdy musi ( a przynajmniej powinien dazyc do) posiadac narty slalomowe, jako najwszechstronniejsze, najlepiej WC

- soft shell jest tylko dobry na wiosne lub sloneczna pogode

- rocker jest dobry na wszystko (chociaz moze to bede musial odszczekac, ale dopiero gdy narty WC wyjda w wersji rocker))

- im krotsza narta , tym bezpieczniejsza dla kolan

- komorka jest szybsza od sklepowki (dodane)

pozostawiam te liste otwarta

Po moich własnych doświadczeniach z komórkami Head Worldcup iSL RD 2010/2011, szczegółowo opisanych w poście „Test: komórki i 100% amator”

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=13119

pozwolę się nie zgodzić z tym, że to, iż komórka jest szybsza od sklepówki to mit.

Niezależnie od wrażeń z użytkowania, na „zdrowy rozum”: po co by robili komórki, gdyby nie pozwalały pojechać szybciej od sklepówek? Abstrahuję tutaj od konstruowania nart dokładnie pod wymagania konkretnego zawodnika – bardzo mała część komórek.

Mitem jest natomiast to, że na komórkach zawsze, każdy i w każdych warunkach pojedzie szybciej, niż na sklepówkach.

Edytowane przez Assassin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh , Ewa

widzę ,że ty z dystansem do tych kijków:)

a ja czasem patrząc na tych bezkijkowców na polskich stokach (bo to zjawisko głównie można zaobserwować na krajowym podwórku ) myślę sobie , że jakby tak jeden z drugim wzięli kije do rąk to by całkiem fajnie jeździli. A tak to chaos i walka ze stokiem;)

aklim, dystans miałam tylko dwa dni:) i juz nie macham nimi we świat ...ale wiem jak mam uzywać :) Troszke popracuję i bedzie ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przeprosiłam kije;)

brak mi rotacji tłowia..i mam przyjac pozycje dostokową..

....ale wiem ze kije sa mi potrzebne. Kika godz..rad i wiem wiecej:)

Z tego wynika że forum jest potrzebne . Jedna "nawrócona owieczka" :D przeprosiła się z kijkami .

Brawo Ewa tak jest : lepiej , ładniej , szybciej , zgrabniej , przyjemniej , itd.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ewa:) A co to rotacja tłowia???

MIT: W Alpach tylko Polacy jeżdża jak idioci!

Wszyscy snowbordziści siadają na stoku za przełamaniem:)

Skutkiem rotacji jest zwyczajnie złapanie krawędzi przez dziób deski i rozpoczęcie skrętu, mi jej niestety jescze brakuje, rotacja tłowia jakoby wymusza rotacje miednicy,co za tym idzie i prace nóg.. miałam w sobote dobry wykład;)

wszytko widziałam i staram się to zastosować, by nie zwozic sie po stoku:) czeka mnie wiele pracy, ale chce wycisąć z moich nart tyle ile sie da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...