Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

mity bez pokrycia


Jan Kowal

Rekomendowane odpowiedzi

no i przeprosiłam kije;)

brak mi rotacji tłowia..i mam przyjac pozycje dostokową..

....ale wiem ze kije sa mi potrzebne. Kika godz..rad i wiem wiecej:)

a ja czasem patrząc na tych bezkijkowców na polskich stokach (bo to zjawisko głównie można zaobserwować na krajowym podwórku ) myślę sobie , że jakby tak jeden z drugim wzięli kije do rąk to by całkiem fajnie jeździli. A tak to chaos i walka ze stokiem;)

Z tego wynika że forum jest potrzebne . Jedna "nawrócona owieczka" :D przeprosiła się z kijkami .

Brawo Ewa tak jest : lepiej , ładniej , szybciej , zgrabniej , przyjemniej , itd.:)

Drodzy - proszę dopiszcie mnie do grona owieczek na drodze do nawrócenia. Właśnie nabyłam kije na miarę... swoją. :rolleyes:

Ewo - jak będziesz miała ochotę rzucić kije, to pomyśl o mnie - ja będę wspominać Ciebie, że walczysz... może to coś pomoże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy - proszę dopiszcie mnie do grona owieczek na drodze do nawrócenia. Właśnie nabyłam kije na miarę... swoją. :rolleyes:

Ewo - jak będziesz miała ochotę rzucić kije, to pomyśl o mnie - ja będę wspominać Ciebie, że walczysz... może to coś pomoże :D

Druga "nawrócona owieczka" :) przeprosiła się z kijkami .

Brawo Tiara tak jest : lepiej , ładniej , szybciej , zgrabniej , przyjemniej , itd.

Teraz jeszcze poprośmy wszystkich "fun" i "pun"o to samo i życie na stoku stanie się bezpieczniejsze .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja raczej wyszła już z użcia:) może się myle:(?????

Wyszła nie wyszła..... ale z tego wykładu co Ewa dostała i przelała na papier to ja nie kamam :confused:

Jeżeli Ci brakuje rotacji to ja bym powiedział - tak trzymaj na ten moment :)

Ten wykładowca to "Kto" jeśli można zapytać ?

Ale ja nie douczony........ może ktoś jeszcze coś powie ?? :cool:

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to mit, ale dotyczy Japonii i Korei - w sprzedaży są wyłącznie narty z grupy race. Na inne nie ma po prostu zainteresowania. Więc wszystkie mają szatę odpowiadają nartom race'owym

Tak przed chwilą usłyszałem w trójce w gimnastyce Henryka.

Dobrze. że nie mamy "Drugiej Japonii" u nas na stoku

Edytowane przez Keszelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doradzałem i tak czynie zawsze. To jest najprostszy sposób na pójscie do przodu z nauką.

Nie pamiętam filmu , ale to wynikało z analizy jazdy. Oczywiscie wie, ze jest to etap przejsciowy.

Kazdy dobry narciarz musi umiec kierowac ciało w RÓZNY sposob do skretu. Również rotacją . Rotację w zyciu codziennym mamy niemal w kazdym ruchu, dlatego jest bardzo pomocna na nartach.

Problem w tym jaka ma to ma być ROTACJA.

Zauważyłem , że samo słowo rotacja odrzuca. Ja w kazdym skręcie jesli jej nie stosuję to mam ja zawsze w DYSPOZYCJI.

Ewa pokaz co poprawiłas ").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doradzałem i tak czynie zawsze. To jest najprostszy sposób na pójscie do przodu z nauką.

Nie pamiętam filmu , ale to wynikało z analizy jazdy. Oczywiscie wie, ze jest to etap przejsciowy.

Kazdy dobry narciarz musi umiec kierowac ciało w RÓZNY sposob do skretu. Również rotacją . Rotację w zyciu codziennym mamy niemal w kazdym ruchu, dlatego jest bardzo pomocna na nartach.

Problem w tym jaka ma to ma być ROTACJA.

Zauważyłem , że samo słowo rotacja odrzuca. Ja w kazdym skręcie jesli jej nie stosuję to mam ja zawsze w DYSPOZYCJI.

Ewa pokaz co poprawiłas ").

ech widzisz, nie mam filmu, moja obecność w Szczyrku i zaliczenie czarnej Bienkuli, zbyt wiele kosztowała emocji bym kręcic filmy miała.

Film powstanie, zapewniam:) wiem ze obiecuję, ale co ja za to moge ze na narty jeżdze sama? Kto ma mi go kręcić, no w sobote zajeta byłam praca nad tym, w jaki sposób kiji uzywać, kiedy je wbijać, po sobocie tez wiem ze sa potrzebne. Uczyłam sie pod okiem;) oczywiście nie sama. W jaki sposób wyglad smig i cw z tym związane. To były lekcje poglądowe, teraz zalezy ode mnie jak ja to wykorzystam,bo wiedzieć a wdrozyc wileka rzecz.

z ta rotacja jest tak, ze ja osobiście sobie nie wyobrazam jak to napisł TCarving ze się jej nie stosuje...na jak nie jak tak, i jak napisałes dosłownie codziennie. Pływanie na plecach...a nawet jadac do tyłu autem, kiedy musisz się obrócić by wiedzieć gdzie jedzesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja tłowia to zaden sposób na inicjacje skrętu! rozbija sylwetkę równowagę wyrabia złe nawyki. Stopami ok:) Prawda Nico?? czy MIT:)

nie dajesz a wygraną, ja sie spierać nie będę:) i tyle:)

Udowodnij:) chętnie poczytam, moze dowiem sie czegoś wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dajesz a wygraną, ja sie spierać nie będę:) i tyle:)

Udowodnij:) chętnie poczytam, moze dowiem sie czegoś wiecej.

I dobrze ze nie daje.

Jesli posluzysz sie rotacja do inicjacji skretu to bedziesz skrecala tylami nart, a nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga "nawrócona owieczka" :) przeprosiła się z kijkami .

Brawo Tiara tak jest : lepiej , ładniej , szybciej , zgrabniej , przyjemniej , itd.

Teraz jeszcze poprośmy wszystkich "fun" i "pun"o to samo i życie na stoku stanie się bezpieczniejsze .:)

Nie do końca o to chodziło, ale jestem dobrej myśli :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja tłowia to zaden sposób na inicjacje skrętu! rozbija sylwetkę równowagę wyrabia złe nawyki. Stopami ok:) Prawda Nico?? czy MIT:)

Odpowiedz na tak lub nie jest nie możliwa.

Kazdy narciarz jezdzący sytuacyjnie musi miec w zanadrzu mozliwosc szybkiego dokręcenia podskoczenia , obskoczenia wjechania w muldę , wgłębienia terenu , odciązenia , dociązenia. Dziać sie to moze w czasie jednego skrętu.W czasie tego skrętu tułów wedruje w wielu płaszczyznach.

Jesli tak sie nie dzieje to jezdzimy "gorylem", jak "strach na wróble" na "kibelku".

Kiedy chcę pojechac finezyjnie , miękko, ładnie zawsze wykonuję rotacje, kontrrotacje, przyciecia krawędziami.

Wszystko słuzy RÓWNOWADZE i CZUCIU KRAWEDZI.

Pojedz skret girlanda na stoku , pojedz skręt na 6-5 rat, pojedz pivotami, wykonaj obrót 360* wtedy poznasz proporcje rotacji z kontrrotacją.

W początkowej fazie nauki zawsze uczę ROTACYJNEGO skrętu z nalezytą troską od samego początku aby nie "dac się obracać"

Zatem slowo słowu nie równe.

Popatrz nawet nie wymieniłem skrętu stóp. :D

Pozdrawiam!

P.S. Dla wszystkich którzy w nauce idą na skróty, którzy dziwia się po co?

wklejam film , który podeslano mi z innego forum. Tam w 4 minucie , wymusza się na szkolonych rotację. Proszę popatrzyc jak oprócz instruktora to "kopią "

Ale to jest NAUKA. Wszystko sie potem przydaje.

Edytowane przez niko130
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na tak lub nie jest nie możliwa.

Jak najbardziej jest mozliwa.

Mowimy o inicjacji skretu a nie o innych fazach.

Inicjacja skretu poprzez rotacje tulowia nie prowadzi do niczego dobrego.

Tyly nart zaczna Ci skrecac i tyle bedzie z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na tak lub nie jest nie możliwa.

Kazdy narciarz jezdzący sytuacyjnie musi miec w zanadrzu mozliwosc szybkiego dokręcenia podskoczenia , obskoczenia wjechania w muldę , wgłębienia terenu , odciązenia , dociązenia. Dziać sie to moze w czasie jednego skrętu.W czasie tego skrętu tułów wedruje w wielu płaszczyznach.

Jesli tak sie nie dzieje to jezdzimy "gorylem", jak "strach na wróble" na "kibelku".

Kiedy chcę pojechac finezyjnie , miękko, ładnie zawsze wykonuję rotacje, kontrrotacje, przyciecia krawędziami.

Wszystko słuzy RÓWNOWADZE i CZUCIU KRAWEDZI.

Pojedz skret girlanda na stoku , pojedz skręt na 6-5 rat, pojedz pivotami, wykonaj obrót 360* wtedy poznasz proporcje rotacji z kontrrotacją.

W początkowej fazie nauki zawsze uczę ROTACYJNEGO skrętu z nalezytą troską od samego początku aby nie "dac się obracać"

Zatem slowo słowu nie równe.

Popatrz nawet nie wymieniłem skrętu stóp. :D

Pozdrawiam!

P.S. Dla wszystkich którzy w nauce idą na skróty, którzy dziwia się po co?

wklejam film , który podeslano mi z innego forum. Tam w 4 minucie , wymusza się na szkolonych rotację. Proszę popatrzyc jak oprócz instruktora to "kopią "

Ale to jest NAUKA. Wszystko sie potem przydaje.

NIKO brachu - Ty nie filozofywowywuj ;) tutaj poematem doktoranckim na temat rotacji w ogóle lub skrętu rotacyjnego w szczególe, tylko przeczytaj co napisała Ewa - lub tez co jej ktoś "natłukł" do głowy, bo to co poniektórych martwi i szokuje.

Akurat jesteśmy w temacie rotacji tułowia jak techniki podstawowej i zalecanej dla:

Skutkiem rotacji jest zwyczajnie złapanie krawędzi przez dziób deski i rozpoczęcie skrętu, mi jej niestety jeszcze brakuje, rotacja tułowia jakoby wymusza rotacje miednicy,co za tym idzie i prace nóg.. miałam w sobotę dobry wykład

No - tyż pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIKO brachu - Ty nie filozofywowywuj ;) tutaj poematem doktoranckim na temat rotacji w ogóle lub skrętu rotacyjnego w szczególe, tylko przeczytaj co napisała Ewa - lub tez co jej ktoś "natłukł" do głowy, bo to co poniektórych martwi i szokuje.

Akurat jesteśmy w temacie rotacji tułowia jak techniki podstawowej i zalecanej dla:

Skutkiem rotacji jest zwyczajnie złapanie krawędzi przez dziób deski i rozpoczęcie skrętu, mi jej niestety jeszcze brakuje, rotacja tułowia jakoby wymusza rotacje miednicy,co za tym idzie i prace nóg.. miałam w sobotę dobry wykład

No - tyż pozdrawiam :)

elegancko, z mitów zrobil sie temat rotacji..nie mam siły czytac tego wszytkiego, ale ciekawi mnie podejscie bo jak narazie nie piszecie jednym głosem, komu ufac i w co wierzyc ?

czy ktos mi natłuk czy nie, tak samo moge powiedziec ze jak narazie nie piszecie wspolnym jezykiem;)

jesli jestem w błedzie i źle zrozumiałam prosze o wytlumaczenie...a nie wypisywanie ze pisze glupoty.

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko, z mitów zrobil sie temat rotacji..nie mam siły czytac tego wszytkiego, ale ciekawi mnie podejscie bo jak narazie nie piszecie jednym głosem, komu ufac i w co wierzyc ?

czy ktos mi natłuk czy nie, tak samo moge powiedziec ze jak narazie nie piszecie wspolnym jezykiem;)

jesli jestem w błedzie i źle zrozumiałam prosze o wytlumaczenie...a nie wypisywanie ze pisze glupoty.

Pozdrawiam ...

Ewo, lecimy małym OT-em, ale to dlatego, że martwi nas "kto - co - czego Ciebie uczy". No bo tak to można by było zlewkę zrobić i się nie przejmować.

Głupot nie tyle, że piszesz (wszak autorem "ich" nie jesteś), tylko chcesz zglebić jak najlepiej skuteczną - właściwą technikę jazdy na nartach i chwała Ci za to :) (hmmm, można też dodać, że cześć i uwielbienie też :P)

Mówimy jednym głosem.

Niko w zakresie rotacji przeskoczył parę poziomów w górę, albo....... w bok ;):D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko, z mitów zrobil sie temat rotacji..nie mam siły czytac tego wszytkiego, ale ciekawi mnie podejscie bo jak narazie nie piszecie jednym głosem, komu ufac i w co wierzyc ?

czy ktos mi natłuk czy nie, tak samo moge powiedziec ze jak narazie nie piszecie wspolnym jezykiem;)

jesli jestem w błedzie i źle zrozumiałam prosze o wytlumaczenie...a nie wypisywanie ze pisze glupoty.

Pozdrawiam ...

:):):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko, z mitów zrobil sie temat rotacji..nie mam siły czytac tego wszytkiego, ale ciekawi mnie podejscie bo jak narazie nie piszecie jednym głosem, komu ufac i w co wierzyc ?

czy ktos mi natłuk czy nie, tak samo moge powiedziec ze jak narazie nie piszecie wspolnym jezykiem;)

jesli jestem w błedzie i źle zrozumiałam prosze o wytlumaczenie...a nie wypisywanie ze pisze glupoty.

Pozdrawiam ...

Niko Ci pokazal film instruktazowy do czego inicjacja skretu za pomoca rotacji prowadzi. Tyly nart pieknie ida w zeslizg. Wspanialy piropusz.

Jak Ci sie to podoba i do tego dazysz to why not?;)

Jak dla mnie to bardzo leniwy styl jazdy jest, ale mozna i tak.

Edytowane przez Jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko Ci pokazal film instruktazowy do czego inicjacja skretu za pomoca rotacji prowadzi. Tyly nart pieknie ida w zeslizg. Wspanialy piropusz.

Jak Ci sie to podoba i do tego dazysz to why not?;)

Jak dla mnie to bardzo leniwy styl jazdy jest, ale mozna i tak.

Bardziej wygląda mi to na określone ćwiczenie niż modelowanie stylu jazdy.

Pomimo "machania łapami" sam tułów rotacji nie wykonuje lub wykonuje minimalną. Generalnie trzymany jest układ prostopadły (dla Jarka :)).

Być może właśnie celem jest zachowanie właściwej postawy pomimo zakłócenia pracy rąk w skręcie - tak aby "machanie łapami"" które przytrafia się jako łapanie równowagi przy gwałtownym i niespodziewanym poślizgu, podbiciu, wybiciu etc. jak najmniej zakłóciło właściwy układ tułowia - czyli właśnie nie powodowało rotacji.

O samym skręcie (dół) nie ma chyba co wspominać.

Ot taka ma interpretacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałam jak ocenicie poniższe filmiki

http://www.youtube.com/user/szkolacarvingu

w szczególności ten:

http://www.youtube.com/user/szkolacarvingu#p/a/u/2/YuewLkqT7pg

tłumaczenie dociążenia na zasadzie napełnienia nóg (w celu dociążenia) jak beczek z wodą, albo łódki ustawianej na zawietrzną.

Wiem że to nie to samo, co wejście w skręt przez "rotacją" ale pewnym naprowadzeniem jest właśnie komentarz o tym, że inicjować skręt można na różne sposoby i należy to robić świadomie, a nie że narta sobie "dryfuje".

Edytowane przez tiara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałam jak ocenicie poniższe filmiki

http://www.youtube.com/user/szkolacarvingu

w szczególności ten:

http://www.youtube.com/user/szkolacarvingu#p/a/u/2/YuewLkqT7pg

tłumaczenie dociążenia na zasadzie napełnienia nóg (w celu dociążenia) jak beczek z wodą, albo łódki ustawianej na zawietrzną.

Wiem że to nie to samo, co wejście w skręt przez "rotacją" ale pewnym naprowadzeniem jest właśnie komentarz o tym, że inicjować skręt można na różne sposoby i należy to robić świadomie, a nie że narta sobie "dryfuje".

"Naprowadzając skręt" na różne sposoby też w określony sposób się "przelewa".

Może być się "napełnia czy tez przelewa" - terminologia jak terminologia.

Jak dla mnie niepotrzebnie obrazuje to skręcając / skrzywiając / przechylając barki w stronę skrętu. Może to i lepiej obrazuje, ale jak wejdzie w "nawyk" to zawsze gorzej złych nawyków sie oduczyć, a i po co.

I dobrze pamiętać, że "napełniamy od dołu" - czyli stopa i do góry.

Tyle mego mędrkowania, ale instruktorem nie jest więc może się zdarzyć, że ktoś napisze coś mądrzejszego :)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Naprowadzając skręt" na różne sposoby też w określony sposób się "przelewa".

Może być się "napełnia czy tez przelewa" - terminologia jak terminologia.

Jak dla mnie niepotrzebnie obrazuje to skręcając / skrzywiając / przechylając barki w stronę skrętu. Może to i lepiej obrazuje, ale jak wejdzie w "nawyk" to zawsze gorzej złych nawyków sie oduczyć, a i po co.

I dobrze pamiętać, że "napełniamy od dołu" - czyli stopa i do góry.

Tyle mego mędrkowania, ale instruktorem nie jest więc może się zdarzyć, że ktoś napisze coś mądrzejszego :)

Pozdrawiam,

Juice ja tylko zobaczyłem napis " ogorzałek s........... .szybko wyłączyłem film :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...